Autor Tema: mk3 1.4  (Pročitano 17130 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
mk3 1.4
« poslato: Januar 27, 2011, 11:18:30 pre podne »
pozdravw drugari .. evo da predstavim i svog skromnog mezimca

1.4 benzinac.. '96 godiste, presao skoro 140k, AEX motor.. sve fabricki sem farova i ozvucenja.. ja i dan danas nemam pojma koji su ovo farovi, dosao je takav, ako neko ima ideje , super

bacicu jos slikica, dok ga okupam, nije ok ovako prljavog da ga slikam

ima dosta stvari u planu

prvo i osnovno da sredim branik... cuknuo sam pozadi u afektu i napukao je po cosku malo i spao sa strane... danas treba da nadjem nekog majstora, ako imate preporuku za fix i farbanje i dobijem pre 2-3 sata, bilo bi ekstra :D

napred je i maska napukla.. prosle godine mi se neki penzos popeo sa ladom kad je isparkiravao... glupavi visoki branik..
za to sam mislio da uzmem neki badgeless kad vec menjam

za sve ostalo mi treba misljenje publike

-na leto alu felne i neke kvalitetne gume... trenutno su farbricke 13" .. ne znam dal da uzmem 14 ili 15 .. bitniji mi je komfor nego izgled iskreno

-imam osecaj da mi se mnogo naginje auto kad skrecem... sem toga da vozim sporije  biggrin , sta je pametno uraditi.. jace opruge ili da se spusta ili sta ide? opet ne bih jos neke ekstremnije varijante, bitno da je udobno :D

-video sam na par mesta po netu da ljudi menjaju zupcanik za petu brzinu sa istim sa dizela... time bih dobio 500-1k obrtaja nize pri autoput brzinama... sto znaci dosta kad se vozis 600km na 3.5-4k :D  ... e sad ne znam dal bi moj muceni motor to mogao da izvuce... kapiram da ne bi bilo pametno da ubacujem na nize obrtaja u petu, al po gradu je ionako nikad ne koristim :D

auto planiram da vozim jos 2-3 godine, pa da uzimam neki 2.0 passat ili nesto tog tipa, tako da ne bih ulagao "previse" para u ovaj, iako ga volim  bonk ... inace bih odmah brdo modova na njega :D

e da... posto nemam svog majstora u bg-u ... da kucnem u drvo nije mi do sada trebao... ima li neko neku preporuku. nemam pojma oko auto iskreno, i bitnije mi je posten majstor, nego jeftin

mislim da je to to za sada. poz drugari



lollol

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2011, 02:44:17 posle podne »
Felne slobodno 15". Brat i ja smo stavili na trojku i nismo osetili neku razliku u komforu a auto izgleda dosta lepse. Opruge verovatno oslabile. Ja sam menjao kod mene i stabilniji je auto. A to za petu brzinu ja ne bih ni pomisljao, ionako je prelab motor, jos kad mu produzis petu  boodala
cekamo slike  alealeee

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2011, 05:40:47 posle podne »
hvala za felne.. znaci 15" i profil gume da ispadne ukupno kao sad, da ne bi lagao za brzinu... ako ne gresim?

branik sredjen, sad da nadjem ko ovde na forumu prodaje maske napred pa i to da sredim... i onda oba branika da farbam verovatno

za 5u jbg... mislio sam da moze, pod uslovom da pazim na obrtaje.. isao sam letos za sloveniju i 500km pod 3.5-4k obrtaja nije bilo najprijatnije za ushi  lollol

sad tek dodjoh gajbi, sutra cu da islikam po danu
lollol

Goran79

  • Gost
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2011, 10:20:10 pre podne »
Mk3 je Mk3  wub  Te farove nediraj!!! Retkos ih je naci! Imas ok osnovu za modifikacije i punu izbora ako si za to!

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2011, 09:35:05 posle podne »
gedora(nino),zemun,extra majstor
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2011, 03:22:32 posle podne »
Ne znam, vidjao sam ove farove dosta puta, i odmah bi ih menjao da su kod mene. Inace je Golf ok, samo da je jaci motor. Mozes staviti 195\50(55)r 15 bez problema. I okaci malo slika kad budes mogao! pozzz mahac

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #6 poslato: Januar 29, 2011, 04:57:19 posle podne »
Gume 195/50 idu. Ili 185/55.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #7 poslato: Januar 31, 2011, 11:17:30 pre podne »
pozdrav, evo konacno sam sredio par stvari i oprao mezimca.

za gume smeknuh na par sajtova proracune.. trebalo bi 195/50/15 da idu najpribliznije
zadnji branik sredjen
cuo sam se sa cika sandokanom, samo da nadjem kad imam vremena da odem do njega da iskeshiram.. icice maska badgeless sa 2 rebra... kad bude stigla, idem da sredim i ispod maske ovaj lim koji je malo otisao od sudara
posle ide farbanje, jos ne znam sta i gde

nisam znao da je gedora bash majstor, hvala za preporuku, nacicu broj po forumu. citao sam forum bar 2-3 meseca, pre nego sto sam skapirao da ima i private deo, ima bas dosta ljudi koji se razumeju u svoja kola :D

za farove ne znam... mozda auto izgleda starije, ali mi se svidja... nadjem ga u gomili iz prve  bonk .. videcu kad sredim sve ostalo da li ce da lete

ajde jos jedno pitanjce.. da li je sasija ista za moj 1.4 i recimo 1.8 ili gti vec... tipa ako sve sredim po pitanju stylinga, da li bih mogao da ubacim motor jaci

evo slikica... za koju nedelju krece generalno sredjivanje, pa i updateovi


sve ok nadam se :D ... morace to kod gedore kad dodje lepse vreme da pregleda sve i zameni sta treba

glupe patosnice... jesam ja jedini kome stalno beze ispod pedala? pogotovu gasa



13ice.. od leta samo za zimsko vreme



kako kompjuteras kaci zvucnike, a da mogu da se skidaju  bonk



smislio sam neki generalni plan sta i kako bih da sredjujem, ali za skoro sve bi mi trebala necija pomoc... ili preporuka za majstora :D ... nije da sam toliko smotan, ali zivim u centru i nemam gde da rasparcavam auto natenane  :rolleyes:

iz nekog razloga stalno mi postovi ispadnu pola strane  angry2 sorry

iznutra bih prvo i osnovno zamenio papucice na pedalama.. ili kako se vec zove.. i patosnice koje ne begaju same od sebe
cajgere.. s tim sto bih verovatno ja radio dizajn.. ne znam kolko sme ovde nesto da se cacka legalno
rasturio lampe iznad glave i stavio neka slabija svetla u glavnu... tipa plavo/zeleno.. neka je sporedna, kad izgubim nesto po kabini  clap
eventualno zamenio svetla svuda sa plavim
to je od "sitnijih" stvari koje mi padaju na pamet... ne bih stavljao kadice i sl.

spolja felnice 15" .. neke sa 5 krakova lepe i odlicne gume uz to... prosle godine sam imao neke matore gume i krenu da se pale na 140  boodala
moram da vidim posto su folije za kola... mislim da je jeftinije dosta od farbanja... pogotovu sto bi farbao u mat crno
opruge ili nove ili sportske... stvarno nemam pojma.. ja se uzdam u skupove i drugare koji mogu da procene bolje od mene da li mi je u ok stanju ili ne...
isto vazi za kocnice... prolazim ja tehnicki , ali nisam happy s njima.. mnogo mi dole idu dok se full ne ukljuce.. za moj ukus barem
neke maglenke mozda da namontiram.
videcu vec :D

evo za kraj zanimljivost... jedno malo bebce vwovac zaspi 3 sekunde nakon sto udje u golfica. jedino se budi na semaforima. zna malisa vec sta valja... i zbog njega ne bih nista ekstremnije od opruga, sedista i sl. i bitno da mi sljaka sve ok

pozzzz udavih
lollol

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2011, 11:53:49 pre podne »
ako dobro vidim, dobro ti je ocuvana unutrasnjost auta, vidi se da je higijena na nivou, sto je po meni jako bitna stvar...
sto se tice farova, dobri su i ja ih ne bi menjao da sam na tvom mestu tj ako ti padne na pamet.
Tebi u sustini trebaju neke solidne felne i stopke sto se tice exterijera a sto se tice unutrasnjosti, jedna plazmica i eventualno neki hrom detalji tipa rucke za otvaranje vrata, pinovi   big_boss

to bi bilo to  mahac

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2011, 01:13:41 pre podne »
lep auto,nema sta,posebno farovi mi se svidjaju  wub
  champ1

Goran79

  • Gost
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2011, 10:41:49 pre podne »
Evo ti sajt gde mozes da vidis da dodas do 19 dodatnih konja i dignes mu obrtni momenat:
http://www.smchiptuning.com/566/vw-golf-iii-1-4-60

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2011, 11:10:54 pre podne »
gde nadje 19 keve ti?  lollol
gledao sam vec sajt.. i ne isplati mi se nekako
1-2-3 brzina nemam problema... znaci do 110ak km/h mogu da vozim/preticem kako hocu... preko toga je vec autoput brzina, pa i nije problem da preteknes... a i max mi je 160 fabricki... veci problem mi je duzina pete brzine... jer 130 po autoputu dodje 4k obrtaja... bucno mnogo bre za duze puteve, moram muziku da srafim :D

u stvari cekam ja ovaj vikend... tebe i devila imam na umu da davim u najavi  lollol lollol
sve ove gluposti ili negluposti neko ko je radio ce da mi uzivo odgovori za 10-15 minuta plafon... plus mogu da vidim kako cuci drugima na kolima itd itd
lollol

Goran79

  • Gost
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2011, 11:24:54 pre podne »
Auu, moram da se vratim u 1 razred  lollol izvini 13 konja!
Slazem se sa tobom da za te pare mogu da se promene neki delovi i da se dobije nesto vise 13 od konja ali mislio sam na nesto sto je bezbolnije pa reko da ti pokazem  ;) A sto se tice duzine 5 brzine, promeni se diferencijal (neznam tacno od kog ali mogu da se raspitam)

Van mreže David G60

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2011, 12:09:43 pre podne »
Ako resis da promenis te farove javi mi se :)

Van mreže dachagti

  • fast & low
  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 290
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac i Palilula
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • VW-das auto/GTI-its love
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2011, 08:37:48 posle podne »
zanimljivi farovi,slicne sam i ja hteo.sa njima bi se uklopili rs look spojleri,diskretan kacket i patosiraj ga,zatamni i  driving

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #15 poslato: Mart 11, 2011, 03:40:11 posle podne »
nova maska .. hvala sandokanu na usluzi





farovi su hella... skoro sam se zagledo i pise lepo  boodala

mezimac treba kod cika gedore sledece nedelje , dok sjurim delove, pa onda kad budem imao kesha ide ICE pa felne od aprila kad nadjem
lollol

Goran79

  • Gost
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #16 poslato: Mart 12, 2011, 03:06:39 posle podne »
Mozda bi bolje islo felne pa ICE

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #17 poslato: Mart 12, 2011, 03:34:22 posle podne »
pa sjurice se do aprila ICE verovatno... istice zakon za zimsku opremu.. pa lepo kad kupim felne, odmah na auto
lollol

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #18 poslato: Maj 13, 2011, 06:07:06 posle podne »
Lepa trojkica ,a farovi su krajnje zanimljivi ,a za ICE dace ti goran uputstvo po kome smo mi njemu rasturali trojku i lemili diodice  ;) beer

Van mreže moskwa

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 681
  • Age: 34
  • Lokacija: Bijelo polje - CG
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: MK4
Odg: mk3 1.4
« Odgovor #19 poslato: Maj 13, 2011, 06:42:03 posle podne »
ne diraj farove nista...mogao bi da ubacis xenone, nema veze sto nemas socivo ali bice ljepse wub  e da i maglenke da mu stavis mahac
Sto vozis jednom rukom? Prebrzo ulazis u krivine!! Ne pretici kad ovaj ispred tebe vozi 80! Dje zuris, hoce li te spasit' to sto cemo 10 min prije stic'? Previse se opustas i nije to to, neviras me! E sto te nece uhaviti' radar opet pa da mi kukas!" ♥ :) https://www.youtube.com/user/vr6DOTme