Autor Tema: Pucanje i čudan zvuk motora  (Pročitano 815 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mrva89

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Lokacija: Bosanska Krupa
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Wv Passat B6
Pucanje i čudan zvuk motora
« poslato: Januar 21, 2024, 12:43:47 pre podne »
Passat B6 2005 103kw

Pozdrav, prije par dana majstor je mjenjao komplet mjenjač (zamajac,korpa,lamela) oko 400€ uglavnom sve.

U međuvremenu sam otisao na put napravio oko 300 kilometara,vratio se..I sve do danas, jutros normalno palio, vozio do grada 2-3 puta da bi u jednoj voznji stao kratko da zatvorim zadnja vrata i u međuvremenu dodao gas i osjetio sam neko pucanje, koje me zbunilo, auto je i dalje normalno radilo, i pri kretanju se čulo škripanje, cviljenje ...Stanem provjerim točkove, reko da nije neki zaštekao posto sam ga prao popodne, a i malo je ledeno...Sve OK, opet pri kretanju cujem to neko cudno struganje nekako na sredini motora, i primjetim da motor ima neki drugačiji grublji zvuk, kao napr.kad probušiš auspuh, pa jak zvuk dobijes...auto sam parkirao u dvoriste, polako, jer nisam bio daleko neki 50m...Dignem haubu vidim da mi se otkačilo crijevo filtera zraka ( popustile šelne izgleda ) crijevo na kojem je protokomjer da bude lakše.i nekako vratim rukom, ali nisam imao alat da stegnem šelne.Međutim još uvijek auto ima iste simptome...Jos jedna napomena, kad idem u rikverc ne čuje se, vec samo naprijed kad krecem..

Hvala unaprijed, pomagajte ljudi!!!

Sent from my 2210129SG using Tapatalk