Autor Tema: "Lažna" kilometraža  (Pročitano 10440 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tuner

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 816
  • Age: 44
  • Lokacija: Bajina Bašta
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Bajina Bašta
  • Auto: FOX TDI Octavia TDI
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #20 poslato: Januar 17, 2011, 10:32:28 pre podne »
Ja bih bio zadovoljan ako ima samo klimu, bez klime je druga priča. A za 2 godine 140000... boodala wacko
Ex YU RALLY (Rally Serbia) 2009 by Tuner ...  http://www.youtube.com/watch?v=6777S9pVHoE

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #21 poslato: Januar 17, 2011, 12:58:53 posle podne »
ma da ali ja sam samo zeleo pasata i to karavana sa dosta opreme,imam maltene sve sem koze i ne treba mi nista vise,
a taj golf je beli i cim je presao toliko znao sam da je vozen za neku firmu,vidi se po njemu unutra da je bas teran,
« Poslednja izmena: Januar 17, 2011, 01:01:57 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #22 poslato: Januar 17, 2011, 03:34:36 posle podne »
Da dodam da ja malo pridajem značaj kilometraži ispisanoj na satu već gledam u kakvom je stanju auto. Može neka žena da ga satre i na 50000 a kamoli ovih 220000.
Tako je, zato i VW ima dobru cenu (kao i Audi) jer je ta zavrsna obrada dosta dobra. Ne ohaba se na veliku kilometrazu.
Skoro poznanik prodavao golfa3 za 1800e kojeg je u neznanju unistio, ali unistio (nije sipao ulje, vozio sa svim lampicama upaljenim i sl...). I onda ce neko reci Jebote kupio sam povoljno golfa. Mozda nekome i treba auto samo da se kotrlja, navikao na zapregu, ali ja volim da mi je auto sto ispravniji. Cak i najmanji detalj, a takav neko nece kupiti tako razvaljen auto, dok ce onaj prvi da kaze JAOOO PRESKUPO SI PLATIOOOO

Na jednom CbC skupu covek vozi pezo 807, mislim da je bio, 2003 god, a rucke mu se izgulile kao da su prevucene folijom sa Galeb cokolade, kederi ispali, dihtung gume na vratima POJEDENE!! Kaze "znas ovaj auto se dosta vozi presao je 200.000km"
-Vidi ja sam prodao golfa trojku 9 godina stariju sa 223k km i dan danas u odnosu na ovaj pezo izgleda kao fabricko stanje.

Mozda ovaj lik u oglasu je svesno ostavio tako (daleko da je glup) jer svi vec znaju da se to vraca, bar za razliku od ostalih ne krije.

Moj golfac je verovatno prava kilometraza, stanje, racuni zvanicnog servisa, nalepnice, napomene, servisna knjiga, sve pokazuju da je km realna.
Jedan od razloga sto sam hteo benzinca jeste upravo to sto je nemoguce naci dizela, a da je presao relativno malo.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #23 poslato: Januar 17, 2011, 06:42:44 posle podne »
Pa ti si lepo i platio kolko se secam...nema nista za male pare. Ja sam tek ukapirao sta se ovde radi kad sam bio preko i video kolike su cene za ocuvana i malo presla vozila

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #24 poslato: Januar 17, 2011, 07:21:12 posle podne »
ja sam svoj platio 5500e, a trebalo je 5000e međutim neki nesporazum oko ovlašćenja za carinu, ali ne žalim se jer sam našao šta sam hteo
auto je bio tako lep da je mene bilo sramota da se cenkam, a i čovek je imao gomilu ponuda za njega
u isto vreme najpovoljnije što je bilo jeste TDI 130KS sa 2x kilometara, dve godine stariji i cenom 6300e bez velikog servisa itd itd
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Morris

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 770
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 1961 VW Baggy
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #25 poslato: Januar 18, 2011, 02:32:07 pre podne »
Ja sam isao u Austriju da kupim auto i video da su cene kao kod nas, mozda cak i malo skuplje. Ali je razlika u tome sto su oni prosli tipaa 150000km pravih a kod nas 250000 :)

Nezgodno je kupovati auto samo tako

Kada sam prodavao auto Opel Vektru lik u ovlascenom servisu ga je stavio na komp i rekao da je pesao vise nego sto pise ali da nece da kaze koliko. Zato pitam da li moze preko kompa da se vidi. Jer on kad vraca kilometrau on samo vrati na satu dok u kompu valjda stoji prava kilometraza.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #26 poslato: Januar 18, 2011, 02:40:42 pre podne »
moze u ovlascenom servisu da vidi
  champ1

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #27 poslato: Januar 18, 2011, 02:42:14 pre podne »
Da dodam da ja malo pridajem značaj kilometraži ispisanoj na satu već gledam u kakvom je stanju auto. Može neka žena da ga satre i na 50000 a kamoli ovih 220000.
Tako je, zato i VW ima dobru cenu (kao i Audi) jer je ta zavrsna obrada dosta dobra. Ne ohaba se na veliku kilometrazu.
Skoro poznanik prodavao golfa3 za 1800e kojeg je u neznanju unistio, ali unistio (nije sipao ulje, vozio sa svim lampicama upaljenim i sl...). I onda ce neko reci Jebote kupio sam povoljno golfa. Mozda nekome i treba auto samo da se kotrlja, navikao na zapregu, ali ja volim da mi je auto sto ispravniji. Cak i najmanji detalj, a takav neko nece kupiti tako razvaljen auto, dok ce onaj prvi da kaze JAOOO PRESKUPO SI PLATIOOOO

Na jednom CbC skupu covek vozi pezo 807, mislim da je bio, 2003 god, a rucke mu se izgulile kao da su prevucene folijom sa Galeb cokolade, kederi ispali, dihtung gume na vratima POJEDENE!! Kaze "znas ovaj auto se dosta vozi presao je 200.000km"
-Vidi ja sam prodao golfa trojku 9 godina stariju sa 223k km i dan danas u odnosu na ovaj pezo izgleda kao fabricko stanje.

Mozda ovaj lik u oglasu je svesno ostavio tako (daleko da je glup) jer svi vec znaju da se to vraca, bar za razliku od ostalih ne krije.

Moj golfac je verovatno prava kilometraza, stanje, racuni zvanicnog servisa, nalepnice, napomene, servisna knjiga, sve pokazuju da je km realna.
Jedan od razloga sto sam hteo benzinca jeste upravo to sto je nemoguce naci dizela, a da je presao relativno malo.

Stara poslovica kaze:
"kupi Pezo da bi pod njim lezo"
Dobri su francuzi, isto ko i talijani, samo prve dve godine . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Tuner

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 816
  • Age: 44
  • Lokacija: Bajina Bašta
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Bajina Bašta
  • Auto: FOX TDI Octavia TDI
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #28 poslato: Januar 18, 2011, 12:15:19 posle podne »
Jedan drug kupio jugića sa pežoovim motorom, a drugi mu kaže: "I jeb`o ti svoj auto, voziš juga, održavaš pežoa!" lollol lollol lollol
Ex YU RALLY (Rally Serbia) 2009 by Tuner ...  http://www.youtube.com/watch?v=6777S9pVHoE

Van mreže marko156

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #29 poslato: Januar 18, 2011, 03:54:59 posle podne »
evo mog slučaja.. pre godinu dana pošao sam do auta za koga sam bio ubeđen da je to najodržavaniji auto na svetu...dobio sam ga na korišćenje 15 dana i da se posle toga odlučim dal ga uzimam ili ne (od brata koji živeo godinama u inostranstvu i novog ga tamo kupio i rešio da ga proda jer je imao problema sa parkingom ovde u centru)...za tih 15 dana obišao sam nekoliko majstora..stanje sledeće:
1. jedna sitna greška na kompu (neka klapna u klimi)
2. auto highline sa još dodatne opreme
3. 154.000 km i na njemu i na proveri u autokomercu
4. zakačen samo malo zadnji rub (i dalje neofarbano) i ofarban prednji branik (upisano u njegovu knjižicu)
5. servisna knjiga original i sve lepo popunjeno (veliki servis na 120.000 uredno zabeležen)
6. uredno ovde ocarinjen na pravu kilometražu i porez plaćen na realnu vrednost

sve extra zvuči (generalno i dalje je to sve tako) ali otišao slučajno kod drugara pre par dana koji ima kablove za vw da pročačkamo malo... i u nekim podešavanjima dođemo do cifre od 270.000 km (kod mene trenutno 170.000)...zovem burazera (koga inače često viđam) i on se kune da nije moguće (on jedini vlasnik)...oće i pare da vrati (bez problema) ali i dalje tvrdi da je greška... kome da verujem očima ili bratu?

Van mreže marko.bluemotion

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 396
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: MK5 1.9TDI bluemotion
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #30 poslato: Januar 18, 2011, 04:21:32 posle podne »
pa kad si proveravao u ak, kilometraza se poklapala? Jel si uporedjivao datime, kada je ta kilometraza upisana u bazu poslednji put?

Van mreže Tuner

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 816
  • Age: 44
  • Lokacija: Bajina Bašta
  • Karma: +9/-5
  • Pol: Muškarac
  • Bajina Bašta
  • Auto: FOX TDI Octavia TDI
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #31 poslato: Januar 18, 2011, 04:34:02 posle podne »
Ako je ta kilometraža ispisana zadnji put onda je vraćana, pogotovo ako je carinjen na 154000. U autokomercu verovatno i nisu gledali već otarasili a ne verujem da drugarova diagnostika brljavi. Pa ovi po oglasima i vraćaju 100 hiljada unazad otprilike u proseku.
Ex YU RALLY (Rally Serbia) 2009 by Tuner ...  http://www.youtube.com/watch?v=6777S9pVHoE

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #32 poslato: Januar 18, 2011, 04:42:24 posle podne »
e da vracaju samo 100hiljada
Ej bre ljudi, pa nije lud svaba da da 30.000e i predje 150.000 i proda taj auto za 5000e
Ortak-svercer  kupio A4 b6 `01 tdi sa 470.000 i mrav ladan vratio na 165.000  bonk

p.s. ako je odrzavan ko sto kazes, nije strasno 270.000

Van mreže marko156

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #33 poslato: Januar 18, 2011, 07:00:09 posle podne »
ma nije problem održavanje nego mene cela situacija jako čudi...
ovaj se kune da nije, original servisna njegova regularno popunjena,svi mogući papiri, dokumetacija itd...
ako mene burazer slaže za 100.000 i pri tome postoji 301 dokaz da nijedanput neposumljam šta onda da očekujem kada budem kupovao auto od nekog na auto placu od koga od papira dobijem smao saobraćajnu?
taj će da me slaže za 300.000...
ja i dalje živim u ubeđenju da nijedan auto ne može toliko da izgura bez problema i opravaka (mada nisam merodavan jer sam uvek vozio francuze koje sam vozio više puta u servis nego sebe kod frizera)...

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #34 poslato: Januar 18, 2011, 10:45:06 posle podne »
pa kad si proveravao u ak, kilometraza se poklapala? Jel si uporedjivao datime, kada je ta kilometraza upisana u bazu poslednji put?
e to,pogledaj datume dal se poklapaju,
  champ1

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #35 poslato: Januar 19, 2011, 01:54:30 pre podne »
Ja sam poslednja 2 auta prodao sa km koja je pisala na satu, nisam vracao, ali sam na oglasu stavio samo da bude ispod 200.000km. Jer sam se sa prvim pre 3 godine zeznuo, stavio 238.000km koliko je i pisalo na satu i niko da nazove. Onda sam stavio oko 190.000km i tad su poceli da zovu. Nazove me covek iz Novog Pazara, bla bla, uglavnom pita koliko je presao ja reko pise 238.000, kaze on pa na oglasu je 190, reko jeste zato sto ne bi ni nazvali da pise na oglasu ova km. Covek i potvrdi. Uglavnom, objanim ja sta je sve radjeno, coveku se svidi, dosao iz N. Pazara -nije skoro ni pogledao auto, popili pice i zapucao nazad .

Tako da mislim i da je ovaj sa oglasa lupio 100.000km, kad neko pita recice koliko i pise-mada deluje da je toliko i presao sto nije nista za taj auto. Da je hteo sigurno ne bi postavio tu sliku, ili bi je smanjio. Posto drzi auto plac, ne verujem da mu je promaklo.

Van mreže gaga75

  • VW Početnik
  • Poruke: 121
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #36 poslato: Januar 19, 2011, 09:34:23 pre podne »
Istina je to da ljudi kad vide veliku kilometrazu odustanu od vozila, ali ono sto je najbitnije je samo stanje vozila.
Dakle moze neko i sa 100.000 da upropasti auto, a moze auto i sa 400.000 da izgleda odlicno, kao sto je A6/97. moje firme izgledao kad smo ga prodali sa 450.000Km  B)

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #37 poslato: Januar 19, 2011, 09:55:04 pre podne »
upravo to, koliko god ljudi znaju da nisu prave kilometraze ipak kad vide da je do 200 000 zovu, ako vide neku jacu km idu logikom ako pise 250 taj je presao bar 500 biggrin

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #38 poslato: Januar 19, 2011, 12:51:12 posle podne »
 tapsac bas tako

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: "Lažna" kilometraža
« Odgovor #39 poslato: Januar 19, 2011, 05:37:59 posle podne »
slažem se sa markom da nijedan auto ne može da pređe veliku kilometražu bez posledica
zamor materijala je neminovan, ma ko da pravio auto
nisu nemci ludi gde cena vozila najviše zavisi od kilometraže i opreme, a ne godine proizvodnje
tu i profitiraju placevi jer kupuju jeftino auta sa velikim kilometražama, a novijim datumom proizvodnje, što se kod nas gleda
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!