Autor Tema: AGIP ulja  (Pročitano 5022 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stanax

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 53
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
AGIP ulja
« poslato: Oktobar 02, 2007, 10:40:53 posle podne »
Poz


ovih dana treba da zamenim ulje i filter pa se mislim da uzmem AGIP mineralno (tu nalepnicu imam, verovatno kao preporuku, u motornom prostoru).....

i da uzmem recimo FRAD uljni filter, a?

Pa bih zamolio za neki odgovor, savet, itd....

Hvala unapred.

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
AGIP ulja
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 03, 2007, 08:52:59 pre podne »
FRAD filter je u redu (kupujmo domace) mada je bilo ranije nekih zamerki  ali sada je kao u redu.

AGIP ulja nisam video godinama, proveri da nije neki laznjak (lociraj tacan naziv ulja, gradaciju, API specifikaciju pa potrazi na internetu, najpre kod proizvodjaca a posle u maloprodaji po Evropi mislim na cenu). prikupljene informacije uporedi sa ovim sto se prodaje kod nas i bice ti jasno o cemu se radi.
Ako si ljubitelj italijanskih ulja sipaj Selenia ulje koje se zvanicno uvozi i prodaje kod nas.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
AGIP ulja
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 03, 2007, 11:43:09 posle podne »
Ma mani to ulje,mozda nije lose ali...
Bolje sipaj Castrol ili Mobil i znas na cemu si,bez ikakvih sumnji na kvalitet.

Van mreže jegda

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Age: 41
  • Lokacija: Pljevlja-Beograd
  • Karma: +0/-0
    • http://
AGIP ulja
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2007, 08:26:07 posle podne »
Agip je nekada (pogotovo '80-tih) bilo vrh ulje, cak su ga u Formuli 1 koristili, medjutim sto kaze Rogi mani se toga Mobil ili Castrol zakon!
vivere militare est!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
AGIP ulja
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2007, 01:32:32 posle podne »
Moja kompanija trenutno radi za Agip u Italiji, takodje koristimo njihova ulja, a u samoj Italiji drze preko 60% trzista, takodje su i najveci konkurent Shell-u u Evropi.
Moj vam je savet da se vi cuvate IZVIKANOG Castrola, koji je recimo na Malti pre par godina propao i preuzet je od BP-a, isto se desilo i u Italiji, ali ga je tamo Agip kupio.
Castrol tako lepo zvuci, da ilegalne tocionice (tamo kod vas) samo gruvaju, a opste je poznato da danas svaku nalepnicu bilo koji ucenik shtamparske stuke moze uraditi za par MINUTA.
Meni je stvarno zao za vas u Srbiji upravo zbog falcifikata i ulja i delova. Dok sam tamo ziveo drugar kamiondzija mi je donosio ulje za Audija iz Nemacke i to bas Castrol GTX.
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2007, 01:35:35 posle podne od strane Pimbe-Uzice »
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže stanax

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 53
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
AGIP ulja
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2007, 03:37:14 posle podne »
Citat: Pimbe-Uzice
Moja kompanija trenutno radi za Agip u Italiji, takodje koristimo njihova ulja, a u samoj Italiji drze preko 60% trzista, takodje su i najveci konkurent Shell-u u Evropi.
Moj vam je savet da se vi cuvate IZVIKANOG Castrola, koji je recimo na Malti pre par godina propao i preuzet je od BP-a, isto se desilo i u Italiji, ali ga je tamo Agip kupio.
Castrol tako lepo zvuci, da ilegalne tocionice (tamo kod vas) samo gruvaju, a opste je poznato da danas svaku nalepnicu bilo koji ucenik shtamparske stuke moze uraditi za par MINUTA.
Meni je stvarno zao za vas u Srbiji upravo zbog falcifikata i ulja i delova. Dok sam tamo ziveo drugar kamiondzija mi je donosio ulje za Audija iz Nemacke i to bas Castrol GTX.

Pa cekajte bre ljudi da uzimam tog AGIPA ili ne.... mislim, glup sam, ne razumem Pimbetovu poruku u vezi Castrola.... izem ti drzavu kad ne mozes lepo da udjesh u prodavnicu i da kupis ulje ne razmisljajuci o tome da li je original ili divcha....

Van mreže stanax

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 53
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
AGIP ulja
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2007, 12:09:15 pre podne »
Poz


danas menjao ulje, i sipao sam ESSO 10W40 polusintetiku i FRAD-ov filter koji je mnogo dugacak pa mi malo zakachinje u cevku od klime tako da moram u ponedeljak da kupim drugi (kraci) filter koji sam imao i do sad (mahle)... mislim, otkud sam znao da ima tih "dugackih"  filtera, rachunao sam prodavac zna... dodushe ja mu trazio filter za GOLF 3 i on mi chovek dao ....
 nego, shta mislite o ovom ulju, a?

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
AGIP ulja
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 07, 2007, 01:07:26 pre podne »
Ako se podudara sa VW specifikacijom onda ok

Citat: Pimbe-Uzice
Moja kompanija trenutno radi za Agip u Italiji, takodje koristimo njihova ulja, a u samoj Italiji drze preko 60% trzista, takodje su i najveci konkurent Shell-u u Evropi.
Moj vam je savet da se vi cuvate IZVIKANOG Castrola, koji je recimo na Malti pre par godina propao i preuzet je od BP-a, isto se desilo i u Italiji, ali ga je tamo Agip kupio.
Castrol tako lepo zvuci, da ilegalne tocionice (tamo kod vas) samo gruvaju, a opste je poznato da danas svaku nalepnicu bilo koji ucenik shtamparske stuke moze uraditi za par MINUTA.
Meni je stvarno zao za vas u Srbiji upravo zbog falcifikata i ulja i delova. Dok sam tamo ziveo drugar kamiondzija mi je donosio ulje za Audija iz Nemacke i to bas Castrol GTX.


Ne znam sta znaci to "IZVIKANOG" Castrola.To je jednostavno medju najboljim proizvodjacima ulja.A to da ima fals Castrola to stoji! Ja sam skoro naisao na prodavca Castrola cija je cena bila skoro duplo jeftinija od one sto ja placam.

Van mreže stanax

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 53
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
AGIP ulja
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 07, 2007, 01:23:33 pre podne »
Evo specifikacije:

ESSO ULTRA 10W40
API: SL/CF, ACEA: A3/B3, BMW SPECIAL OIL, MB 229.1 VW 500.00/505.00 (11/92)

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
AGIP ulja
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2007, 11:40:53 pre podne »
Citat: Rogi
Ako se podudara sa VW specifikacijom onda ok
Ne znam sta znaci to "IZVIKANOG" Castrola.To je jednostavno medju najboljim proizvodjacima ulja.A to da ima fals Castrola to stoji! Ja sam skoro naisao na prodavca Castrola cija je cena bila skoro duplo jeftinija od one sto ja placam.
Znaci da je Castrol najpozeljniji u prevarantskim akcijama, jer tamo kruzi mit da je to 'najbolje' ulje, zato ga i falcifikuju. E sad sto ti kazes da si nasao duplo jeftiniji, to je mozda zbog trgovca koji je posten i nije pljesnuo 150% marzu, kao sto ostali rade, kupis za dinar a prodas za tri ili vise i sve nogom u dupe.  
A ako ipak preferirate castrol, moj vam je savet da pitate zvanicne predstavnike castrola kako prepoznati original :  
 Castrol Serbia
Name: Castrol Beograd d.o.o
Address:
Takovska 46
11000 Beograd
Serbia
Phone: 00 381 11 3293 886

Fax: 00 381 11 3293 885

eMail: castrol.beograd@castrol.com

Telefonski poziv ili mejl je mnogo jeftiniji od syebanog motora...

Sto se tice ulja ESSO, pozdravljam, ipak ga mislim renault preporucuje. . .  

Aj' zivweli bre  
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio