Autor Tema: set kvacila koji?  (Pročitano 9770 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
set kvacila koji?
« poslato: Septembar 28, 2007, 06:04:35 pre podne »
Kao dokaz da sve radim kampanjski,i kada sam resio sve od jednom da promenim dok imam gde i imam volje hteo bi da zamenim i set kvacila.Malo sam gledao na netu i uglvnom svi hvale sachs set kvacila mada vecina njih govori da su to neki reparirani setovi?!Auto mi trese kada krecem i kada naglo dodajem gas oseti se da lamela proklizava.Dosta je i izdrzala samo ja sam sa njom presao skoro 100 000.Sta vi kazete da li je dobra odluka kupiti ovaj set ili mi preporucujete neki drugi?zamolio bi da mi na pp posaljete ako je moguce broj uvoznika ili prodavca sachs lameli ili nekih drugih lameli ali da su dobre i proverene.hvala

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
set kvacila koji?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2007, 09:50:44 pre podne »
Ovde kod nas se najvise prica o originalima, a takvih najmanje ima. Nema uvoznika originalnih delova zato sto je to neisplativo ovde u Srbiji gde je standard i dalje nizak. Auto kuce uvoze nesto za svoje klijenete na redovnim i vanrednim servisima, a to je ona prica o paprenim cenama delova u ovlascenim servisima. Znaci ako ne kupujes deo u ovlascenom servisu (mada ni to nije garancija - Radulovic BMW je kupovao havarisane/kradene BMW automobile i skidao delove, prao, farbao i prodavao kao nove, naravno dok nije provaljen), ako ti neki poznanik ne donese iz Nemacke (poznaces po ceni) deo i sl. bices prevaren - kupices ko zna sta, samo ne ono sto si hteo.
Ima u Beogradu na pocetku ulice Vojvode Stepe firma Euroauto (NEMAM NAMERU DA REKLAMIRAM) vec sam jednom pomenuo istu firmu. Oni prodaju neke delove koji uz pristojnu cenu rade posao. Tamo neces naci zvucna imena i firme iz prve ugradnje vec uglavnom (meni) nepoznate proizvodjace ali solidnog kvaliteta i prihvatljive cene.
Ja sam svojevremeno kupio na nevidjeno Sachs lamelu za 150 eura i neku korpu kao za prvu ugradnju za 70 eura. Posto je posle 20 000 km kvacilo postalo neverovatno tvrdo rasklopili smo set i korpa je mogla da se baci a lamela je bila bez ozbiljnijih znakova eksploatacije.
Naravoucenije skup deo ne mora da bude uvek dobar ali jeftin je uvek djubre.

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
set kvacila koji?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2007, 06:33:18 posle podne »
Pravo da ti kazem, ja se nesto sa saksom nisam bas slagao,  menjao sam ih na svakih 15-20k, a onda sam naleteo na Luk set, i prezadovoljan sam bio, a obzirom da sam prodao kola, lik koji ih sada vozi nista nije dirao, a ja sam presao sa tim setom nekih 45k.
Original luk od repariranog poznajes tako sto na repariranom delu gde pise Luk  to Luk je zagrebano, kao da si skinuo turpijom deo imena.  
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2007, 06:34:13 posle podne od strane tassa »
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
set kvacila koji?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 29, 2007, 09:56:12 pre podne »
kao sto rece bane skokni do euroauta u vojvode stepe oni imaju sasvim dobar izbor delova i ako nista drugo ne rade sa repariranim delovima
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
set kvacila koji?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 02, 2007, 03:08:56 posle podne »
Hvala svima na savetima,zvao sam pomenutu firmu i imali su samo neki engleski set kvacila za koji ja nikada nisam cuo a kosta 13400 dinara.Zvao sam na dosta mesta i svi su mi u prodavnicama rekli da imaju originalan luk i sachs set kvacila i da nikako nije repariran a cene su bile sarene od 8.000 -10.000.Na kraju sam na jedvite jade iskopao broj uvoznika sachs-a gde su mi lepo rekli da sachs lamele na nase trziste stizu kao reparirane to jest reparirana je korpa i lamela dok je druk lezaj nov.cena je 7.500 a sada videcemo kako ce me sluziti.Hvala vam jos jednom

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
set kvacila koji?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 02, 2007, 08:26:57 posle podne »
Pa od svega toga sto si naveo, sam druk ti kosta oko 800 kinti, a ovo sto dodjek od nas kao reparirano, videces, mozda upadne da valja.  A ako ne onda ti sledi    i jurnjava
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže Kanarinac

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
set kvacila koji?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 02, 2007, 08:43:20 posle podne »
Ako vec dajesh tolike pare za reparirano otidjo kod Malinica u ostruzhnicu.Odnesesh mu komplet sve i zamajac obavezno samo kupish druk lager drugi.Izadje te sve ja mislim 3-4 soma i radice posao ko taj tvoj reparirani!
Mislim nema smisla davati tolike pare za reparino njesra koje prodaju kao novo  

I love my

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
set kvacila koji?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 03, 2007, 12:19:09 pre podne »
Kao sto to uvek biva lepo sam pitao a niko mi nije dao precizam odgovor ,a sada kada sam kupio neko sranje od lamele koje ce na kraju mozda i biti dobro svi ste puni saveta kritika i zapazanja.Sta da radim mozda nisam toliko snalazljiv ili sam mozda pomalo i perfekcionista i za male pare zelim mnogo.Hvala jos jednom i nadam se da ce sve ispasti ok,set narucen sutra stize a montaza u petak.Hvala vam svima jos jednom

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
set kvacila koji?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 03, 2007, 02:22:29 pre podne »
Nisi precizirao za koji auto si trazio set kvacila.
Svejedno nadam se da ces dobro proci.
 

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
set kvacila koji?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2007, 06:45:17 posle podne »
cela ta prica oko originala mi je pomalo bljak.znaci ko hoce original skokne do autokomerca i lepo kupi original----neko ce da kaze skupi su deru mlate po usima e pa rodjaci original KOSHTA.znaci kad sam kupio mazetnu zgloba za golfa 2 platio sam je 300din swag-ova.a kad sam otisao u autokomerc i pitao ih koliko kod njih kosta--1100din.mnogo--NE jer sam i video u cemu je razlika-znaci ona iz autokomerca ima da traje bar 15 god a ova od 300din-ako bog da 3,4god
a da ne pricam o setu kvacila.poenta price---treba naci sledecu dobru stvar posle originala pogotovo sto su  uglavnom u pitanju kola stara od 10 do 20 god
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
set kvacila koji?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2007, 07:16:03 posle podne »
Pre 2-3 nedelje sam zamenio set kvacila. Kupljen je u BG-u za 7.300 RSD, marka SACHS. Pre ovog seta sam stavio neki no name i razlika je ogromna. Na starom setu prilikom kretanja se osecao neki trzaj a sada skoro da ne primecujem kad je napravi spoj. Ali sve ima svoju cenu, i moje misljenje da na nekim delovima se jednostavno ne sme stedeti, jer skidanje i vracanje menjaca nije bas lak posao ma koliko se to nekima cinilo.

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
set kvacila koji?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2007, 12:23:57 posle podne »
Citat: banderash
cela ta prica oko originala mi je pomalo bljak.znaci ko hoce original skokne do autokomerca i lepo kupi original----neko ce da kaze skupi su deru mlate po usima e pa rodjaci original KOSHTA.znaci kad sam kupio mazetnu zgloba za golfa 2 platio sam je 300din swag-ova.a kad sam otisao u autokomerc i pitao ih koliko kod njih kosta--1100din.mnogo--NE jer sam i video u cemu je razlika-znaci ona iz autokomerca ima da traje bar 15 god a ova od 300din-ako bog da 3,4god
a da ne pricam o setu kvacila.poenta price---treba naci sledecu dobru stvar posle originala pogotovo sto su  uglavnom u pitanju kola stara od 10 do 20 god
U pravu si,ja sam skoro menjao manzetnu zgloba na corradu,ta sto sam skinuo bila je fabricka i pisalo je '90. god.,manzetna od 17 god, akupio sam neku za 200 jer nije bilo trenutno druge,morao bi da cekam a auto mi je vec bio na dizalici i skinuta stara koja je bila pokidana,sigurno bi dao 1000 din za novu fabricku da sam je mogao kupiti
vw beats all