Autor Tema: ********ostavljam cigarete******  (Pročitano 10929 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zabica

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 255
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #40 poslato: Septembar 11, 2012, 09:57:48 posle podne »
2 godine ne pusim, i to tako sto sam bacio u smece pola kutije, otisao kupio osvezivac za dah i narednih 2 meseca kad god mi se trazile ja prsnem osvezivac,
 razultat : sad mi se gade , nevolim da budem u prostoriji gde je jako zadimljeno .... meni je pomoglo mogli bi da probate

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #41 poslato: Septembar 11, 2012, 10:00:27 posle podne »
Pa kako da ostavim cigarete? Kad izadjem iz pozara,nagutan raznih otrova,cigareta mi dodje kao inhalacija  bonk

Van mreže Banchi

  • Crvenko
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3029
  • Lokacija: Sefkerin
  • Karma: +32/-13
  • Pol: Muškarac
  • Diesel power
  • Auto: Seat Cordoba 1.9TDI
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #42 poslato: Septembar 14, 2012, 10:37:35 pre podne »
Kakvog požara???

Van mreže Gaginh0

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 513
  • Age: 34
  • Lokacija: Veternik
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pumpe düse, Piaggio Bevery 200
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #43 poslato: Septembar 14, 2012, 10:55:52 pre podne »
Pusim vec 7-8 godina, tj. od svoje 15te. Otprilike uvek se svede na 45 paklica mesecno x 200 din, pa vi izracunajte...
Meni je mozda gore sto radim u "kafani" (izraz koji koriste svi konobari-sankeri od najgore kafane do najjace diskoteke), a tamo je tesko ostaviti cigarete jer radim bar 5 smena nedeljno, plus jos fakultet. Svi moji drugari puse, ali SVI, pa i devojka ( lollol ), tako da jedno sto bi me mozda nateralo da ostavim je da danas, konkretno moje cigarete, skoce na 300-350 din...  boodala

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #44 poslato: Septembar 14, 2012, 12:13:21 posle podne »
Ma tako samo pricamo, ako gorivo ode u 300 opet cemo da se vozimo, ako cigarete odu u 300...sigurno cemo da kupimo nekad  biggrin
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #45 poslato: Septembar 14, 2012, 12:56:59 posle podne »
Nisam pušio više od godinu dana - sav bitan, kao, pobedio sam  biggrin i prošle godine krenem na more, stanem u Predejane da popijem fuka, i samo kažem drugarici koja je sedela do mene: "Daj te cigare, šta si se stisla!!!"  boodala konjina! Popio sam kaficu, otišao do radnje da si kupim boks jerbo je u Grčkoj skupo  bonk Eto, toliko od ostavljanja cigareta!
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #46 poslato: Septembar 14, 2012, 07:57:46 posle podne »
ljudi ja pokusavao do sada 5x i nikako , svi u drustvu puse ko turci i kada nemam cigareta , a to je retkost oni me truju ... nikako da prekinem , trenutno 1 paklicu na dan plavi pal mal , pre toga laki i malboro .... zaista bi trebale da poskupe mislim da bi mi to bio jedini spas ... uspeo sam par puta po nedelju dana u zadnjih godinu dana i pre par godina sam izdrzao 6 meseci al vrag ne da mira  big_boss , cale mi je pusio od 17 do 44 i prekinuo preko noci , stvarno ne znam kako je uspeo ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #47 poslato: Septembar 15, 2012, 12:07:22 pre podne »
Kakvog požara???
Vatrogasac bre .
Ja duvanim od svoje 15 godine aktivno, to mu sad dodje 18 godina. Box mi traje tacno nedelju dana a ako ima stresa,ode za 4-5 dana. marlboro lights od 2004.,pre toga crveni,meko pakovanje.
To,pusenje ubija,bolest i tako to,to je sviranje q. Alkohol isto radi pa ga svi tamane.Kad bi gledao sta sve nevalja u zivotu od tih stvari pa do ishrane,pasli bi svi travu ko koze.
U mojoj porodici,90% njih duvane.Moj deda,od matorog cale,tamanio je 3 pakle one usrane drine celog zivota,umro je u 94 godini i do zadnjeg dana je pusio i zajebavao ostatak porodice,isto i baba i ostatak tih matorih.
Ako hoces da duvanis,duvani ako neces,ti prestani ili ni ne pocinji.A organski nepodnosim kad mi bivsi pusac kaze da mu smeta dim od cigare a nije mu smetao pre nego sto je krenuo da pusi ili dok je pusio.
Ja nemam kondicije,nema lazi ali pluca su mi extra posle 18 godina sa cigarama.Aj da vidimo ko od ovih nepusaca moze da zadrzi dah i bude pod vodom duze od mene-u mestu. Meni je 2.75 min neko vreme , moze test kad dodjem u BG,moze i opklada.,a moze i duzina ronjenja.

Van mreže Banchi

  • Crvenko
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3029
  • Lokacija: Sefkerin
  • Karma: +32/-13
  • Pol: Muškarac
  • Diesel power
  • Auto: Seat Cordoba 1.9TDI
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #48 poslato: Septembar 15, 2012, 12:49:02 pre podne »
Ko TOPMARKO?

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #49 poslato: Septembar 15, 2012, 12:55:24 pre podne »
Da , profi .

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #50 poslato: Septembar 15, 2012, 01:57:15 pre podne »
da, ali dodjite u bg da duvanite... + zagadjenja autobusa starih 20-30godina, dosta starijih automobila.
eno duvani i moj deda od svoje 18-te na zabljaku. sad ima 80.. ee.. taj pusi pakli na dan. . . ne znam ni ja koliko tacno, uglavnom bas bas mnogo, pa druga je prica kad zivi na planini neko ili sl mesto. i pusi tako.. ajde nek dodje u bg... ee... umrli bi davno.. ne mogu da se porede pluca pusaca npr cg-zabljak i pusaca u srb-bg.
dovoljno sto me zagadjuje ovaj bg, nego jos treba dodatno da se trujem, sto bih kad ne moram. . .  pop1
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže Gaginh0

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 513
  • Age: 34
  • Lokacija: Veternik
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pumpe düse, Piaggio Bevery 200
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #51 poslato: Septembar 15, 2012, 01:04:21 posle podne »
@ Pile - to da bivsim pusacima smeta dim je stvarno istina, ja sam u ovih 8 godina imao pauzu 6 meseci i secam se da mi je jako smetao dim...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #52 poslato: Septembar 21, 2012, 07:49:22 posle podne »
Duvan dokazano steti zdravlju po vise osnova po svim ispitivanjima.
Proizvodjaci cigareta ubacuju u cigarete skoro 5000 (pet hiljada) adiktivnih dodataka kako bi ljudi i dalje bili ovisni o cigaretama. Bukvalno prave ovisnike koji ce i dalje da kupuju njihove cigarete.
Po ispitivanju iz 2008. godine u Srbiji godisnje se registruje oko 4800 bolesnika sa rakom pluca. To je ispitivanje od pre 5 godina i obuhvata samo registrovane pacijente. Realni broj je sigurno veci. To je skoro 15 zitelja Srbije svaki dan otkrije da ima rak pluca.
U svetu godisnje umre preko milion ljudi od iste bolesti.
Preko 90% obolelih su pusaci.
Pusac ima 10 puta vece sanse da dobije rak pluca od nepusaca.
Rak pluca je samo jedna od bolesti najcese uzrokovana pusenjem.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #53 poslato: Septembar 21, 2012, 07:56:07 posle podne »
Pušači i vozači najbolje mušterije uvek bilo :D

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #54 poslato: Septembar 21, 2012, 08:19:32 posle podne »
da, ali dodjite u bg da duvanite... + zagadjenja autobusa starih 20-30godina, dosta starijih automobila.
eno duvani i moj deda od svoje 18-te na zabljaku. sad ima 80.. ee.. taj pusi pakli na dan. . . ne znam ni ja koliko tacno, uglavnom bas bas mnogo, pa druga je prica kad zivi na planini neko ili sl mesto. i pusi tako.. ajde nek dodje u bg... ee... umrli bi davno.. ne mogu da se porede pluca pusaca npr cg-zabljak i pusaca u srb-bg.
dovoljno sto me zagadjuje ovaj bg, nego jos treba dodatno da se trujem, sto bih kad ne moram. . .  pop1
meni je deda u bg-u, purnja od 13-14 godine po 2 pakle krdze dnevno... u boljoj je formi od mene... i nece taj skoro. ortak 25 godina, teretana,trcanje,nista alkohol,duvan,droga itd.. jedva je glavu iscupao kad je pokupio nesto na plucima.. nema nekog pravila.
lollol

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #55 poslato: Septembar 21, 2012, 08:32:39 posle podne »
danas 5 dan , onako osecaj ...  :huh:
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #56 poslato: Septembar 21, 2012, 08:43:43 posle podne »
E to bi trebalo da se uzme za primer i da se posere na sva medicinska istrazivanja. Otidji na plumologiju, sedi u cekaonicu i prepricaj naglas tu pricu. Umesto natpisa na paklici PUSENJE MOZE IZAZVATI RAK PLUCA treba staviti "Guaranin deda ceo zivot pusi, a chio i zivahan kao mladic"
Svako moze da izmisli razlog zasto i dalje pusiti. Ne deluje nikotin (kao i sve ostalo u zivotu) na sve ljude isto, ali na vecinu deluje pogubno. Pricica je skroz kul, ali nadam se da ti nece postati uzor u zivotu sto se pusenja tice. Ako postoji sansa (i to dobra) da ce mi cigare skratiti zivot ili (jos gore) ostaviti porodici na teretu onda jebes taj hobi.
Pametan covek uci na tudjim greskama, budala na svojim.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #57 poslato: Septembar 21, 2012, 10:27:09 posle podne »
haha,nisi ti cist sa textovima,haha. Jebes ga,ja sam ceo zivot okruzen sa pusacima,svi u porodici duvane ceo zivot i jos niko nije riknuo pre 85-te godine,duvanili su do poslednjeg dana. Sad mi to malo nejasno a da utice drugacije na svakoga,to da.Ovde u Africi ces samo belce da vidis da duvane,a obojene djoka,mozda 5% i jos kad vide da duvanim,samo kenjaju nesto.
I taj rak pluca kaci dosta ljude koji nikad nisu pusili a ima ih veci broj. A i ti doktori su Idijoti.Meni drugar ode na pregled-37 godina,kasljao ko magarac i to na VMA,pregleda ga neki specijalista,obrni okreni i prepise mu neke lekove i jos mu kaze-dobro je sto niste pusac a ovaj kolje 3 pakle marlbora dnevno.Ostade doca u cudu mada i ovaj dugar krlja dosta mleka dnevno,to ga kao cisti,bem ga.

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #58 poslato: Septembar 21, 2012, 11:19:25 posle podne »
Sta bi trebalo moje kolege da imaju koje su otisle u penziju?.Nagutali se svakakvih otrova,a i dosta njih je pusaca....

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #59 poslato: Septembar 21, 2012, 11:32:48 posle podne »
ne kazem da je zdravo i da treba svi da se prebace na cigare ako hoce da zive dugo... nego da realnost nema veze sa svim kenjanjem na sve strane oko toga. tetka mi je prakticno od cigara umrla. posle godina purnjanja, navukla je jos neki bronhitis ili tako nesto.. doktor joj lepo kaze da mora da batali.. nije htela, i par meseci kasnije otisla pluca skroz.
ja mislim da stres najvise utice na zdravlje i dugovecnost... ja purnjam,pijem i jedem masan burek sa punomasnim jogurtom.. i lepo sam sretan i debeo lollol

ja sam bio baci pljuge na 2 godine skoro.. kad sam uhvatio sebe da visim sa vrata autobusa i psujem majku sto tako sporo otvara vrata... nikakvo smanjivanje,lekovi i ostalo.. u prvu kantu zafrljacio ostatak pakle i upaljac i to je bilo to... sad nemam problema da moram da zapalim na x vremena... ne purnjam na gajbi.. nikad oko klinca.. kad idemo na put zajedno nikad u kolima.. i ne kriziram oko toga.. kad stanemo, onda lepo kafu i natenane...
lollol