Autor Tema: Karburatori (opšta diskusija i rešavanje problema)  (Pročitano 123512 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #60 poslato: Decembar 16, 2014, 06:56:01 posle podne »
kako ti stojis sa zenama? sluzili te hidraulika i tako?

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #61 poslato: Decembar 16, 2014, 07:04:03 posle podne »
Hvala bogu, sve savrseno radi, nesmem javno da ti kazem ( dovoljno je kad kazem, neka samo tako bude i nezalim se ).   clap




                                                                                                                                                                                                                majstor1

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #62 poslato: Decembar 31, 2014, 02:43:31 posle podne »
                Dragi moji clanovi, koristim priliku da vam u ovoj staroj godini, pozelim sve najlepse sto se pozeleti moze u narednoj 2015 godini. Da vas ljubimci na cetiri tocka sto bolje sluze, uz sto manju potrosnju goriva...



                                                                                                                                                                                                            majstor1



« Poslednja izmena: Januar 01, 2015, 07:10:41 posle podne od strane Ivan »

Van mreže Ivan Gavrilko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 254
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd, Avala
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Samo polako i pun gas :)
  • Auto: Golf 2
Odg: Karburatori
« Odgovor #63 poslato: Januar 01, 2015, 06:53:14 posle podne »
Hvala Dobri Nikola takodje i tebi zalim sve naj naj od srca !!  clap clap clap clap

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #64 poslato: Januar 07, 2015, 10:50:33 pre podne »
               Mir Bozji, Hristos se rodi!                                     


                                                                                                                                                                                                             majstor1




Van mreže zeljko030

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Karma: +0/-0
Odg: Karburatori
« Odgovor #65 poslato: Januar 07, 2015, 10:54:44 pre podne »
vaistinu se

Van mreže zeljko030

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Karma: +0/-0
Odg: Karburatori
« Odgovor #66 poslato: Januar 07, 2015, 10:59:56 pre podne »

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #67 poslato: Januar 07, 2015, 09:34:05 posle podne »
Zdravo dobro vece,hristos se rodi. ja sam Dragan,iz Tivta sam,primorije CG, imam problem koji vec dugo pokusavam da rijesim,citajuci teme po forumu sam naisao na vase izlaganje o karburatorima.
Imam golfa druge generacije 88god noviji tip, sa benz motorom 1600cm3 zapremine, na njemu je fabricki ugradjen pierburg 2e . kako je kod nas generalno toplo vrijeme auto je radio ok, jako mirno i tiho, medjutim kako je ova zima hladnija problemi se manifestuju. Kad sam poceo da se informisem o karb. vidio sam da na njemu nekoliko crijeva od vakuuma nije ni spojeno i da je klapna od vodenog sauha vezana zicom u 1 polozaj,fiksno. kad upalim auto a hladno je napolju upali na pola kljuca ,narodno receno, i radi na 2000obrt,tako radi nekad kratko nekad jako dugo,reda 10ak min ili krace ako zustrije ne dam gas a potom padnu obrtaji ispod 1000 i gasi se auto. Majstori po okolini Tivta ne zele da ga diraju kazu da je glup,bezveze,... i savijetuju mi da stavim reducir plocu i karburator od yuga ili zasrave s manuelnim sauhom. Meni je ta opcija neprihvatljiva jer smatram da je fabricki karb br 1 . i zelio bih njega da vratim u kompletno operativno stanje.
Dakle imam jos jedan karburator sa oznakom 2e ,da li bi vi mogli da mi pomognete i posavjetujete me sto mi je za cinjet?
da li je moguce od ta dva karb. sastavit 1 da radi da ga montiram na ljubimca. ako budete raspolozeni  da me vodite kroz taj proces.
 unapred hvala Dragan Tivat.


Dragane,

              Hocu da ti pomognem, racunaj da na tvom karburatoru odavno nije nista kontrolisano. Mislim da bi lakse bilo kad bi mi jedan karburator ( po tvom izboru ) poslao ( neka ga neko donese bilo gde u Srbiju ). Ja bih ga detaljno prekontrolisao, ako je potrebno, odradio remont karburatora. Tvoj zadatak bi bio da remontovani karburator postavis na motor i upalis ga.

             Ako sumnjas u moje postenje, nije problem. Priznajem da je danas tesko naci postenog i dobrog coveka, pogotovo sto nismo vise ( nazalost ) iz iste zemlje. Krenucemo polako, pa dokle stignemo. Jedina prepreka ce nam biti rezervni delovi, koji se moraju zamenuti. Da bi dobili pravilan rad motora.

            Jedinu zamerku ovom tipu karburatora dajem, na regulaciji obrtaja motora kod hladnog starta. To je jedan valjkasti deo koji se pricvrscuje sa dva zavrtnja. Na njemu se nalaze dva gumena creva, od kojih je jedno crevo povezano sa termickim delom za zatvaranje klapne gasa. A drugo crevo ide ka vodenom razvodu. Creva su precnika 10mm. Ostaje nam treci deo automatskog sauha, a to je vakumski aparat, to je plastica crni deo. Zadatak mu je da u tacnom vremenu, da odredjenu kolicinu vazduha gotovoj smesi. Na taj nacin, motor ce upaliti iz prve i raditi odlicno. Sa cistim i punim sagorevanjem goriva.

         Ovo bi bilo za pocetak, neznam koliko sam ti pomogao, Ali krecemo polako i sigurno. Proveri automatski sauh, skini tu zicu i slikaj ga. Ja cu te polako navoditi, nadam se da ce mo nesto uraditi.


 majstor1

Van mreže gigo

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 39
  • Lokacija: Tivat
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf2 1.6b golf 4 1.9tdi
Odg: Karburatori
« Odgovor #68 poslato: Januar 09, 2015, 09:41:47 pre podne »

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #69 poslato: Januar 09, 2015, 08:17:18 posle podne »
                  gigo, unakazili ti automatski sauh, ali sredice mo ga. Vazno je da imas volje i da pratis savete. Prvo, skini tu zicu " kocnicu ", sa krstastim savcigerom-odvijacem. Skini tri zavrtnja koji se nalaze na termickom delu ( dolaze ti dva gumena creva precnika 10mm na termickom delu sauha ). Pomeri ga u stranu da ti nesmeta ( pazi kako izvlacis da ne ostetis bimetalnu spiralu, kasnije moras da vratis kako je bilo ) videces jednu polugicu. Probaj da je pomeras, mora jako lako da se pomera. Posmatraj da li se pomera leptir sauha ( leptir koga vidis na " I " grlu. Leptir u datom momentu, mora skroz da zatvori prvo grlo. Kad pomeris polugicu u suprotnom smeru, leptir se otvara i mora da stoji pod uglom od 90 stepeni ( maksimalno otvoren ).

               Ako je opisano ispravno i radi kako sam ti objasnio, vracas nazad termicki deo sa bimetalom. Strogo pazi da polugica udje u cetrvtasti deo bimetala. Zatim sa ona tri zavrtnja koja se nalaze na obrucu, pricvrscujes termicki deo sauha na poklopcu. Na termickom delu kod  ramena imas jedan zarez, koji mora da se poklopi sa zarezom na poklopcu ( tu je kod zice koja drzi kuciste filtera ).

               Uradi kako sam ti objasnio, pa nastavljamo dalje ako zelis....


                                                                                                                                                                                                    majstor1

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #70 poslato: Januar 11, 2015, 09:52:54 posle podne »
Dragi moji clanovi, svaka cast za ovoliku posecenos ove teme! Jos kad bi ste se i ukljucili, bilo bi super.


                                                                                                                                                                                                              majstor1

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Karburatori
« Odgovor #71 poslato: Januar 11, 2015, 09:57:53 posle podne »
Nikola jebo ga ti, pa nemamo svi karburatore...    coilleo2tj

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #72 poslato: Januar 11, 2015, 09:59:15 posle podne »
 evo ja se ukljucujem
dobri jesi li sta radio u 2015oj godini? mislim ono sa zenama  sex

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #73 poslato: Januar 11, 2015, 10:22:25 posle podne »
Slazem se sa tobom Joco, ali 7625 pregleda, sta reci. Eh gedora, dasta, samo tko. Ali spremam se za jednu, uh kad samo pomislim!!! :17



                                                                                                                                                                                                                  majstor1

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #74 poslato: Januar 13, 2015, 09:30:25 posle podne »
 gigo, uradi li ti nesto za tvoj auto?



 majstor1

Van mreže gigo

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 39
  • Lokacija: Tivat
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf2 1.6b golf 4 1.9tdi
Odg: Karburatori
« Odgovor #75 poslato: Januar 14, 2015, 12:55:19 posle podne »

 desno je dio vodenog sauha na mom autu a lijevo je s drugog karburatora.

Van mreže gigo

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 39
  • Lokacija: Tivat
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf2 1.6b golf 4 1.9tdi
Odg: Karburatori
« Odgovor #76 poslato: Januar 14, 2015, 01:05:02 posle podne »
montirao sam ovaj ispravni na auto, trebalo bi da radi, znacu nocas ili sutra sad je 20 stepeni u Tivat jbg
 sto je sledece ?

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #77 poslato: Januar 14, 2015, 01:12:43 posle podne »
Svaka cast, mrdnuli smo od pocetka. Da li si termicki deo postavio tako da se poklope crte ( fabricke oznake kako treba da stoji taj deo na poklopcu )?



 majstor1

Van mreže gigo

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 39
  • Lokacija: Tivat
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf2 1.6b golf 4 1.9tdi
Odg: Karburatori
« Odgovor #78 poslato: Januar 14, 2015, 01:57:45 posle podne »
da
« Poslednja izmena: Januar 14, 2015, 02:07:39 posle podne od strane gigo »

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Karburatori
« Odgovor #79 poslato: Januar 14, 2015, 04:33:03 posle podne »
Kad se skine ovaj termicki deo da li se opruga namota malo ili se samo vrati kako stoji?