Autor Tema: Golf Mk.4 1.9 TDI  (Pročitano 5839 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Golf Mk.4 1.9 TDI
« poslato: Jun 29, 2023, 11:24:06 pre podne »
Sa obzirom da je Mk.6 GTI prodat i umesto njega došao BMW 330i E92 (N52B30 272 hp), nešto sam se uželeo Golfa i odlučio sam da promenim Hondu i uzmem Mk.4 Golfa.

Pre neki dan kupljen 2003 Mk.4 Golf 1.9 TDI (ASZ 131 hp) u simpatičnoj opremi i stanju. Koliko je prešao niko ne zna, ali je mehanički u solidnom stanju. Od opreme ono što znam da ima je Climatronic, ESP, trokraki volan, neki malo bolji CD Player (ne razumem se u njihove oznake oprostite), električni podizači i retrovizori, naslon za ruku, malo „lepša“ sedišta, ugrađene parking senzore nazad u lajsne branika i šta ja znam još.

Eksterijer je onako, ima šta da se radi. Na haubi i krovu na po jednom mestu je izbledela farba malo, pa će se to srediti do zime, ima ogrebotina po vratima i tako. Korozije na i ispod vozila nema, što je dobra stvar.

Što se enterijera tiče, nije toliko pohaban, a već je neko presvukao volan, sredio ručicu menjača i odradio tkanine na tapacirima. Ja ću možda u nekoj budućnosti opet presvući volan, onako kako ja želim, za sada je i ovo dobro. Ono što je loša strana je bord kompijuter, to jest ekran koji ne prikazuje tekst najsjajnije, pa ćemo videti kako to može da se reši. Takođe u budućnosti razmatram ubacivanje multimedije, ili fabričke navigacije ako ju je moguće naći za razumne novce.

Ono što ga čeka do kraja meseca (što već ja sam znam da mora da se uradi, jer auto još nije otišao do majstora na kompletan pregled) je kompletan veliki i mali servis, termostat i senzor, donji nosač motora, diskovi i pločice u krug, zamena svih fluida (menjač, kočnice, servo, antifriz), čišćenje EGR i svega oko usisne grane i ako se nađe još nešto na pregledu pre samih navedenih radova.

Kada se budu izvodili radovi osnovnog servisiranja, staviće se Eibach Pro Kit opruge, 18x8J felne (videćemo koje) i 225-40-18 nove letnje gume, da započnemo sa blagim „ulepšavanjem“.

Manje više to je to što se tiče nekih osnovnih stvari, evo i par sličica pri kupovini, a više slika kada stignem da ga operem.





Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2023, 06:10:48 posle podne »
Odlicna 4 ... neunistiva , vidi se da je ocuvan

puno km  :26

oko borda ,,,pa to moze i ima da se nadje za njega resices
« Poslednja izmena: Jun 29, 2023, 06:13:23 posle podne od strane Zgubidan »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2455
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2023, 07:36:31 posle podne »
Odličan
Šalji slike radova...
TDI POWER

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2023, 06:35:23 posle podne »
Stigle felne (18x8J ET35), uskoro stižu i opruge. Gume poručene, u ponedeljak su tu. Takođe zakazan pregled celog vozila kod majstora za utorak.


Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2023, 02:46:39 posle podne »
Update nakon par nedelja:

Sto se tice mehanickih intervencija odradjeno je sledece:
- Kompletan veliki servis (set razvoda, spaner, kanalni, pumpa za vodu, termostat i senzor, antifriz)
- Kompletan mali servis (5w30 ulje, filter goriva, ulja, vazduha i kabine)
- Kocioni sistem (diskovi na sva 4 tocka, plocice na sva 4 tocka, kociono ulje)
- Trap (viljuske napred, kugle, solje amortizera, Eibach Pro Kit opruge), 4 nove 225/40/18 gume i odradjeno centriranje trapa
- Metlice brisaca napred i nazad
- Dopunjena klima
- Skinut EGR i usisna grana i sve ocisceno
- Skinut interkuler i ociscen

Felne sa prethodnog posta mi se nisu svidele kako stoje, pa sam za sada uzeo Platin P61 18x8J ET35. Usput sam nabavio i unutrasnji retrovizor koji je kao nov, jer na mom je pocela folija da se odlepljuje.

Sledeci korak mi je da vidim kako mogu da resim bord kompijuter, plan mi je da svratim do Garage Service da pogleda. Nekad prikazuje slabije tekst i citljiv je, nekad uopste nije citljiv, bas nervira. (poslednja slika je slika borda)

Nakon sto se resi bord kompijuter, videcemo da li moze izbledela farba na krovu i haubi da se polira ili ce morati da se farba, a svakako ce ici na poliranje cele karoserije.







Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #5 poslato: Jul 23, 2023, 09:54:48 posle podne »
 thumbup

odlicno pratim  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2455
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2023, 07:37:02 pre podne »
Ne stoje mu loše ove felne
Za bord komp. je to standardan problem, prednost ti je što je taj veći ekran, on nije skup zamjenski i nije neki posao za popraviti.
TDI POWER

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2023, 08:30:49 pre podne »
Ako lak nije ispucao, skoro sve moze da se ispolira. Inace se bas sija auto, mislio sam da si ga vec polirao?

Sto se tice table, razmisli i o stavljanju druge sa alu okvirima od poslednjih serija, po meni mnogo lepse izgleda.

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #8 poslato: Jul 24, 2023, 09:00:31 pre podne »
Ne stoje mu loše ove felne
Za bord komp. je to standardan problem, prednost ti je što je taj veći ekran, on nije skup zamjenski i nije neki posao za popraviti.
Nisu felne koje sam zamislio, planirao sam da stavim OZ Superturismo GT ali mi je to puno novca za felnu, za daily Golfa 4.


Ako lak nije ispucao, skoro sve moze da se ispolira. Inace se bas sija auto, mislio sam da si ga vec polirao?

Sto se tice table, razmisli i o stavljanju druge sa alu okvirima od poslednjih serija, po meni mnogo lepse izgleda.
Nije ispucao, samo je dosta matirao od sunca. Generalno nije poliran, ima dosta ogrebotinica od pranja i gradske voznje, ali se ne vide na slikama. Sredicemo i to u narednom periodu, bas mi bode oci, pogotovo matirani delovi.

Sto se table tice, malo listam oglase i slazem se da je ta tabla dosta lepsa, samo nekako ne uspevam da nadjem bilo koju koja ima ovaj najveci board, ili uopste nema ili je onaj iz dva dela (manji board).

Van mreže Gavraa

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 2245
  • Age: 24
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +53/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo G40 - Audi TT 8N
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #9 poslato: Jul 24, 2023, 11:04:00 pre podne »
Imam drugara koji barata sa tim satovima, može da ti napakuje šta god zamisliš. Ako te zanima da ti pustim kontakt. :)

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #10 poslato: Jul 24, 2023, 11:08:21 pre podne »
Imam drugara koji barata sa tim satovima, može da ti napakuje šta god zamisliš. Ako te zanima da ti pustim kontakt. :)

Moze, pusti mi kontakt pa cu se cuti sa njim da to resimo.  :)

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #11 poslato: Jul 28, 2023, 09:01:49 pre podne »
I da ima 10, a ne 20 godina, mogao bi da ti veoma pozavidim u koliko je dobrom stanju, kako spolja, tako iznutra. Vidi se da ga je pretodni vlasnik tretirao dobro. Puno srece i da te dobro služi, a temu naravno, pratim dalje! :46

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #12 poslato: Jul 28, 2023, 05:36:43 posle podne »





Nakon sto se resi bord kompijuter, videcemo da li moze izbledela farba na krovu i haubi da se polira ili ce morati da se farba, a svakako ce ici na poliranje cele karoserije.


to sto kazes da je matirao lak od sunca, veca verovatnoce je da je izgoreo od sunca, i da, to se moze ispolirati, vrati se sjaj, ali se isto tako vrlo brzo i vrati posle u prvobitno mat stanje, hoce cak i posle prvog pranja jakim hemijama na usluznim perionicama...ukoliko je izgoreo lak
drive

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: kragujevac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 1.3
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #13 poslato: Jul 29, 2023, 02:30:22 pre podne »
Jedno pitanje pošto imam isti model, jel kod njega sve crveno tdi

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2455
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #14 poslato: Jul 29, 2023, 06:16:24 pre podne »
130ks je svaki DI crveno, ako neko nije dodatno prepravljao
150ks je sve crveno.


Inače ovaj Golf je stvarno vrhunski očuvan, kako spolja tako i unutra.
TDI POWER

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #15 poslato: Jul 29, 2023, 10:54:23 pre podne »
@Pekar da, svakako ćemo probati poliranje, pa videti kako će se ponašati, u krajnjoj crti ću ofarbati haubu i krov  biggrin

Jedno pitanje pošto imam isti model, jel kod njega sve crveno tdi

Da, kao što je @mur3633 napisao, moj zapravo ima oznaku na gepeku sa DI crveno, samo što je i ona izbledela (bledi mi polako ceo Golf  lollol). Naručio sam novi TDI znak, pa će se zameniti kada se bude radilo poliranje.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #16 poslato: Avgust 07, 2023, 09:28:07 pre podne »
Jel se oseca neka razlika u voznji posle zamene opruga ?


Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #17 poslato: Avgust 07, 2023, 01:51:49 posle podne »
Generalno meni je svaki auto na Eibach-u i niskoprofilnim gumama, pa nisam bas toliko relevantan. Ali ovog Golfa sam vozio par nedelja na 205-55-16 i kada sam presao na Eibach i 225-40-18 oseca se da je auto malo tvrdji, ali zaista nije toliko "strasno". Da kazem a da ne preteram, skoro i da se ne oseti. Ali samim tim je dosta stabilniji u zavojima i na vecim brzinama.

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #18 poslato: Avgust 07, 2023, 03:48:23 posle podne »
Uz pomoc Gavre, Miljko iz Arandjelovca je zamenio ekran na bordu, i sada napokon vidim informacije. Kada sam vec bio kod njega, ustanovili smo da treba prednja leva brava da se zameni, i da je to razlog sto zujalica ne radi kada se ostave svetla i svetlo u kabini zeza (jer ne prepoznaje da su vrata otvorena). Tako da, do kraja meseca se uzima i nova brava da se zameni.

Takodje me je prijatno iznenadila i potrosnja (moje voznje), i po bordu prosek kaze 5,2 L na predjenih 100 km, nisam merio na drugi nacin, samo sta bord kaze.


Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf Mk.4 1.9 TDI
« Odgovor #19 poslato: Septembar 19, 2023, 07:49:16 posle podne »
Gde si kupio opruge,ako nije tajna ?  :)