Autor Tema: Multimedija dilema?!  (Pročitano 54580 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #180 poslato: Jun 14, 2023, 02:47:46 posle podne »
A kakav je zvuk sa tom multimedijom u odnosu na fabrički radio? Na više mesta sam pročitao da je izlaz za zvuk očajan i da mora dosta da se pojača da bi se čula muzika.

Vidi ja nikad nisam cepao glasno muziku, ali nije tako nesto tisa, mozda mizerno malo.. Stoji mi na 5/30 slajder ako ti nesto znaci jacina

Za RAM sto vise bolje, ali realno neces ti instalirati nista zahtevno na nju sto vec nema... 2GB strimuje tenis sa YouTuba ako te zanima  thumbup

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #181 poslato: Jun 14, 2023, 11:48:20 posle podne »
Nisam neko ko vozi sa glasnom muzikom. Smeta mi jer volim da cujem rad motora. Ali sam neko kome je uvek ukljucen radio u toku voznje. Pitao sam jer sam citao na nekoliko mesta da je izlaz za zvuk uzasan i da treba bas da se pojaca da bi se culo nesto. Tipa na originalnom radiju se pusti na 5 a na multimediji na 15 da bi bila slicna snaga.
Sto se tice RAM memorije sigurno ne bih uzimao multimediju ispod 2GB ali mislim da mi nece trebati vise od toga jer ce mi ona sluziti prvenstveno za slusanje radija, muzike preko Bluetootha ili usb-a, eventualno Youtube, rikverc kameru i navigaciju. Ostale aplikacije me bas i ne zanimaju jer sve to imam na telefonu a sigurno mi nece trebati u toku voznje. Eventualno ako ima neka aplikacija vezana za rad auta tipa da me obavestava kad je vreme za servis ili ako ima neka greska na motoru itd.


VW. Das Auto.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #182 poslato: Jun 15, 2023, 12:29:40 pre podne »
Nemaš aplikaciju za greške, ali je ostavljena mogućnost da povežeš preko Bluetootha OBD dijagnostiku i da preko multimedije sa nje čitaš greške i parametre motora.
Za zvuk može da ima razlike na kojim podešavanjima su ti EQ i od njihovog podešavanja ponajviše zavisi koliko treba pojačati zvuk. Mada meni je mnogo bitnije da je zvuk što kvalitetniji od toga da je što glasniji.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #183 poslato: Jun 18, 2023, 05:18:15 posle podne »
Dal bi mogao sam da je povezem? Ja sam majstoricav po prirodi i razumem se u dosta stvari. Ne znam dal se ovo samo povezuje na postojece dzekove ili treba nesto da se prepravlja?
VW. Das Auto.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #184 poslato: Jun 18, 2023, 05:21:07 posle podne »
Kod mene nije prepravljana instalacija, nema nikakvog dodavanja žica i slično. Lak je poslić, možeš sam i ako nemaš nekog posebnog alata.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #185 poslato: Jun 18, 2023, 05:30:08 posle podne »
Pretpostavljao sam da se samo pocupaju dzekovi i antenski kabl i ubodu se u multimediju. Jedino bi kasnije kameru razvukao kroz tapacir ili keder do gepeka ali to ne bih odmah. Bitno mi je sad da imam multimediju jer mi senzori za parking odlicno posao i bez kamere.
VW. Das Auto.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #186 poslato: Jun 18, 2023, 06:14:37 posle podne »
Kamera se isto lako povezuje. Nema sečenja fabričke instalacije. Ja jer imam CAN decoder sam kameru povezao na već izveden plus od multimedije, video već ima izvučen džek i provukao sam je kroz A stub, pa iza kedera sve do gepeka. Kasnije ima posla, mora branik da se skine i da se provuku kablovi, ali i to je maksimalno 2h posla. Kameru obavezno uzmi kvalitetniju. Ja sam za 2 godine 3 kamere promijenio, jako često perem auto pa uđe voda koja neće da ispari kasnije. Kameru ti je bolje sa Aliexpress da poručiš, imaju odlične širokougaone kamere za bukv 10e, a ovamo je prodaju 30-40.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #187 poslato: Decembar 30, 2023, 04:47:47 posle podne »
Dugo nije pisano na ovoj temi a napokon sam nasao nesto zanimljivo. Rec je o CJ-CP605 multimediji, zanima me da li je neko poseduje i sta mislite o njoj po karakteristikama. 100 evra je cena.

VW. Das Auto.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #188 poslato: Januar 04, 2024, 07:11:58 posle podne »
Vidim da niko nije odgovorio na pitanje ali svejedno sam je kupio. Karakteristike su odlicne. Ima dva USB-a, mogucnost za kameru, Bluetooth, Wifi, sve sto ima android 4GB rama i 32GB memorije ali imam jedan problem...
Lako se povezuje, sve je plug and play ali canbus ne radi... Kad otvorim vrata, ukljucim grejace sedista, podignem rucnu, parking senzore itd. on na ekranu ne prikazuje te informacije. Sve je povezano kako treba ali to ne radi. Kad udjem u aplikaciju Car Info pise "Version information not detected" sto znaci da ne vidi koji je auto u pitanju. Kada odem u Car settings da canbus pronadje auto on u listi nudi neke nebuloze tipa: No Canbus, Raise, SImpleSoft, Hiworld, Dogen, Oudi, Binary, HuaChenY itd.
Nema nijednog poznatog proizvodjaca automobila tu gde treba da stoji lista vec ovo sto sam nabrojao. Da li je jos neko imao ovakav problem?

Update:

Namestio sam... U Car Settings pa u Can Settings se klinkne na Raise i on izbaci listu automobila. Podesio sam na Golf 6 i proradilo sve oko Canbusa.
« Poslednja izmena: Januar 04, 2024, 07:50:19 posle podne od strane Decky_Nis »
VW. Das Auto.