Autor Tema: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje  (Pročitano 7494 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #20 poslato: April 15, 2023, 05:59:38 posle podne »
Kod mene u Bijelom Polju imaju 2 punjača i oba se nalaze jedan pored drugog, međutim ljudi se onako na njih parkiraju, pa i ako hoćeš da puniš auto ne možeš.
Meni ne smeta samo kvalitet, nego nekako svaki električni auto mi izgleda bezlično i svi liče jedan na drugi. Možda mi tako djeluje jer ih nema mnogo na našim ulicama, ali za sad sam takvog mišljenja. Takođe ne mogu da zamislim da auto koji vozim nema ama baš nikakav zvuk.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #21 poslato: April 15, 2023, 06:40:21 posle podne »
Koliko je stvarna autonomija u odnosu na deklarisanu?

Racunam da ima razlike kao i u svemu.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #22 poslato: April 15, 2023, 07:13:26 posle podne »
zavisi od 100 faktora, al generalno je kontra od običnih.. najmanje troše po gradu, najviše po autoputu.
Tesla je pun pokazivao 550km, u praksi je prvi dan prešao recimo 400 sa time što sam ga stvarno non stop po gasu lupao jer je zabavno do jaja :D drugi dan je izašlo na skoro 500km, tako da je blizu toga.
ID.3 (ja sam imao 66kw model) fabrički prelazi 350ak, ja sam u praksi 200-300 imao, al njega sam preko leta imao, tako da je klima radila nonstop. Inače mi je od svih najveće razočarenje po pitanju samog auta, nit potegne, nit imaš osećaj da je zadnji pogon, softvare buguje, asistencije zamalo glave da me dođu  :(
lollol

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #23 poslato: April 15, 2023, 07:31:27 posle podne »
To skoro dzabe da se vozis barem u EU mozes okaciti macku o rep. U njemackoj je prvo bilo besplatno punjenje, pa su uveli naplatu od 35 centi i sad je ta naplata veca od 80 centi. Cijena KW struje za domacinstva u Njemackoj je od januara skocila za duplo tako da cisto sumnjam da ce punjenje za eletricna auta ostati na istom.
A nakon svega sto se zagadenja tice i dalje najvise struje dolazi iz termoelektrana i nakraju se 70% vozis na cumur, 20% na struju iz hidroelektrana i ostalih 10% na struju iz vjetroelektrana i obnovljivih izvora.
Dosta Tesla sto se vozi po Njemakoj ne mogu da dobiju produzenje TÜV-a jer imaju neke cudne pukotine u podnici. Najbolje je uradio onaj Skandinavac sto je digao smece u zrak.
Jos dosta vode ce proteci da se napravi infrastruktura za punjenje do potpune elektrifikacije
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #24 poslato: April 15, 2023, 08:04:27 posle podne »
I ja mislim da će biti barem još 10 godina pre nego što bude iole koristna infrastruktura po gradovima gde ispadne puno jeftinije sporo punjenje, autoputevi su manje više već pokriveni.
lollol

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #25 poslato: April 15, 2023, 10:20:41 posle podne »
A mi ko zna ocemo li vise vozacke moci da produzimo kad to bude sve kod nas kako su oni zamislili

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #26 poslato: April 15, 2023, 10:40:00 posle podne »
Mi koliko smo razvijena zemlja ne vjerujem da će naši unuci dočekati vrijeme kada će biti sve kako su oni zamislili :rolleyes:
Prije svega većina nas nema novca za neki skromniji auto star 6-7 godina, a ne nov električni auto. Nemoguće je da se u zemljama u kojima većina vozi automobile stare 15-20 godina, plate i standard su jako niski odjednom svi pređu na električne automobile. Do 2035. godine se to sigurno neće desiti, osim ako država ne uvede neku subvenciju za kupovinu novog električnog automobila.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #27 poslato: April 15, 2023, 11:32:20 posle podne »
Pa već je 5000e subvencija za kupovinu električnih u Srbiji, a koliko kaže google isto i u CG. U praksi onda spring ispadne 12k, twingo 15k... ni fabiju ne možeš sad da kupiš za te pare a kamoli šta drugo...
Inače se slažem, sve i da ti se vrate pare kroz 5-6 godina, malo je ljudi koji mogu tu početnu investiciju da finansiraju, nije ni ovde preterano drugačije ruku na srce.. voze EVove pre svega firme, taksisti, dostave, jer je neka fora sa porezom, plus subvencija i isplati se jako uzeti električne.
lollol

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #28 poslato: April 16, 2023, 10:10:11 pre podne »
Moj benzinac se identifikuje kao čisto električno vozilo. Kakva je situacija tamo, ima li poreskih olakšica ili vlada diskriminacija?
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #29 poslato: April 16, 2023, 11:50:38 pre podne »
U srb je meni npr extra za te npr "blage hibride" sto je cijena reg mala dok kod nas ja mislim toga nema jos

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #30 poslato: April 17, 2023, 10:59:32 pre podne »
Sta li ce tu biti sa odrzavanjem ? Da li ce se takva vozila odrzavati - popravljati samo u ovlascenom servisu? Sta ce biti sa ovim "obicnim" majstorima koji rade privatno? Alat za takva vozila je skup.. najobicniji i najosnovniji uredjaj da auto prebacis u vannaponsko stanje da bi mogao da prckas na njemu je fazon 2.5 - 3k.. Elektricni sistem u tim automobilima radi cak i pod naponom od 800volti to je veoma opasno.. da li je uopste bilo slucaja da je neko popravljajuci takav automobil nastradao ? ili o tome se ne prica puno.. Drugar koji je bio u Nem na obuci rekao mi je da je fazon 80% predavanja posveceno prevenciji... da nebi doslo do nekih nezeljenih posledica.. Cak i prilikom udesa takvih automobila.. prvo sto rade stave ih u karantin.. Karantin podrazumeva da se auto odlozi na neku nezapaljivu podlogu i tu mora da miruje 7-10 dana.. tek nakon toga se uzima u rad..  wacko blink
 

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #31 poslato: April 17, 2023, 11:48:31 pre podne »
I mene ovo jako zanima, reklamiraju ih na TV-u kao da na njima nema ništa da se održava osim kočnica i mijenjanja filtera kabine, baš bih volio da čujem od nekoga ko ima električni auto da li je nešto radio na njemu i koje su cijene kad se ode u ovlašćeni servis da se radi nešto.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #32 poslato: April 17, 2023, 04:39:38 posle podne »
Ja sam pomislio da je mala amperaza koja ne moze da ubije ali kad si pomenuo da se obucavaju najvise u prevenciji onda nije svejedno :9
A sta pa eto izgleda nece biti odrzavanja ali ni majstora pa ces biti prisiljen u ovlasceni da ides i onda ce svo odrzavanje da ti naplate

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #33 poslato: April 17, 2023, 11:07:06 posle podne »
sad više napamet pričam jer ne znam iz prve ruke nekoga da mu je crklo nešto.. al svakako je 90% auta isto.. jedan ima motor,auspuh,posudu za gorivo, drugi motor,bateriju ... oba imaju isto vešanje, kočnice, itd itd
ono što će biti definitivno van ovlašćenog je servis baterija, jer u većini slučajeva jedan deo crkne i zvanični zameni celu bateriju.. to već ima ljudi koji rade i recimo da je najopasniji deo čačkanja.
ako znaš na koliko volti radi, lahko izračunaš koliko ampera može da izbaci.. ako je id.3 400v a motor ima 107kW, podeliš jedno sa drugim(107000/400) i dobiješ 267.5A tako da nije za igranje. Ali za "rad na autu" mimo baterije je uvek jedan glavni osigurač za visoki napon tako da je poprilično sigurno... pričamo naravno o radu sa delom gde moraš fizički žice pod naponom da diraš, što je retko gde.
lollol

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #34 poslato: April 17, 2023, 11:43:42 posle podne »
Opet majstori nemaju posla, kočnice i trap nisu plaćeni poslovi, a i rijetko se to radi na automobilima. Baterija neko je gore rekao da može da izdrži skoro 1m kilometara, ako je tako onda ni oko toga nema mnogo posla, teško da će neki od njih u normalnoj upotrebi kroz 10-15 godina preći tu kilometražu.
Ako je sve ovako kao što je do sada rečeno, šta mislite zašto fabrike ovo rade? Njihov budžet se ne puni većinski od prodaje automobila, već od održavanja automobila koje prodaju. Na koji način se fabrici dugoročno isplati da pravi automobile na kojima nema problema, nema mnogo održavanja i kojima može baterija da izdrži skoro 1m km uz normalnu eksploataciju?

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #35 poslato: April 18, 2023, 04:22:53 pre podne »
Pa moje lično mišljenje, krenuće mesečne pretplate za sve živo, kao što je BMW za sedišta. A to rade jer ih primoravaju, ne što žele.. Tesla je napravila bum pre 10 godina i videli su da može, sad jure da ih sustignu.
lollol

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #36 poslato: April 18, 2023, 09:57:23 pre podne »
Kakve pretplate za sjedista brate?

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
lollol

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #38 poslato: April 18, 2023, 01:36:58 posle podne »
Ovo je stvarno smiješno. Razumijem ono što Tesla radi, imaš unjihovoj aplikaciji da nadoplatiš nešto od opreme, ali ti to ostane za stalno. Mada sigurno ima neko rešenje da se izbjegne to plaćanje za grijanje u sjedištima.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #39 poslato: April 18, 2023, 02:10:37 posle podne »
 lollol lollol lollol znaci lollol lollol
18 dolara...sta je to brate, e ne vala pa kad bi ledom bila okovana...ne kapiram poentu...pa doplata ide te ide ako oces grijace...platis 415 i to je to...ne mogu da vjerujem da ima ljudi koji bi placali ovo mjesecno