Autor Tema: Da li ste pusac??  (Pročitano 23870 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #140 poslato: Decembar 24, 2010, 06:27:44 posle podne »
To jeste al vazno da su bar nesto uradili kako treba  tapsac btw nije taj zakon samo kod nas vec svuda u svetu... zamisli tek shta bi bilo da je kod nas ovo shto Wele veli:


Citat
I na kraju ljudi niko vam ne brani da pusite. Jos uvek. (Siguran sam da ce u neko dogledno vreme biti kompletna zabrana konzumiranja cigareta jer vec u Engleskoj odbijaju da lece pacijente od nekih bolesti ukoliko su pusaci)

obzirom da nam je socijalno otislo u q.... veoma brzo ce to doci i do nas.. kao i te lezbejke pederi i sve ostalo


Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #141 poslato: Decembar 24, 2010, 06:51:41 posle podne »
Cek cek! U Engleskoj odbijaju da lece coveka ako je pusac???  blink Koji mozak li je to smislio? Toliko o medicini u Evropi i Hipokratovoj zakletvi...  wacko

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #142 poslato: Decembar 24, 2010, 06:53:42 posle podne »
Pa to je idiotski, mogu da lece invalide koji su divljali kolima i usmrtili ili povredili ko zna koliko ljudi prilikom svog divljanja a odbijaju da lece pusaca? To je totalno besmisleno i nehumano...
Neprimeren potpis

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #143 poslato: Decembar 24, 2010, 07:10:39 posle podne »
pa nije bas... drugo je ako ti se desi neka tragedija slucajno.. kao sto kazes saobracajna nezgoda ili shta vec.. a drugo je ako pusis i znas da ti to steti plucima i da ih time sam sistematski unistavas i posle neko treba da ti leci to neko oboljenje koje su prouzrokovale cigarete...

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #144 poslato: Decembar 24, 2010, 07:23:32 posle podne »
znam brate ali ja znam par ljudi koji su sada invalidi jer su divljali sa kolima i sada su na budzetu drzave... Ovaj jedan je sam bio u kolima a drugi sto ga znam je vozio i ortaka koji je takodje bio povredjen ali se nekako izvukao bez posledica ozbiljnijih. I sad oni imaju prava na pare od drzave i na besplatno lecenje iako su znali da mogu da zavrse tako kako su zavrsili, a neko ko je pusio nece imati tu mogucnost, to je malo glupo zar ne?
Neprimeren potpis

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #145 poslato: Decembar 24, 2010, 07:31:44 posle podne »
Pa brate jesu divljali i svi mi divljamo al nisu znali da ce biti invalidi i da ce se to bas njima desiti... veruj mi svako od nas to najmanje zeli... dok je kod pusaca druga stvar... oni znaju da pusenje steti...da time sistematski unistavaju svoj organizam i opet nastavljaju to da rade... kad kazem pusaci ne mislim na ljude koji ispuse fazon paklu dnevno nego na one ekstremne slucajeve koji ne gase... znam primere koji su vec oboleli od nekih bolestina i lekari su im zabranili pusenje.. znaci ne da smanje nego da skroz ostave cigarete i oni i dalje puse... i zasto bi ti posle izlazio u susret tako nekom coveku i lecio ga ?!? kad je ocigledno da njemu samom nije stalo do svog zdravlja ?!?

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #146 poslato: Decembar 24, 2010, 07:33:08 posle podne »
pa nije bas... drugo je ako ti se desi neka tragedija slucajno.. kao sto kazes saobracajna nezgoda ili shta vec.. a drugo je ako pusis i znas da ti to steti plucima i da ih time sam sistematski unistavas i posle neko treba da ti leci to neko oboljenje koje su prouzrokovale cigarete...

Brate, iz tvojih postova sticem utisak da ti mislis da su pusaci niza rasa, da ih treba spaliti na lomaci i da ne trebaju imati nikakva prava!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #147 poslato: Decembar 24, 2010, 07:40:08 posle podne »
Svrle ove paralele ti baš ne idu  ;)
Mislim da je to jedan korak globalnog plan ka kompletnom suzbijanju cigareta, a opravdava se time jer kod njih gde zdravstvo dosta košta, trude se nekoga da izleče od nekog karcinoma dok pacijent sve to ugrožava pušenjem.
Tipa zašto da te lečimo kad ti sereš po tome što pokušavamo da te spasemo

Kompletan članak o tome sam pročitao u zemunskoj bolnici pre npr dve godine

Mašinac jel to nedostatak nikotina izaziva agresiju i fobiju kod tebe ili mi se čini?
Jedina razlika između pušača i nepušača je što ovi drugi ne puše i sve što žele jeste da ovi prvi ne puše u prostorijama koje moraju da dele
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #148 poslato: Decembar 24, 2010, 07:42:55 posle podne »
Pa da ali ako ti redovno divljas sa kolima to je onda sistematsko srljanje u propast kako za tebe tako i za onoga koga budes opalio kolima ne daj Boze,. E sad drugo je sto svi misle da se to njima nece desiti i da nece naje*ati, isto vazi i za pusace, ne branim ja nikoga ovde, samo kazem da je nepravedno da se ophode razlicito prema ljudima, hipokratova zakletva je jasna,  svim ljudima treba da se pomogne kada im je ugrozeno zdravlje... Lece ubice, pedofile i ostale manijake a nece pusace, ma daj... Po toj logici, krenuce se od pusaca, pa onda nece hteti da lece one koji jedu masnu hranu, pa one koji piju alkohol i energetska pica i doci cemo do toga da lekari uopste nece hteti da nas lece osim ako im ne platimo.... Izgleda da je to plan, da malo rekonstruisu hipokratovu zakletvu.  biggrin
Neprimeren potpis

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #149 poslato: Decembar 24, 2010, 07:45:17 posle podne »
Nije nedostatak nikotina, nego stvarno sam stekao takav utisak iz predhodnih poruka Devila. Naravno, to se odnosi na, kao sto on kaze, one ekstremne slucajeve koji ne gase. Ja se ne pronalazim u tome, jer mi pakla traje dan-dan i po, ali ako je neko izabrao da pusi, to je njegovo i ne treba ga osudjivati zbog toga...

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #150 poslato: Decembar 24, 2010, 08:20:51 posle podne »
Citat
Pa da ali ako ti redovno divljas sa kolima to je onda sistematsko srljanje u propast kako za tebe tako i za onoga koga budes opalio kolima ne daj Boze,.

Au Svrle... pa kolko ljudi divlja kolima redovno a kolko ima pusaca ?!? mizerno je povlaciti paralelu u toj statistici  biggrin


Citat
Brate, iz tvojih postova sticem utisak da ti mislis da su pusaci niza rasa, da ih treba spaliti na lomaci i da ne trebaju imati nikakva prava!

ocigledno nisi ni citao sve moje postove.... ja nemam nista protiv pusaca i napisao sam da sto se mene tice mogu i da se pucaju u venu to me iskreno ne interesuje... al ne zelim da ugrozavaju zdravlje ne pusaca...
da puse na javnim mestim i uopste imaju bilo kakav kontakt sa nama.... samo to... a oni licno sto se mene tice mogu da rade shta god hoce!

Citat
ali ako je neko izabrao da pusi, to je njegovo i ne treba ga osudjivati zbog toga...

da se ne ponavljam....


Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #151 poslato: Decembar 24, 2010, 08:33:19 posle podne »
Pa koliko ko divlja opet zavisi od coveka zar ne? Taksisti, vozaci autobusa, sluzbenih vozila i kombija,cega sve vec, ima ih cak i vise nego pusaca kad pogledas. Kazu da trecina Srba pusi, to je ako pogledamo u Beogradu sigurno pola miliona ljudi, a tu kvotu sigurno ispunjavaju bahati vozaci koji divljaju svakodnevno kako po ulicama grada tako i na autoputu. Ali izgleda da niko ne uci na tudjim greskama. Ako na to sve dodamo koliko sva ta kola zagadjuju okolinu i koliko ljudi zbog toga samo ima zdrastvenih problema to je zaista zabrinjavajuce.
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2010, 08:35:47 posle podne od strane svrle »
Neprimeren potpis

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #152 poslato: Decembar 24, 2010, 08:39:21 posle podne »
e sad da ima vise ljudi koji divljaju nego pusaca u to ne mogu da poverujem  bonk biggrin  a shto se tice automobila koji zagadjuju okolinu.. tu vec ne mozemo nista da uradimo... i eto.. kad nas oni vec truju zar moramo da dodajemo na to i cigarete ?!?  blink

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #153 poslato: Decembar 24, 2010, 08:51:21 posle podne »
Pa podrzavam taj zakon sto nece da lece te pusace...

Mada opet sa druge strane, oni(mislim na svetske sile) imaju lek za svaku j...... bolest... od njih sve zavisi... (Ceda ldp)  lollol

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #154 poslato: Decembar 24, 2010, 11:31:21 posle podne »
da puse na javnim mestim i uopste imaju bilo kakav kontakt sa nama.... samo to...

Upravo o tome i pricam...

Van mreže Bulat

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 379
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo
Odg: Da li ste pusac??
« Odgovor #155 poslato: Februar 01, 2011, 12:09:16 posle podne »
Hostaplerska posla, treba stvarno biti kompletan idiot pa zabraniti lečenje pusacima.

To bi bilo u rangu sa time ko kada bi zabranili lecenje ljudima koji voze dizelase, jer su oni svesni da ispustaju vise zagadjenja nego benski (plin) motori
i time NAMERNO truju sebe i narod okolo (naravno u rangu po idijotluku  bonk bonk bonk )

A najvise volim antipusace i te sto se bore za ljucka i manjinska prava, mesto da uzmu u ruke nesto konkretnije i veca zagadjenja, oni se leraju sa pusacima, usled svoje nesposobnosti i nemoci da bilo sta konkretnije postignu u svom mizernom i bednom zivotu.