Autor Tema: evo i mog DUJE  (Pročitano 12627 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
evo i mog DUJE
« poslato: Septembar 26, 2008, 12:09:41 pre podne »
Moj duja... inache je 1985o godiste, i sada je u njemu 1.3 motor.... drugi je motor spreman samo nikako da se smilujem da ga ubacim, tj nikako da spojim par ne radnih dana, pa da se malo radi na autu.
od fabricke opreme nema nista ;) osnovna verzija je bio. Ja sam mu menjao volan, sedista, tablu od novije dvojke, masku sam zatvarao tj izbacio znak, felne 15" 7j gume 195/50 ... i tako..... ima tu i neke muzikice koja lepo peva al ne izgleda mnogo lepo jer.... naravno nije se imalo mnogo vremena za napraviti lepse al otom potom.... sad je na redu menjanje motor,a pa cu posle muziku da uredim kako bog zapoveda ;)
E sad da vidim dal umem slike da nakacim


I onda je bio malo ovako....

I JAKO BITAN DETALJ :)

pa idemo dalje...
stigle felne.... hrom sive ali...

al ja zelim silver sive sa krupnim kristalom i onda....

I ispale su ovako....

I onda kupih nove gume, pa aj na montazu...

A ovako je ispalo otpozadi...

Al taj znak na masci mi tako kopao oci i....

pa od dve napravih jednu.... lemilicu u ruke, malo gita za plastiku, pa to sprigitovati i na kraju ofarbano u struktur crnu i eto... kao farbicki ;)


A evo i brace.... CRNA GUJA I CRVENI DUJA ;)


I ovo je isto moj auto... samo sam ga ovde malo osencio.... :) pa vuce na sivo mnogo... prirodan pigment dobio


A ovo je spremno da se spusti pod haubu... samo se ceka da ja uzmem jos deo godisnjeg odmora, pa da to postignem...


I ovo spava kod mene u gepeku.... nije lepa kutija, a i u planu mi je da kupim jos jedan ovaj veci, pa da ih lepo uparim...


Eto za sada to ;)
Svasta se ima u planu ali.... jel te... lova, lova.... vreme, vreme.... a kupih jos jedan afto, pa ce sad da bude malo tajac al.... mladi smo.... ludi smo ;)
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2008, 01:15:15 pre podne od strane vladar »

Van mreže PEDJA_COACH

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2043
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +12/-9
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: Golf 3
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2008, 12:27:07 pre podne »
Jel on to bio narandzast ili se na slici tako vidi?
Daj malo slike unutrashnjosti,od napred nazad,sa strane itd...
Inache auto je odlichno ofarban i svaka chast onome koji je radio sve to :)
SVI SRECNI! :D

http://eurodubs.com/

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2008, 01:18:44 pre podne »
Nije bio narandzast... to tako mob uslikao jer je bio pod neonkama, pa mozda zato.... ni boja na poslednjim slikama motora nije kao sto izgleda na slikama.... jarko crvena sa najkrupnijim kristalom je u pitanju, a blok i dekla su u crnoj sa takodje najkrupnijim kristalom.
Ofarbao sam i usisnu granu, menjac ce biti crven isto i tako..... u kombinaciji je crno crveno....

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2008, 01:54:54 pre podne »
 bravo za trud !!
po meni je sve lepo ispalo i mnogoo mi se svidja `duja`  B)

farba i kola i felni   tapsac

`sam svoj majstor` ????



levi far bi mogao da zamenis  biggrin ;)


Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2008, 02:29:09 pre podne »
Jesi li blok i glavu farbao nekom vatrostalnom bojom?

Nekom koja ce da trpi temperaturu da nespada i jesi nabacivao neku podlgu ispod nje na blok i glavu?

Inace svaka cast na trudu i od mene! beer

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #5 poslato: Septembar 26, 2008, 12:55:32 posle podne »
Haha... kako si snimio levi far majke ti na slikama? Jeste, levi far je FUSH jer nisam uspeo naci ni polovan helin a kamoli nov. Ako neko zna gde ima novi HELLA farovi za dvojku da se kupe nek javi. Mada ja tu planiram totalnu izmenu farova, hocu da stavim od corrada farove sa andjelkama.... samo da se skupi lovica.
a motor je farban metalik bazom. Mislim da je dovoljno jaka da izdrzi temperaturu do 100 C al videcemo. Nadam se da ce da izdrzi. Ako ne izdrzi vadim ga napolju, mislim motor, i nosim ga na niklovanje.... haha....

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2008, 10:11:48 pre podne »
autic je super. a ove felne si imao valjda na skupu? inace extra izgledaju. koji ti je motor? po meni nije bitan izgled motora nego koliko ubrzava, a ako dobro ubrzava onda moze i ulepsavanje.

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2008, 11:09:32 pre podne »
Motor.... 1.8 RP o0znaku nosi. Iz passata je izvadjen. Passata bas lepo nosi tako da mislim da ce mog Duju nositi bas lepo. A na motoru sto se tice nekih radova po pitanju pojacanja snage jos nije nista radjeno al mi je u planu da uradim glavu samo. Brijanje glave i sirenje siceva usisnih ventila tj ubacivanje usisnih ventila od audija. To cu da radim kod Cubike, a receno mi je da sa glavom kad se uradi moze da dobije i do 40-50 paripa. Al za to mi treba oko 200 eurica, pa mora malo da priceka. Sad mi ide registracija i za duju i za vektru i hocu da radim atest i sve, pa cu malo da se svorciram ;)
Felne su to te iste sto su bile na skupu. Slike sam pokacio sve od kako sam poceo da ga radim jer se nisam prestavio ovde odma kad sam se uclanio, a to nije lepo od mene ;)

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 26, 2008, 12:40:03 pre podne »
Cek, cek.... moj golf na drugoj strani... jaojjjjjjj ;)
Nego... cek, cek.... sta je ovo.....


Napokon ih se domogoh ;) i naravno isto vece i montirao i....


I evo jutros na dnevnoj svetlosti... mada moj telefon napravi neku okruglastu sliku al....

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2008, 01:06:42 pre podne »
dobri su ti stopovi nema sta. a koliko shke si puko?

Darko_GT

  • Gost
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 27, 2008, 11:57:58 posle podne »
Auto je prava masinica, svaka cast, jos nabaci duboke karambolke i ima da grmi! ;)

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2008, 11:16:22 pre podne »
extra je ispalo,kao sto rece darko jos samo duboke branike i bice extra;)
 

SALE GTI

  • Gost
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2008, 05:48:05 posle podne »
Lepo lepo nema

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #13 poslato: Novembar 02, 2008, 08:47:20 posle podne »
sale i ja bi polirao nego ne znam.... malo su gitovane po rubovima sto znaci da bi trebao nekako naliti aluminijum tu, pa obraditi kako treba, pa polirati
a ima neka boja sto je kao niklovano al je 40 eura po felni to da se uradi... al otom potom...
Nego ljudi nasao sam kacketic za gepep vrata... fabricki.... i danas ga farbam, pa od ponedeljka da uzmem i celu tu zadnju soferku... taman mi dobro dodje jer meni ne radi par grejaca na mojo, a ovu dobijam u zamenu za moju ;)... lepa je to trgovina bila... heh...
A nadam se da cu do skupa uspeti da ubacim i motor kod mene ;)... 7-8 cu da radim registraciju i onda krecu radovi... valjda cu da stignem do 16og sve zavrsiti.... tj sticicu sigurno ako se nesto ne iskomplikuje, a ja se nadam da nece ;)
A duboki branici.... icice i oni.... posle motora kad se skupi lova... hocu fabricke od GTI sa onim dubljim grtalicama ;) i malo cu da spustim prednji kraj.... auto mi je poznat postao po visokom prednjem delu ;)

P.S Pozdrav za brata bosketa ;)

Van mreže PticaNeka

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 46
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Žena
  • Beeep - Beeep! :-P
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #14 poslato: Novembar 04, 2008, 08:53:50 posle podne »
 wub Mnooogo je lep.  wub Ja kad vidim sve ove preradjenje autice, padam u duboku depresiju, jer kapiram da necu skoro moci da uradim isto...  boodala Nesmem ni da pitam koliko kostaju takve felne?  bonk  :huh:

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #15 poslato: Novembar 04, 2008, 09:28:18 posle podne »
Ma kakva bre depresija.... samo laganica... niko ovde ne sredjuje sve od jednom.... jedno po jedno... znas kako Karleusa kaze... KAMEN PO KAMEN KAZU PALACA, ZRNO PO ZRNO POGACA....
a felne.... ma felne solidne moze uvek naci za oko 200 eura.... polovne naravno.... pa onda kupis nove gume i to te izadje jos 250 eurica... bar.... i greota je staviti felne na auto, a ne pregledati ih da nisu krive i sl... pa tu das majstoru 50 eurica.... a kad se to uradi... pa zar nije steta staviti ih na auto a da se ne ofarbaju... pa onda platis i farbanje i posle samo jos na kraju montazu... heh.... jel ima neko digitron? ;)
A onda sve to gledas pa te dusa boli jer auto nema duboke branike... jaooo.... pa sto nema jaci motor, pa.... jao sto nema zatamnjena stakla, nova sedista, tapacire, stopaljke, farove, masku, obrve, sva cetiri diska, krace opruge, sport amortizere.... aaaaaaaaaaaa.... i onda meni moja sestra kaze da sam ja lud, a ja kazem PRAVA LJUBAV NEMA CENU ;)
Ima dosta njih koji kazu da se ne isplati ulagati toliko u golfa dvojku.... al ako cemo tako... ne isplati se ulagati ni u jedan auto... ja auto radim jer zelim tako da ga uradim i jer nemam nameru da ga teram na bubanj na prodaju.... za moju dusu.... i mislim da vecina forumasa tj clanova ovog naseg kluba misli slicno.

Darko_GT

  • Gost
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #16 poslato: Novembar 05, 2008, 03:21:55 posle podne »
Ma kakva bre depresija.... samo laganica... niko ovde ne sredjuje sve od jednom.... jedno po jedno... znas kako Karleusa kaze... KAMEN PO KAMEN KAZU PALACA, ZRNO PO ZRNO POGACA....
a felne.... ma felne solidne moze uvek naci za oko 200 eura.... polovne naravno.... pa onda kupis nove gume i to te izadje jos 250 eurica... bar.... i greota je staviti felne na auto, a ne pregledati ih da nisu krive i sl... pa tu das majstoru 50 eurica.... a kad se to uradi... pa zar nije steta staviti ih na auto a da se ne ofarbaju... pa onda platis i farbanje i posle samo jos na kraju montazu... heh.... jel ima neko digitron? ;)
A onda sve to gledas pa te dusa boli jer auto nema duboke branike... jaooo.... pa sto nema jaci motor, pa.... jao sto nema zatamnjena stakla, nova sedista, tapacire, stopaljke, farove, masku, obrve, sva cetiri diska, krace opruge, sport amortizere.... aaaaaaaaaaaa.... i onda meni moja sestra kaze da sam ja lud, a ja kazem PRAVA LJUBAV NEMA CENU ;)
Ima dosta njih koji kazu da se ne isplati ulagati toliko u golfa dvojku.... al ako cemo tako... ne isplati se ulagati ni u jedan auto... ja auto radim jer zelim tako da ga uradim i jer nemam nameru da ga teram na bubanj na prodaju.... za moju dusu.... i mislim da vecina forumasa tj clanova ovog naseg kluba misli slicno.

Ja svog golfica nebih zamjenio ni za jedno drugo auto nema sanse, kada me pitaju za koliko bih ga prodao samo kazem nije na prodaju a onda sledi pitanje pa sta mislis koliko vredi, a ja kazem neprocjenjivo zato i nije na prodaju!

Van mreže PticaNeka

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 46
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Žena
  • Beeep - Beeep! :-P
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #17 poslato: Novembar 05, 2008, 05:57:01 posle podne »
 boodala Malo mi nije dobro...  wacko Ja sam moj platila pocetkom godine 2200 e. Za majstora sam izdvojila jos 600 e, da ga sredi da to izgleda po mojoj zelji i to nije neka velika promena. I za felne da izdvojim jos oko 250 e...  bonk Khm, khm...  :huh: NeeemA!  excl
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2008, 06:03:16 posle podne od strane PticaNeka »

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #18 poslato: Novembar 05, 2008, 09:03:23 posle podne »
Pa polako pticice ;) Lepo ti kazem da skoro niko ovde nije sve od jednom sredio i dao kes od jednom tako da... imas i ti vremena, polako.
A brat boske skroz deli misljenje sa mnom.... imao sam i ja istih pitanja.... koliko je, jel na prodaju i sl..... moje misljenje u ovakvim situacijama je prosto za razumeti... ko krene da ulaze toliko u stariji auto ne vredi ga prodavati, jednostavno je apsurd jer taj ulozen novac i trud nikako ne moze naplatiti tako da..... AUTO NIJE NA PRODAJU I NE ZNA MU SE CENA ;)

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: evo i mog DUJE
« Odgovor #19 poslato: Mart 16, 2009, 08:35:18 posle podne »
Mene bas i nije bilo ovde da malo osvezim fotke svog avta.. mada i zima bilo, pa me mrzelo raditi ista na njemu...
Motor... Pa naravno da ga jos nisam ubacio... krenula zima, a ja nisam hteo da ga ubacujem sa onim menjacem sa hidro kvacilom i sl tako da je to sacekalo... sad imamo jednog golfa za rasklapanje, pa cu sa njega skinuti menjac i napokon ocekujem uskoro ubacivanje motora.... nadam se da ce do prvog skupa u ovoj godini to biti gotovo :)
Radio sam na nekim detaljcicima.... uzeo sam neke kvake koje izgledaju kao trojkine al su napravljene za dvojku... sve se jashe bez ikakvih prepravki.... i naravno to je moralo da se ofarba u boju auta.... sta cu kad volim da mi je sve to tako crveno :)
Uzeo sam i onaj kacket na zadnjoj soferci i njega naravno ofarbao u boju auta ;) al to nisam slikao i nisam jos montirao, moram celu zadnju soferku menjati zbog rupica za kacenje... to cu sledeci vikend uraditi... imam sve spremno...
i igrao sam se malo sa tapacirunzima.... tj poceo sam se igrati i naravno nisam jos zavrsio.... kupio sam kao neki filc.... svidja mi se materijal... kontam da ce ga zvucno malo izolovati i toplotno jer materijal uvek drzi istu temperaturu... nit greje nit hladi... uvek isto... svidja mi se....
Evo malo i slikica....
      
   
   
a onda jos jedan sloj...