VW - Forum > Održavanje i servisi

Podesavanje (poluge) menjaca na starijim vwagenima

(1/7) > >>

marko.jovanovic:
ZPozdrav svima, zanima me kako se podesava poluga menjaca, u mom slucaju sciroccco 1.8.

Imam problem sto se nesto desilo na onoj sipci koja spaja menjac sa rucicom menjaca i sad treba da "potopim" rucicu kad ubacujem u prvu i drugu.Verovatno sam najasio na ivicnjak ili sta vec pa se to desilo.
 
Ostale brzine su isto kao pre. Promenio sam plasticnu kuglu u koju ulazi rucica a koja se nesto nize spaja sa sipkom i opet isto. Sad su rikverc i prva preblizu.
Ideje? :rolleyes: 

banderash:
ako su ti rikverc i prva preblizu a u isto vreme rikverc tesko nabadas,moras da vidis birac menjaca kod motora,verovatno te zezaju gumice koje su stare pa se prilikom udarca skroz otisle.a ako su samo rikverc i prva preblizu bez da te rikverc zeza,pogledaj one plastike kod same sipke menjaca da se nisu polomile,odnosno da neseta ona plsatika na sipci.obicno se ta sipka menja sa sve to plastikom

tasa:
Ja sam na mojoj dvojci stelovao na sledeci nacin, tacnije experimentisao sam i uspeo, ubacim u trecu, s'tim sto dok zatezes polugu neko drzi rucicu da stoji priblizno tamo gde je stajala u trecoj, nakon toga, ubacujem u rikverc i onda ga stelujem kako treba da bude. Jer kad imas rikverc tu ti je rucica menjaca gore levo prakticno do kraja (kazem na dvojci, ne znam kako ide rikverc kod scir. jel gore levo ili dole desno) i onda prekontrolisi ostale brzine i nema brige.
Malo su te rucice pipave, proveri sve one plastikice koje spajaju polugice, inace ako je neka plastikica otisla, ima da se namucis kao crnac, jer milimetar na plastikici, na rucici menjaca to mu ga dodje 3-4 mm, sto ce reci nabosces brzine nikad ;)

golftdi:

--- Citat: tasa  Novembar 07, 2008, 07:52:54 posle podne ---Ja sam na mojoj dvojci stelovao na sledeci nacin, tacnije experimentisao sam i uspeo, ubacim u trecu, s'tim sto dok zatezes polugu neko drzi rucicu da stoji priblizno tamo gde je stajala u trecoj, nakon toga, ubacujem u rikverc i onda ga stelujem kako treba da bude. Jer kad imas rikverc tu ti je rucica menjaca gore levo prakticno do kraja (kazem na dvojci, ne znam kako ide rikverc kod scir. jel gore levo ili dole desno) i onda prekontrolisi ostale brzine i nema brige.
Malo su te rucice pipave, proveri sve one plastikice koje spajaju polugice, inace ako je neka plastikica otisla, ima da se namucis kao crnac, jer milimetar na plastikici, na rucici menjaca to mu ga dodje 3-4 mm, sto ce reci nabosces brzine nikad ;)

--- Kraj citata ---
na potpuno isti nacin sam i ja na dvojci stelovao. ja sam konkretno imao problem sa prvom brzinom

banderash:
upravo tako,milimetar na jednoj plastikici,pa drugi milimetar na drugoj i kad se sve sabere,dodjes do toga da nece da udje lepo u brzinu

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju