Autor Tema: Priprema za zimski rezim  (Pročitano 19128 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže REMI VR6

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 33
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • GOLF MK1!!!GTI BRATE
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #40 poslato: Novembar 17, 2008, 06:31:57 posle podne »
imas onaj sprej protiv kondenzacije i smrzavanja stakla u svim auto shopovima.samo poprskas i kraj price.2minuta posla.probaj i sa tecnoscu za stakla(brisace),jer tecnost funkcionise i na -20stepeni C.Tecnost sipas direktno u rezvervoar(onaj deo za vodu)za brisace!nadam se da sam ti pomogao.poz
Jake masine,uzdizu prasine!!!
GOLF MK1 GTI     
--------------------
..../=========\
(]/______________\[)
./(O) ==\X/== (O)\
|\===[-------]===/|
|__|====.====|__|

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #41 poslato: Novembar 27, 2008, 11:41:26 posle podne »
u vagena se sipa g11 ili g12 (zavisno ood modela) mada su sada svi na g12 i obavezno obicna voda, a ne destilovana. posto g12 ima izuzetno jako antikorozivno svojstvo i samim tim sprecava stvaranje korozije i kamenca ( sipaj ga u juga pa ces da vidis sta se desava) nije mu potrebno sipati destilovanu vodu. nece mu skoditi ni da se ona sipa ali se tu onda javlja drugi problem kojeg vecina ljudi nisu ni svesni. senzor nivoa rashladne tecnosti u ekspanzionom sudu radi na proncipu struje. kada sipate destilovanu vodu ona naravno ne provodi struju tako da se samim tim stalno pali lampica na nema tecnosti. i odatle krece zurka sa kupovinom posuda ili ti kojecega.

Pa ja imam taj problem vec 6-7 godina, skoro svaki put kad upalim auto (Passata) upali se lampica od rashladne i prije 3 godine odem u servis da mi zamijene tecnost, ali opet isto. Ne znam da li su sipali destilovanu ili mi je otisao senzor ??

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #42 poslato: Novembar 28, 2008, 10:49:48 posle podne »
ne verujem da su sipali destilovanu vodu, ako si sipao u servisu verovatno su sipali obicnu.
sto se sonde tice (ili senzora kako si ga ti nazvao) u prelivnoj boci, vrlo je lako ispitati njenu ispravnost, naime neophodno je otkaciti kabal sa sonde i jednostavno parcetom zice prespojiti kontakte, ako nema problema sa lampicom na tabli, problem je do sonde, kod starijih dvojki i passata b3, znaci onih starijih od 90 godista, sa prelivne boce je moguce skinuti sondu, i jednostavno zameniti novom, dok kod ovih mladjih od 90 godista, (tako reci svih vagena) neophodno je zameniti celu prelivnu bocu, jer je sondu nemoguce skinuti. ako nije problem do sonde, problem je do releja, nisam siguran pod kojim je brojem, koji upravlja radom kazaljke temperature i tom lampicom, i kao treci razlog (nista od ranije navedenog) jednostavno problem je do table, km sat je jednostavno poceo da brljavi

Van mreže stash

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #43 poslato: Decembar 26, 2008, 11:42:50 pre podne »
Ja sam kupio neki italijanski sprej protiv magljenja u Tempu, kosta 212 dinara, nije mi pri ruci da vidim kako se zove.
Pise na njemu da treba dobro obrisati shajbnu i onda naneti sprej.
Uradim sve to i super dok grejanje nije pocelo da radi...covece magla svuda oko nas!
Jutros sam vozio sa jelenskom krpom u krilu i svakih pet sekundi brisao shoferku.

Mozda sam se nesto zeznuo u primeni spreja?
Trebalo bi sve da bude jednostavno....kontam italijan je to pravio ali ovi nasi prilepili uputstvo.
Sastrugacu ovo nase pa cu videti da li ima na engleskom.

Van mreže ha77ucinogen

  • VW Početnik
  • Poruke: 132
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #44 poslato: Decembar 27, 2008, 09:42:50 posle podne »
sto se tice zamagljenih stakala ja sam to rijesio jednom za svagda,zatamnis auto i nema sanse da magli,makar je tako kod mene.
a 100% antifriz u autu je katastrofa,ima tacan procenat koji se stavlja ljeti a koji zimi,ali max antifriza u hladnjaku treba da bude do 60% i to u extremno zimskim temperaturama preko -30.Pise u servisnoj knjizi od golfa II.


I kod mene je tako, magli ali mnogo mnogo manje nego inace. Od kako sam zatamnio stakla pojavi se magla, ali ne svuda i ne na svim prozorima. Pokrije 25% staklenih povrsina dok proradi grijanje. Jos nije jednom nisam palio klimu da odmagli u ova 2 mjeseca od kako su stakla zatamnj.

Ali imam idrugi problem. Lede mi brave i vrata pa sutra moram da to rjesavam..
Misljenja su kao dupeta, svako ima svoje....

Van mreže spale m

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 505
  • Age: 50
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +20/-6
  • Pol: Muškarac
  • Vw Vw Vw Vw Vw Vw Vw
  • Auto: Vw passat b5.5 tdi
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #45 poslato: Decembar 28, 2008, 01:02:33 posle podne »
 Proverite mali hladnjak da ne pusta.Onda hoce da magli unutra i da masti stakla od antifriza...

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #46 poslato: Decembar 28, 2008, 01:16:10 posle podne »
sto se tice brava nemojte stavljati glicerin nikako jer na prolece ima da vam brave skripe i zaribaju-wd sprej i super zavrsi posao
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #47 poslato: Decembar 28, 2008, 05:40:24 posle podne »
nikako ni wd . sad kad su mi obili auto pa sam isao da popravljam bravu, majstor mi rece bas za glicerin i wd da nikako ne stavljam i rekao mi je sta umesto toga al da me ubijete sad ne mogu da se setim. bonk bonk bonk mada mislim da su ok ona sredstva na pumpama sto ima da se kupe, ipak su to ljudi pravili specijalno za brave

Van mreže vox

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #48 poslato: Decembar 28, 2008, 06:14:47 posle podne »
ja sipao g12 u golf dwojku ce mu skodi nesto to ili

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #49 poslato: Decembar 28, 2008, 06:25:16 posle podne »
ja se napravio lud i prskao wd i nikad vise necu....prestale brave da mi rade tj ocistile se sve kako treba i onda mi nije prepoznavao kljuc i nisam mogao da otvorim ni upalim.
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #50 poslato: Decembar 28, 2008, 06:28:44 posle podne »
ja sipao g12 u golf dwojku ce mu skodi nesto to ili
G-12 nije preporucljiv za sipanje u starije automobile. Jer on nagriza kamenac pa moze da se desi da ti curi hladnjak.

Van mreže vox

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #51 poslato: Decembar 28, 2008, 06:34:55 posle podne »
pa sta da mu radim sad ga teram tako ili

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #52 poslato: Decembar 30, 2008, 01:02:34 pre podne »
Vozi slobodno, motor je za bacanje ili generalnu ako ce da se drzi na kamencu ili naslagama garezi bonk

Van mreže vox

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #53 poslato: Decembar 31, 2008, 12:21:26 pre podne »
me drukas malo :O)

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Priprema za zimski rezim
« Odgovor #54 poslato: Januar 03, 2009, 09:58:05 posle podne »
Moj golf je odjednom poceo da me vuce za rep nesto. Naime, kad ga upalim ujutru kad je hladan ( i sa gasom a narocito bez gasa) radi 2-3 sekunde i ugasi se. Cim ga upalim drugi put radi skroz normalno. To mi se pre nije desavalo. Golf je 1.6 benzin-plin stim sto ga naravno uvece ugasim na benzin da bih ujutru mogao hladnog da ga startujem na isti. Znaci nije neki opasan kvar ali me iritira zesce. Svaki put se isprve ugasi, a drugi put bas uvek upali bez gasa i podigne saug sam i dalje sve normalno.
I Tito je zeleo golfa