Autor Tema: Auspuh Golf Mk. 2  (Pročitano 1132 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže -CARBON-

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1081
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
  • Karma: +36/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BMW E39 525D, E60 535D
Auspuh Golf Mk. 2
« poslato: Jul 18, 2011, 09:31:49 pre podne »
na Golfu imam auspuh ugradjen prije neke 4 godine, od strane dundjera koji pravi auspuhe [homemade bastard], a fazon je u tome shto motor jako brunda, cuje se kao FAP ili GTD  lollol a sam auspuh je istruhlio a o rupama da ne govorim  blink tehnichki je proshao a to josh ne mogu da vjerujem  coilleo2tj pa je u planu novi, planiram da ga kupim u Motorexu ili da ga naruchim preko njih, pa vas pitam koji je najbolji auspuh, ali u granicama normale, nishta Remus i fazoni  bonk i vec sam citao da se lome koplja oko katalizatora tj. da li je pametno neshto izostaviti iz sistema [npr. katalizator, srednji lonac] jer kazhu da to smanjuje snagu motora  blow  bicedobro

pozdrav...

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Auspuh Golf Mk. 2
« Odgovor #1 poslato: Jul 18, 2011, 09:54:47 pre podne »
Ja ti mogu reci samo oko katalizatora i sr lonca, da sa skidanjem katalizatora (dovoljno je cak izbijanje), motoru se olaksa izduv malo. I kod motora sa turbinom, pri skidanju mimo pomenutog, treba blokirati i EGR ventil i labmdu.  Tada motor nema povracaja izduvnih gasova na ponovno sagorevanje, turbina nema dodira isto sa njima, i neka k/s se mozda i dobije. Ali neznatno. A sto se tice zadnjeg lonca (marke i modela), to neka ti posavetuje neko od momaka ko ima ovde vise iskustva. Ja nicam imao priliku da menjam, tako da nisam upucen mnogo. mahac
Boban-Rus

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: Auspuh Golf Mk. 2
« Odgovor #2 poslato: Jul 18, 2011, 10:00:38 pre podne »
...Imfas...i bog da te vidi :D...kod mene fercera vec 5 godina.

Van mreže -CARBON-

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1081
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
  • Karma: +36/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BMW E39 525D, E60 535D
Odg: Auspuh Golf Mk. 2
« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2011, 07:10:22 posle podne »
anybody?