Autor Tema: auto muzika u zimskim uslovim ...?! kako ,sta?....  (Pročitano 2450 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skidahi

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: subotica
  • Karma: +0/-0
auto muzika u zimskim uslovim ...?! kako ,sta?....
« poslato: Decembar 27, 2008, 03:57:29 posle podne »
pozdrav kao sto vidite i nadam se da osecate minus hteo sam da pitam kako treba rukovati sa auto muzikkom u autu tj kad je treba upaliti pogotovo se najvise odnoci na radio cd player jer ipak on ima laser a minusi napolju kao i unutra itd,da li sacekati da se auto ugreje itd znaci da li smeta minus nemislim na masu :) nego na  stepeni  :) pojacalu ,radiu itd ...?! mislim da razumete sta ocu da pitam i kazem :) ?!
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2008, 05:33:53 posle podne od strane skidahi »

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: auto muzika u zimskim uslovim ...?! kako ,sta?....
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2008, 04:00:06 posle podne »
dobro pitanje i mene to interesuje...
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: auto muzika u zimskim uslovim ...?! kako ,sta?....
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2008, 04:32:01 posle podne »
Moje misljenje je da netreba forsirati muziku, slusati malo tise dok se nezagreje unutrasnjost auta, tj ugreju se i omeksaju membrane zvucnika. Za pojacala i ostalu opremu nije problem, cak im i odgovara hladno.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: auto muzika u zimskim uslovim ...?! kako ,sta?....
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2008, 09:46:39 posle podne »
ja nikada nisam obracao paznju na to i nikada nisam imao problema...ipak je ozvucenje za kola uradjeno da trpi sve uslove leto-zima......

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: auto muzika u zimskim uslovim ...?! kako ,sta?....
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2008, 02:28:33 posle podne »
Moje misljenje je da netreba forsirati muziku, slusati malo tise dok se nezagreje unutrasnjost auta, tj ugreju se i omeksaju membrane zvucnika. Za pojacala i ostalu opremu nije problem, cak im i odgovara hladno.

ne odgovara ni jednoj komponentni da je hladno, cak ni akumulatoru, mozda kablovima ali to ne znam :rolleyes:
tj potrebno je svakoj komponentni da se zagreje i tek onda radi kako treba driving

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: auto muzika u zimskim uslovim ...?! kako ,sta?....
« Odgovor #5 poslato: Decembar 28, 2008, 04:25:18 posle podne »
Ma u sustini ne forsirajte snagu pustite tiho da radi dok se ne zagreju kalemi u zvucnicima, oni to urade sami sami, HU ce sam da se zagreje radom, ta hladnoca ne skodi nicemu posebnom, HU pojacalu odgovara hladno, sam se i pravi sa hladnjacima ali do odredjene temperaure, problem je stvaranje kondenzata koji moze da se dogodi pri naglom grejanju onda mogu da se ostete uredjaji, samo pustis lagano bez forsiranja, sto kaze DYNA jedino kablovima sve jedno :)

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: auto muzika u zimskim uslovim ...?! kako ,sta?....
« Odgovor #6 poslato: Decembar 28, 2008, 07:53:42 posle podne »
Ma u sustini ne forsirajte snagu pustite tiho da radi dok se ne zagreju kalemi u zvucnicima, oni to urade sami sami, HU ce sam da se zagreje radom, ta hladnoca ne skodi nicemu posebnom, HU pojacalu odgovara hladno, sam se i pravi sa hladnjacima ali do odredjene temperaure, problem je stvaranje kondenzata koji moze da se dogodi pri naglom grejanju onda mogu da se ostete uredjaji, samo pustis lagano bez forsiranja, sto kaze DYNA jedino kablovima sve jedno :)
upravo tako jedino sto treba da se pazi na taj kondenzat ali ja do sad nikad nisam obraco paznju na to,i nisam imao problema sa tim.jedino sto imam everton cd plejer koji sam kupio polovan pa jos mi padala plocica na beton jedno sto puta i sad me zeza ali jb.. promenice se :rolleyes:
DRIVE IT WITH PRIDE