Autor Tema: Band pass kutija za wufer???  (Pročitano 2570 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Krle

  • Gost
Band pass kutija za wufer???
« poslato: April 14, 2010, 01:48:13 posle podne »
Sta mislite o ovom tipu kutije, a u planu je da se stavi pioneer 307 D2....??? Imam nacrt, potrebne dimenzije, materijal, i sto je najvaznije, mesto u gepeku, samo me zanima kako se cuje, sta se sa njom dobija...

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2010, 03:30:53 posle podne »
dobija se glasnoca, zavisi kako je BP nastiman, tj na kolko Hz je najglasniji, inace BP je najteze projektovati da svira dobro- za to treba biti majstor i u teoriji i u praksi, a sad posto je to taj krompir-pire pioneer to moze da svira dobro samo hiphop i nista vise- bar ja tako mislim, nema druge nego da se proba, mozda i lupetam tapsac

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #2 poslato: April 14, 2010, 04:31:45 posle podne »
Prikljucivao sam kod mene neke mac audio woofere. Jedan u BR a drugi u BP kutiji. Isti drajveri su bili u pitanju samo drugi tip kutije... BP je bio glasniji i imao je jaci i dosta dublji bas.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2010, 04:41:12 posle podne »
Najbolje je da pravis slot por kutiju jos je jaca od bp ... Pisao sam ja ovde ... ali niko nije hteo da mi da nacrt za neku 12 cu :(
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #4 poslato: April 14, 2010, 04:52:13 posle podne »
Slot port je ustvari bas reflex kutija samo sto port ima vecu povrsinu pa samim tim da bi se dobila zeljena rez. frkvencija mora da bude i duzi... ubaci parametre u neki od programa pa izracunaj
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #5 poslato: April 14, 2010, 05:17:03 posle podne »
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Davor_

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 387
  • Age: 36
  • Lokacija: Chicago
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • U prvu i kazna!
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #6 poslato: April 14, 2010, 08:14:03 posle podne »
Sinovi Slotport je MAJKA :D B) B)
A krle kutiju projektujes ka wooferu i MUZICI koju slusas a ako slusas sve stavis u kompres :D:D:ehehh
U glavnom rekao ti je dyna sta i kako jer za kutije treba biti majstor (napravio sam ih bruku i opet se ne smatram ni blizu dobrim majstorom) tako da dobro razmisli napravi par testnih kutija od iverice poslusaj pa tek onda u MDF ;)
I obavezno javi kako napredujes
Audi C7 A6 3.0T 436HP/504NM
Ford Edge 3.5 - ~300HP/370NM
On order: Tesla Model 3
Yamaha FZ8 800ccm ~100HP/74NM
Instagram: DAVORDEE

Krle

  • Gost
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #7 poslato: April 14, 2010, 10:36:04 posle podne »
Naravno sve slusam, nema odredjene vrste muzike.... Znaci, BP je slicno sa BR, samo glasnije... Sto se tice projektovanja kutije, uzimam parametre koje je pioneer propisao za ovaj zvucnik, one srednje vrednosti... Nisam jos poceo projekat, ali cu verovatno poceti posle cacka, nemam sad vremena... Kompresiju imam, i za jedan zvucnik, i za dva komada, imam i jednu BR sa kenwood wuf-icem, ali bih probao i ovu varijantu..

E sad me zanima, kako se projektuje na koliko ce Hz da ide zvuk, ako sam se dobro izrazio... Znaci, u BP kutiji imam prakticno dve komore, da li komora sa zvucnikom treba da bude manja ili veca, da li cev razlicitog precnika daje drugi tuning itd... Daleko sam od majstora, ali sam veoma uspesni amater...

@Davor,

Zasto da pravim od iverice, pa kad napravim dobro da pravim od MDF, kad je i iverica dosta dobra? Cak mnogi kazu da je bolja zato sto je meksa... Ja sto sam radio kutiju onu za 2 12'', uradjena je od iverice i kompletno premazana drvofix-om sa unutrasnje strane da se ne kruni...

U svakom slucaju, probacu nesto, pa da vidimo i to, kako radi BP... A osnova ove ideje je da napravim lepu kutiju, sa plexijem, da se ubaci neka neonkica itd... da to bude onako, sto bi rekli, jebacki!

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2010, 02:34:05 pre podne »
Po mom iskustvu i iskustvu drugih BP ima definisaniji bas a BR se cuje glasnije...
Mnogo sam Rajkooo

Krle

  • Gost
Odg: Band pass kutija za wufer???
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2010, 08:28:11 pre podne »
Ok. Napravicu ja jednu BP cisto da se proba malo, a i da vezbam... Hvala svima na pomoci.. Tema ide pod kljuc...

Evo ako neko ima vremena, nebi bilo lose... Davore, Dyna, otvorite temu tipa ,,Bass Reflex Box,, i da se u jednom postu napise sve sto se zna o toj kutiji, da se ubaci neki projekat kako to izgleda, kako da se napravi... i tako isto za ostale kutije, Sealed Box, Band Pass Box, Band Port Box... itd itd... Tako bi imali jednu lepu preglednu temu u kojoj je sve objasnjeno o posebnom tipu kutije i tema bi bila sticky i pod kljucem... A sad Lock... Pozdrav