Autor Tema: bezbedne teme i stabilniji sistem  (Pročitano 2151 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Potaman

  • -eurolizard-
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1483
  • Age: 45
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +53/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II 1.6 petrol
bezbedne teme i stabilniji sistem
« poslato: Mart 15, 2010, 09:59:05 pre podne »
Sto se tice padanja sistema i takvih stvari koje se desavaju a dese se , sta da se radi.
Imam pitanje upuceno ljudima foruma i naravno sajta. Koliko su bezbedne teme njihova sadrzina njihov trud da posalju ono sto rade, njihov trud koji postavljaju pisanjem, slikom, i naravno njihovu privatnost. Koliko su svi ljudi koliko ih ima na forumu zasticeni od zloupotrebe njihovih reg. tablica i na kraju njihovog truda da sve sto su postavili i objasnjavali sa slikama nestane. Nista za vredjanje i ljutnju. Samo mislim o stabilnijem sistemu i mozda zahtevnijem popunjavanju predstavljanja clanova a ne tipa : ja sam taj i taj i vozim to.
Koliko je moguce poraditi na jacem i boljem forumu i bezbednosti samog.

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2010, 01:53:03 posle podne »
potpuno se slazem.na stranu bezbednost podataka(koja je primarna)trebalo bi da bude obavezujuca svaka stavka,jer je glupo da se sa nekim dopisujes a neznas ni odakle je ni starost...   big_boss

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2010, 02:08:46 posle podne »
Kako da neko zastiti ako postavis sliku gde ti se vide tablice? Pojasnite
To je opet isto kao da postavimo pitanje, kako sam ja zasticen ako dodjem na VW skup i ljudi vide moje tablice.
Tu nema zastite. (Ako sam dobro shvatio pitanje).

Sto se tice predstavljanja, 90% registrovanih ne cita nikakva pravila, na jednoj strani napisem 3 puta objasnjenje i oni i dalje pitaju gde i kako.
Po meni trebalo bi napraviti templejt kako ljudi da se prestavljaju, sebe i kola. Ali opet ce 90% preskociti to upustsvo.

LJUDI NE CITAJU! To je cinjenica.  biggrin

Opet, to predstavljanje, sta vam i to znaci? Kad je u pitanju bezbednost.
Ja cu da napisem da sam cica u minicu i imam 18 godina i postavim sliku neke plavuse koja vozi novog pasata  biggrin
I ko ima pravo da nekoga natera da kaze koliko ima godina, ime i prezime, itd?

To je jedino do samog registrovanog clana foruma da upise te neke podatke. Po meni ovo sa lokacijom je dobro jer odma znam odakle je osoba sa kojom komuniciram, i jedna poruka manje jer ne moram da ga pitam odakle je, i znam kako da se u odredjenim situacijama postavim.

Btw nije do foruma vec do hosintg provajdera. Par puta su ovog meseca nesto radili, pa su vracali sa backup-a koji oni rade. Zbog toga nama od juce fali sadrzaj od poslednjih sat dva pre pada.

Sto se tice bezbednosti foruma, nisam pratio to duuugo.
Ali koliko se secam SMF je bio jedan od bezbednijih, preslo se ako se dobro secam sa phpBB na SMF.
A za temu nemam pojma.

Ako imate konkretne predloge iznesite ih, ja cu prvi da glasam za to da se poradi na tome da se ne desavaju ovakve stvari.

Btw. par puta je menjan i hosting provajder

Admini rade backup foruma, jednom nedeljno cini mi se. A niko ne moze na svakih pola sata da radi backup rucno. To jedino hosting provajder, zavisi kakav sistem imaju. Ali ocigledno ne rade backup na manje od sat vremena.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2010, 02:20:30 posle podne od strane DamirK »

Van mreže Potaman

  • -eurolizard-
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1483
  • Age: 45
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +53/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II 1.6 petrol
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2010, 11:36:59 posle podne »
Slaganja su nam Damire na relativno istoj duzini u nekim slucajevima. Mada, kada se prica o ozbiljnim predstavljanjima, mislim na obavezno, ali obavezno mesto, puna adresa i naravno slika. Moze da se i slaze, ali ipak sve izadje na vidalo, kad tad. Kao na nekom forumu oko lika koji je palio ljude , slao im nista a uzimao novac, pa mu je odsviralo. Pitanje je samo ko ce da mu polomi hodajuci mehanizam. Nista nije skriveno sto se nece otkriti.
Kada sam pisao o predstavljanju, slikama i telefonskom imeniku, koliko ima slika?
Koliko je ljudi ostavilo svoje adrese, brojeve telefona i mailove koje koriste ili sta sve vec?
Malo. Mislim da oni koji provode dosta i vremena i druzenja na forumu mogu tj. moraju da popune sve ovo navedeno.
Znam, dosta ljudi se samo prijavi, koristi forum, malo svrlja i odlazi, ali pravila neka budu ista i za takve i ovakve.
A ako ih to odvrati, sorry people, zajebancija na nekom splavu ili diskokuci. Na kraju krajeva, neka se malo citava stvar sa ovim VW Clubom , uozbilji.
Sto se tice stabilnosti foruma, zaista mi je ovo prvi put skrenulo paznju, do sada se nisam sretao sa ovakvim iskustvom na ovom forumu.
Mislim da je stabilan i da se ovo ne desava cesto.

aleexis

  • Gost
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #4 poslato: Mart 15, 2010, 11:39:16 posle podne »
potaman pa svako moze da stavi sta oce...nema to veze snicim...
trebalo bi po mom misljenju ako nisi aktivan clan duze vreme,obristati ga i poslati mu mail na adresu...i to je to...
ovako ima mnogo clanova a pola ne dolaze  ;)

Van mreže Potaman

  • -eurolizard-
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1483
  • Age: 45
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +53/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II 1.6 petrol
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2010, 11:41:05 posle podne »
Pa moze ali neka bar sve izlaze i laznu fotku, i ako ga nema na forumu par dana. BRISES.
Sa tim se slazem. Brate , milion ljudi, aktivnih na forumu mozda 200?
Ma ako mislis na dolazak na skupove, to je druga stavka, nema se novca u zemlji.
Ali ako mislis na dolazak i posecivanje foruma, aktivnost, samo postavljanje svog automobila, vidi se koliko od svih ljudi koji se predstave zaista i postave svoj auto, pa makar i sa zamagljenim tablicama.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2010, 11:44:54 posle podne od strane potaman »

aleexis

  • Gost
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2010, 11:42:52 posle podne »
ma sto se predstavljanja tice,nemozes sad sve da menjas...pa nije sajt napravljen juce....
a i okupljanja cesta,upoznacemo se mi sto stalno visimo  biggrin

Van mreže Potaman

  • -eurolizard-
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1483
  • Age: 45
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +53/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II 1.6 petrol
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2010, 11:47:14 posle podne »
Ma nije to a i nisam ja taj koji misli , moze da menja. Vec malo samo vise, posvecenosti i odgovornosti.
A ako je nekom do zabave moze i na chat kluba, pa neka teraju zajebavanje do ujutru.

Upravo je ovo najveci problem:
Citat
Sto se tice predstavljanja, 90% registrovanih ne cita nikakva pravila, na jednoj strani napisem 3 puta objasnjenje i oni i dalje pitaju gde i kako.
Po meni trebalo bi napraviti templejt kako ljudi da se prestavljaju, sebe i kola. Ali opet ce 90% preskociti to upustsvo.

LJUDI NE CITAJU!
To je to.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2010, 11:48:59 posle podne od strane potaman »

aleexis

  • Gost
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2010, 11:49:18 posle podne »
to stoji...
ali to je na glavesinama  big_boss

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2010, 11:51:27 posle podne »
Ako se neko ne predstavi a krene sa postavljanjem tema tad mu lepo objasni sta da radi i tema mu se zakljuca dok se ne predstavi. Posle predstavljanja tema se odkljucava. Ako se ne predstavi posle par dana mu se brise tema.

aleexis

  • Gost
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #10 poslato: Mart 15, 2010, 11:52:23 posle podne »
to je ok...ali treba brisati ljude koji mesecima nisu usli na ovaj forum...msm da nije fazon da tamo stoji broj clanova - milion  ;)

Van mreže Potaman

  • -eurolizard-
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1483
  • Age: 45
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +53/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II 1.6 petrol
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #11 poslato: Mart 15, 2010, 11:57:00 posle podne »
Ivane nisam upoznat, moracu da te pitam.
Brisu li se takvi ljudi i takve teme?
Kako i koliko da granica i tolerisanje postoji?
Zna li se?
Sad ja , mnogo pitanja postavljam, mozda ne dobijem ni jedan odgovor.
Ali ipak stojim iza ovog stava, posecujes , ucestvujes, gledas , prokomentarise, ma super.
Ali, nema te , predstavio si se kao taj i taj iz odavde i odabde i dovidjenja, koji je to fazon.
 biggrin

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #12 poslato: Mart 16, 2010, 01:45:36 pre podne »
Ja da se pitam brisao bi ljude koji vise na forumu a nikad ne dolaze na skupove.

Ne mozete da donosite zakljucke samo tako.
Morate prvo upoznati klub tako sto prisustvujete na skupovima, tako ujedno i upoznajete i clanove. A ovo sto ce se predstaviti neko nikad ne znas.

Po toj teoriji, trebali bi da obrisemo vw-techa koji ne pise po forumu a gomili clanova je pomogao, gomila nas vozi auto kod njega, gomila ga zove kad ima neki problem.

Zato jos jednom, razmislite dobro kad pisete nesto. Ja sam uzeo njega za primer, ali ima dosta takvih koji dolaze na skupove, ali ne pisu mnogo na forumu. Njih da brisemo? Nemojte ljudi da smo ko deca, pa smeju nam se ljudi!!

Ucestvujte u forumu, nemojte mnogo da offujete, pomazite ljudima i trazite pomoc, ali shvatite NIJE KLUB TU ZBOG FORUMA VEC JE FORUM TU RADI KOMUNIKACIJE CLANOVA U KLUBU

idite na skupove, druzite se, pustite kompjutere!

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #13 poslato: Mart 16, 2010, 01:53:05 pre podne »
Ja kad sam dosao prvi put, procitao neke stvari pa me nije bilo mesecima.
Kasnije se vratio, predstavio i predstavio auto. Otisao na prvi skuoupoznao ljude i nisam id tad nijedan skup promasio.
Poceo sam da se druzim sa nekim vlanovima, zapoceo neka nova prijateljstva, i zajefno sa njima pokusavam da pomognem da bude ove godine jos ozbiljnije.

To svako sa foruma moze. Pitanje je samo koliko koga tointeresuje ikoliko je ko voljan da se cima.
Bolje je da gledamo kako cemouraditinestokorisno za klub, nacineke sponzore, privuci nove ljude, organizovati skupive.
Admini foruma su zaduzeni za forum, objasnjeno je sta se radi sa nepredstavljenim ljudima.

Jedino eto mozda da se napravi sablon pokojem da se predstavljaju

ime
godiste
lokacija
automobila
...

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #14 poslato: Mart 16, 2010, 01:54:27 pre podne »
Izvinjavam se na greskama kucam sa tel boodala

aleexis

  • Gost
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #15 poslato: Mart 16, 2010, 01:57:57 pre podne »
ma ok to Damire...ali ipak msm da ovde treba ciscenje...
sorry ako nekom smeta moje misljenje...ja sam ga izneo,jbg

zasto jednostavno ne poslati svakom poruku,pa nek odgovori... ko zeli da ostane i ko je aktian odgovorice,izdvojice tih 2 minuta...

samo kazem da ima mnogo ljudi koji su se registrovali ko zna zbog cega i to je to ;)

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #16 poslato: Mart 16, 2010, 02:18:10 pre podne »
Ma ne smeta misljenje nikome, opusteno.
Samo to nije jednostavno.

Ali trebate prvo sagledati sa svih strana neke stvari. Ja ovakve stvari radim godinama pa mozda tolakse vidim.
Da je meni neko obrisao nalog u tom periodu kad sam bio odsutan, jer sam bio van zemlje, nevazno iz kojih razloga... Ne bi vise nikad dosao.

I sad obrisemo tako nekog ko je ostao bez kompa, neta... A dolazi na skupove ili ima nameru da se vrati, sta smo onda uradili?  biggrin

zamislite samo sebe u toj situaciji?
Dosta mailova zavrsi u junk mailu pa ljudi ne primete. Desava se da ne vide akktivacioni mail... Pa bude problema.

Ima dosta registrovanih iz drugih zemalja pa dodju nekad da nas obaveste o njihovim skupovima, da nas pozovu. Sta ako njih obrisemo?

Ima ljudi iz drugih klubova kpji komuniciraju tako sa nama...

Sponzori takodje...

Slazem se ima dosta i neaktivnih naloga, oni se cini mi se brisu nakon odredjenog perioda ako se ne pojave.
Zato jos jednom kazem, ima admina koji su zaduzeni za ti. A mi treba da se koncentrisemo na druge stvari, kao na skup u sremskoj mitrovici u nedelju ;) da nas bude sve vise.

Imam 500 din u dzepu trenutno i gledam kako da dodjem na taj skup.
Posle loznice sam nedelju dana jeo suve kifle na poslu, sto zbog puta, sto zbog zastava, sto zbog distancera kpje sam hteo da stavim pre skupa... Ali zbog toga se zivi ;) to je ono najvaznije.

A da li ce neko da pise ili ne to je najmanje bitno. Vazno da se ne pisu gluposti, da se smanje ljudi koji u svakoj twmi moraju da se zajebavaju itd ;)

ja se isto tako nad da moje misljenje nekom ne smeta  ;)

aleexis

  • Gost
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #17 poslato: Mart 16, 2010, 02:20:26 pre podne »
e posto si to ovako lepo srocio...sad je sve ok  biggrin
u pravu si...nije to bas jednostavno  ;)

Van mreže Potaman

  • -eurolizard-
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1483
  • Age: 45
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +53/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II 1.6 petrol
Odg: bezbedne teme i stabilniji sistem
« Odgovor #18 poslato: Mart 16, 2010, 09:24:42 pre podne »
Nije jednostavno, naravno.
Malo smo napeli Aleexis i moja malenkost, ali ima logike u tvom obrazlozenju i pomalo i u nasem buntu.
Mada kada se sve sagleda i splasne strast, neka ima ljudi, sto vise to bolje.
Mozda je to dobro.  biggrin