Autor Tema: Utisci u vezi reklamiranja  (Pročitano 2072 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Utisci u vezi reklamiranja
« poslato: Avgust 12, 2011, 03:49:31 posle podne »
Na forumu se dosta ljudi reklamira kroz "Prijatelji VW Kluba", a nema mogućnosti da se napišu utisci korisnika usluga.
Pohvale ili kritike bi trebalo da povećaju kvalitet usluga i da spreče eventualne prevare.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2011, 04:04:22 posle podne »
Teme su zakljucane iz prostog razloga sto se ide u nenormalni off...

Evo primera gde lepo pise info na tel ili pp (btw to pise u svakom topicu prijatelja kluba) al ne vredi... ljudi to ne mogu da skapiraju da li stede telefon ili nemam pojma sta u glavnom pisu po temi neke nebuloze i offuju...

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=21642.0

u pocetku su teme bile otkljucane bas iz tih razloga koje si naveo... da bi se doticni prijatelji mogli pohvaliti ili iskritikovati.. ali na zalost sve je to dobilo drugu formu i doslo do toga da neke teme imaju cak 90 i kusur postova koji apsolutno nemaju veze sa pohvalama i kritikama... --->  http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=10042.0

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2011, 04:39:26 posle podne »
Verujem da je tako, ali treba smisliti neko rešenje, jer ovako je moguće prevariti veći broj ljudi, a da niko ne reaguje. Ne da prevari već da ne bude ono što je obećano/očekivano. Mislim da je to opasnije od offa.

Off se može rešiti ažurnijom i strožijom kontrolom. (death squad)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2011, 04:43:31 posle podne »
postoji i auspuh servis koji vise ne daje popust clanovima.ne secam se tacno koji.nalazi se na ulasku u MM lug.mozda ga vise i nema u spisku prijatelja,ali prosle godine je bio.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2011, 04:50:22 posle podne »
uhhh da vidis u sta se posle pretvori ta azurnija i strozija kontrola.. u maltretiranje i terorisanje od strane admina-modova.. itd itd... pa ako cemo tako.. ti bi prvi gledajuci par tvojih poslednjih postova trebao da budes banovan na par meseci  biggrin

btw sto se tice te prevare.. ukoliko dodje do nedaj boze tako necega.. vrlo lako se moze otvoriti skroz nova tema bilo gde na forumu i obavestiti se neko od admin -modova... kao sto smo vec i imali takav slucaj sa doticnim kurjakom koji je srecku upropastio sedista.... decko je postupio upravo tako.. otvorio je novu temu u off topicu.. izlozio svoj problem koji je imao sa doticnim "prijateljem kluba" i on je iste sekunde sankcionisan.. tj izbrisan i banovan sa foruma ;)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #5 poslato: Avgust 12, 2011, 05:30:28 posle podne »
Eto ga sad iz najbolje namere na meni se lome koplja.  biggrin Ma nije frka za ban, neću ni da razmišljam o čemu je reč jer moji i tvoji pogledi na život su različiti fala bogu nismo svi isti, drugačije mislimo. Nego što se tiče ove teme.
Nije problem samo u prevari već i o neispunjenim očekivanjima, pohvalama, opšim utiscima.
Npr u OTPADI često se spominje aca vagen koji ima sve, ali ima i loših komentara o lošoj usluzi. Sad ako se neko cimao do njega 3x ili čekao 2h da ga neko usluži i na kraju dobije pogrešnu bravu ne treba ga razapinjati već ostaviti komentar u njegovoj temi. Tu nije u pitanju očigledna prevara kao sa Srećkom već loše ophođenje prema kupcu. Na taj način bi se korisnici foruma zaštitili pre nego što daju novac.
Uostalom to je bio moj predlog, ako ima neki bolji - super
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #6 poslato: Avgust 12, 2011, 05:36:16 posle podne »
Aca wagen nije prijatelj kluba  bleh
Slazem se i ja sa tobom, ali aj' ti objasni forumu...da ne ofuje. Kad pripretis banom on kaze zasto?  biggrin
Dovoljno je da neko skrene sa teme, i odna se svi vade pa on je prvi, ogorovorio sam ovom ili onom...

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #7 poslato: Avgust 12, 2011, 05:45:45 posle podne »
Upravo sam to hteo da napisem.. Aca wagen nije prijatelj kluba i ne znam zasto njega spominjes...

Citat
Eto ga sad iz najbolje namere na meni se lome koplja.  biggrin

o tome ti pricam ;) " strozija kontrola se pretvara po vama u maltretiranje i terorisanje od strane admina-modova.."

a evo ti primer tvog offovanja od pre... 2 sata:

@Wele

"Specijalni, ja sam koristio internet dok tvoj tata još nije znao kako se prave deca." - u temi Interesantne tablice...

 dalje ne treba ici.. ;)  no nebitno... ne pricamo sada o tome.. nego cisto da ne bude da se lome koplja na tebi zbog ovoga ili onoga...
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2011, 05:48:22 posle podne od strane Devil »

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #8 poslato: Avgust 12, 2011, 05:54:02 posle podne »


a evo ti primer tvog offovanja od pre... 2 sata:

@Wele

"Specijalni, ja sam koristio internet dok tvoj tata još nije znao kako se prave deca." - u temi Interesantne tablice...

 dalje ne treba ici.. ;)  no nebitno... ne pricamo sada o tome.. nego cisto da ne bude da se lome koplja na tebi zbog ovoga ili onoga...
lollol lollol lollol


  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #9 poslato: Avgust 12, 2011, 06:13:01 posle podne »
Acu sam uzeo za primer usluge i preventivnih komentara. Ne kažem da je lako, ja sam rekao prvo šta mi je palo na pamet. Sigurno da admini imaju uvid na druge stvari koje su tu problem.

Vlasto naravno da ima offa na forumu koji vi i obrišete. Nekad mi i nije jasno zašto, ali ni ne pitam više. To je procena admina i tu je za mene kraj. Ja sam ovde mislio o ažurnijem vođenju samo ovog dela koji se odnosi na komercijalno oglašavanje, kao što se radi u oglasima gde se vodi pažnja koji je oglas lični, a koji komercijalni (mada svaki oglas u kojem se prodaje nešto je komercijalni  biggrin). Sigurno neće biti puno postova kao u Off topicu.

Konkretno to za Specijalnog je replika. Nije napisana da bi bila uvredljiva već da se slikovito opiše razlika u godinama, mislim da je on to i skapirao jer sam se već par puta šalio sa njim na taj način (vožnja sa mašincem, sređivanje led dioda onom iz Niša...) Ipak je on momčić, a stavio me stavio u svoj komentar. Mislim da je problem oko tog topika nastao zbog toga što nikako neko da napiše pravila ponašanja na forumu. Ne moraju svi da ih znaju, ali bar 50% ljudi da ih sazna i da se pridržava tih nekih pravila (koje ni ne znaju) već je dobar uspeh. Moj komentar je obrisan, a ako je za tri meseca bana nikakav problem  biggrin

Uostalom ja samo dajem besplatne savete, valjda to ne smeta nikome?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Mihajlo Stankovic

  • Gost
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #10 poslato: Avgust 12, 2011, 07:03:06 posle podne »
Wele zajebant.  lollol ja se ne ljutim i ne smeta mi  beer

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #11 poslato: Avgust 12, 2011, 08:02:15 posle podne »
Acu sam uzeo za primer usluge i preventivnih komentara. Ne kažem da je lako, ja sam rekao prvo šta mi je palo na pamet. Sigurno da admini imaju uvid na druge stvari koje su tu problem.

Veoma ti je los primer jer mi bukvalno nemamo nikakve veze sa Acom wagen...  u toj temi "otpadi" koju si ti pomenuo, drugi clanovi su ga predlagali...nekom su utisci pozitivni nekom negativni...  to je isto kao kad bi neko pitao gde mogu da uzmem polimarkov majonez.. i neko od clanova se javi i kaze uzmi u maxiju i ti odes u maxi i budes nezadovoljan zato sto je veliki red.... i sad nama ovde na forumu pricas kakvo je tvoje iskustvo povodom toga i ocekujes vodjenje neke polemike ?!? a to apsolutno nema nikakve veze sa nama... blink  biggrin

Citat
Vlasto naravno da ima offa na forumu koji vi i obrišete. Nekad mi i nije jasno zašto, ali ni ne pitam više.

Ako ti to nije jasno onda stvarno ne znam o cemu vise da pricamo... evo u najkracim crtama probaj da shvatis da su OFF Postovi maligna stvar svakog normalnog foruma...

Citat
Konkretno to za Specijalnog je replika. Nije napisana da bi bila uvredljiva već da se slikovito opiše razlika u godinama, mislim da je on to i skapirao jer sam se već par puta šalio sa njim na taj način (vožnja sa mašincem, sređivanje led dioda onom iz Niša...) Ipak je on momčić, a stavio me stavio u svoj komentar.

Nemam nista protiv tvoje replike.. ali isto tako mozes da mu repliciras privatnom porukom.. a ne u temi Interesantne tablice...
Zasto sam uzeo bas taj tvoj post.. iz prostog razloga sto si to offovao neposredno pred ovaj nas "razgovor"... inace dnevno imas takvih postova bar 10... koje mi tolerisemo i nesankcionisemo ni na jedan drugi nacin osim brisanja... i zato mislim da nemas razloga da budes nezadovoljan...

Citat
Mislim da je problem oko tog topika nastao zbog toga što nikako neko da napiše pravila ponašanja na forumu. Ne moraju svi da ih znaju, ali bar 50% ljudi da ih sazna i da se pridržava tih nekih pravila (koje ni ne znaju) već je dobar uspeh. Moj komentar je obrisan, a ako je za tri meseca bana nikakav problem  biggrin

pravila su za pismene ovde: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=159.0

samo shto nema ko da ih cita...

btw uskoro uvodimo neke inovacije na forum u vidu warnova pa se nadamo da ce se smanjiti broj offovanja i ostalih slicnih stvari.... samim tim i ova tvoja ideja s'pocetka teme u vezi "prijatelja kluba" ce biti realna i moci ce da se praktikuje... ;)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #12 poslato: Avgust 12, 2011, 09:15:24 posle podne »
I pozitivni i negativni komentari su dobra stvar to je ono sto sam hteo da kazem. Zaboravi da sam rekao Aca Vagen, moze biti i neka Smiljka iz Sapca. Bitno je da neko moze da ostavi komentar.

Sto se tice ovog uputstva za nove clanove, ne pise nigde sledeca pravila, nepisana, vise stvar internet kulture.
-Ne citirati post iznad
-Ne pisati velikim slovima
-Ne citirati ceo post da se odgovori na samo 1 deo citata (edit quote)
-Teme praviti sa jasnim naslovom (temom!)
Dodati po potrebi...
Moje licno misljenje je da su to najcesci slucajevi. Tolerisanje ovoga je jedino sto me cini nezadovoljnim, kao sto se primeti jer cesto prigovaram u takvim temama.

Ali zato u uputstvu za nove korisnike ima na 4 nacina receno `zabranjeno vredjanje i svadjanje` na forumu
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Utisci u vezi reklamiranja
« Odgovor #13 poslato: Avgust 12, 2011, 09:24:34 posle podne »
Tog Acu si ti pomenuto tako da ga ti zaboravi a ne ja...  biggrin covek mora da stuca ceo dan...

Citat
Ali zato u uputstvu za nove korisnike ima na 4 nacina receno `zabranjeno vredjanje i svadjanje` na forumu

pa da jer je u principu to najbitnije.. ovaj forum gledaju razni ljudi potencijalni sponzori.. prijatelji partneri.. koji ne ucestvuju toliko u diskusijama ali ga ipak citaju.. i mnogo mi je bitnije da ne citaju kojekakva pljuvanja i vredjanja... jer to stvara generalno losu sliku o svima nama.. a sad ako procitaju neki post velikim slovima ili citiran post iznad.. boze moj.. nije toliko strasno.. al slazem se da i to treba napisati...