Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 843009 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4580 poslato: Jul 06, 2017, 11:22:55 posle podne »
96kw obavezno. Velika razlika u odnosu na 74kw. Ja sam imao i isto vreme Golfa 4 74kw i Boru 96kw, i Bora je bila bas za uzivanje...
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4581 poslato: Jul 07, 2017, 12:20:51 pre podne »
74 ni pod razno,ne znam turan 2008 godiste dal je tezi ili laksi,ali prava je mazga sa tim motorom,i to odlicnim motorom..al se vuce ko prebijen ker,moje subjektivno misljenje,96kw je zmaj ali vise trosi i to osetno,pusti one price isti auto jaci motor i lakse mu,,,imali smo dva pasata u firmi 96 kw ,otovreno malo trosi stvarno lokal ispod 10 nikad
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4582 poslato: Jul 07, 2017, 07:02:21 pre podne »
Ne smeta mi gradska potrošnja, ni ne vozim po gradu, mjesečno ~200km gradske vožnje max. Bitno mi je da na otvorenom ne troši puno.
Juče sam gledao jednog passata, 2005 godina karavan...prosto nevjerovatno šta čovjek cijeni 4000€. Ja koji sam potpuno neiskusan za pregled auta, vidio sam da je auto potpuno bio slupan pa zakrpljen, i to loše zakrpljen.Trese, dimi, lupa, ma krš totalni.
Nije ga lako naći dobrog, ni kad imaš pare.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4583 poslato: Jul 07, 2017, 10:50:06 pre podne »
Meni Bora 96kw i Golf 4 74kw isto trosili.... isto smesno. Onaj koji je jebo kevu s potrosnjom, a uzgred se vukao ko prebivena macka za svoju snagu je Golf 4 4motion 110kw...
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4584 poslato: Jul 12, 2017, 07:13:52 pre podne »
Prijatelj jedan hoće da mi proda pasata, meni se stvarno čini dobar, juče sam ga provozao, baš je u dobrom stanju, enterijer kao nov, limarija odlična, pouzdano znam da nije nikad udaran. Naravno i majstor će to još malo pogledati, mada mislim da je tehnički odlično stanje.
To je taj https://www.olx.ba/artikal/26126516/pasat-1-9-tdi-kao-nov/
Meni on traži 8000 maraka (4100€) za to auto, ništa ispod toga. Šta vi mislite je li to puno para za to auto?
« Poslednja izmena: Jul 12, 2017, 07:38:55 pre podne od strane bulldozer »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4585 poslato: Jul 12, 2017, 10:27:47 pre podne »
ovaj je po slikama najbolji. bolje dati za ovakav auto i 8000 KM nego uzeti za 6000+ KM i uloziti jos 2000-2500 KM u njega.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4586 poslato: Jul 13, 2017, 07:25:14 posle podne »
 Evo ovako, sad sam bio kod majstora, vozili ovog sivog pasata. Majstor je ustanovio da je u odličnom stanju, nije udaran, motor dobar, kvačilo, zamajac, trapovi, turbina, sve je dobro.
E sad, ono što ne valja... U servisnoj knjizi piše da je veliki servis rađen prije 90000 kilometara (a i ko zna koliko je to pouzdana informacija). Majstor mi savjetuje ako kupim auto da to što prije uradim. Prodavac mi sa druge strane tvrdi da nije toliko hitno, da mogu još 30ak hiljada.
Zanima me, vaše mišljenje da li je to toliko hitno da se uradi, ili mogu sačekati nekih pola godine?
Koliko otprilike košta veliki servis za taj auto?
I da li je, uzimajući u obzir da se uskoro mora raditi veliki servis, cijena od 4100 evra previsoka?
Hvala unaprijed!

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4587 poslato: Jul 13, 2017, 08:13:28 posle podne »
Kada sam kupovao svog pasata, meni je prodavac rekao da mogu jos da cekam za mali servis sigurno 3000km. Odmah sam ga oterao na veliki, tamo su mi i rekli da je on i dugo cekao sa servisom, prljavi filteri bili jako. A isto sam platio svog 4100e. Tako da se ne bih mnogo obazirao na to sto prodavac govori, uradio bih veliki servis. Sto se cene cite, mislim da sam pre 3 godina platio oko 400-500e... Ali imao sam jos neke stvari uz veliki servis(amortizer, i ne znam da li je bilo jos nesto).

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4588 poslato: Jul 13, 2017, 08:25:13 posle podne »
Problem je što bih se ja baš istrošio ako bih ga kupio, o velikom servisu ne bih mogao razmišljati prije oktobra nikako... A do tada bih prevalio sigurno 5-6 hiljada... Ne znam, nisam pametan šta da radim... Auto mi se sviđa, i baš je dobar, osim tog đavoljeg servisa...
P. S. Pitao sam majstora, oko 200-250 evra bi me izašao veliki servis, sa garancijom 3 godine.

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4589 poslato: Jul 13, 2017, 08:44:44 posle podne »
Ne znam, druze. Ako je tip top, kupi. Neka saceka servis. Posle ces naleteti na nekog lesa, pa ce ti na nos izaci.

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4590 poslato: Jul 13, 2017, 08:53:46 posle podne »
 Mislim da jeste tip top. Majstor kojem vjerujem, i koji je vrhunski stručnjak, mu nije našao zamjerku.
Mene je najviše strah da me ne zadesi kakva havarija dok ja ne uradim servis, zbog tog zupčastog, u narednih par mjeseci.

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4591 poslato: Jul 13, 2017, 09:14:10 posle podne »
Ako ces se toliko nategnuti da kupis auto i da nemas bar 500e rezerve nije to za tebe. Po nekon nepisanom pravilu radi se mali i veliki servis cim se uzme auto da znas na cemu si... jedino ako bas poznajes auto i vlasnika

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4592 poslato: Jul 13, 2017, 09:29:52 posle podne »
Ne znam više, nisam pametan... Glupo mi sad da uzmem nešto jeftinije, jer će sigurno biti starije i lošije... A auto vjerovatno neću mijenjati narednih 6-7 godina.
Inače održavam auta dobro, i ne žalim uložiti, al eto trenutno se potrefi da nemam više para.
Primijetio sam da prodavac laže u nekoliko navrata, u oglasu stoji da je 2005 godište, a nije nego 2004, pa je prvo rekao da je veliki servis rađen prije 30.000, kasnije kaže prije 90.000, tako neke stvari laže. Jes mi poznanik ali ne volim da me laže ;)
Mada, sve u svemu, nisam gledao boljeg pasata od ovoga. Vjerovatno ću ga kupiti, mada ću još koji dan razmisliti.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4593 poslato: Jul 13, 2017, 09:53:47 posle podne »
brate ako si peh moze zupcasti da napravi havariju nakon 10 km da je sad zamjenjen. servise uradis radi sebe i veliki i mali. bolji je od ostalih sto si postavljao i ako odlucis da ga uzmes nemoj samo misliti o servisu dok ne skupis lovu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4594 poslato: Jul 13, 2017, 10:02:50 posle podne »
Jasno, hvala. Vjerovatno kupujem. Javim u svakom slučaju  :)

Van mreže DuleBp

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4595 poslato: Jul 13, 2017, 11:25:37 posle podne »
Limp19 ti je dobro rekao, ako gledas da kupis auto u knap sa novcem, onda nemoj gledati auto te klase.
Moze ti biti brat rodjeni, i da je sve uradio, nikad ne znas sta moze da se pokvari. Uvek moras imati nesto viska sa strane. A u svakom slucaju bih na ovom primerku radio odmah i veliki i mali servis. Jer zbog 200-250e ulaganja mozes da napravis havariju od mnogo vise e.
Sto se cene tice, mislim da je cena skroz korektna ako je auto trenutno ispravan, ipak je 2005.god u sasiji, nemoj gledati cenu nekog od 2001. ili 2002.god ipak ima razlike u godinama. Veruj, sve i jedan sa oglasa ima nesto da se ulozi u njega, ili se prodaje po vecoj ceni od drugih. Sve ima svoje. Srecno sa kupovinom. ;)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4596 poslato: Jul 14, 2017, 01:50:56 pre podne »
Pa ako je frka sa parama ti uradi veliki i mali servis na 400.000 ili 500.000 ako se bas ne popravi finansijska situacija
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4597 poslato: Jul 14, 2017, 07:07:26 pre podne »
Limp19 ti je dobro rekao, ako gledas da kupis auto u knap sa novcem, onda nemoj gledati auto te klase.
Moze ti biti brat rodjeni, i da je sve uradio, nikad ne znas sta moze da se pokvari. Uvek moras imati nesto viska sa strane. A u svakom slucaju bih na ovom primerku radio odmah i veliki i mali servis. Jer zbog 200-250e ulaganja mozes da napravis havariju od mnogo vise e.
Sto se cene tice, mislim da je cena skroz korektna ako je auto trenutno ispravan, ipak je 2005.god u sasiji, nemoj gledati cenu nekog od 2001. ili 2002.god ipak ima razlike u godinama. Veruj, sve i jedan sa oglasa ima nesto da se ulozi u njega, ili se prodaje po vecoj ceni od drugih. Sve ima svoje. Srecno sa kupovinom. ;)
Vjeruj mi da me i to u velikoj mjeri lomi. Kome god kažem koliko košta, kažu mi "ne budi lud"

Van mreže DuleBp

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4598 poslato: Jul 14, 2017, 12:10:47 posle podne »
Ti ocigledno pojma nemaju, ili spadaju u one "...kupio sam auto za 3000e i ulozio posle jos 3000e al to se ne racuna..." Ili "...imas isti takav Passat na oglasima za 3000e, samo nema pola te opreme a meni nije ni bitna oprema, i malo je izudaran al nista strasno...i 3god je stariji samo...sitnica..." :D
I pogledaj sta voze ti sto ti to govore, pa ce ti sve biti jasno...i pitaj ih za koliko bi ti prodali njihova auta. :D
U svakom slucaju smanji budzet za 500e min, pa da imas za neke ne planirane stvari.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4599 poslato: Jul 14, 2017, 03:29:04 posle podne »
Ne znam više, nisam pametan... Glupo mi sad da uzmem nešto jeftinije, jer će sigurno biti starije i lošije... A auto vjerovatno neću mijenjati narednih 6-7 godina.
Inače održavam auta dobro, i ne žalim uložiti, al eto trenutno se potrefi da nemam više para.
Primijetio sam da prodavac laže u nekoliko navrata, u oglasu stoji da je 2005 godište, a nije nego 2004, pa je prvo rekao da je veliki servis rađen prije 30.000, kasnije kaže prije 90.000, tako neke stvari laže. Jes mi poznanik ali ne volim da me laže ;)
Mada, sve u svemu, nisam gledao boljeg pasata od ovoga. Vjerovatno ću ga kupiti, mada ću još koji dan razmisliti.
Pasat je jedan od boljih koje sam video u oglasima u zadnje vreme..E sad sto se tog servisa tice,jbg,nek ti taj provereni majstor pogleda vizuelno stanje delova za servis,nek baci oko na filtere,kais i to...A i probaj da umanjis cenu za taj servis..Kad ti ovom pokazes lovu,bice njemu lakse da ti spusti za nekih 200-300 e. P.s. ako je zupcasti na oko dobar i ne cuje se spaner,po meni neke realne sanse da pukne su iste ko novom koji je ko zna ko proizveo..(a desavalo se da vrisnu na 7-8000 km).Bolje kupuj ovaj nego neki jeftiniji a ima sto mana...Tvoje auto tvoja volja. :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀