Autor Tema: Čudan zvuk u volanu Golf 4  (Pročitano 4632 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže novi08

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Čudan zvuk u volanu Golf 4
« poslato: Novembar 18, 2012, 12:22:50 pre podne »
Pozdrav ljudi,

Primetio sam sledeće: Kada je auto ugašen, i kada pokušam pa okrećem volan - u jednom trenutku je čuje tup zvuk, kao da nešto kvrcne.
Kada upalim auto, i okrećem volan - tog problema nema. U voznji nema nikakvih problema (pročitao sam na ovoj sekciji foruma razne problema vezane za volan, letvu volana...i nisam imao opisanih simptoma) - samo taj "TUK" kada se okreće volan, a auto je ugašen.

Međutim, majstor mi reče (pre nego što sam zapazio ovo) da bi bilo poželjno da promenim krajave na sponama, jer imaju malo lufta...Da li je moguće da je to uzrok?

Uf, iskreno se nadam da nije letva volana...

« Poslednja izmena: Novembar 18, 2012, 12:24:31 pre podne od strane novi08 »

Van mreže archi

  • Redžo je drifter, on ga tera u crveno po bašči
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Age: 34
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +43/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 74KW ATD
Odg: Čudan zvuk u volanu Golf 4
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2012, 12:44:43 posle podne »
Cekaj, vjerovatno imas servo, a koliko ja znam za servo volan nije pozeljno da ga vrtis kad auto nije upaljeno jer ga tako mozes sjebati mislim ne volan vec pumpu za servo ili sta vec.. Mozda ti je volan sasvim u redu. Ali evo bolje da neki od majstora to potvrdi..

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Čudan zvuk u volanu Golf 4
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2012, 12:50:35 posle podne »
obicno kvrcne brava volana

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Čudan zvuk u volanu Golf 4
« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2012, 04:45:35 posle podne »
Da ne otvaram novu temu, kad mi ostane volan namotan za jedno pola kruga u desnu stranu, i ugasim auto, kad mrdam volan lijevo ddesno, cuje se da nesto klepa, sve je uredno na trapu kugle krajnice spone. zvuk dolazi iz letve vjerovatno, eh sad, sta najčešće strada u njima, i jos da napomenem da nigdje ne curi ni najmanje, ali mi se isto cuje u voznji po makadamu da klepa. u pitanju je golf 4 .

Van mreže novi08

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Čudan zvuk u volanu Golf 4
« Odgovor #4 poslato: Novembar 26, 2012, 08:24:44 posle podne »
Da se nadovežen na svoj prvi post: Bio sam malo sumljičav prema majstorovom zaključku da su u pitanju krajevi spona i ispostavilo se da sam u pravu. Otišao sam baš kod majstora za trap i na moje oči su mi pokazali da su krajevi spona totalno ok - jedina falična stvar su šolje amortizera. Tj. majstor je podigao auto na dizalicu (pradnji točkovi su visili) - i kad naglo podigne točak na gore, šolje baš lepo kvrcnu :-)
Nije ništa primentio što se tiče letve volana....

Da li je moguće da je to uzrok zvuka, kada voziš po makadamu, tj. da lupkaju šolje amorizera (trapadžija me jepitao da li mi lupka kada vozim auto)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2012, 09:50:42 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Čudan zvuk u volanu Golf 4
« Odgovor #5 poslato: Novembar 26, 2012, 11:54:19 posle podne »
Jeste jer su verovatno lezajevi u soljama osteceni pa zato kvrcne kako ti napisa... mahac
Boban-Rus

Van mreže Neo014

  • VW Kuvar
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +30/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9 TDI 77kw
Odg: Čudan zvuk u volanu Golf 4
« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2012, 12:42:32 pre podne »
Po makadamu ne da lupa kralju,nego otpada trap kada su solje lose tako da to menjaj odmah. mahac
Moj zivot su moje greske, neke ispravim, a neke isprave mene!

Van mreže novi08

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Čudan zvuk u volanu Golf 4
« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2013, 06:22:59 posle podne »
Pozdrav...Da se vratim na problem koje je naveden pri otvaranju teme (da ne bih otvarao novu)

Tačniji opis problema bi glasio:

Prilikom cimanja volana (a pod cimanjem mislim na brzo pomeranje volana za par milimetara u levu pa zatim desnu stranu) kada auto stoji čuje se lupkanje, bilo da je auto ugašen ili upaljen. To lupkanje se izraženije čuje kada se sedi u autu(a ne dolazi iz volana, kontakt brave, vec je izraženije kada približim glavu patosu, tj. zavučem se ispod volana i približim papičama gasa, kočnice) , nego kada se osluškuje spolja (sa dignutom haubom). U vožnji nema apsolutno nikakvih simptoma; kada se mota pun levi ili desni, ništa...samo kada se "sitno" volan pomera levo-desno!

Bio sam kod dvojice "trapadžija" i u jednom servisu i ništa. Kaže nema nikakvog lufta i sve ok...a lupkanje je i dalje tu....

Jel neko imao sličan problem.

Pozdrav