Autor Tema: Problem Klima  (Pročitano 9494 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dule73

  • VW Driver
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1968
  • Age: 50
  • Lokacija: Nikšić-Crna Gora
  • Karma: +55/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem Klima
« Odgovor #20 poslato: Mart 29, 2012, 11:39:22 posle podne »
saGTInaTDi mozda je fotosenzor !!

 Ali je mene isti problem: ljeto,zima,dan, noć nebitno on tako radi na šoferšajbnu pa zato ne znam da li je  fotosenzor.

ZARKOTEKICA  3wich je li i kod Vas tako nezavisno od vremena i jačine sunca radi izduvavanje?
« Poslednja izmena: Mart 29, 2012, 11:42:07 posle podne od strane dule73 »

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: Problem Klima
« Odgovor #21 poslato: Mart 29, 2012, 11:46:08 posle podne »
nije to problem tako mora zbog sunčevih zraka kroz staklo a i hladan vazduh udara u staklo i vraća se ka senzoru samo pusti na 2 klimu i sve je ok

Van mreže 3wich

  • VW Početnik
  • Poruke: 59
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2001
Odg: Problem Klima
« Odgovor #22 poslato: Mart 30, 2012, 08:17:46 pre podne »
Kod mene nezavisno od vremena i nezavisno u koji polozaj stavim da duva ne mora da bude na staklo

Van mreže kraljrtg

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 48
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6n2 1.4 16v
Odg: Problem Klima
« Odgovor #23 poslato: April 01, 2012, 04:43:26 posle podne »
Ja sam u subotu isao kod majstora za klimu,a pre dve godnie mi je promenjen kompresor.Kada sam ukljucio klimu ovih dana nije hladila a ukljucuje se kompresor?!
U servisu su mi rekli da nema dosta gasa i da je to se to normalno desava nakon 2 godine,s' tim da mi nign\de nie cureo gas prilikom promene kompresora!Tako da mij e samo dopunjena klima i idem za 10 dana na proveru ....

Van mreže sale-nis

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 39
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +13/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 1.9TDI - 96kw
Odg: Problem Klima
« Odgovor #24 poslato: April 01, 2012, 05:36:40 posle podne »
Pa sad da je bas normalno da nestane gas iz sistema, i nije. Mora da pusta negde.

Van mreže novasin

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
Odg: Problem Klima
« Odgovor #25 poslato: April 30, 2012, 12:14:13 posle podne »
Pokušavam da na našem forumu saznam koje su cene punjenja klime. Informacije su prilično stare dako da ne mogu da dodjem do tačne informacije. Dakle pitanje. Koje su cene punjenja klime npr. za golfa 4 ? Ja inače znamu čemu je generalno problem na mojoj klimi. Ispušta na kompresoru. U servisu Drmanac u Kragujevcu su mi savetovali remont kompresora po ceni od 150 evra. Tu medjutim postoji više opcija. akupovina novog kompresora po ceni od oko 200 evra, kupovina polovnog po ceni od 50 d0 80 evra, remont ili najverovatnije jednom godišnje punjenje klime. Men i punjenje otprilike i traje čitavu jedfnu godinu.
ako je neko raspoložen možemo da podelimo iskustva u vezi sa ovim ili sličnim problemima. Kompresor je sanden OE-Nummer: 1J0820803K.

Van mreže sale-nis

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 39
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +13/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 1.9TDI - 96kw
Odg: Problem Klima
« Odgovor #26 poslato: April 30, 2012, 01:39:17 posle podne »
Punjenje klime jednom godisnje je sigurno najskuplja varijanta. Ako sad drzi jednu godinu, uskoro ce drzati manje.
Remont tvog kompresora ili kupovina novog je najbolje resenje jer polovan ne znas u kakvom je stanju.
I kod remonta i kod novog obrati paznju na garanciju.
Inace, u Nisu, samo punjenje klime bez ciscenja sistema i filtera je 3500din (akcijska cena u jednom servisu), a kompletan servis u servisu gde su mi sredjivali klime na par prethodnih automobila (punjenje, ciscenje, filter) je mene prosle godine kostao 70e.

Van mreže novasin

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
Odg: Problem Klima
« Odgovor #27 poslato: April 30, 2012, 01:42:40 posle podne »
Hvla na savetu.
U Beogradu u auto pegazu  punjenje klime sa zamenom ulja kompresora iznosi 1500 dinara. Čisto kao informacija.

Van mreže Aca Zemun

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 362
  • Age: 35
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +15/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.9TDI 130
Odg: Problem Klima
« Odgovor #28 poslato: April 30, 2012, 01:43:35 posle podne »
A ukoliko mi ne pali kompresor pri ukljucivanju klime tj motor ne promeni rad, sta to moze da znaci, da je kompresor otisao ili?
"this car would be less annoying to eco-mentalists if its engine ran on sliced dolphin"
                                             Jeremy Clarkson

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Problem Klima
« Odgovor #29 poslato: April 30, 2012, 03:54:59 posle podne »
Ili nema gasa ili neki osigurac ili presostat, mnogo toga moze da uzrokuje, ne mora da znaci da je kompresor.

Van mreže 3wich

  • VW Početnik
  • Poruke: 59
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2001
Odg: Problem Klima
« Odgovor #30 poslato: Jun 05, 2012, 05:45:59 posle podne »
Bio sam kod jednog majsora i on mi je rekao kao ima gas tj. pritisak u sistemu ali da mi je crko kompreso,auto promeni zvuk ali kako on kaze ne nabija pritisak u sistem bas nimalo.Da li je sada stvarno crko kompesor ili mozda je nesto drugo u pitanju.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Problem Klima
« Odgovor #31 poslato: Jul 22, 2012, 12:05:15 pre podne »
Na manuelnoj klimi mi se samo od sebe pali dugme za zatvoreni sistem(da duva unutra).Kada upalim auto upali se i dugme za ''kruženje vazduha'' u kabini i kada ga ugasim, ono se opet upali i tako ''u krug''.Klima inače nevezano za ovo radi dobro, dobro hladi i to je ok.Da li neko zna šta je u pitanju ?
Земунчанин