Autor Tema: Ћалетов Голф  (Pročitano 2034 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Passatovac

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
Ћалетов Голф
« poslato: Jul 09, 2012, 05:51:18 posle podne »
Нешто се радило, па ћу искористити прилику да вам представим још једног члана породице, ког углавном вози мој отац.
Ради се о Голфу 2-ојци '88. годиште 1.6 дизел. Код нас је још од '99. год. Одлично служи и после толико година. Јесте да је ленчуга и да се чује као трактор, али је зато мазга која може све да издржи, а притом за узврат тражи минимално.

Лимарија му је била у лошем стању, па је одлучено да се то среди и да га и даље терамо. Замењени су прагови, одрађен онај део у гепеку око амортизера и сређен је задњу везни лим. Сада је поред доброг мотора и лимарија у добром стању. Сада може да иде још 20 година.  biggrin

Собзиром да, када смо га дотерали од лимара, је био у катастрофално прљавом стању, ја реших да повадим седишта и генерално га очистим.

Кроз то чишћење ћу вам и представити аутомобил.

То изгледа овако:

Ово су извађена седишта. Врућине су велике, па сам могао да их оперем цревом.



Изгледа да га је мајстор, баш, добро заштитио, јер два дана цури из њега онај заштитни восак.



Ево га од позади. Е ово када сам видео, попиздио сам.  boodala Тата је рекао мајстору да му доњи део везног лима офарба у црно, односно само заштитном бојом. Мисли да ће тако бити заштићењи.  blink Мени је то ружно, ал нема везе.



Ево како је унутра сређен. Додуше, незнате како је било, али верујте ми на реч, било је скоро труло.  biggrin





Ево га са стране. Легли су му нови прагови, па сада изгледа много боље. Леви праг је био толико труо да сам могао шаку да провучем кроз њега.



Овако изгледа од напред



Још једна слика унутрашњости...



...и то је то.


Планирам још да га исполирам, јер је боја постала много музгава, не може више да се опере како треба. Јбг, шта да радим када је бели. Нема горе и незахвалније боје од беле.

Када буде било полирање, биће још слика.
« Poslednja izmena: Jul 09, 2012, 06:00:01 posle podne od strane Passatovac »

Van mreže zabica

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 255
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Ћалетов Голф
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2012, 09:22:05 posle podne »
meni auto izgleda bas lepo nista budzeno ali lepo, imao sam istog i boja je znala da se isprlja zesce pa sam ga jednom u dva meseca prao praskom za ves , veruj mi vadi ono zutilo iz boje  mahac

Van mreže Passatovac

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ћалетов Голф
« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2012, 03:37:24 pre podne »
Хвала на мишљењу.
Ма какав буџинг. Ја то не волим. Фабрика је закон. Буџење долази у обзир само ако се на аутомобил стављају фабрички спојлери. Па нисам ваљда ја паметнији од гомиле инжењера који су годинама проектовали овај аутомобил.

Да неће, можда, прашак да га изгребе?
Или га можда претходно растопиш у води?
« Poslednja izmena: Jul 10, 2012, 03:40:43 pre podne od strane Passatovac »

Van mreže zabica

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 255
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Ћалетов Голф
« Odgovor #3 poslato: Jul 10, 2012, 08:39:20 pre podne »
a brate rastopis u vodi saku praska , sundjer i lepo trljas ali nikako utrljavati  batine

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
Odg: Ћалетов Голф
« Odgovor #4 poslato: Jul 10, 2012, 10:00:34 pre podne »
ja to ne bih radio
low life