Autor Tema: Čudan zvuk iz PK razvoda  (Pročitano 6340 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #20 poslato: Jul 24, 2021, 05:57:08 posle podne »
Danas sam bio do još jednog majstora koji takođe kaže da su ležajevi kompresora klime i da se ta remenica malo teže okreće. Skinuo je PK kaiš i ojretao remenice pojedinačno, tako je došao do tog zaključka. Rekao je da treba da se mijenja kompresor, i kad odlučim to da radim da uzmem nov kompresor. Kako mogu da saznam da li moj kompresor može da se reparira? Prije bih odradio reparaciju, jer je moj kompresor fabrički i mislim da je bolji od bilo kojeg novog.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #21 poslato: Jul 24, 2021, 09:38:29 posle podne »
Ima novih original 25.000dib, ne isplati se remont.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #22 poslato: Jul 25, 2021, 12:44:17 pre podne »
Đe mi je najbolje da kupim kompresor? Ja sam iz Crne Gore, sjeverni dio. Ja sam danas išao da tražim, ali nemaju ništa ispod 300e i to za neki kineski. Ja sam onda mislio da mi je bolje ovaj remontovati nego kupiti kineski kompresor ili neki polovan za koji mi niko ne garantuje da se neće čuti isto kao ovaj. Ja bih otišao i do Srbije, ili Bosne i Hercegovine ako nađem originalan nov, nebih da uzimam ništa osim originala.
« Poslednja izmena: Jul 25, 2021, 06:53:31 pre podne od strane Modus »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #23 poslato: Jul 25, 2021, 08:44:57 pre podne »
Ada DENSO je odlican ja mislim...ne znam kako oces org novi kad ti je kineski od 300 skup, barem mi tako djeluje...pozovi roksped pa ces da vidis koliko je org

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #24 poslato: Jul 25, 2021, 09:42:47 pre podne »
Nisam još pitao u ovlašćenom. Ali sam u BiH našao neki za 150e u pakovanjiu, ima sve naljepnice kao fabrički. 300e je bilo skupo za kineski kompresor, ja nisam vidio koji je projizvođač, ali mi je gospodin koji tu radi rekao da je to kineski kompresor.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #25 poslato: Jul 25, 2021, 11:30:40 pre podne »
E ne moze ni org biti 150 sigurno...zovi brate u NEXT Auto i pitaj DENSO koliko ti je

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #26 poslato: Jul 25, 2021, 06:05:07 posle podne »
Ima novih original 25.000dib, ne isplati se remont.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Pokušao sam da odgovorim na tvoju poruku, ali piše da je sanduče puno i da ne mogu da pošaljem poruku (mad amožda ja ni ne umijem, prvi put mi je). Hvala puno na ponuđenojpomoći, ja trenutno pregovaram sa jednim majstorom da mi zamijeni ležajeve kompresora, pa ako to ne ugovorim išao bih na ovu varijantu. Hvala ti puno, malo bi ko ponudio pomoć onome koga nikada nije vidio, niti ga poznaje, pogotovo online. Svaka čast!

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #27 poslato: Jul 25, 2021, 06:08:19 posle podne »
E ne moze ni org biti 150 sigurno...zovi brate u NEXT Auto i pitaj DENSO koliko ti je
.

Slažem se, mada ći prvo pokušati ovaj originalni da spasim, pa ako ne uspijem gledaću dalje. Ovako može da se vozi, ali ja ne mogu da slušam taj zvuk.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #28 poslato: Jul 25, 2021, 08:53:14 posle podne »
Danas sam skidao šuspleh i gledao pločicu na kompresoru. Moj kompresor je onaj tip koji ne može da se reparira, barem tako kaže prodavac kojeg sam pitao, ali može da se promojeni remenica kompletna sa kvačilom i ležajem. Kaže da nema bovih djelova, a da su djelovi koji mi on nudi polovni, ali da su kao novi. To je sa istog kompresora. Koliko je izvodljivo ovo što mi on predlaže? Evo je fotografija pločice sa kompresora.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #29 poslato: Jul 25, 2021, 08:57:20 posle podne »
Ne mogu da stavim fotografiju, jer je prevelika veličina fajla. Na kompresoru piše "HFC134a. Kod je "447150-3659". Na vrhu piše "SIGMA JP A/C COMPRESSOR".

Van mreže Jessy

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: GORNJI MILANOVAC
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #30 poslato: Februar 09, 2024, 01:36:37 posle podne »
Ljudi, ajde jedna pomoc, naime prosle god krecem da cujem neki zvuk ujutru kad upalim kola kao da kais skripi, reko' spaner neki 100 posto, oteram kod majstora, kaze isto, pogledamo, presao 50k km, i vozio tako jos 10k km i dodje red na veliki, conti kaisevi, ina spaneri, remenica altenatora, zatezaci, znaci sve sto ide, zamenimo to i opet ujutru cujem tu skripu, oteram opet kod majstora, kaze, aj da zamenimo remenicu servo pumpe, izlgeda da je do nje, zamenimo nju, nista, skinemo kais sa kompresora, kapirali da zvuk ne dolazi sa njega, nista, zvuk ostao i na kraju mi majstor kaze, da ima osecaj kao da je zupcasti malo duzi nego sto treba da bude, i da on proklizava, pa me zanima jel se nekom desavalo to? Zvao majstor druga sto mu nabavlja delove i ovaj mu rekao da su ga zvali vie puta za istu stvar da proveri dimenzije zupcastog...
Moze li da skripi ako remenica radilice je pri kraju ili sta vec?
Kad upalim kola pisti, upalim radio, kao da se pojaca zvuk, upalim sve prekidace, zvuk se pojacava, namotam volan skorz u levo ili desno, zvuk se bas bas jako cuje...

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #31 poslato: Februar 09, 2024, 06:27:56 posle podne »
Alternator, pumpa za vodu?

Van mreže Jessy

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: GORNJI MILANOVAC
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Čudan zvuk iz PK razvoda
« Odgovor #32 poslato: Februar 12, 2024, 08:25:34 pre podne »
Pumpa nova stavljena kad je bio veliki, nema ni 5000km, a altenator radio pre mesec dana, lezajevi bili otisli...