Autor Tema: Jetta tdi 2006.  (Pročitano 6251 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sarajlijaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 51
  • Lokacija: Bukovac,Novi Sad
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 1.9 tdi
Jetta tdi 2006.
« poslato: Februar 03, 2013, 07:02:37 posle podne »
Pozdrav svima!Želeo bih da vam predstavim mog ljubimca.Nadam se da će vam se dopasti.Evo i sličica















A posle sličica evo i par reči o mojoj Jetti.
Tip od kojeg sam kupio Jettu ju je vozio kao firmin auto,kupljena 2006. i redovno servisirana u Autokomerc komisionu u Bgd,ima servisnu knjigu,prešla 158000 km,motor 1.9 tdi,77kw(105 ks),automatska klima(climatronic),abs,asr,grejači retrovizora,elektr. upravljanje istim,maglenke,vazdušni jastuci(vozač,suvozač,zavesa,sedišta),el.podizači stakla,zeder...
Skoro sam menjao plivajući zamajac i set kvačila(Luk),što sam i znao da treba menjati kada sam je kupio.Sada je rad motora tih ,kvačilo kako i treba i ide ko zmaj.Imam u planu štošta da poradim na njoj a prvo će se menjati felne.Planiram na proleće da joj stavim neke lepe petokrake alu felne od 16 cola,nešto kao ovo http://img13.imageshack.us/img13/3237/alufelnevwslikao3677678.jpg
« Poslednja izmena: Februar 10, 2013, 06:49:09 posle podne od strane sarajlijaba »

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2013, 11:22:53 posle podne »
Lepa jetta, jel ima jos nekih planova sem felni?
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2013, 04:35:18 pre podne »
Svaka cast, bas fin auto. Posebno mi se svidja sto su kod nas redji  wub

Ko sto rece Marko, ima li sta u planu sto se tice stavljanja alu felni...?

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10259
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-47
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2013, 05:39:59 pre podne »
Lepa lepa jetta nema sta, nek ti je sa srecom druze. beer
Samo da joj stavis jos dobre felne, i to je to.
« Poslednja izmena: Februar 05, 2013, 06:06:38 pre podne od strane Modus »

Van mreže sarajlijaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 51
  • Lokacija: Bukovac,Novi Sad
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 1.9 tdi
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2013, 06:54:57 posle podne »
Lepa jetta, jel ima jos nekih planova sem felni?
Hvala ti druže.Imam u planu da joj što pre ugradim neke dobre parking senzore jer je Jetta duga,pozadi nepregledna i ŽENA je VOZI ponekad pa već ima ogrebotina.Kontam,jeftinije mi da ugradim dobre senzore nego da plaćam limara i farbara.Pre leta bi bilo dobro da joj stavim tamnu foliju,računam klima će manje da troši a i lepo  bi izgledalo.Unutra bi valjalo zameniti na vratima onaj plastični deo rukohvata sa komandama za prozore i retrovizor jer je od upotrebe prilično izgreban i deluje ružnjikavo.Onu kožicu od menjača takođe.Možda neke lepe presvlake na sedišta,xenon svetla...ma nema kraja.Ali,polako,jedno po jedno.


Lepa lepa jetta nema sta, nek ti je sa srecom druze. beer
Samo da joj stavis jos dobre felne, i to je to.
Hvala ti.Nadam se-znam da će da me dobro služi ko i sve nas duuuugo,dugo...


Svaka cast, bas fin auto. Posebno mi se svidja sto su kod nas redji  wub

Ko sto rece Marko, ima li sta u planu sto se tice stavljanja alu felni...?
Hvala druže.Jeste da se ređe vozi ali meni posle par golfova,sa porodicom i okruglo 40(mašala)  nekako više leži konforniji auto.Voziš a ne oseća krivine,voziš duže relacije a ne umoriš se previše,ima mesta sasvim dovoljno,u gepeku (što reče drugar tri mrtvaka da stanu) ne vidiš kraja...
« Poslednja izmena: Februar 05, 2013, 06:06:57 pre podne od strane Modus »

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2013, 06:44:23 pre podne »
Slazem se sa tobom za senzore i xenon svetla, jeftinije je bar 3x od farbara.

Foliju ako stavljas nemoj puno tamnu, nema potrebe.
Bolje uzmi folije sto imaju UV faktor i ne mnogo tamne, mnogo ce lepse izgledati.

Te sitnice, kozica menjaca, retrovizor, rukohvate to ces uvek imati problema sa ogrebotinicama, pazices ti ali neko drugi nece.
Da sam na tvom mestu ja ne bih stavljao presvlake, mnogo je lepse ovako. Neces naci presvlake koje ce da budu idealne, msm kada se montiraju da to ne daje utisak da su presvlake, nego da je sediste tako. :))
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže highline

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Banja LUka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw bora
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2013, 08:58:00 pre podne »
Ma extra autic, svaka cast na kupovini! clap
Felne neke obavezno da cucnu, a i ove nalepnice sa zadnje strane skini, bice lepse!
Neka te sluzi dobro i mnogo srecnih i bezbednih km!  mahac

Van mreže sarajlijaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 51
  • Lokacija: Bukovac,Novi Sad
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 1.9 tdi
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2013, 09:48:10 posle podne »
Hvala vam kolege na lepim rečima.Da,te nalepnice obavezno skidam.Valjda će ići sa medicinskim benzinom i fenom!?Folija sa UV zaštitom svakako,i to ne nešto jako tamna.A za presvlake ću da vidim.Ako nađem nešto zgodno možda i stavim neke.Sada jurim neke lepe petokrake alu felne.Pa kad nađem kačim slike.Pozdrav

Van mreže Ancient Mariner

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Jetta A5
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2013, 05:42:56 posle podne »
Druze, svaka cast, Jettica je ko lutka.. tapsac
JA imam istu samo 2005. godiste, i ako dobro vidim, i tvoja machina je teget.. tapsac

Imam samo problem sto je ja stalno poliram i perem, a ovi na parkinzima grebu ko kako stigne. batine
I ko sta radi, ja trcim sa olovkama za korekciju, ceo komsiluk me otkida  bonk

Elem, ove su lepe standardne felnice, ja bi bas kao i ti stavio 16-ice, a sto se xenona tice, tu vodi racuna, posto je meni otisao motor brisaca, jer ovi nasi auti znaju da imaju problema sa masom, pa im ode taj deo (modul zapravo), a nov motor brisaca je 19000 u autokomercu. inace, ja sam jako zadovoljan i potrosnjom i performansom, i na kraju krajeva, ovo je porodicni auto i nije za maltretiranje.

Van mreže sarajlijaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 51
  • Lokacija: Bukovac,Novi Sad
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 1.9 tdi
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #9 poslato: Februar 09, 2013, 02:23:43 posle podne »
Napokon neko da se pojavi sa Jettom,sve sami golfovi(da me neko ne shvati pogrešno,nemam ništa protiv golfova-vozio sam ih i ja,ali lepo je kad sa nekim imaš nešto zajedničko za diskusiju i sl.) Dobro nam došao druže!Đe e ta Jetta?Jako me interesuje kako izgleda tvoj ljubimac pa ajde čim pre uslikaj i postavi slike.Hvala na komplimentima uzvratiću čim vidim tvoju makinu.Hvala i za savete.Šta mi preporučuješ za xenone,šta nikako da stavljam i sl.?Svaka preporuka je dobrodošla.A što se poliranja tiče isti sam ko ti.Nije ni nedelja dana prošlo od kako je bila kod mene a ja kupio paste i polir mašinu pa tri dana šamaranja...Sakrilo poliranje neke sitnije ogrebotine ali one dublje ne.Tako da ću zadnji branik da ofarbam nakon ugradnje parking senzora.Imaš li na haubi kakvih rupica od kamenčića i sl.Kod mene mašala.Trebalo bi celu da je farbam ili nešto već.Pozdrav

Van mreže Ancient Mariner

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Jetta A5
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #10 poslato: Februar 09, 2013, 03:56:06 posle podne »
Evo, sve u svemu drago je i meni da neko ima Jettu, a na ulici koga god da sretnem sa tim autom, i pridjem da pohvalim me gledaju belo bonk
Valjda zato sto je za njih obican cetvorotockas..dok uspem da se snadjem kako da posaljem slike (uglavnom su pre nego sto sam je sredio), da ti kazem moja iskustva sa xenonima. Pokajao sam se.. E sad, kazu da je macka u dzaku i da moze da radi super ili da pocrka svasta (nekad i centralni procesor).. Zato su mi rekli da je najbolja solucija da se ugrade fabricki, a to je brrrrrrrrrrrr skupo... kod nas ima JAAAAKO mnogo kineza bez ponistivaca gresaka i sl. Problem sam resio tako sto sam ih besno iscupao napolje i stavio H7 Cool Blue Osram sijalice i 2 led plave pozicije..  alealeee
Od kamencica napred, bolje da ne pitas, ali po meni, to se ne vredi ni farbati jer ce OPET svakako da se pohjavi isto..  po mom iskustvu, iako sam farmaceut, a ne lakirer,limar ili sl, ove obicne paste za poliranje su za zastitu, sjaj i skidanje stroke. Imas one 3M paste, koje su blago abrazivne i skidaju MANJE ogrebotie po principu tanjenja laka. Za ove nase ljubimce postoji jedna stvar zeznuta.. NISTA nije univerzalno.. sve mora za njih. P.S. i ja sam morao na 85 000 da menjam set kvacila.. izgleda da im je to boljka  bonk
Sada sam presao 106 000, pravih, naravno, sto je nista za auto star 7 godina.. B)
Razmisljam o cipovanju, samo ne znam koliko to REALNO moze da naskodi autu..

Van mreže sarajlijaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 51
  • Lokacija: Bukovac,Novi Sad
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 1.9 tdi
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2013, 06:46:41 posle podne »
U bre,19000 hiljadarki nije malo za takvo zezanje sa svetlima.Porazmisliću još o tim xenonima. wacko
Video sam ovde na forumu da neki kao zaštitu stavljaju neke folije na haubu,dal' pre ili posle farbanja ne znam,ali čini mi se da bi to moglo rešiti  problem sa rupicama od kamenčića.Pročačkaj malo.Ako se i ja se tim gde sam to video javiću ti.
Za poliranje sam koristio baš tu 3M pastu sa zelenim čepom i finiš sa crvenim.Kakvih je ogrebotina bilo,još je dobro ispalo.Firmin auto,znaš kako to ide.
A za kvačilo i zamajac nije im to boljka nego Beograd. I moja Jetta je uglavnom vožena po Beogradu a kod vas tamo se vozi malo bezobraznije i oštrije. driving   Auto se dere brže...
Ovdi kod Lala to ređe i kasnije stradava.
Za to čipovanje ne znam šta bih ti rekao osim da se doooobro raspitaš na što više strana.Ima na forumu ljudi koji će ti reći svoja iskustva.Ja lično to ne bih nikad radio.
Pre neki dan sam u temi uradi sam postavio adresu sajta sa dosta video snimaka kako sam da odradiš na autu neku zamenu dela pa pogledaj kad stigneš.
Kolega,pozdravljam te mahac

Van mreže Markovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 172
  • Age: 28
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +21/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #12 poslato: Februar 10, 2013, 07:25:33 posle podne »
Prijatelju slucajno sam jedan dan prolazio pored parkiranog tvog auta i prepoznao sam ga,malo ga pogledao i preporucio bih ti da ga ispoliras najvise zbog zadnjeg branika da probas da izvuces te ogrebotine sto se vide i na slikama..  biggrin
peco prodaj tu lesinu i kupi sladoled

Van mreže sarajlijaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 51
  • Lokacija: Bukovac,Novi Sad
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 1.9 tdi
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #13 poslato: Februar 10, 2013, 10:41:17 posle podne »
U pravu si Markoviću,te ogrebotine na zadnjem braniku su baaaaš ružne.Mene jako nerviraju,ali mislim da nekim poliranjem neću baš puno postići.Možda imaš neki predlog?Kontam da to rešim farbanjem celog branika kad ugradim parking senzore-kad dođe na red.Do tad badmood
I nije da ih ima samo na zadnjem braniku nego i na prednjem.Video si i  to sigurno.Ima tu posla...

Van mreže Ancient Mariner

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Jetta A5
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #14 poslato: Februar 11, 2013, 08:16:41 pre podne »
A momci, sta da vam kazem.. Mi pazimo kola i onda.dodje neki babun sa jugom i iz ciste zlobe oplete vratima.po karseriji...

Van mreže dzabana007

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 235
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad - Kikinda
  • Karma: +9/-7
  • Pol: Muškarac
  • TDI Power
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI 100KS
Odg: Jetta tdi 2006.
« Odgovor #15 poslato: Mart 14, 2013, 10:25:14 posle podne »
Jako lepa jeta, stvarno dobar auto....