Autor Tema: El. podizaci stakala-hm...  (Pročitano 7453 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bebana

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« poslato: Mart 16, 2006, 09:59:03 pre podne »
Molim za vase misljenje u vezi ugradnje el. podizaca.
Auto sam dobila na poklon bez podizaca koje bih htela naknadno da ugradim,samo ne znam da li ima smisla...jesu prakticni ali ne bih da mi neki tamo \"majstor\" zajebe elektroniku u kolima.
Kakvo je vase misljenje,da li ili ne? Ja sam iskreno misljenja da to sto nije uradjeno fabricki ne treba naknadno raditi ali pratim sajt i emisije na tv-u u vezi tjuninga i stajlinga i pocinjem da menjam misljenje.
Thanx
Jesam zensko al\' vozim ko Fandjo! :)

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2006, 10:39:51 pre podne »
Moguce je ugraditi, zasto da ne. Samo da ne bi sebi pravila dodatne probleme nadji orginal podizace od Golf-a. U vecini auto servisa mogu to da ti odrade, pre par godina jedan moj projatelj je ugradio na stojadina
A sto se tice elektronike nema bas nesto puno da zajebe jer radi na vratima gde nije neka vazna instalacija. Znaci 4 motora se montiraju...
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže Bebana

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2006, 04:17:36 posle podne »
:wink:
Jesam zensko al\' vozim ko Fandjo! :)

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2006, 07:11:09 posle podne »
Naravno.. nikakav problem.. samo kao shto rece Nullcode nadji fabricke od cetvorke i nema nikakvih problema... fabrika ih nije ugradila is prostog razloga.. da bi postojala razlika u opremi  inace ako se dobro secam.. moraces da menjas i tapacirunge.. poshto je tebi drska drugacija.. nego na cetvorci koja ima podizace.. ?!? moze i na tvoju da se dobudzi al mnogo lose izgleda.. bolje uzmi ceo tapacirung nije to mnogo skupo... ja sam bar uvek za te varijante nego za budzevine.. :wink:

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2006, 08:42:15 posle podne »
Pa bilo bi pozeljno menjati i tapacirung bar na vozacevim vratima a na ostalim zatvoriti rupu od rucke. Na vozaceva vrata se dodaje ona konzola gde su 4 tastera za spustanje prozora i dugme da se onemoguce spustanje zadnjih prozora. To ima kod mene. Ne znam da li na tom tvom golfu postoje vec dva tastera za otkljucavanje i zakljucavanje vrata? :?:
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže Bebana

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2006, 10:45:24 pre podne »
Znaci da nabavim nove tapacirunge,rucke sa otvorima za montiranje podizaca i da nadjem nekog majstora da mi to sve namontira... :roll: ...oki doki!  :wink:
Takodje imam pitanje...nalazim se u NS-u,da li neko od vas zna gde mogu da se nabave originalni delovi za golfa...jel ima neka radnja gde vecina nabavlja ili to nije tako bitno?...kontam da ne idem kod ovlascenih servisera da trazim delove,osisace me.. :arrow:
Drugar se ponudio da mi donosi delove iz Svice,ali kontam da ih i on tamo nabudzi od nekih distributera,a i ne bih da ga maltretiram.
Takodje sam razmisljala da radim tjuning kod Curcica,vidim da mu dajete pozitivne kritike (a znam da mene nece zeznuti,posto poslovno lepo saradjujemo godinama,a i kucni prijatelj je sa mojim matorcima.)
Mislim da kako sam krenula da ga prepravljam..auto vise nece liciti na golfa...  
Jesam zensko al\' vozim ko Fandjo! :)

Van mreže Bebana

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2006, 10:50:30 pre podne »
Nullcode,nemam te tastere za otkljucavanje i zalljucavanje (ili ja ne kontam gde se nalaze...  :?: )
Jesam zensko al\' vozim ko Fandjo! :)

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #7 poslato: Mart 20, 2006, 11:10:09 posle podne »
Iskoristicu ovu temu za moje pitanje.Sta mislite da li moze da se odrade podizaci stakala za golf 2 sa motorom od brisaca sa zadnjih vrata od dvojke ili neki drugi motori?

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #8 poslato: Mart 20, 2006, 11:23:56 posle podne »
ajde da odgovorimo,,,,veliki su to motori,,,i vrlo je tesko da se uglave,,,probao sam i to,,,,ali pitanje reduktora, je mnogo komlikovano....pokusao sam da to odradim ali prepakovati mehanizam reduktora je malo pretesko da se izvede,,,,mislim da je ipak lakse da se nadju original, ili podizaci od maltene bilo kog auta ,lakse je da se uglave
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2006, 11:43:38 pre podne »
@Bebana
Ne znam gde bi u NS mogla da pogledas za delove, mozda u City Caru pa da ti oni nabave. Znam da ima dobar servis u Rumi ali cene su na nivou.  
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže debelivw

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 51
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Karma: +0/-0
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #10 poslato: Mart 22, 2006, 12:21:25 pre podne »
Bebana , pogledaj za delove na Novom naselju \'AUTO GAJIC\' ( pored picerije DACA)  !!! Ja imam golfa 1 i prilicno je tesko naci delove za njega ali sam kod GAJIC-a uvek nalazio delove !!! Pozdravw :wink:

Van mreže Bebana

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2006, 02:44:58 posle podne »
Hvala svima na odgovorima,potrazicu negde tapacirunge za prednja vrata pa da se namontiram. Ima da budem cakanic...  
Nasla sam i broj od nekog coveka koji sije presvlake za kola,pa cu da namontiram neke slatke posto,ja ne znam kako vi,ali ja ne mogu da nadjem krstene presvlake u radnjama.Ne trazim nista komplikovano,jednobojne,crne ili crvene bez nekih aplikacija,slova,cvetica,sara ili slicnih kur...,jednostavne jednobojne presvlake.
Debelivw hvala na informaciji,znam gde je radnja,ja sa naselja!  
A kad nadjem tapacirunge i podizace,gde da odem da ih namontiram? Imate neku preporuku?
Jesam zensko al\' vozim ko Fandjo! :)

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #12 poslato: Maj 26, 2006, 06:16:37 posle podne »
Imam ja, dodjes kod mene.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #13 poslato: Maj 26, 2006, 07:42:01 posle podne »
Moja preporuka je da sve to polovno uzmes na nekom auto otpadu i na bazi zamene,mislim das tvoje sve tapacirunge i uzmes sa nekoga na otpadu i malo dolpatis.Isto tako ide i za podizace skinu tvoje i montiraju njihove + doplata.Takodje se i skine sva kompetna instalacija ako je vec nemas a potrebna ti je.Malo sam se raspitivao i sve to sa montazom ne bi trebalo da bude skuplje od 100e.Naravno to je sve polovno i niko ne moze garantovati koliko ce raditi.Ja sam pre 2 god za passata b-5 el.podizac bez motora znaci samo onaj veliki lim na kome je sajla za jedna vrata platio 95e nov od ovlascenoga prodavca.Sajla je na podizacu pukla i morao sam ceo taj lim sa sajlom da menjam,ne znam da li je tako i na cetvorci.Ali veruj mi trebas to uraditi a i nije komplikovano mnogo.

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #14 poslato: Maj 30, 2006, 11:45:15 pre podne »
@ BojanGTI, nema  potrebe da pravish filozofiju sa podizachima i motorima, mozesh da nadjesh (turske hehe) podizache sa sve motorom za smeshno male pare, ili pak da nadjesh na nekom otpadu (shto je jaaaako teshko ja sam odustala od te potrage) fabrichke za opet smeshno male pare. S tim shto (meni su tako rekli) ukoliko podizachi nisu fabrichki jako je tehko povezati ih na alarm tako da se zatvaraju prozori zajedno sa zakljuchavanjem alarma.
2 FAST 2 REAL

Van mreže NuLLCoDe

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Lokacija: ApAtIn
  • Karma: +0/-2
    • ApaFun Forum
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #15 poslato: Maj 30, 2006, 11:59:30 pre podne »
Da nije taj sto si ga nasla da sije VW presvlake iz Sapca?
Znam ja lika iz Sapca sije za nekoliko VW salona presvlake koje saloni daju gratis uz kupljeni novi auto.
Bolje je izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku!

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #16 poslato: Maj 30, 2006, 07:13:53 posle podne »
Lara ,,., raspitaj se za te turske koliko kostaju.Polovni kostaju kod mene 60 evrica.  
« Poslednja izmena: Jun 04, 2006, 12:05:58 pre podne od strane BojanGTI2 »

Van mreže ibiza230

  • VW Početnik
  • Poruke: 181
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd/Kikinda
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #17 poslato: Jun 03, 2006, 12:43:00 pre podne »
60?! da nije to malko mnogo?!?!?!?!

We like to party

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #18 poslato: Jun 03, 2006, 02:17:21 pre podne »
Ma kod mene su to sve klepatori svetski,ali snalazim se na drugi nacin tako sto vrebam gdje ima slupan getas(GTI) pa vidim da li vrijedi i skidam,a po otpada to je sve pretezno lose  i skupo.

Van mreže ibiza230

  • VW Početnik
  • Poruke: 181
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd/Kikinda
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
El. podizaci stakala-hm...
« Odgovor #19 poslato: Jun 03, 2006, 11:52:08 pre podne »
najbolje je to sto kaze pokemon, po otpadima traziti, menjati, malo neka doplatica i to je to. Mada ja iskreno, ako vec nemam podizace, ne bi ih ni stavljao, osim u slucaju ako bi ostavljao auto sebi na duze vreme. E tada treba raditi sa autom sve sto se pozeli...

We like to party