Autor Tema: Filmovi  (Pročitano 278710 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Filmovi
« Odgovor #1100 poslato: Decembar 26, 2014, 05:22:42 posle podne »

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: Filmovi
« Odgovor #1101 poslato: Januar 09, 2015, 12:46:29 pre podne »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Filmovi
« Odgovor #1102 poslato: Januar 14, 2015, 10:27:45 posle podne »

Van mreže Mare Wolf

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 464
  • Age: 34
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +26/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Filmovi
« Odgovor #1103 poslato: Januar 14, 2015, 11:26:19 posle podne »

http://www.imdb.com/title/tt2267998/?ref_=nv_sr_1
Odlican kao i vecina Fincher-ovih filmova...
Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments....

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Filmovi
« Odgovor #1104 poslato: Januar 19, 2015, 07:09:02 posle podne »

Van mreže Plazma

  • VW Početnik
  • Poruke: 124
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci, Zemun
  • Karma: +9/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Filmovi
« Odgovor #1105 poslato: Januar 20, 2015, 02:10:48 pre podne »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Filmovi
« Odgovor #1106 poslato: Januar 21, 2015, 10:40:42 pre podne »
https://yts.re/movie/Fury_2014
Lepo odrađen što je bilo za očekivati za holivdsku produkciju, ali preterano mnogo rupa u borbenim scenama.
Npr jedna scena gomila gluposti.
Kada Tigar (pzkpfw 6) napadne kolonu od 4 tenka. Uništio je poslednjeg u koloni. Taktika nemačkih tenkista je bila da se uništi PRVI u koloni da se zaustavi kolona jer onda sporije manevrišu, a onda POSLEDNJI u koloni. Tako je Mikael Vitman sa svojim Tigrom uništio 24 vozila iz zasede. Jebiga u filmu Bred Pit mora da glumi mudo na čelu kolone, ali ne i njega da pogode.
Život Tigra je razdaljina tj što je dalje neprijatelj manja je mogućnost penetracije koja opada sa razdaljinom.
Problem udaljenosti i penetracije je Tigar rešavao čuvenim 88mm/L36 topom gde je najdalje potvrđen pogodak bio na bolesnih 4000m. Do 1000m Tigar u borbenim dejstvima je imao skoro 100% uspešnost pogotka. U ovoj sceni Tigar kreće napred ka Shermanima što nikad niko ne bi uradio jer mu je razdaljina život. Onda imao je pogodak na udaljenosti od 700m (800 yards kaže komadant drugog Shermana) što je 100% kill. Sherman nije imao oklop da se suprostavi 88mm/L36 topu. Ovde se to odbija od Shermana.
Inače u proseku saveznici su slali 11 Shermana na jednog Tigra.... umesto da su poslali jednog Breda Pita da ih potepa sve.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2015, 10:43:25 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Filmovi
« Odgovor #1107 poslato: Januar 21, 2015, 10:53:56 pre podne »
po meni je najveci propust na kraju filma ona stafel granata kako se tacno zove kad je uzme bred pit onaj mali pobegne iz tenka i ona opali kad se vratio oni unutra svi mrtvi sto je i logicno ali stoje nisu se ni mm makli ako nista raznelo bi im neki deo tela. I po meni mnogo svetlecih metaka nekako su to odradili kao da gledam star wars  biggrin  Mada film je skroz korektan valja ga pogledati.

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Filmovi
« Odgovor #1108 poslato: Januar 21, 2015, 03:05:46 posle podne »
Pancirna granata se odbija od tela oklopa kada u isti ne udari pod uglom od 90 stepeni sve ispo ili iznad toga dovodi do rikoseta. Pancirna granata prodire mehanickim dejstvom  i glavnu ulogu u uspesnost pogodka igra brzina projektila i ugao pod kojim pogodi cilj. U vreme ww2 protiv oklopna pancirna municija nije posedovala deo koji se zove kontaktna kapa koji je kasnije konstruisan i postao sastavni deo iste i uloga mu je smanjenje mogucnosti rikoseta projektila.
 Film jeste malo prenaduvan tipicno za amere,ali su scene borbe realisticno odradjene kao i efekti municicije razlicitog orudja i oruzja koriscenog u filmu.
Cak i ovo sto vele kaze za taktiku upotrebe tenkova u borbi to je skolski primer iz udzbenika upotrebe istih koji cesto ne vazi u praksi pa tako i ovaj scenario iz filma je moguc u stvarnim uslovima na terenu

« Poslednja izmena: Januar 21, 2015, 03:09:43 posle podne od strane madmax 81 »
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Mare Wolf

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 464
  • Age: 34
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +26/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Filmovi
« Odgovor #1109 poslato: Januar 21, 2015, 05:11:07 posle podne »
...umesto da su poslali jednog Breda Pita da ih potepa sve.
hahaha poslao ga je i Tatantino u "Inglourious Basterds" ocigledno zna znanje  biggrin
Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments....

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Filmovi
« Odgovor #1110 poslato: Januar 22, 2015, 03:13:37 pre podne »
Sherman je tenk koji nije imao varene ploce vec nitnovane. Udarac projektila koji ga cak ni ne probije dovodi do pucanja nitni koje lete po tenku i ubijaju posadu, a veoma cesto i zapaljenje municije, pa su iz zbog toga Nemci prozvali Tommy cookers jer posada uglavnom izgori posle pogotka. Jedna od prednost nemackih topova je bila u velikoj izlaznoj brzini projektila, tako da je i Panter sa 75mm topom busio Shermane kao od sale.
https://www.youtube.com/watch?v=D6LqB-RYUvY

U praksi je sve moguce, ali da "lone wolf" u zasedi znaci iskusna posada napravi ovakav samoubilacki manevar je bas tesko ocekivati. Jos da promasuje sa udaljenosti gde je procenat pogotka 100% i da rikoseta bocnu stranu tenka koja je jos meksa od prednje koja se probija kao od sale. Previse gluposti za svariti.
Kao i zadnja borba gde 300 RASPEVANIH Nemaca na prvoj liniji fronta ne zna da zaobidje tenk i da ga raznesu. Ne, oni idu strategijom "krenuli smo na pijacu, sta je ovo na sred puta?"
Sere mi se od americkih superheroja.

Ako hoces dobar ratni film, onda mora biti evropski (norveski, nemacki, ruski...)
Tvrdjava Brest pravljena po istinitom dogadjaju, po meni totalno van standardnih sablona opisuje ruskog coveka i vojnika kroz veliku tragediju.
https://www.youtube.com/watch?v=T-nBViUrtuA
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Filmovi
« Odgovor #1111 poslato: Januar 22, 2015, 06:27:47 pre podne »
po meni je najveci propust na kraju filma ona stafel granata kako se tacno zove kad je uzme bred pit onaj mali pobegne iz tenka i ona opali kad se vratio oni unutra svi mrtvi sto je i logicno ali stoje nisu se ni mm makli ako nista raznelo bi im neki deo tela. I po meni mnogo svetlecih metaka nekako su to odradili kao da gledam star wars  biggrin  Mada film je skroz korektan valja ga pogledati.

Kad je mali izasao iz tenka oni u tenku su svi vec izginuli osim B.P.
Meni je najsmesnija ona americka 'romantka' kad Svaba gleda ispod tenka vidi malog i iskulira ga ('neka te tu,dobar si decko').

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока
Земунчанин

Van mreže Mare Wolf

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 464
  • Age: 34
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +26/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Filmovi
« Odgovor #1112 poslato: Januar 22, 2015, 09:02:23 pre podne »
Da, da . to mu se vratilo jer ni on nije hteo da ubije Nemackog zarobljenika s pocetka filma..
Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments....

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Filmovi
« Odgovor #1113 poslato: Januar 22, 2015, 10:58:35 pre podne »
Svi americki filmovi su puni sublimiranih poruka.
Ubistvo zarobljenog Nemca koji je zločinački ubijen na početku ne treba da se osuđuje jer je ružan prljav i priča nemački. Slično nešto kao u "Spasavanje redova Rajana" gde svaki američki vojnik koji je brutalno raznesen nema lice. Samo neka figura. Svi Nemci su zli i prljavi, prosto zaslužuju da budu ubijeni. Mladi Nemac koji nije ubio lepotana ispod tenka predstavlja da nisu svi Nemci zli, ali 99% jesu itd itd itd

Meni dobar film je Stalingrad, nemački iz 1993. i američki "A Bridge Too Far" iz 1977. Jeste da nema WOOOW efekata, ali s obzirom da sam pregledao jedno 200 dokumentaraca iz WW2 ovo su dva filma koja poprilično tačno prikazuju situaciju na frontu. Iako su filmovi dosta dugi, dotakli su samo površinu od svega.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Filmovi
« Odgovor #1114 poslato: Januar 22, 2015, 11:58:24 pre podne »
Pericu nisi me najbolje shvatio mada se ja nisam ni najvolje izrazio. Znam da su bili svi mrtvi sem B.P. nego glupost sto je ta bomba pukla unutar tenka a isti B.P. se nije ni pomakao kad se mali vratio unutra pa raznela bi mu ruku makar nesto bi se razletelo a on je stajao kao da je petarda pukla. Na to sam mislio.

Van mreže Mare Wolf

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 464
  • Age: 34
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +26/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Filmovi
« Odgovor #1115 poslato: Januar 22, 2015, 12:26:05 posle podne »
Meni je "Cross of Iron" 1977 jak, i jedan od retkih u kojim navijas za Nemce..
Wele ako si gledao "The Equalizer" sa Denzel Washington-om videces klasicnu fino upakovanu americku splacinu, punu sublimiranih poruka.. od spasavanja Ukrajinske prostitutke od zlih Ruskih mafijasa do obracunavanja D.W.(Pravednika) sa Ruskom mafijom u sred Moskve.
« Poslednja izmena: Januar 22, 2015, 12:28:17 posle podne od strane Mare Wolf »
Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments....

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Filmovi
« Odgovor #1116 poslato: Januar 22, 2015, 12:33:07 posle podne »
U96 - Das Boot

kazu da je dobar film i ima dobru ocenu na imdb. ali ja ga jos nisam pogledao.

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Filmovi
« Odgovor #1117 poslato: Januar 22, 2015, 12:53:53 posle podne »
Wele, sto se tice ww2 i tenkova, pogledaj seriju Sovjetsku od 5 filmova, Освобождение  idu filmovi redom or rusije do berlina, preate pricu o posadi tenka, grupi pesadije i artiljercima

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Filmovi
« Odgovor #1118 poslato: Januar 22, 2015, 01:31:44 posle podne »
Gledao sam oba. Dobri. Štajnerova grupa i DasBoot
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Filmovi
« Odgovor #1119 poslato: Januar 22, 2015, 01:57:21 posle podne »
@Mare Wolf
Pretostavio sam da je sa Denzelom krsh film da su hteli da ponove Man in fire pa nisam ni hteo da ga gledam...
Izgledao sam par filmova posto sam na odmoru i evo ako nekome nesto znaci(1-5):
Edge of tomorrow(tom kruz)-4
Hobit(sva tri) -4 ,meni je bolji serijal od G.P.
Godzila 1
Tammy 4
Lone Survivor 3
Stonehearst asylum 2
The Monuments men 2
Divergent 1
Oblivion 4
Zero dark thirty 4
Two night stand 3
This is where i live you 4

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока

Земунчанин