Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 354178 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5028
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1880 poslato: Novembar 26, 2014, 12:21:43 posle podne »
Dostavno vozilo mora nedge da stane kako bi istovarilo robu. A nema uređenih mesta ispred objekata gde se istovara ta roba. I sta ce taj vozac...

Meni bas na nerve idu ti panduri sto drndaju te vozace koji su tu stali jer moraju. A ima toliko nepropisno parkiranih i zaustavljenih vozila iz daleko nebitnijih razloga.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1881 poslato: Novembar 26, 2014, 12:59:48 posle podne »
Wele i ti momci (dostavljači) moraju stati negde,veruj mi da to traje 2 min.,nisu oni krivi što radnje i trafike nemaju parking.
Radnje trebaju da obezbede tovarni prilaz. Ukoliko to nije izvodljivo onda se dostava vrši u vreme kada najmanje remeti saobraćaj, a ne u špicu ili kad dostavljač ima vremena. Tako je svuda u normalnim zemljama regulisano. Ceo Bulevar zakrčen od dostavnih vozila "na dva minuta".
A tih dva minuta nikad nije dva minuta. Onda dolazi do svakodnevne situacije da apsolutno sve kauboje boli patka da traže parking mesto već stane na ulicu i upali sva 4 žmigavca. Dovoljno je da neko stane na pola trake i autobus ne može da prođe, manevriše u drugu traku i eto zastoja. Svaki dan gledam to.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5028
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1882 poslato: Novembar 26, 2014, 01:35:08 posle podne »
Ovo nije normalna zemlja. To smo vec ustanovili. Jesi ti radio nekad kao dostavljac neke robe? Zamisli da imas u centru grada 35 istovara. A od tih 35, 25 ima los prilaz. A ne mozes svih 25 dati ujutru od 6 do 7. Neka ti ostane da je radis bas kad je spic saobracaja. Od 7-9.

I onda dodje pandur i pise ti kaznu, a ne pise nekome ko vozi dzipa i stao je, upalio 4 migavca i pije kafu u kaficu preko puta.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1883 poslato: Novembar 26, 2014, 02:23:47 posle podne »
U pravu je Blade, Vele. Evo ga GishaVW i ja svojevremeno sam radio isto sto i Gisha, dobijes ne mora puno dobijes 8-9 objekata u uzem centru grada, ti natovaren od 2 ujutru al dzabe kad rade tek od 6, i uleces letis, sve sam, ides sa dorcola na vracar i obratno. Glavis u 8 sati kao nista, kad je haos.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1884 poslato: Novembar 26, 2014, 05:10:51 posle podne »
Welw vecina tih kombija i dostavnih vozila sto stanu tako ispred svoje radnje i vrse dostavu imaju dozvolu od skupstine grada da mogu u kratkom vremenskom roku,zavisi koliko.je naznaceno u dozvoli da stanu i izvrse dostavu robe,kao sto je preko starog savskog mosta zabranjeno za slepere.neki imaju dozvolu da u nekom vremenskom periodu mogu da prodju tuda.TI i ostali samo vidite takav dogadjaj i odmah osudjujete policiju da ne radi svoj posao a ustvari nemate blage veze kakve sve dozvole mogu dobiti ti dostavljaci i drugi, tako da nemoj da osudjujes njihov rad, zakonom je utedjeno da svaki prekrsaj mora biti sankcionisan,nema pustanja i ja se toga drzim,mlad sam,relativno skoro sam poceo da radim ali sve postujem, i imam razumevanja kad me neko pita da stane na.minut jer po zakonu sve ispod 3 minuta ne smatra se parkiranjem,ali da ostavi auto i ode, odmah nastupa sankcija za ucinjeni prekrsaj.
  champ1

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1885 poslato: Novembar 27, 2014, 06:46:07 pre podne »
Ja ssm radio dostavu po Bg i po skoro celoj Srbiji. U Bg je jasno,imam dozvolu gde mogu da stanem i kraj,ljutio se ti ili bilo ko,tako je regulisano zakonom i ja sam ponekad mrzim to,ali vozilo u mom slucaju kombi,mora da stane tu,jer 70% radnji(izuzev velikih marketa),nema prilaz tj obelezeno mesto za istovar robe. Tu vec pocinje druga stvar,da druge institucije nisu regulisale i sprovele svoj zakon time sto su dopustile otvaranje mini marketa i slicno,bez odredjenog mesta za istovar/utovar robe. Prosto je tako,mi vozaci nismo toliko krivi,jer radimo za mnogo manje plate,nego ti inspektori,te se cimam po gradu zavlacim i slicno,a naravno neke radnje imaju odredjeno vreme do kada robu primaju,dakle i nama je cilj sto pre otarasiti se robe. Jbg bez ljutnje,ali tako je.

Poslato sa skupog,jako skupog telefona,najskupljeg.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1886 poslato: Novembar 27, 2014, 01:32:13 posle podne »
To jeste problem što niko nije mislio o tovarnom prilazu, ali još gluplje je da se blokira saobraćaj GLAVNIH ulica. Valjda je normano da se istovara u sporednim, ali niko se ne bavi time.
Da li bilo kakva ta dozvola predviđa parkiranje na autobusnoj stanici ili blokiranje kompletne ulice ili 5m od raskrsnice?
A to se dešava svaki dan na mojoj trasi. Centrosinergija parkira PO SRED STANICE, od Prvomajske u Zemunu do Despota Stefana ispred poreske uprave.
Svaki dan civilna kola ispred Optimista i zavod za krv.
Skadarska blokirana ispod Caribic pice jer istovaraju robu. Cela ulica blokirana.
Nušićeva na uglu sa Kosovskom parkiraju se kombiji. Svako jutro, svaki dan.
Policija odlično radi posao, ali nigde ih nema. Najjače je kad policija kaže danas pravimo akciju kontrole vozača zbog vožnje u alkoholisanom stanju... valjda trebaju da kontrolišu sve, a ne samo da teraju ljude da duvaju. Nije mi jasna ta selektivna akcija policije.
Šta tačno dozvoljava ta dozvola?
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2014, 01:33:53 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1887 poslato: Novembar 27, 2014, 05:07:22 posle podne »
Pa u svakom slucaju na sred stanice ne sme da se parkira,za to sigurno treba da regulise policija,ja sam u Bul. Kralja Aleks. Popio kaznu od 5000,jer sam mislio da tu smem parkirati na 5 min,ali nisam smeo,iako sam svaki dan tu vidjao teretna vozila,a u stvari istovarno mesto je bilo iza,izmedju zgrada,tada sam prvi put vozio u taj market. Elem,dobijes spisak ulica gde smes da se parkiras,max zadrzavanje 15 minuta,zalepis na soferku i to je to. Ja bas se i ne secam svega jer sam to procitao jednnom u zivotu i to pre 3-4 god. Verujem da zna biti iritirajuce,ali i oni su ljudi,rade za  bedne plate,ustaju ko zna kad ujutro,dolaze kuci popodne ili uvece...treba ih razumeti,ja npr zato reeeetko kad sviram,psujem ili besnim kad covek pogresi ispred mene,jer i sam znam da nisam bezgresan. Kod nas ti vec na zuto sviraju da krenes,sto zna zbuniti neiskusne vozace,te naprave jos veci problem,generalno moramo imati razumevanja i tolerisati nekada.

Poslato sa skupog,jako skupog telefona,najskupljeg.


Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5028
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1888 poslato: Novembar 27, 2014, 05:21:58 posle podne »
Vozacki hleb se krvavo zarađuje. To znaju svi koji su bili, jesu ili su imali dodira sa poslom vozaca. Zamisli da vozis u nekoj pekari, pa da moras da ustanes u 2 ili 3 kada je najslađi san. Ili da ustajes i u 5, pa da radis od 6, kada pocinju da rade prodavnice, ako vozis neku drugu vrstu robe. Pekare se ranije otvaraju, pa mozes ranije da krenes, u drugim slucajevima ne.

I zamisli imas 35 radnji u centru Beograda...Ti radis, a upekla zvezda 40 stepeni ili radis zimi, hladno, klizavo,...I na sve to saobracaj, nepostojanje paking mesta za istovar robe...Prosto ne mozes da ispostujes sve propise i da zavrsis sav posao.

Tako da policija treba da bude tolerantnija prema vozacima dostavnih, u odnosu na vozace putnickih vozila. Nebitno da li je to dostavno vozilo manji kamion, veci kamion, pick-up ili nesto deseto...

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1889 poslato: Novembar 27, 2014, 05:46:47 posle podne »
Blejd molim te nemoj da mi govoris ciji je hleb tezak ili nije. Tebi ako ti je zao vozaca idi sa njima pa ih utesi nekako, drzi im terapije ili relaksavajuce masaze, pusti me tih srceparajucih prica. Slobodno dodji jedan sa mojim kolegama na teren, pa mi reci kako je zajebano kad upekne 40 gde radi klima u kabini ili kad upekne 80 u nekom raspalom tavanu ili usijanom krovu. Ili kad upekne -20. Ne lupetaj... Najbolje da vozacima daju rotaciju uz status sluzbenog lica.
Mene interesuje sta zvanicno pise na toj dozvoli.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5028
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1890 poslato: Novembar 27, 2014, 06:25:34 posle podne »
Nisu to srceparajuce price, nego realnost, sto se tice posla vozaca-dostavljaca. Aj ako ne nađes pre toga, procitacu sta pise na toj dozvoli, pa cu da ti prenesem.

A ne pocenjem ja posao tvojih kolega. Taman posla. Nema potrebe da se uveravam da je njima tesko, verujem tebi na rec. Ciji je posao danas lak ko radi u privatnoj firmi? Retko ciji. Ali o tom poslu ne mogu da pricam, nisam kompetentan, jer nikad taj posao nisam radio. A s druge strane u razvozu robe sam direktno radio, a sada radim indirektno i znam kako funkcionise taj posao sto se tice svih segmenata, pa i saobracaja. I dajem sebi za pravo da o tome pricam.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1891 poslato: Novembar 27, 2014, 06:45:22 posle podne »
50 istovarnih mesta dnevno,na plus 40 ili -10 sam radio,ebali su me magacioneri,koji kako fizicki,tako i psihicki mi nisu do clanaka,ali sve je to posao,sve ssm rucno istovarao,eventualno negde palete... Potpisivanje na po 4 primerka,dakle 50x4=200 papira(otpremnica),putni nalog,kilometraza,borba sa bahatim taksistima i nevaspitanim pesacima,dugacki kombi,uske ulice,nervozni vozaci,borba sa vremenom isporuke,raspored robe... E to sam radio sve,SAM. Meni je posao bio i te kako tezak,ustajanje u 6 i radim do 4-5-6. Bio sam privatnik pa me sefovi nisu toliko stiskali,jer nisam radio njihovim vozilom,dakle jednostavno mnogo faktora utice na taj posao,niciji posao nije lak,ali da neko kaze da vise fizicki radi od ovoga,pa tesko. Sem onih sto istovaraju cement,guraju kolica i bacaju cigle i blokove. Kad se vratim u srb,slikacu ti sa mog kombija celu dozvolu pa citaj.

Poslato sa skupog,jako skupog telefona,najskupljeg.


Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5028
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1892 poslato: Novembar 27, 2014, 07:21:50 posle podne »
I onda dodje pandur i kaze ti: Nepropisno si parkiran, ne mozes tu da stanes, pomeraj se, pisem kaznu, mu.a, valcer... A tebi znaci svaki minut da zavrsis ranije, da bar malo vremena provedes sa porodicom. A radis cesto preko 8 sati.

Nisu dzabe rekli nasi stari. Na sirotinji i zec silji ku..c. Najlakse je napisati kaznu onom kamiondziji sto drna ceo dan da zaradi za hleb. Kad nemas kome drugom.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1893 poslato: Novembar 27, 2014, 07:52:59 posle podne »
A dobro,ima i dobrih policajaca,a nekad i njih razumem,rade i oni svoj posao i njih cimaju. Kamion sam vozio samo preko i nisam imao problema nikad. Iskreno ja sam vise bio za nocni rezim voznje,tacnije dostava nocu,izbegle bi se guzve,roba bo stizala na vreme

Poslato sa skupog,jako skupog telefona,najskupljeg.


Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5028
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1894 poslato: Novembar 27, 2014, 08:16:45 posle podne »
Ne kazem ja da su svi takvi. Cast izuzecima. I naravno i ja sam za varijantu da se dostava robe, sem u slucajevima kada neka određena roba mora da se razveze danju, radi nocu. Bilo bi lakse i vozacima tih vozila, i vozacima putnickih vozila, policiji,...

Ali nekoga koga treba da zanima to i da se time bavi, ne zanima ga. Tako da mozemo samo da pricamo o tome.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1895 poslato: Novembar 27, 2014, 10:26:35 posle podne »
E da vam pravo kazem *ebe se meni sto dostavna vozila imaju pravo da stanu na neko vreme,  i to  sto im to daje uprava grada, kad ja podjem negde sporednim ulicama a nasred puta kombi istovaruje robu na sred ulice, jer su ovde ulice 80% taman toliko siroke, i ja da ne bi cekao vratim se pa zaobidjem a ono u sledecoj ulici isto.... sta onda....     ocu bre da prodjem i jebe mi se sto neko mora da istovari robu, i ja kad istovarujem negde nesto stanem da ne smetam, pa uzmem kolica ona za teret ako bas ima puno stvari i prebacim nekoliko metara, ne znam zasto vi kombadzijete dajete sebi za pravo da blokirate saobracaj, ko da ce zemlja da stane ako vi ne parkirate kombi bas ispred radnje.... u redu da je ratno stanje pa istovarujete municiju, sve ostalo nema opravdanja.

A i to sto imate dozvole od gradskih uprava je pitaj brata lazova, pa te iste "uprave"  daju prostor kaficima da izlaze do trotoara da zene s kolicima nemaju gde da voze decu leti, nego po ulici, ali bitno je da se placa zakup prostora. Jebe se nekome sto deca mogu da stradaju.

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1896 poslato: Novembar 27, 2014, 10:33:22 posle podne »


u redu da je ratno stanje pa istovarujete municiju, sve ostalo nema opravdanja.
hahahaha

I meni na đoku idu ovi što rade istovar pogotovo što se ponašaju kao kabadahije svuda gde se naparkiraju i treba da ih jebe murija ko i sve druge...


Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока

Земунчанин

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1897 poslato: Novembar 28, 2014, 12:06:25 pre podne »
Upravo ste dokazali par stvari koje sam naveo gore. Koji smo to mi,kao i da li si siguran da ja blokiram saobracaj? Druga stvar,najiskrenije bih sad zeleo da stanem u neku ulicu gde naidjes,a ja s dozvolom stojim. Bas zato sto te "zabole" jer tu hranu koju ja nosim,tj nosio,svakodnevno si ti jeo,a ja zaradjivao za svoj zivot.

Poslato sa skupog,jako skupog telefona,najskupljeg.


Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13684
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1898 poslato: Novembar 28, 2014, 12:15:00 pre podne »
Razumem ja da treba da isporuci robu ali ne razumem kako moze da ostavi kombi na raskrsnici na krivini.
Pa ti kad naidjes ne vidis da li nesto dolazi sa te strane da bi mogao normalno da nastavis svojim putem.

Kad vec ima dozvolu zasto se ne popne pola na trotoar ili da se skroz priblizi ivicnjaku nego stane na sred trake i tera po svome a iza njega kolona vozila.

Dovoljno je da se takva dvojica nameste u ulici i eto kolapsa.

Ulice su ionako siroke za dva auta... I to jedva da se provuku a on se tu nacrtao i bole ga brige.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1899 poslato: Novembar 28, 2014, 12:20:20 pre podne »
Ako si se pronasao u mom prethodnom postu bas sam se nasekirao, ja znam sta sam napisao, i takvi indijanci koji misle da je njihov posao najbitniji mi idu na qrac, ne zman ja kako ti parkiras i vozis, ali sta sad ajde svi da se tako ponasamo i na sta ce saobracaj da lici, nacepite kombije nasred puta jer ce da stane drzava ako gospoda parkiraju malo nize i malo se pomuce.....
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve