Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 354264 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #260 poslato: Maj 04, 2010, 10:23:35 posle podne »
U redu je za te
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #261 poslato: Maj 04, 2010, 10:36:50 posle podne »
Nekome je dovoljno i 1000din da se opameti (zasto bi bacao pare kad ne mora) a nekome ni 15 dana zatvora

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #262 poslato: Maj 04, 2010, 10:51:27 posle podne »
Koliko je samo ljudi poginulo zbog necijeg preticanja na punu liniju?
Sve ima svoje...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #263 poslato: Maj 04, 2010, 11:52:40 posle podne »
Ma ja se jezim takvih likova kad su u pitanju tezi prekrsaji, mislim na bas teske kao sto je sledeci. Drug je sa golfom III 1.9tdi navukao blizu 200 km h i uhvati ga radar u Platicevu kod Sapca ocitavsi brzinu od 196 km na sat. Drug da 2000din i lik ga pusti... Strasno po meni... Naseljeno mesto. Mislim i ja volim malo brze da vozim ali 200 je 200, a naselje je naselje... Lik je lud... blink
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/186972/Zbog-udesa-u-kojem-su-poginule-dve-osobe-pet-godina-zatvora
i tako se to zavrsava

Fitipaldi, jesi ti zavrsio saobracajni fakultet ili sva saobracajna pravila procenjujes svojim vestinama i mogucnostima? Pamet u glavu deco. Pravila su takva kakva su i veoma su jasna. Ni meni se neka ne svidjaju, ali necu da ih dovodim u pitanje kad mi je volan u ruci. Pre 12 godina kod Ljiga Transporter je iz krivine mrtve totalno bio na mojoj strani i da nisam spretno (srecno) odreagovao (prosao izmedju provalije i Transportera sa pola kola van puta) sad bi ovo citao sa nebesa.
Nedavno drugaru poginula svastika koja je cekala na semaforu, a od pozadi heroj je udario sa meckom 123 i puce vrat.

Dzabe budali i hiljadu dinara i 15 dana i 30 godina zatvora. Dzabe spotovi i kazne, saveti, moljenje. Sve sto zelim da im pozelim jeste kad na tezi nacin uvide opasnosti u saobracaju da kroz to prodju sami, a da ne odvedu nekog ni krivog ni duznog.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #264 poslato: Maj 05, 2010, 09:30:00 pre podne »
Wele, recimo da neki deo puta poznajem dovoljno dobro da znam
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže mirke

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 35
  • Lokacija: LOZNICA / Bg.
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #265 poslato: Maj 05, 2010, 09:54:50 pre podne »
Sto se mene tice, gde god je puna linija, a postoje uslovi za bezbedno preticanje, za mene ona ne postoji... Ima dosta mesta gde je puna linija bespotrebna...i gde je onog na masini mrzelo da podigne cetku...
Mirke

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #266 poslato: Maj 05, 2010, 10:48:35 pre podne »
pa nama je bolje da sto pre zaratimo opet, posto sa ovakvim strucnjacima za volanom vise ginemo nego od NATO bombi
zalosno je tvoje 17 godisnje iskustvo kad ti mislis da si u pravu tamo "gde mozes"
Znas imam ja drugara koji je uz svo silno iskustvo i dalje misli da ako ide pravo ima prednost u odnosu na sve oko njega. Cak i ako ide pravo iz trake koja je obavezna levo. Ziva istina.
Kod mene na poslu taksista, znaci profesionalni vozac, svaki dan se vraca kuci i drzi dete od 8 godina na prednjem sedistu. On isto procenjuje da ce mu se dete vratiti o soferku kad naglo zakoci iz bilo kog razloga.
90ih u Crnoj Gori se vozilo 'izmedju', tj kako su se desavale one teske nesrece. Imas 2 trake, i djetic kad zaleti tek uvezenu makinu, ocekuje da onaj koga pretice se pomeri maximalno desno, a onaj iz suprotnog pravca maximalno levo i on prolazi izmedju. I to je uglavnom funkcionisalo. Bilo je malo problema dok se to nije ustalilo u narodu, ali boze moj funkcionisalo je posle. E problem teske havarije sa po 5-6 zrtava nastaje kad djetic iz suprotnog pravca oce to isto da uradi.
Svi su oni procenili da je to bezbedno uraditi. Naravno kad stavis prst na celo, niko od njih nije seo za volan sa namerom da se kamikazira u nekoga, vec su svi oni imali iskustvo i odlicnu procenu da se udes nikad nece njemu desiti jer sve je na njegovoj strani. Procena, iskustvno, zdrav razum, znanje, umece... te nesrece se desavaju onim drugima.
I gde ide ta granica procene? Prerano su nacrtali punu liniju? Mile za masinom zaspao na napravio 2x duplu liniju? Komsija ce da kaze ma tu nikad nije bio semafor, ja sam rodjen ovde ima da vozim kako ja hocu, a ne da mi odredjuje neko ko ne zna kako izgleda moja ulica. I onda eto mene sa zenom i dvoje dece, vozim po saobracajnim pravilima koja vaze u celom je8enom svetu, a ti iz zabranjenog smera "procenjujes" da je bezbedno?
Rece mi jednom mudar covek, "Udesi se desavaju kad si najsigurniji u sebe"
Ovaj sajt propagira sigurnu voznju, pa da napisem neku kad admin nece. Samim ovim pisanjem ovde o nepostivanju zakona, malte ne priznajete zlocin. Naravno drzava nam je zalosna kako jeste, te posledica toga nece biti, ali kad vec ne znas kako ucestvovati u saobracaju ja te MOLIM (zbog sigurnosti svih nas) da se ne hvalis svojim neznanjem vec da se informises, procitas, naucis bolje preko neta i literature nego na tezi nacin.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13686
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #267 poslato: Maj 05, 2010, 10:51:23 pre podne »
pa nama je bolje da sto pre zaratimo opet, posto sa ovakvim strucnjacima za volanom vise ginemo nego od NATO bombi
zalosno je tvoje 17 godisnje iskustvo kad ti mislis da si u pravu tamo "gde mozes"
Znas imam ja drugara koji je uz svo silno iskustvo i dalje misli da ako ide pravo ima prednost u odnosu na sve oko njega. Cak i ako ide pravo iz trake koja je obavezna levo. Ziva istina.
Kod mene na poslu taksista, znaci profesionalni vozac, svaki dan se vraca kuci i drzi dete od 8 godina na prednjem sedistu. On isto procenjuje da ce mu se dete vratiti o soferku kad naglo zakoci iz bilo kog razloga.
90ih u Crnoj Gori se vozilo 'izmedju', tj kako su se desavale one teske nesrece. Imas 2 trake, i djetic kad zaleti tek uvezenu makinu, ocekuje da onaj koga pretice se pomeri maximalno desno, a onaj iz suprotnog pravca maximalno levo i on prolazi izmedju. I to je uglavnom funkcionisalo. Bilo je malo problema dok se to nije ustalilo u narodu, ali boze moj funkcionisalo je posle. E problem teske havarije sa po 5-6 zrtava nastaje kad djetic iz suprotnog pravca oce to isto da uradi.
Svi su oni procenili da je to bezbedno uraditi. Naravno kad stavis prst na celo, niko od njih nije seo za volan sa namerom da se kamikazira u nekoga, vec su svi oni imali iskustvo i odlicnu procenu da se udes nikad nece njemu desiti jer sve je na njegovoj strani. Procena, iskustvno, zdrav razum, znanje, umece... te nesrece se desavaju onim drugima.
I gde ide ta granica procene? Prerano su nacrtali punu liniju? Mile za masinom zaspao na napravio 2x duplu liniju? Komsija ce da kaze ma tu nikad nije bio semafor, ja sam rodjen ovde ima da vozim kako ja hocu, a ne da mi odredjuje neko ko ne zna kako izgleda moja ulica. I onda eto mene sa zenom i dvoje dece, vozim po saobracajnim pravilima koja vaze u celom je8enom svetu, a ti iz zabranjenog smera "procenjujes" da je bezbedno?
Rece mi jednom mudar covek, "Udesi se desavaju kad si najsigurniji u sebe"
Ovaj sajt propagira sigurnu voznju, pa da napisem neku kad admin nece. Samim ovim pisanjem ovde o nepostivanju zakona, malte ne priznajete zlocin. Naravno drzava nam je zalosna kako jeste, te posledica toga nece biti, ali kad vec ne znas kako ucestvovati u saobracaju ja te MOLIM (zbog sigurnosti svih nas) da se ne hvalis svojim neznanjem vec da se informises, procitas, naucis bolje preko neta i literature nego na tezi nacin.

 alealeee alealeee alealeee

Krle

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #268 poslato: Maj 05, 2010, 11:21:41 pre podne »
Sto se mene tice, gde god je puna linija, a postoje uslovi za bezbedno preticanje, za mene ona ne postoji... Ima dosta mesta gde je puna linija bespotrebna...i gde je onog na masini mrzelo da podigne cetku...

Wele je potpuno u pravu...!!! To sto ti mislis da je puna linija bez razloga stavljena, i da je nekoga mrzelo da podigne cetku.. Bato kad ti izleti traktor pa kag te osine!!! Neka ti je Bog u pomoci!!!

Van mreže Old school

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 33
  • Lokacija: Nowy Belgrad
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #269 poslato: Maj 05, 2010, 11:22:40 pre podne »
Wele objasnio.  ;)

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #270 poslato: Maj 05, 2010, 12:10:49 posle podne »
Ne
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #271 poslato: Maj 05, 2010, 12:17:15 posle podne »
nije to sustina cele price. svi mi ponekad napravimo prekrsaj ali je jako bitno da ljudi u glavi imaju da to nije dobro a ne da ponavljaju i dovode sebe a narocito druge u opasnost.

Krle

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #272 poslato: Maj 05, 2010, 12:19:54 posle podne »
Ja u naseljenim mestima strogo postujem ogranicenja, razumljivo mi je prekoracenje do 10 na sat, znaci ako je 40 ogranicenje da vozim 50, ali i to strogo postujem.... Da si se nagledao slucajeva kao i ja, veruj mi da bi postovao ogranicenja, i svako bi... Kad gledas kako covek leti od siline udarca, kad vidis krv, zivot ti se promeni...  

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #273 poslato: Maj 05, 2010, 12:30:00 posle podne »
Meni jedino nije jasno sto je na pancevackom putu ogranicenje 60 :) I na onom nenaseljenom delu 80  wacko

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #274 poslato: Maj 05, 2010, 01:06:31 posle podne »
Ma Damire gluposti ima koliko hoces sa tim znakovima i pravilima, to nema dvojbe, ali brate takvi su kakvi su. Greska kosta zivota, uglavnom nekog neduznog. I ja sam da se menjaju, za danasnje uslove puta i danasnje tehnicke sposobnosti automobila. Ali tu je problem da IJEDAN Jugo zadovoljava tehnicki pregled? Meni nije jasno kako auto sa 2x manje mase ima 2x duzi kocioni trag, a na kisi i 4x? I dokle god fice i jugici trupaju nasim putevima, saobracajni znakovi moraju da se odnose na tehnicki najlosije dozvoljene ucesnike u saobracaju.
U Rakovici dole kod balona isli smo oko 50km/h, kisha, stao Pezo ispred mene na pesacki, ukocim i po navici pogledam u retrovizor, a jugo iza mene se OKRECE ! On je hteo da zakoci, ali avaj, izgubio je podlogu i okrece se sad kao njegov smedji brat u WC sholji. Ja gas i ulazim u suprotni smer paralelno sa Pezom, a Jugo se zaustavlja svojom dupetom na dupetu Pezoa.
50km/h za normalan auto i za Zastavu je nebo i zemlja.
Slazem se da postoji dosta mesta koja sluze samo za otimanje para, ali to je vec druga prica.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #275 poslato: Maj 05, 2010, 03:23:27 posle podne »
Pa problem je sto ta vozila ne bi smela da se voze.
Ako je tako onda ce ti znakovi i pravila biti vecno... jer ce takva neispravna vozila vecno da se voze.

Nije resenje da se po njima ogranicava, nego jednostavno, skloniti te automobile sa ulice.
Sve ce to tako ostati dok nekom tako odgovara i dok se nesto zesce ne desi.

Velika kazna za dan promeni narod.
Ja kad sam platio kaznu za bacen pikavac 200$ (kad je ta vrednos i bila veca), posle sam gasio u autu, o razne predmete, jer je davno donesen zakon u Australiji da se ne stavljaju pepeljare u automobile za to trziste.  biggrin
Ortak je platio za 2 pikavca $400 jer su on i suvozac uradili istu stvar. To vise nisu ponovili...

Ali zato, nesvesno u Srbiji pikavac bacim, i tek kad mi izleti iz ruke setim se te kazne od $200, ali onda dodjem sebi i znam da toga u Srbiji nema, i kao opustneo.

Ali i to je sve Dzabe kad ti sa crvenom resis sta god hoces... tako da te kazne nista ne znace i dzaba mi pricamo jer ce to trajati dokle god ljudi ne budu imali neke normalne plate i ziveli normalno, da ne moraju da gledaju kako ce iskoristiti priliku da nekom uzmu nesto...

Van mreže panzer

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 375
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #276 poslato: Maj 07, 2010, 12:32:28 pre podne »
ma sve je to ok ali ne mozes ti coveku zabraniti da vozi taj kakav-takav auto... on nema bolji i taj auto mu verovatno hrani porodicu. koliki broj nesreca izazove takav fica, a koliki divljaci-tatini sinovi sa "besnim" kolicima koje ljigava panduracija ni ne gleda???  angry2
uredi ti drzavu pa onda zabranjuj takve stvari! da svako u zavisnosti od mogucnosti kupi sebi neki normalan auto i sa njim postuje propise koji imaju smisla.
sremac, sremac, spritzerboyz!

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #277 poslato: Maj 09, 2010, 05:33:08 posle podne »
Ma Damire gluposti ima koliko hoces sa tim znakovima i pravilima, to nema dvojbe, ali brate takvi su kakvi su. Greska kosta zivota, uglavnom nekog neduznog. I ja sam da se menjaju, za danasnje uslove puta i danasnje tehnicke sposobnosti automobila. Ali tu je problem da IJEDAN Jugo zadovoljava tehnicki pregled? Meni nije jasno kako auto sa 2x manje mase ima 2x duzi kocioni trag, a na kisi i 4x? I dokle god fice i jugici trupaju nasim putevima, saobracajni znakovi moraju da se odnose na tehnicki najlosije dozvoljene ucesnike u saobracaju.
U Rakovici dole kod balona isli smo oko 50km/h, kisha, stao Pezo ispred mene na pesacki, ukocim i po navici pogledam u retrovizor, a jugo iza mene se OKRECE ! On je hteo da zakoci, ali avaj, izgubio je podlogu i okrece se sad kao njegov smedji brat u WC sholji. Ja gas i ulazim u suprotni smer paralelno sa Pezom, a Jugo se zaustavlja svojom dupetom na dupetu Pezoa.
50km/h za normalan auto i za Zastavu je nebo i zemlja.
Slazem se da postoji dosta mesta koja sluze samo za otimanje para, ali to je vec druga prica.
Ogranicenja brzine nisu zbog losih automobila i slabih kocnica...I u evropi su takva ogranicenja a oni nemaju Jugice i Fice..50km/h u gradu je svuda,koliko god to nama bilo sporo...kad istrci necije dete za loptom svaka brzina je velika...daleko bilo.
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #278 poslato: Maj 09, 2010, 07:27:41 posle podne »
ima razloga zasto je brzina smanjena sa 60 na 50.....zato shto je dokazano da pri udaru od 60 ginu 3 od 5 osoba a pri 50 , 1 od 5....mozda nisam tacno pogodio cifre ali je razlika izmedju 50 i 60 zapanjujuca meni bila kad sam procitao.....
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #279 poslato: Maj 12, 2010, 11:23:35 posle podne »
ima razloga zasto je brzina smanjena sa 60 na 50.....zato shto je dokazano da pri udaru od 60 ginu 3 od 5 osoba a pri 50 , 1 od 5....mozda nisam tacno pogodio cifre ali je razlika izmedju 50 i 60 zapanjujuca meni bila kad sam procitao.....
Iz ovoga se da zakljuciti, ako ga osines (pesaka) sa 50, urikverci da ga dokusuris, inace ces ga izdrzavati dok si ziv iv ti i on  big_boss
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio