Autor Tema: Problem sa imobilajzerom  (Pročitano 2646 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Robijans

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Problem sa imobilajzerom
« poslato: Oktobar 19, 2020, 09:05:22 posle podne »
Zdravo drugari. Pre par dana sam kupio VW polo mk4 1.2 benzin 2002. Pre kupovine sam tri dana odlazio da ga gledam i pregovaram sa prodavcem palio bez problema, međutim kako sam ga kupio, nakon dva dana je počeo da me zeza kod paljenja. Naime kada dam kontakt pogasi sve lampice samo lampica sa nacrtanim autom i ključem ostane da blinka (pročitao sam na netu da je to lampica imobilajzera) i ne mogu da upalima auto. Pokušao sam sa rezervnim ključem, isto ne čita kod ni sa njega.
Upalio sam ga tako što sam vrteo ključ jedan pa drugi pa 20-30 puta davao kontakt i sedeo pola sata u autu dok nije popustio, ugasio lampicu i dozvolio mi da upalim.
E sad, kako rešiti ovaj problem? Čitao sam nešto o isključivanju imobilajzera (immo off) ili ako ima neki drugi način?
Eto ako je neko bio u istoj muci i uspeo da reši, zamolio bih ga da me uputi na servis gde mi mogu rešiti problem, prvenstveno u Novom Sadu.
Hvala

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Van mreže DjoleBGD

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK5 1.9 TDI BKC
Odg: Problem sa imobilajzerom
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2023, 07:33:41 posle podne »
Promenio sam kuciste kljuca jer je staro bilo naprslo, znaci prebacio sam sve elektorniku, mac kljuca, transponder. Nakon toga auto je poceo da izbacuje gresku sa porukom Immobilizer active i ne mogu upaliti auto.

Pokusao sam sa rezervnim kljucem i radi sve bez problema? Nije mi jasno gde moze da bude problem kada je samo zamenjeno kuciste, pakticno je sve isto sa starog kljuca?
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Problem sa imobilajzerom
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2023, 08:22:03 posle podne »
Može, istu stvar sam imao, sa tim što sam ja pakovao elektroniku u modifikovano kućište sa dizajnom ključa Golfa 7. Immobilizer treba da se zalijepi na predviđeno mjesto, ne smiješ da ga samo spustiš. Ja sam ga samo spustio i on je ispao iz svog ležišta, bio je predaleko od čitača i isto tako je bilo kao kod tebe. Poslije sam rastavio ključ, zalijepio immobilizer toplim lepkom u ležište i od tad ni jedamput mi se to nije desilo.

Van mreže DjoleBGD

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK5 1.9 TDI BKC
Odg: Problem sa imobilajzerom
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2023, 08:31:00 posle podne »
Bravo! tacno isti problem imam jer sam uzeo kuciste isto od G7 , moram da rastavim sve i vidim gde stoji immo i kako je okrenut.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Problem sa imobilajzerom
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2023, 09:38:20 posle podne »
Samo ga zalijepi na mjesto gdje je inače predviđeno i sve će raditi :)
Inače sa tim kućištem ima malo problemčića, pa se spremi na to. Meni se par puta desilo da ključ koji ide u bravu padne iz onog ležišta jer se šrafčići odvijaju zbog skakavca. Takođe vodi računa o glavljenju tastera, zna da se desi ako se prejako pritisne. Sve ostalo je odlično što se kućišta tiče, ali na tih par sitnica mora da se povede računa.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Problem sa imobilajzerom
« Odgovor #5 poslato: Jun 14, 2023, 01:07:23 posle podne »
Jesi li riješio problem?