Autor Tema: Pale se žute lampice esp i abs  (Pročitano 30410 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pale se žute lampice esp i abs
« Odgovor #20 poslato: Januar 06, 2016, 06:43:09 posle podne »


To je taj problem.Nadam se da će mi sliku prebaciti. :)
« Poslednja izmena: Januar 06, 2016, 07:28:52 posle podne od strane IgorPolic »

Van mreže ZoranBG

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 221
  • Age: 51
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5,5 1,9; Golf II 1,6D
Odg: Pale se žute lampice esp i abs
« Odgovor #21 poslato: Januar 07, 2016, 10:26:03 posle podne »
Meni su se ovih zadnjih par dana kada sam vozio po dubljem snegu obavezno palile. Nakon gasenja i ponovnog paljenja one se same ugase i ne pale se. Kada sam imao A6 upalile su se jednom jer sam prosao kroz neku baretinu. Tada sam se uk***ao (vracao se za Zlatibora sa coporom dece) i posto sam se prvi put susreo sa takvom situacijom parkiram sa strane i pozovem majstora. Prvo sto me je pitao "da li sam prosao kroz neku vodu ili prao auto", kada sam mu objasnio gde,sta i kako kaze "uslo malo vlage, ugasi auto ponovo upali i ako se ne bude vise pojavjivao teraj osusice se to". Tako je i bilo.
« Poslednja izmena: Januar 07, 2016, 10:28:00 posle podne od strane ZoranBG »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pale se žute lampice esp i abs
« Odgovor #22 poslato: Januar 09, 2016, 08:05:30 pre podne »

Secam se da sam pre mesec dana malo prao gume i ispod blatobrane i to po lepom vremenu od 15 stepeni.Onom puskom na omv pumpi.Mada sam to i ranije radio pa se nije palilo.Evo već 14 dana mi se to pali i to uglavnom kad vozim i i iz cista mira se upali i gori mi lampica.Ugasim auto.upalim i ugase se ali se i nakon nekog vremena ponovo upale.Bilo to 5 min voznje ili sat vremena.U samoj vožnji se ne desava nista neobično i nesto alrmantno.To mi bode oči i voleo bi resit da znam o cemu se radi.Ako je problem kao kod tebe onda sacekat lepo vreme da se osuši i to je to. :)

@ZoranBG

Izgleda da će biti i kao kod tebe.Evo juče otoplilo malo duvalo napolju i ti senzori se izgleda osušili.Videt ću narednih dana.Ako se ne bude palilo definitivno je vlaga bila problem. celebrate
« Poslednja izmena: Januar 10, 2016, 11:26:35 pre podne od strane IgorPolic »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pale se žute lampice esp i abs
« Odgovor #23 poslato: Januar 16, 2016, 04:09:44 posle podne »
Automat za stop svetla, 99%!

Isto se desavalo meni na pasatu b5,5. Nerviralo me u p.m. I na kraju automat, stoji iznad pedale kočnice. Nikad ne bih pomislio da je on, pogotovo što su stopaljke radile potpuno normalno, ali eto bio je on. Bio sam prilično iznenađen i nepoverljiv misleći da je to neka fora da mi se uzmu pare, ali kad je zamenjen automat više se nisu palile lampe.

Srećno u rešavanju problema.

Sve štopaljke mi trenutno rade,ali ako kažes proverit ću ga.Koliko je on po đžepu?Na autu se ništa me dešava.Sve radi besprekorno ali mi se te 2 lampice pale baš svaki dan iako kočnice i abs rade,auto lepo vuče itd itd.Puno hvala za pomoć. :)

Zar dijagnostika ne bi trebala da pokaze, ako je taj automat?

Ja isao i na dijagnostiku i pokazalo mi neku gresku u brojevima ali mi mehaničar nije rekao o cemu se radi.Otpušten sam sa izjavom vrati se ako se svaki dan bude palio abs i esp lampica.Ja ga pitam,on ćuti i radi nesto i na kraju nista nije popravljao.ILi nije neki kvar ili mu se nije dalo radit?KO će mu znat. bonk  Ili je neka sitnica?Pojma nemam.Zato i diskutujem po forumu.Vise saznas nego od retkorečivih majstora.


Dijagnostikom utvrđeno automat za stop svetla kada se pale abs i esp.Ako se nekada nesto slično desi nekom eto da obrati pažnju na tu sitnicu.Upravo tako kao kod tebe duže. :)

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: kragujevac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 1.3
Odg: Pale se žute lampice esp i abs
« Odgovor #24 poslato: Decembar 25, 2022, 04:02:01 posle podne »
Evo meni ostale upaljene lampice od Esp i abs a samo sam dao kontakt auto nije vozen danas a posle par minuta zapisti u upali crveni trougao.Samo sam proveravao stanje ulja skidao onu plastiku sa motora.I skidao ona 3osigurača sto stoje na akumulatoru dal su ispravni zbog drugih stvari

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Pale se žute lampice esp i abs
« Odgovor #25 poslato: Decembar 25, 2022, 04:31:42 posle podne »
.
Nisi rekao koji auto vozis ?

U svakom slucaju ovaj klip je dobrodosao svima >

Samo VW