Autor Tema: OSRAM  (Pročitano 10938 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andrija

  • Gost
Odg: OSRAM
« Odgovor #40 poslato: Maj 13, 2010, 10:24:47 pre podne »
Ja mogu da vam ponudim HOD sijalice 100w punjene xenon gasom boja je kao 5000k , to je nesto najpribliznije xenonu -cena je 15E par


Uploaded with ImageShack.us
Uz to treba da se stave i releji?
http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Tuning/-TOP-CENA-H1-H4-H7-Hod-sijalica-100w-cristal-white/1141106

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: OSRAM
« Odgovor #41 poslato: Maj 13, 2010, 10:56:15 pre podne »
Inace taj subjektivni dojam da li neko vozi sa dugim ili kratkim svetlima zavisi od vise stvari. Ustelovani farovi, neravnine na putu, uzbrdice i nizbrdice (prevoji) itd

Mani se corava posla, duga svetla sluze da bolje vidis nocu na praznom putu, a ne da oteras nekog u smrt.
Necu ja nikog da teram u smrt ako neko ne tera mene, tako da ko mene sa dugo i ja mu uzvratim istim postupkom

Kapiras da je taj dojam krajnje subjektivan i kad imas farove koji us stavljeni sa namerom da nekoga zaslepljujes svaki drugi ce ti se ciniti da ti drzi duga svetla. Kapiras da pored tog nekog lika imas i druge ucesnike u saobracaju koji ce biti zaslepljeni i dovedeni u opasnost iz cista mira. Kapiras kad ti nekoj budali upalis duga svetla, tebe ne cini nista boljim od njega? Man'se corava posla kazem ti. Naucices to kroz neko vreme.

ja sam farove na autu stavio jer su po zakonu obavezni a i da bih video put. Sto se tice zasleljivanja drugih ucesnika u saobracaju, npr ja sam vodja kolone i neko mi dolazi u susret dugim svetlima i ja sad ne smem da ukljucim dugo svetlo da ga opomenem da promeni jer ne smeta samo meni nego svakom vozacu u saobracaju.
Primer br2. ja vozim auto mojom stranom (nocu) sa oborenim svetlima i naidje tip koji ne pusta duga svetla i u tom trenutnu on mene zaslepi a desi se da je neki pesak ili biciklista na putu sa moje strane i ja ga udarim (nedaj Boze ubijem) i ko je onda tu kriv??? pa naravno ja jer sam ja udario pesaka a taj sto je naisao sa duga svetla niti je stao da vidi sta se desilo (njegovim postupkom) niti bilo sta i kako ja da dokazem na sudu da sam zaslepljen iz suprotne strane???

Posto vidim da si iz Bg-a mozda je mnogo malo slucajeva u tvom kraju ali u mom je takav svaki 5-6 vozac, tako da vrlo dobro znam sta radim. Ako ce i meni smetati dugo sa njegovih farova onda neka smetaju i njemu sa mojih.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: OSRAM
« Odgovor #42 poslato: Maj 13, 2010, 12:09:41 posle podne »
nije Beograd imun na budale vec znam sta se moze, a sta ne moze raditi
Ako ti kolona nailazi gde prvi vozi pod dugim svetlima, ablendujes jednom kratko (sto xenoni sasvim opsuteno rade)
Ako upalis duga svetla svima povecavas sansu za neku nezgodu sto vrlo cesto ima za rezultat da svi u nadolazecoj kolini ti upale duga svetla.

Ako te zaslepi auto iz suprotnog smera ti moras da prilagodis brzinu uslovima puta (priznaj da ti ovo nikad nije bilo jasno kad izjavi policija) znaci, uspori ako ne vidis dovoljno put ispred sebe. Nije valjda da vozis na slepo pod pretpostavkom da dete, jelen, biciklista, krava, pokvareni auto, rupa, lezeci policajac, shahta, otpalo tocak, krivina, traktor, ulje, ciga u Dijani, Godzilla... bas tad nije ispred tebe. Ovo sve osim Godzille sam susretao na nasim putevima, mada ne tvrdim da necu i nju sresti (tasta mi je jos ziva)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: OSRAM
« Odgovor #43 poslato: Maj 13, 2010, 12:42:02 posle podne »
netrebaju releji ako idu na duga svetla jer vec postoje fabricki u svakom novijem vagenu

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: OSRAM
« Odgovor #44 poslato: Avgust 26, 2010, 12:42:03 posle podne »

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: OSRAM
« Odgovor #45 poslato: Septembar 08, 2010, 08:02:53 posle podne »
Ajde da pitam i ja... Sta je najbolje staviti u kristalne farove na Golf 2? Nije bitna boja i ne mora da bljesti kao luda, cisto da ne bude bas zuta-zuta, a i da se istakne (vidi lepo nocu), posto su kristalni farovi u pitanju? Da ima cena bude tu oko 1000 dinara za par, ili manje... big_boss

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: OSRAM
« Odgovor #46 poslato: Septembar 08, 2010, 08:49:17 posle podne »
stavi lepo nightbrekere,ali stavi i releje,jel ces tek tad da vidis pravu jacinu ;) i bices prezadovoljan
 

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: OSRAM
« Odgovor #47 poslato: Septembar 08, 2010, 09:11:08 posle podne »
Koliko sam citao ovde, em su skuplji, em traju manje. Ja trazim neku 'klasiku'...

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: OSRAM
« Odgovor #48 poslato: Septembar 08, 2010, 09:21:21 posle podne »
pa pitaj madisona jel su mu mozda crkli??? on ih i sad ima koliko ja znam a odavno ih je kupio,a za cenu se ne secam bas nesto,ali mislim da su oko 1000 din....ja kod sebe imam osram silver star oni daju kao belicastu svetlost mada nije toliko bela,ide malo na zuto,i pise da daju 30% jace svetlo,a posto ti neces da bude zuckasto onda uzimi nightbrekere ili isto osram samo silver blue oni ti daju plavicasto svetlo
 

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13089
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: OSRAM
« Odgovor #49 poslato: Septembar 08, 2010, 09:38:38 posle podne »
Trajali mi 2 godine i 3-4 meseca, ali nazalost, pre 2 nedelje je crkla jedna sijalica, i to samo za kratko... bicedobro

Iskreno i ja sam cuo dosta losih utisaka za Night Brakere, moj ti je savet, Hella 100w, + releji, pitaj Rogija za iste. S tim sto on predlaze da se promeni i cela instalacija jer je covek perfekcionista, ali verujem da ce i sa fabrickom da radi sasvim solidno  ;)

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: OSRAM
« Odgovor #50 poslato: Septembar 08, 2010, 10:02:23 posle podne »
Ma necu 100W, jer necu da ulazem bez potrebe. Do sad sam koristio obicne sijalice, neke krs, sa krs-standard farovima i snalazio sam se. Sad mi samo treba da ne budu bas zute, ne trazim perverzije! clap Videcu za te silver star ili silver blue, ako vrede one nesto... :rolleyes:

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: OSRAM
« Odgovor #51 poslato: Septembar 08, 2010, 10:09:00 posle podne »
brate kad budes video razliku izmedju releja i ovako bez njih,neces verovati koliko je bolje sa relejima,skoro duplo jace svetle
 

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: OSRAM
« Odgovor #52 poslato: Septembar 08, 2010, 10:26:54 posle podne »
Dobro, koliko kosta ugradnja releja, a koliko te 100W sijalice? Otprilike...

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: OSRAM
« Odgovor #53 poslato: Septembar 08, 2010, 10:40:53 posle podne »
e pa to vec zavisi od majstora,valjda imas nekog elektricara pa ga pitaj koliko ce da ti uzme za ugradnju releja
 

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: OSRAM
« Odgovor #54 poslato: Septembar 08, 2010, 10:45:13 posle podne »
Mogu da zamislim... lollol Vazi, hvala vam...

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: OSRAM
« Odgovor #55 poslato: Septembar 08, 2010, 10:49:32 posle podne »
nije skupo,ali kazem ti sve zavisi od majstora
 

Van mreže ZOKI GTI

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 447
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
    • http://kiza
Odg: OSRAM
« Odgovor #56 poslato: Septembar 08, 2010, 11:16:44 posle podne »
Evo ovako, da ja kazem nesto iz mog iskustva, kao prodavac. Radim Osram-ov program sijalica skoro 5 god.
NBR sam imao cim su se pojavile ovde kod nas, kao i Cool Blue, Silver Star, Light Day...
A po pitanju NBR, iskustva kupaca su razlicita, misljenja podeljena...jedni ih hvale, drugi se zale...
Na pakovaju je deklarisano da sijalice emituju do 90% vise svetla na putu, to je stvarno istina (extra sijaju),
onda pise da bacaju 35m duzi svetlosni snop (u odnosu na standardne) i to je istina, i lepo pise da imaju kraci vek trajanja (50% u odnosu na standardne sijalice).
E sad nekom sijalice traju 2-3 god. a kod nekog crknu nakon mesec dana... jbg i to je istina.
Zasto je to tako ne znam, ali evo kako sam ja to shvatio (neka me neko ispravi ako gresim).. NBR sijalice imaju istu snagu kao i standardne sijalice znaci 55W,
ali zato imaju vise kelvina, daju jace svetlo ali se i mnogo greju i samim tim brzo crkavaju..
Znaci ako recimo vozite dugo sa ukljucenim svetlima, npr. 10 sati konstantno (negde putujete) sijalice ce zbog visoke temp brzo da crknu.
Ali npr ako svakodnevno koristite svetla u kracim intervalima, tako da sijalice ne rade u jednom intervalu vise od npr 2-3 sata, znaci imate pauze u voznji, svetla su iskljucena i hlade se,
mislim da tako mogu mnogo vise radnih sati da odrade nego recimo kod nekog gde svetla rade po 10 sati bez prekida..
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2010, 09:53:42 pre podne od strane ZOKI GTI »
Some say that even if he takes off his helmet, you still can't see his face....
all we know is, he's called the STIG!

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: OSRAM
« Odgovor #57 poslato: Septembar 08, 2010, 11:21:57 posle podne »
Ma stavi klasicne Osram ili Philips sijalice, sve sto je pojacano je kratkog veka , pogotovu sto sada svetla rade i preko dana pa i ove obicne ne sastave godinu dana

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: OSRAM
« Odgovor #58 poslato: Septembar 08, 2010, 11:50:34 posle podne »
Videcem... na licu mesta... ;) Hvala i vama...