Autor Tema: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V  (Pročitano 27825 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexandar84

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #40 poslato: April 22, 2013, 07:16:29 posle podne »
Niske gde ide taj Front Wishbone Rear Bush? Koja je cena toga što si poručio?

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #41 poslato: April 22, 2013, 08:53:43 posle podne »
powerflex ako se stavi na donji nosac kosku samo ce auto da bude stabilniji i bolje ce da se salta i nece biti cimanja ako se ugradi na trapove ee onda nije sigurno da nece biti mnogo krut B)

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #42 poslato: April 23, 2013, 09:03:44 pre podne »
Evo cena:

dodaje se 15EUR za transport

1.(PFF85-420) Front Engine Mount Dog Bone               1set   ovo je glavni ležaj na koski
28,- EUR
 
2.(PFF85-505) Front Engine Mount Dog Bone Small Bush    1kom. ovo je mali ležaj na koski
28,- EUR

3.(PFF85-410) Front Wishbone Rear Bush                  2kom. zadnji ležaj na viljušci
2x31,- EUR

4.(PFF85-201) Front Wishbone Front Bush                 2kom. prednji ležaj na viljušci
2x28,- EUR

5.(PFF85-416) Steering Rack Mount Bush                  1kom. ovo ima veze sa volanom - ne znam tačno gde se nalazi
17,- EUR

Na powerflex sajtu ima dijagram gde koja guma ide.

@Alexandar84 to ti valjda zovu pašteta to je veći gumeni ležaj na prednjoj viljušci.

@delpo mislim da neće biti mnogo tvđi menjam powerflexom samo zadnji ležaj na viljušci sve ostalo ostaje original.
Kažu da posle nekog vremena powerflex malo smekša.

Ljudi koji su menjali ležajeve na koski powerfleksom kažu da se neko vreme vibracije više prenose ali kada smekšaju sve legne
postoje i oni koji, pošto na koski ima 2 ležaja onaj zadnji sastave pola od powerfleksa a pola ostave originalnu gumu.
Vibracije su naročito izražene kod dizela ali tamo ide crvena guma na kosku i ona je malo mekša




Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #43 poslato: April 24, 2013, 09:05:19 posle podne »
Niske a kako bi bilo da se stavi powerflex od dizela na benzinca :rolleyes:, i jos jedno pitanje posto ima vise donjih drzaca /koski/ mislim na dizelima ,benzincima,automatski menjaci , rucni menjaci...na izgled svi isti u cemu jerazlika u gumi ili mislim dimenzije jesul iste , odnosno primer za moj auto imaju dve koske jedna oznake 1JO 199 851 N za automatski menjac, i drugi 1JO 199 851 AA za manuelni menjac ,sve isto u izgledu brojevima samo ne krajnja slova u cemu je fora  :56

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #44 poslato: April 26, 2013, 08:40:49 pre podne »
delpo, powerflex gume za kosku  izglredaju isto za dizela i benzinca mogu se menjati međusobno, i ja sam mislio da uzmem tu mekšu za dizela ali sam odusto jer valjda ovi
iz powerflexa znaju šta rade, a uvek može da se stavi pola powerflex gume a pola gume iz stare koske da bi stvar bila mekša.
Nemam pojma u čemu je razlika izmedju koske za automatik i manualni možda neko sa više iskustva može da objasni.

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #45 poslato: Maj 09, 2013, 08:52:58 pre podne »
stigli ležajevi, još da uhvatim vremena da zamenim pa javljam utiske

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #46 poslato: Maj 09, 2013, 10:51:13 posle podne »
niske jesil to dobio powerflex za kosku , ako jesi obavezno javi za utiske :26

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #47 poslato: Maj 13, 2013, 12:23:18 posle podne »
Još nisam promenio gume na koski, jedan šraf koji drži kosku za most
je bio toliko zapekao da sam ga iskidao,
naručio sam druge šrafove, rasturam najverovatnije za sledeći vikend
obavezno ću javiti utiske.

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #48 poslato: Maj 16, 2013, 08:54:57 pre podne »
Evo juče sam stavio powerflex gumu na kosku.
Odustao sam od toga da menjam malu gumu do menjača jer je na mojoj originalnoj koski koju sam skinuo prošle godine bila sasvim OK.
Utisci:
motor može samo malo da se pomeri rukom, MNOGO lepše ulazi u drugu, nema otimanja ručice menjača kad se doda gas ili prikoči, nema one odvratne pauze pa cima kad se kreće.

Ono što mi se ne sviđa je da je auto na leru malo bučniji, kao i kada idem u rikverc. Ranije na leru nisam osećao nikakve vibracije na volanu i pedalama, sada se vibracije malo prenose,
da sam ovako kupio auto verovatno mi to ne bi smetalo.
U vožnji što se buke i vibracija tiče isto kao ranije, bar po gradu, nisam probao pri većim brzinama po autoputu.

Eto za sad toliko.

Još da kažem da je mala guma - do menjača na Febijevoj koski koju sam stavio pre samo godinu dana toliko smešala da je više podsećala lna žvaku nego na gumu.

« Poslednja izmena: Maj 16, 2013, 08:01:29 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže Alexandar84

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #49 poslato: Maj 16, 2013, 07:06:48 posle podne »
Niske, kako pomeraš motor rukom, iz kanala? Odozgo kad mrdaš rukom motor on ima dosta lufta jer izgleda je takav gornji levi nosač.  Znači nema više cimanja, to je i bila poenta...

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #50 poslato: Maj 17, 2013, 08:49:21 pre podne »
Pomeram ga odozgo, ranije je dosta radio u tom levom držaču a sada samo malo.
Juče sam gledao originalni levi držač koji sam skinuo prošle godine i koji je izgledao da kad je montiran ima  lufta. Ja sam prvo njega promenio poštao sam video da motor u njemu šeta
a posle toga kosku. Taj originalni držač mi sada izgleda sasvim ok, nema lufta i guma nije ispucala niti je preterano mekana.
Meni izgleda da koska pravi sve probleme, pošto ona ne drži dobro onda motor ima
tendenciju da se više kreće i opterećenje je onda na tom levom držaču. Zašto uvek šeta više u levom a vrlo malo u desnom držaču, neznam?
Još mi izgleda da se ta guma u tom levom držaču kod mene od opterećenja bila sabila a sada se vratila na normalu.
I da nema više cimanja, lepše šalta, samo me sada nervira što imam te vibracije na volanu ali samo na leru.
« Poslednja izmena: Maj 17, 2013, 08:51:27 pre podne od strane Niske »

Van mreže markobg

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #51 poslato: Maj 17, 2013, 05:36:08 posle podne »
Sto se tice levog nosaca ja sam bio kod Cvetkove pijace na Zvezdari kod nekog lika dao mi parce tvrde gume nije mogao da obradi jer nema sablon tako da sam ja majstorisao, namontirao sam nosac i evo sad ce 2 godine nemam problema sa njim cuo sam da dosta taksista idu kod njega, ali naravno imam problema sa koskom nju nisam mogao da resim, pa sad bas trazim resenje.

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #52 poslato: Maj 21, 2013, 08:46:59 pre podne »
Markobg, gde je taj lik na zvezdari?

Van mreže Alexandar84

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #53 poslato: Maj 21, 2013, 07:01:01 posle podne »
Meni se u poslednjih par nedelja kada je auto na suncu a napolju oko 30 stepeni dešava da nakon par km birač brzina toliko teško ide kao da je zaribao a sve sam podmazao. Ne znam da li je neki problem sa menjačem ili je do ovog gornjeg levog nosača koji je swagov, nisam vratio stari orginalni koji nije loš kada sam ga skinuo.

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #54 poslato: Maj 22, 2013, 09:54:38 pre podne »
nema to veze sa nosacem,kod mene je originalni,isto se desava i meni,i ja pokusavam da shvatim o cemu se radi.

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #55 poslato: Maj 22, 2013, 01:44:51 posle podne »
Evo da javim, ugradio sam powerflex paštete na viljuške, auto jeste malo tvrđi ali ne mnogo pre bi rekao kao da su trapovi čvršći.
Nije mnogo tvrđi i izgleda kao da sam malo više napumpao gume. Meni se ovako sviđa i nikakvih negativnih efekata nisam primetio.
U svakom slučaju mislim da nije dobro trpati powerflex svugde jer može da se desi, kao što neko reče, da auto počne da liči na karting.

Što se tiče koske mislim da je rešenje powerfex, za benzince sigurno, dobije se malo vibracija na volanu na leru ali ništa strašno, sve ostalo je odlično.
Možda je ipak bolji izbor crvena guma za dizela koja je malo mekša od ove žute koju sam ja stavio.
I mislim da ne vredi menjati levi držač dok se ne sredi koska,
čini mi se da svo cimanje dolazi upravo od koske a da je taj držač tu samo kolateralna šteta.   

Van mreže Alexandar84

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #56 poslato: Maj 22, 2013, 06:57:42 posle podne »
nema to veze sa nosacem,kod mene je originalni,isto se desava i meni,i ja pokusavam da shvatim o cemu se radi.

Marko, kako se kod tebe manifestuje ovaj problem?

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #57 poslato: Maj 22, 2013, 07:58:32 posle podne »
imas pp, da ne offujemo ovde.

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 02, 2013, 01:33:10 posle podne »
http://store.blackforestindustries.com/bfist1potrmo.html   evo nesto za one koji su ucestvovali u ovoj temi i imali slicne probleme sa drzacima , samo ne znam kako naruciti i da li ima neko u srbiji to da dobavlja ,prvenstvano mislim na gornje nosace/levi i desni / posto smo o donjem kosci vec nasli resenja B)

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 04, 2013, 09:24:03 pre podne »
Da podsetim ja sam stavio powerflex na kosku pre nekog vremena. Držač menjača sam učvrstio u uradi sam varijanti.
Posle ovoga nisam mogao ni milimetar da pomerim motor tukom ni odozgo ni odozdo.
Ono što me je nerviralo je to da sam dobio vibracije na volanu dok je auto na leru pa sam kosku ponovo rasturio i vratio jednu polovinu stare gume a drugu polovinu ostavio powerflex.
Sada je sve ok ima vrlo malo vibracija a motor i ručica menjača i dalje ne šetaju.
Video sam ovaj blekforest kit koji je delpo okačio ali se nisam usudio da ga kupim jer je od istog materijala kao i kit za kosku - znači to je vrlo tvrdo - pa sam se plašio da se  vibracije još više ne pojačaju.
Ja sam onu veću gumu na držaču menjača koja ima rupe na sebi ostavio par dana na suncu da omekša i vrati se u prvobitni položaj jer je bila spljoštena.
Onda sam rupe na njoj popunio silikonom da se ponovo ne bi spljoštila i ostavio da se osuši, još bi bolje bilo da sam imao valjke od neke tvrdje gume da ih nabijem u te rupe.
Još sam onu manju gumu učvrstio tako što sam sa strana dodao dve trake od tvrde gume koja se koristi za pravljenje potpetica na cipelama i koje sam zanitovao za držač, da sve ne bi moglo da šeta levo desno.
Na kraju je sve bilo mnogo čvršće i morao sam da držač stegnem stegom da bi sve sklopio i zanitovao. Evo posle 2500 km sve i dalje ok i nema ni milimetar lufta.