Autor Tema: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V  (Pročitano 27825 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexandar84

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« poslato: April 07, 2013, 05:36:13 posle podne »
Na Golfu mi se od početka kada sam ga uzeo dešava da cima (trza) pri šaltanju brzina kao i prilikom naglog dodavanja i oduzimanja gasa. Ručica menjača ide napred nazad a oseća se i cimanje, najviše u II brzini. A takođe ponekad imam problem sa II brzinom u koju teže ulazi nego u ostale brzine i nekad krči iako idem lagano. Bio sam kod majstora i rekao da pregleda nosače motora i ustanovio je da su malo mekani ali da su ok. Ipak uzmem pa zamenim donji i levi nosač, stavim nove febijeve ali problem i dalje isti. Nema lufta u kinetičkim zglobovima ali kada se podigne na dizalicu i ubaci u brzinu oseća se da menjač kasni za točkom. Menjač se ne čuje i lepo ide sem opet kažem tog problema sa II brzinom. Da li neko ima iskustva sa ovim menjačima, šta može da bude problem i gde se pojavio ovaj luft?

Van mreže Polodado

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Valjevo-okolina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2013, 05:51:16 posle podne »
Pogledaj nosac ispod auta trebalo bi da ima tu 1 nosac sto drzi motor i menjac sa te strane.

Van mreže Alexandar84

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2013, 07:47:44 posle podne »
Pa to je levi nosac, njega sam zamenio stavio nov i nista nisam dobio.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2013, 07:56:28 posle podne »
Ja sam u petak hteo da menjam taj donji nosač kod menjača i motora,pošto sam imao slične "simptome".Majstor je skinuo sa auta nosač,otišao da uporedi sa novim u prodavnici i ustanovio da je moj nosač bolji od novog.Kad mi je to ispričao ja sam slegnuo ramenima i rekao OK.Nešto je čačnuo i sada više nemam te simptome.Još mi je napomenuo da nosači motora kod dizela su "labavi" i funkcionišu kao amortizeri jer trpe vibracije i silu koju proizvodi motor i moraju biti takvi.  bicedobro
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2013, 08:11:13 posle podne »
koska(nosac) ispod auta,ili donji kako hoces, je u pitanju,iste simptome sam imao,trzanje prilikom kretanja,kad predjes preko lezeceg rucica se ljulja,na naglo dodavanje gasa isto se rucica ljulja... 3300 dinara ti kosta lemforder,original ti je oko 6500

Van mreže Alexandar84

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #5 poslato: April 07, 2013, 08:16:52 posle podne »
Zamenjen je i taj nosac i stavljen nov od febija, to je donji i kosta oko 3300.

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2013, 08:25:50 posle podne »
nerece koji su simptomi posle zamene nosaca ostali ,jel i dalje mrda rucica menjaca ili samo saltanje u drugu brzinu, ali prenecu ti moje iskustvo,ovako moj motor je 1.6 sr 8v i nosaci su nam mislim isti, i meni se mrdala rucica  i cimao auto pri naglom dodavanju ili oduzimanju gasa ili prelaska preko neravnina zamenjen je donji nosac /koska/ i posle je bilo super da ne poverujes saltanje mekano ne mrda rucica menjaca auto ide tecno kako pustas kvacilo auto povlaci i ne trza ali sve to kratko oko 4 meseca , i onda isti simptomi tada je zamenjen levi nosac na menjacu i bilo je bolje ali ne najbolje i posle 7000km opet isti simptomi , i utvrdi se da su oba nosaca koja su zamenjena otisla u kur..  iiiii sada ne znam sta da radim  da li polovne ili opet nove .  siguran sam da ti je sve to do nosaca  iako si ih zamenio jer se mrdnu sipcice pri promeni brzine koje idu do rucice i teze se salta. otvori haubu ubaci u prvu neka neko jako gura kola napred da trza a ti gledaj koliko se nosaci istezu i da li se mrda rucica menjaca  beer

Van mreže Cafa911

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Doboj
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 1.6_16v
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2013, 09:56:11 posle podne »
isti motor isto auto i primjecujem isti problem  boodala boodala boodala
znaci da pogledam sve nosace(koliko ih ima?) i da li imaju posebno nosaci motora a posebno za mjenjac (ili neke gume koje drze mjenjac da se ne cima i to)... Sto je kolega gore naveo najvise se osjeca kada ubacujemo u drugu,a problema sa mjenjacem nemam :))

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #8 poslato: April 09, 2013, 10:22:03 posle podne »
upalis auto krenes prvom ,,drzac,, se zategne pritegnes kvacilo da bi prebacio u drugu
sila popusti ,,drzac,, los ili slab pomeri se iliti mrdne dosta ili vise od dozvoljenogpomere se ili ukose sipcice i razni prenosnici sto idu od menjaca do rucice moze da se oseti udar narucicu ako drziz ruku i tada teze ulazi u brzinu to jes kasni prenos i ponekad blago zakrci , to bi bilo to kada prestane mrdanje rucice na oduzimanje ili dodavanje gasa MNOOGOO bolje ce se saltati brzine beer

Van mreže kuzmav

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4 1.6 16v
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #9 poslato: April 10, 2013, 10:05:06 pre podne »
Ljudi ja sam skoro menjao taj donji naosac tako zvani Koska, imao sam iste probleme, trzanje, mrdanje rucice napred nazad pri naglom dodavanju gasa. E sad, kupio sam neki Febi 2900din. stavio je a problemi samo malo manji ali i dalje rucica radi napred nazad. Ponovo je skinuli uporedili sa mojom starom i veroveli ili ne moja izgleda cvrsce to jest utegnutije, cvrsca ona guma. Posle sam kupio neku Dansku koja kosta 2200 i izgledala je cvrsto, postavio je i resio problem, e sad dokle ce da traje je pitanje. Znaci da ono sto je skuplje ne mora da znaci i da je bolje.

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #10 poslato: April 10, 2013, 09:32:14 posle podne »
kuzman ako moze pravi naziv tog danskog proizvodjaca ili slika kutije iliti pakovanja biggrin

Van mreže kuzmav

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4 1.6 16v
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #11 poslato: April 11, 2013, 09:16:56 posle podne »
Delpo, nemam kutiju i neznam koja je marka jer je kutija ostala kod majsora u servisu, ali evo ti broj prodavnice gde sam kupio, 0112500000 VAG auto, na Zarkovu u vodovodskoj ulici. Najbolje je pozovi ih i pitaj. Majstor mi je rekao da kada zamenis tvoju koja je bila fabricka onda sledi menjanje na svakih godinu dve.

Van mreže Alexandar84

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #12 poslato: April 12, 2013, 12:35:18 pre podne »
Simptomi su isti a mozda i gori, tj. ljuja se pri šaltanju i dalje a isto je i sa II brzinom. Gornji tj. levi nosač mi je nov i to od swaga a donji febi i po ovim komentarima jasno je da je kvalitet 0! Orginalni koštaju 8000 i  13000, pitao sam u ovlašćenom servisu. Kada uhvatim motor odozgo i počnem da ga ljuljam napred nazad on ima lufta kao da nema nikakav nosač. Da li je moguće da tako treba ili stvarno ovi nosači k. ne vrede?
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 12:37:37 pre podne od strane Alexandar84 »

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #13 poslato: April 12, 2013, 08:31:46 pre podne »
alexsandar84 donji nosac /koska/ ti je go kur.. prvo njega menjaj trazi od prodavca neki dobar sa garancijom, kada to resis sa nosacima i ti simptomi nestaju sigurno

Van mreže novi08

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #14 poslato: April 12, 2013, 11:56:51 pre podne »
Pozdrav druze,

Isti auto (1.6 16v azd motor), a bogami sam imao identicne simpotme i probleme pa cu ti "preneti" iskustvo.

Dakle, to cimanje motora i rucice menjaca se i meni desevalo i promenio sam donji nosac iliti "kosku" i nosac menjaca.
Delovi su SWAG. Ovo je problem resilo nakratko....zasto ???
 Jer su delovi loseg kvaliteta :) Jeste to kupljeno kao SWAG deo, a unutra je febi, koji je
po mom misljenju golo gov... Eto, posle manje od pola godine, simpomi se vracaju :) Dakle, treba naci kvalitetne delove. Npr, kupovao sam
silen blok nekog aftermarket proizvodjaca i original VW iz Porchea. Ne moze da se uporedi kvalitet.
I koska i nosac menjaca imaju gumene delova, koji su pravljeni od jako losih materijala i brzo izgube svoje svojstvo upijanja i ublazavanja "udara" motora.
A pored toga, drze i motor u pravom polozaju.

Sto se tice menjaca i problema sa drugom brzinom. Menjaci na ovom modelu golva (mislim da slicni problem imaju i 1.4 motori ) imaju bas tu "boljku".
Ja imam slican problem, tj. teze ide u drugu i ume da zakrci kada nisi "nezniji" pri ubacivanju u drugu. Problem je u sinhronu brzine, koji  vremenom, propadne.
Ja sam otvorio temu bas o ovom problemu, pa pogledaj koliko se ljudi javilo sa istim simptomom.
Sto se tice menjaca, takodje treba proveriti u kakvom stanju je set kvacila (lamela i korpa), mada ako imas problem sa drugom, mislim da je to manje verovatno.

Nadam se da to kod tebe nije problem!!!!

Ali, eto, ja vec preko 15000km vozim tako - pazim kada ubacujem u drugu, budem nezniji i ne "lomim" odmah u drugu, pa se ni ne primeti. Doduse, promenio sam u ulje u menjacu i
nisam mogao da prepoznam menjac. Nije resilo problem "druge brzine", ali je menjac lakse ulazio u brzine, sto bi rekli - k'o prstom u pekmez :) Ulje je originalno VW.

Eto, malo sam oduzio, pa da rezimiram.

Sto kvalitetnije nosace uzeti!

Veliki pozdrav

I jos da dodam (ili ti dosadjujem): lose kvalitet nosaca primetim kada skrecem malo ostrije u levo(na raskrsnici) - dakle motor se pomeri, a samim ti i menjac i birac lakse ubaci u drugu :)
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 12:07:57 posle podne od strane novi08 »

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #15 poslato: April 12, 2013, 02:14:26 posle podne »
I ja kuburim sa tim nosacem treba da ga menjam rucica se pomera i osetim kad predjem preko rupe da podrhtava.Isto tako izrazen problem sa drugom brzinom kod mene cak i malo zuji izgleda boljka su ti menjaci.
Jel ima neko ideju gde bi se ovo moglo nabaviti verujem da bi trajnije resilo problem koske
« Poslednja izmena: April 16, 2013, 12:21:30 pre podne od strane Modus »

Van mreže novi08

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #16 poslato: April 12, 2013, 04:44:54 posle podne »
Sto se nosaca tice - mislim da bi originalan deo odradio posao. Planiram uskoro da stavim originalne, pa mogu javiti kako se ponasa; mada cene od 8000 i 13000 - lepo bas :)

Sto se menjaca tice - prica je ovakva, bar je tako meni majstor rekao : ruke su skuplje(oko 50e za skidanje i stavljanje nazad) +
kada se otvori menjac pitanje je sta sve moze biti "pojedeno" - sinhron, zubcanik, .... i nisu nimalo jeftini delovi. Ovaj moj majstor, ne radi pretresanje menjaca licno, vec salje nekom trecem liku :)
Kaze da je najbolje kupiti ceo menjac(polovan) i zameniti - ukoliko moze da se dobije iz pouzdanih izvora, sa garancijom , bla bla.....

Jos da dodam, da majstorova zena vozi Boru  i ima isti problem sa menjacem - vozi ga tako vec godinama.....
On me je tako i nagovorio da vozim - i ako primetim menjac pocinje vise da zajebava, tek onda da ga skidamo....

Toliko od mene.

Pozdrav
« Poslednja izmena: April 16, 2013, 12:20:02 pre podne od strane Modus »

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #17 poslato: April 12, 2013, 07:47:14 posle podne »
canibal86 sta je ovo zuto jel od gume ili neceg cvrceg , inace ja sam skratio ovaj sraf dugacki i jos vise stegao gumene delove malo je bolje :rolleyes:

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #18 poslato: April 12, 2013, 08:01:06 posle podne »
ovo lici na tvrdju plastiku

nesto kao ovo

Ecs tuning Ultimate Dogbone Mount Kit - Golf Mk4 & Octavia 2.0 - 1.8t

ja sam kod mene stavio lemforder kosku ,imao sam djubre od toprana

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Menjac, nosaci motora ili nesto trece Golf 4 1,6 16V
« Odgovor #19 poslato: April 12, 2013, 08:42:22 posle podne »
Evo drustvo gde sam ja to naso i mislim da je to trajno resenje problema to je neki poseban materijal koliko sam ja skonto stavlja se na sportske automobile gde podvozje dosta trpi.
http://www.powerflex.co.uk/road-series/product-details/Front+Engine+Mount+Dog+Bone/501.html