Autor Tema: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)  (Pročitano 18991 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #40 poslato: Avgust 29, 2010, 06:04:09 pre podne »
Niko nije rekao da TDI ne valja. Samo se radi o tome da je 1.8T bolji. Manje para trosi za gorivo (plin), jeftiniji je za odrzavanje i zver je u odnosu na TDI-a. Za nase uslove je 1.8T sigurno pametniji izbor. A vecina je ovde navalila da je TDI bolji, a protom garantujem glavom da nisu ni prosli pored 1.8T. Sve to samo iz ciste navike da vise vole dizela jer je navodno ekonomicniji. Te price se vuku kod nas jos od raspada SFRJ i pocetka krize. Tada je dizel bio boli iz razloga potrosnje, ali rece neko lepo da ko ne plati na mostu platice na cupriji. Dizne -  boodala generalna  boodala ma cak i obican uljni servis... Setite se da se kod nas plin masovno ugradjuje tek desetak godina, ma i manje. 1.8T sa plinom je definitivno do jaja izbor!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #41 poslato: Avgust 29, 2010, 09:03:50 pre podne »
Posle svega ovoga mislim da taj uopste nece ni da kupi VW, ode tema u off tj moze da se spoji sa temom Benzinac VS Dizel

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #42 poslato: Avgust 29, 2010, 09:22:28 pre podne »
 bonk
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2010, 09:37:23 pre podne od strane dzoni_ml »

Andrija

  • Gost
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #43 poslato: Avgust 29, 2010, 11:16:53 pre podne »
S obzirom na to da obicnim chipom dobijete 60-ak konja, definitivno bolji izbor.

 bonk boodala wacko :huh:
Obicnim cipom se iz 1.8T motora moze izvuci max 30-34KS... Tako kaze Ale...!

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #44 poslato: Avgust 29, 2010, 11:25:34 pre podne »
Moze se izvuci 40-50, ali koliko ce to trajati  jaja

Andrija

  • Gost
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #45 poslato: Avgust 29, 2010, 11:28:57 pre podne »
To onda vise nije ''obican cip''  :rolleyes: To je vise user manual - kako unistiti motor.

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #46 poslato: Avgust 29, 2010, 12:15:20 posle podne »
u kojim sve varijantama postoji taj 1.8T? ti sto idu u passat su od 150konja jel tako? Znam da u gti-u cetvorci ima 180konja, i znam da ide u audi s3 i tu ima 225konja.
Neprimeren potpis

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #47 poslato: Avgust 29, 2010, 12:21:36 posle podne »
U tim drugim modelima ide mozda i drugacija turbina i uopste je drugaciji sklop motora od ovog "obicnog".

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #48 poslato: Avgust 29, 2010, 01:26:27 posle podne »
Postoje varijante od 150 i 180 konja. Za americko trziste se pravio sa 170 konja. Razlika je u ubrizgavanju, a ne u turbini. Ranije varijante su bile 150, a ne znam od koje godine je krenulo 180. Samo meni nije jasno jel to WELE ima cip koji radi na plinu i dize snagu na 200 konja??? Koliko znam cip i plin ne idu zajedno, t.j. cip radi samo na benzinu. Bilo bi mi drago da gresim, jer sigurno ne bih cipovao auto u koji bih ugradio plin. Nema svrhe podizati mu snagu kada ne planiras da ga vozis na benzin!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #49 poslato: Avgust 29, 2010, 01:27:49 posle podne »
Ako se plin ugradi kako treba i po propisu onda nema razlike u voznji izmedju plina i benzina.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13080
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #50 poslato: Avgust 29, 2010, 01:47:58 posle podne »
S obzirom na to da obicnim chipom dobijete 60-ak konja, definitivno bolji izbor.

 bonk boodala wacko :huh:
Obicnim cipom se iz 1.8T motora moze izvuci max 30-34KS... Tako kaze Ale...!

Pa wele ima na svom 210-215 konja, ja koliko znam on je samo chipovao, nije menjao ni turno ni interkuler.

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #51 poslato: Avgust 29, 2010, 01:50:58 posle podne »
Kod njega je turbina k03s kao kod onog sa 180KS i ima veci potencijal.

Andrija

  • Gost
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #52 poslato: Avgust 29, 2010, 02:14:23 posle podne »
Bas sam pitao Aleta koliko ks otprilike ima weletov golf...odgovor je bio 180+. Sta je wele i da li je radio jos nesto, nisam siguran.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #53 poslato: Avgust 29, 2010, 03:32:37 posle podne »
Ale nije stavljao chip. U osnovi jesam isao kod njega i on je rekao da je chip od 180+ ks ali moj komp je otisao za NS gde je gumetina stavljao mapu. Kod Ivana kad smo stavljali plin kompjuter je merio snagu preko 210+KS. Ivan je zvao Gumetinu koji je stavljao chip (a ne Ale) i rekao je da je to neka novija mapa i da AUM (moja serija motora) radi bez problema sa tom mapom. Ivan je morao da ga zove zbog podesavanja pritiska dovoda plina, tako da verujem da je taj podatak tacan. Uostalom Ivan ima screenshot dijagrama koji pokazuje snagu izmedju 210-220KS. Mislim da Ale nije sasvim upoznat koji je chip stavljen jer moj komp je isao za NS. Inace sto se tice mapa ima i dosta jacih. Tih 30KS nije nista kakvih ima. Lik u americi na AUMu ima oko 500KS, sve se moze samo je bitno koliko oce da se plati to.
Ja nisam isao na dino, to cu kad sredim jos neke stvari.
Ovo je sve vec pisano.

E sad drugi problem, a to je generalno problem ovog foruma. Pisem stvari iz svog ugla. Ja sam ovde dosta naucio, ali isto tako sam se nacitao gomilu gluposti. Bez zelje da branim zverka kako se izrazavao juce jer mislim da je preterao, a isto znam da je bio pod uticajem litre viskija  lollol ali covek je jedan od retkih koji poznaje neke stvari. A njegov stav je uglavnom izazvan sa kometarima ljudi koji nemaju pojma, a ovde tvrde neistine. Sto je visestruko opasno kako za kvalitet foruma tako i za vlasnike kola koje voze.
niko ovde nije rekao da je 1.8T sranje, nego su svi opleli kako je TDI sranje, da su svi mentoli koji to voze, i druge gluposti. Turbo era benzinaca je pocela, pristalica sam novih tehnologija, ali nije fora da se proziva TDI motor a bar pola ljudi sa foruma ima taj motor u kolima.  :rolleyes:
Nije bilo prozivanje TDI motora vec si ti govorio da je TDI bolji jer ga svi voze, i jos nekoliko stvari za koje ja mislim, a i mislim vecina da nisu istina
Tema je bila koji je bolji od 2.0 ili TDI, tj krenulo je u 1.8T ili TDI
Generalno nije ni bitno koji je bolji, realno, ljudi imaju neko svoje misljenje o tome, ali iznosenje netacnih stvari je problem.
Ja sam vozio i TDI i 1.8T
Stavio sam na papir sve troskove kratkotrajne, a dugotrajne sam uzeo iz iskustva i svedocenja ljudi koji se bave time kao zivotnim opredeljenjem i onda ti kazes kako je 1.8T sve suprotno od toga. A nisi naveo odakle ti zakljuci osim da svi voze TDI.
Ili sam ja lud ili dovodis ljude u zabludu. Ili ja dovodim ljude u zabludu, ali to bi trebalo da se razluci.
Jer konstantno se desavaju stvari da ljudi pricaju takve stvari, a ljudi koji i imaju neko znanje gube snagu i volju da ucestvuju u kvalitetnim raspravama. Npr, Rogija i VW Tech vise ne vidjate ovde, evo sad i Zverka. To je velika opasnost za ovaj forum i za to krivim politiku admina.
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2010, 03:34:30 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #54 poslato: Avgust 29, 2010, 03:53:51 posle podne »
necu da se raspravljam vise sa tobom Wele jer cemo se posvadjati na kraju i time se nista ne dobija. Ja tvrdim da je TDI bolji, zato ih ima vise od benzinaca, ti imas svoje misljenje i to je to. a te price rekla kazala nista ne znace, nekome se TDI kvario, nekome nije i to je relativna stvar, normalno je da ce da riknu dizne,turbina i ostalo kad ga upalis ladnog i stiskas po gasu, kao sto znam neke da rade pa posle kukaju kod majstora. Ko vozi normalno TDI njemu ce i trajati, a ti i dalje pricaj kako se dizne kvare i ostalo, kako je sve to skupo i da plasis ljude sa nekim astronomskim cenama popravki. Ja sam imao dva TDI-a, jednog u audiju A4 a drugog u passatu i nikad problema nisam imao sa diznama, turbinom, i ostalim anomalijama koje ti i zverko navodite kao manu TDI motorima. To da je tako niko ne bi vozio TDI... eto a ti sad tvrdi kako ja nemam pojma o kolima, ja se povlacim iz ove rasprave da ne bi isli jos vise u off.
Neprimeren potpis

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #55 poslato: Avgust 29, 2010, 04:25:17 posle podne »
meni da nije tih dizela ( pasat audi 3,4,6 i 8) i nepostoje kao sdi ili gtd nebi servis ni radio niti bi imao odakle da placam kirije i obaveze. glupo je porediti 1,8t i bilo koji sdi ili tdi.
@svrle 1,8t mi dodje 1om u godinu dana promijeni ulje disk plocice i eventualno svjecice.    i vise ga nema do sledece godine. sta ti mislis od cega bi mi zivili da nije tih turbo d motora, njihovih turbina, dizni i ostalih cuda?
glupa je tema o kojoj raspravljate stvarno.
neznam ako se buzuki, kristina, borko 1983 i gti 16v oglase... mozda i nisam u pravu  beer
ljudi pusti te vi veleta ;) kupujte tdi po mogucnosti sa automatskim mjenjacem i svima ce nam biti dobro ;)

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #56 poslato: Avgust 29, 2010, 04:33:38 posle podne »
Ma samo mi recite (ali vi koji znate sta je 1.8T) prost odgovor na pitanje da li cip podize snagu kada motor radi na plin??? Kratko i jasno, a ne da ja izvodim zakljucke. A SVRLE ti si imao dva TDI-a, a ni jednog 1.8T! Stvari gledas iz ugla TDI-a, brate.
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #57 poslato: Avgust 29, 2010, 04:36:24 posle podne »
 biggrin GEDORO, brate, jel ovo TDI sa automatskim menjacem mala zajebancija na moj racun  lollol
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #58 poslato: Avgust 29, 2010, 04:43:49 posle podne »
biggrin GEDORO, brate, jel ovo TDI sa automatskim menjacem mala zajebancija na moj racun  lollol

daleko bilo! ali ih nesto najvise volim kad mi dodju na servis. realno

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: sta mislite passat b5.5 - 2.0 ili 1.9T(DI)
« Odgovor #59 poslato: Avgust 29, 2010, 04:46:43 posle podne »
Ok, nisam imao 1.8T, u pravu ste, pricam iz ugla TDI-a. Ako majstori kazu da je 1.8T do jaja motor, onda je i meni, ja nisam tvrodglav ko mazga, i sam vozim sada benzinac, doduse ne 1.8T.  ;)
Ali neki su totalno ocrnili TDI kao da je nagori motor na planeti.
Neprimeren potpis