Autor Tema: Opet GTi :)  (Pročitano 13406 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Opet GTi :)
« Odgovor #40 poslato: Jul 13, 2023, 01:41:17 posle podne »
Krajnje vreme doslo da stavim neku ozbiljnu gumu... Sem toga, odradih prednji trap komplet, nove amortizere stavio, stabilizatore, kuglu, solje, servisi i gas. Za vikend opet cistim karter posle 25 000km, sipam sada Shell Helix Ultra 5w40, cam follower i gas  :)

Pilot Sport 5








« Poslednja izmena: Jul 13, 2023, 02:04:52 posle podne od strane Getei »

Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Opet GTi :)
« Odgovor #41 poslato: Jul 13, 2023, 02:00:23 posle podne »
Predihtovao sam i deklu ventila i deklu lanca... Odusevih se stanju motora, sve sivo i cisto. Potvrda da je motor stvarno presao sada vec 145 000km.

Oblepio sam usis termo trakom i dokupio heat shield koji ide pozadi, iznad turba. Malo ruzno ispalo jer sam se zbrzao, nisam obratio paznju kada sam lepio al koga boli ona stvar, vazna je funkcija svega toga  lollol

Nikad se nisam lozio na motorni prostor pa me zabole, vazno da je sve ispravno...





« Poslednja izmena: Jul 13, 2023, 02:06:50 posle podne od strane Getei »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Opet GTi :)
« Odgovor #42 poslato: Jul 14, 2023, 10:23:19 pre podne »
Jesi resio ono zvizdanje? biggrin

Za Cam follower mi je Nino rekao da nema potrebe da se menja toliko cesto, pogotovu ako ti je motor ovako cist. Moj kad smo proveravali, bio je bukvalno kao nov, a presao je 10-15 000km.

Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Opet GTi :)
« Odgovor #43 poslato: Jul 14, 2023, 02:39:59 posle podne »
Nisam ali sam primetio da to dolazi verovatno od DV-a, kada ga nategnem u punom gasu i kada to pisti, i zatim smanjim gas, cuje se da to zvizdanje promeni zvuk i da je tu oko DV-a nesto. Nikakve primedbe na gasu nemam, niti greske za pad pritiska, bilo sta. Vraticu stari DV neki dan pa da probam dal pisti i sa njim...

Pa da, slazem se ali kada se koristi original ili kvalitetan Cam follower. Godinama unazad su ovi pre mene stavljali Ina, menjali na svakom malom servisu pa sam i ja tako nastavio. Sada kada sam predihtovao dekle, cam follower je tek u sredini pokazao znak trosenja i onaj crni deo se potrosio malo. Da je to original, verovatno bi to duze trajalo pa bi moglo na svaki drugi ili treci mali servis. Ukupno otprilike 8000km sam presao sa njim do sad, nije mi tesko da ga menjam na svaku zamenu ulja. Jeftino, 1770din...

Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Opet GTi :)
« Odgovor #44 poslato: Avgust 17, 2023, 12:22:46 posle podne »
Iako auto nije bio na prodaju, prodao sam ga najboljem drugu juce. Tako da moze lock.  :)

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Opet GTi :)
« Odgovor #45 poslato: Avgust 17, 2023, 09:09:07 posle podne »
Na redu je K04 biggrin beer