Autor Tema: Alarm "zaglavio"  (Pročitano 3864 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže guzonja

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-5
  • Pol: Muškarac
Alarm "zaglavio"
« poslato: Januar 26, 2012, 04:58:52 posle podne »
Cao!
Treba mi hitno neki savet, danas skinem sneg sa moje masine, da ga rekoh malo provozam, valja se jer nije vozen tri dana...
I kad ocu malo sutra...
Imam ugradjen excaliburov alarm sa daljinskim zakljucavanjem i kad sam pritisnuo dugme da otkljucam ne reaguje. Baterija nije, jer je nova, a ne mogu da ga deaktiviram nikako...
Primetio sam ja jos juce da ona trepcuca lampica(u kabini sto stoji) nije treptala vec je non-stop bila pod naponom, da li je nesto zaglavilo uglavnom, otkljucam vrata on pisti kao lud, komisje izlaze  na terasu misle kradem  :D
Pa me zanima da li mogu nekako da ga "deaktiviram" da mogu auto da vozim, pa kad bude otoplilo kod nekog elektricara da ga odvezem... I ima li ko da preporuci nekog dobrog, a
ne bas skupog u okolini Vracara...
P.S. problem sam trenutno resio, mada nije nista reseno jer ne mogu da ga vozim, tako sto sam skinuo kleme sa akumulatora....

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #1 poslato: Januar 26, 2012, 06:41:02 posle podne »
Ih bre valjda znash svoju  "tajnu operaciju" za deaktiviranje alarma... Mislim trebalo bi da znash, shta da stisnesh, gde da pritisnesh, shta da okrenesh, i tako to... Fora je valjda kod alarma da ne moze jednostavno da se iskljuci... Elem, zovi servis koji ti je ugradio, mozda dolaze na adresu kucnu... A imash one u borci shto rade samo excaliburm... pa vidi sa njima...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže guzonja

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #2 poslato: Januar 26, 2012, 08:23:15 posle podne »
Ne znam, jer sam auto uzeo pre godinu dana, od nekog lika iz oglasa, a on mi nije dao nikakve instrukcije i vec mu je bio ugradjen alarm, do sada je sve radilo kako treba, medjutim sada me je totalno
blokirao...
Moracu da vidim sa nekim elektricarem, tj on ne moze ni da se upali jer blokira motor...

Van mreže jare

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 740
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2012, 09:01:14 posle podne »
uzmi cekic i lupaj po centrali alarma i sireni! deaktiviraceš ga 100 posto
odosmo u off, mladjeg a bezobraznijeg od tebe nema na zemaljskoj kugli...
Od Poršea priznajem 356 i 911, a od Amera bi kupovao samo benzin!

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2012, 09:04:23 posle podne »
Imas u Borci i kod Koteza lik koji radi sa exaliburom ,a ako ims vremena nadji manual za njega pa ces moci i sam da ga deaktiviras.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #5 poslato: Januar 26, 2012, 10:18:57 posle podne »
Ma ko zna shta ima... mozda ima one od pre hrista koji imaju onaj mali kljucic za iskljucivanje, mozda su ovi sa reset tasterom, koji opet ko zna gde je sakriven/zavucen, ili da li je uopshte i montiran...

Ja koliko znam imalo je nekada u Maksima gorkog kad krenes sa cubure da se spushtash ka juznom dva alarm servisa... Sad da li rade josh uvek ne znam, od kako sam se odselio sa vracara slabo svracam tamo...
« Poslednja izmena: Januar 26, 2012, 10:20:28 posle podne od strane Shomi »
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Zeljko211

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk3 GTI 16v Edition
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2012, 03:01:05 pre podne »
@guzonja
I ja imam exalibur alarm. Trebalo bi u kabini da imas skriveni taster za aktivaciju i deaktivaciju alarma. Potrazi ga sam ili pitaj bivseg vlasnika gde se nalazi. Kada ga nadjes zatvori sva vrata, kljuc OBAVEZNO izvadi iz auta i vrati kleme na akumulator. Ako pocne da pisti probaj daljinskim da ga ugasis zato sto se mozda "sam popravio". Ako i ne reaguje na daljinski, udji u auto, daj kontakt, pritisni i drzi 2-3 sekunde taj taster. Ako ni to ne pomogne, pozovi exaliburovu tehnicku podrsku, opisi im problem i pitaj za sevet. Evo linka http://www.excaliburalarm.com/kontakt.htm

Van mreže guzonja

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2012, 11:05:21 pre podne »
@Shomi ne znam na koje mislis ali cini mi se da nije taj "pre Hrista" ima kao i svi drugi dva tastera,  I i II e sad na dvojku i otkljucava i zakljucava, kec ne znam cemu sluzi...
Jutros sam silazio da vidim sta mu je, i ustanovio sam da vozaceva vrata ne mogu nikako da se otkljucaju, cini mi se da je u tome i problem.
Pokusavao sam i kljucem i sa unutrasnje strane da povucem na gore onu rucicu ali ne da, zakucao i ni da mrdne. Pa mislim da je uzrok u tome, e sad morace da se sigurno skida tapacirung...
A i dalje ne moze da se odglavi, non-stop pisti...
@zeljko211
pokusacu da pronadjem, mada ako ga nisam za godinu dana pronasao ne verujem ni da cu sada, a mozda ga i nema...

Van mreže guzonja

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #8 poslato: Januar 29, 2012, 07:26:45 posle podne »
Vikend dodje ja bravu ne otvori :)
Evo ovako, nije da nisam nista uspeo...
Raskupusao sam alarm sistem, tj sve dzekove sam razdzekao i vise ne pisti, sto znaci vozim ga sada bez da svira...
E sad imam problem, i dalje ne otvara vozaceva vrata, polomi sve po kolima, a i kolena razvalih od ulasak preko suvoz. a zanimljivo je kako se sva sranj*a desavaju na mojoj strani, od curenja sibera koji kaplje, kedera vrata koji curi na levim vratima,  bas na moju glavu do vrata koja ne mogu da se otkljucaju... Pa me zanima sledece, izgleda da je crkao motoric centralne brave, kad bi oterao kod majstora, ovde kod mene za dobar dan uzimaju soma dindzi...
Pa mi treba savet, kako sta, i da me ne kosta nista, jer sam postao svorc. Znaci da otvorim moja vrata, da ne ulazim kao taliban :)
Hvala!

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2012, 09:48:01 posle podne »
servis u maksima gorkog je skup. crkao mi je daljinac na marei,nasli su mi neki polovan koji je mogao da se ukodira.platio sam 2000 din.
mesec dana posle toga,na golfu mi je crkao ceo alarm.otisao sam u procar(altina) gde su mi ubacili novu centralu sa dva nova daljinca za 4000 din + raskacili cd plejer i pismeno povezali da se ne bi negde zapalio posto sam ga sam ugradjivao pre 15-ak godina. biggrin


Van mreže guzonja

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Alarm "zaglavio"
« Odgovor #10 poslato: Januar 30, 2012, 07:47:17 posle podne »
Pa da, to mene nervira kad tako bezobrazno lupaju cene. Kako mu je taj dan volja, tako te i odrapi!
Imao sam par slucaja gde za nesto mizerno naplati papreno, ali da ne idem sada u sirinu, da ti u maxima gorkog bas isto klepaju... Mozda cu oterati onom liku sto radi samo excalibur alarm( u Borcaji), pa da vidim sa njim.
Jbg, kod mene je usla voda izgleda i zato je sve pocrkalo, kad vozim nov auto :d