Autor Tema: Monitor 22"-23" preporuka  (Pročitano 13515 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Monitor 22"-23" preporuka
« poslato: Maj 27, 2011, 12:32:42 posle podne »
Doslo vreme da se menja monitor pa da pitam za preporuku tj sta vi mislite koji model i koje marke da se uzme monitor do nekih 15.000din, da bude odnos cena-kvalitet dobra

za sada sam nasao ovaj na akciji u Comtrade koji je 12.000din http://www.comtradeshop.com/Pages/Products.aspx?c=MTM=&sc=TFT&pid=RVQuVlA2SEUuMDE1 i mislim da je sasvim solidan, posto trenutno imam LG FLATRON L1953S 19" (visina i sirina je ista tj kockacstog je oblika) a ovaj acer je widescreen, a nemam nekog preteranog rada na widescreen pa zato trazim i vase misljenje

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2011, 12:44:26 posle podne »
ne kupuj nikako monitor bez DVI ulaza.. i nadam se da imas DVI izlaz na grafickoj... tako da taj otpisi...
ja bi na tvom mestu definitivno uzeo 24" .. nista to 22 i 23.. dodao jos 5-6 hiljada i imao vec da birkam neki lep LG ili Samsung...

widescreen ti je standard odavno.. ne znam iskreno ni da li pravi neko vece 4:3 (stari kockasti).. sad su svi 16:9 i 16:10

odi na itsvet pa pogledaj sta imaju ova dva proizvodjaca i juri model koji ima dosta firmi i koji ima dosta komentara.. pa baci ovde ako nadjes neki koji ti se svidja...

mozda ti bude malo cudno u startu prelaz na widescreen , ali zakon je ;)

ja imam gajbi neki samsung 24", nisam pri njemu da vidim oznaku .. sluzi vec 3 godine.. pre toga sam imao LG 22" koji je isto sluzio par godina do zamene... za ostalo ne znam licno da preporucim..

e da .. bezi od tog sugavog comtrade-a ko djavo od krsta...
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2011, 01:14:52 posle podne »
Meni je svejedno DVI, VGA a video sam ih gomilu. I dosta korisnika koji su probali oba nisu primetili razliku. Jedino na DVI nekad nece da se grafika "probudi"
U tom rangu cena sve ti je isti kvalitet, nije to kao pre nekoliko godina
Sad je sve isto samo drugi kinez sastavlja. Brojkama nemoj nista da verujes tim odazivima i kontrastima jer sto je sve ofrlje pisao proizvodjac bez duznosti da kaze kako je dosao do istih
Ja imam LG 21.5 oko 3-4 godine i sve i svasta je preziveo, tacku nema na sebi, a slika mi je odlicna. U zadnje vreme beba vezba rvanje sa njim i rekao sam kad mu konacno dodje glave, kupicu opet LGa
Cerka ima Asusa 22 koji cini mi se nema toliko ostru ivicu slova kao LG.
Imao sam i ViewSonica, ali cela serija kod nas je bila skart tj namerno su dolazili sa mrtvim pixelima iako ViewSonic je u svetu poznat kao prvi koji je imao zero bad policy za sve regione na planeti.
Acer je ok, korektan

Meni je LG lep sa gloss black okvirom (21.5") W2240S-PN, a kosta oko 11000din
Samo treba da znas ako poteras neku igru trebalo bi da ti radi u full hd res za sta ti treba poprilicno dobar komp

WideScreen ti je neminovnost, sad ce i TV signal da bude digitalan i Wide (npr Prva vec emituje taj signal) tako da sto pre se naviknes to bolje za tebe.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2011, 01:25:42 posle podne »
svako gleda sta mu treba ... ja sam radio/radim grafiku i vidim razliku dvi-vga .. neko nece primetiti uopste.. ja zagledam pozadinsko osvetljenje recimo.. dal probija sa koje strane.. opet vecina nece primetiti... graficku,ram,procesor.. sve cu da menjam 10x dok promenim monitor.. tako da mi nije zao da se ispruzim jos sitno kesha i pazarim nesto dobro, kad cu vec da ga imam bar par godina
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2011, 02:43:53 posle podne »
ivke menja 19" crt, a ne monitor sa PN panelom :)
pozadinsko retko ko gleda, a i danas su svi poprilicno dobri sa tim i najvise zavisi od lampe
za 15k ne mozemo da pricamo o nekom pro modelu koji mu ocigledno ne treba

drug se otvorio za dell dvi i ... isti djavo
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2011, 02:50:47 posle podne »
Ja skoro tri godine imam ViewSonic 19". Nemam nikakvih problema. Kad sam ga kupovao pored je bio neki Asus isto 19". Razlog zasto sam uzeo ViewSonic je taj sto je imao ostriju sliku od Asusa plus sto je ViewSonic priznavao garanciju u slucaju pojave jednog mrtvog piksela dok kod Asusa su morala da se pojave najmanje tri mrtva piksela da bi priznali garanciju.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2011, 03:00:52 posle podne »
znam ja da je profi monitor daleko skuplji, sto meni nije potrebno tako nesto ali da ne kupim neki monitor a da bude njesra. Zato kupujem neki solidan, da ima dobru sliku a da nije preskup. Trenutno na ovaj LG sto imam je slika extra, ostra, i nema mrtvih piksela. E sad dal je DVI ili VGA to neznam ali ima ostru sliku sto mi je jako bitno a gura ga GeForce NVIDIA 8600GT od 512MB-a i ja sam zadovoljan, Znaci treba mi monitor srednjeg ranka, ne najskuplji, i ne najbolji. a ipak da bude dobar. Mozda ako ispadne i od 24", sta znam za neku hiljadu vise nije problem posto znam kada sam kupio ovaj od 19" jedan covek je kupio od 22" za istu cenu al on je kupio samsung a ja LG
« Poslednja izmena: Maj 27, 2011, 03:03:46 posle podne od strane Ivke »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2011, 04:20:19 posle podne »
Ivke opusti se uzmi bilo koji nećeš pogrešiti, svi su ok monitori, sa LG sam imao najmanje reklamacija i lepo je dizajniran.

ViewSonic je jedan od najboljih monitora, a kod nas se pojavio kad su ljudi znali samo za Samsung i LG i teško se probijao, a imao je bolje rezultate nego Samsung iz više klase. Testirali smo ih dual view i boje i nijanse koje ViewSonic prikazuje Samsung je mogao samo da zamišlja. A onda je zastupnik promenjen na Pakom iz Niš i počeli su da uvoze namerno jefinije modele sa greškom. Svi 22" ViewSonic i jednoj seriji su imali bar 1 mrtav pixel, a cena 30% niža. Što mi govori da je to namerno tako urađeno. Onda druga serija svi monitori sa krivim postoljem. Neki menadžer se setio da napravi extra profit tako što kupuje OTPAD od kineza za 10$/kom, a Srbima se prodaje kao normalna roba uz blagi popust. Kad ti vidiš mrtav pixel oni ti kažu "a neeee to je PODPIXEL, treba ceo pixel; a gde ti je ambalaža; servisiraju monitor 3x po zakonskih 45 dana" i još gomilu laži kojim pokušavaju da oteraju korisnike. Uglavnom im je uspevalo jer klasičnom srpskom korisniku kad kažeš "To tako treba" on ode kući jer niti zna da li treba ili ne, niti zna koja su mu prava niti zna kome da se obrati.
E sad je taj Pakom u stečaju i izgleda da zasluženo odbrojava poslednje dane u IT svetu.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2011, 05:37:56 posle podne »
hvala na savetu @wele. Razmizljam se za taj acer jer je na akciji, i za 3-4 hiljade je jeftiniji nego npr. LG, Samsung, a posto mu je 2 god garancija neka izdrzi tolko pa opet dobro

Van mreže Bulat

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 379
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #9 poslato: Maj 27, 2011, 06:13:56 posle podne »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #10 poslato: Maj 27, 2011, 06:45:35 posle podne »
da ne otvaram novu temu ako neko ima jedan monitor viska moze ga pokloniti meni. ovaj sto sam imao je neki prestigio i umro je prosle nedelje beer

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #11 poslato: Maj 27, 2011, 07:20:53 posle podne »
ja prošle nedelje prodao kolegi odličan 19" DTK za 1200din i kupio roštilj  lollol
ima neka 17" bleji ovde na poslu, videću da li je ona slobodna (zainteresovani na bolovanju)

Edit:
evo javio mi 17" LG Flatron, slobodan za poklanjanje  ;)
« Poslednja izmena: Maj 27, 2011, 07:27:31 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #12 poslato: Maj 27, 2011, 07:23:26 posle podne »
uzimaj odma  beer

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #13 poslato: Maj 27, 2011, 07:29:31 posle podne »
aj svrati po monitor na pos`o otela mi žena auto, a i sad će svrle sa pivom ako ne slaže   lollol
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #14 poslato: Maj 27, 2011, 07:59:32 posle podne »
umro je punto. i ja sam bez auta, nek ga svrle zasteka u auto kad podje clap

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #15 poslato: Maj 27, 2011, 08:05:22 posle podne »
umro i Polo  bonk
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #16 poslato: Maj 27, 2011, 08:16:14 posle podne »
au bre mnogo stvari crkava danas... ako ne uspe kombinacija, javni da pogledam na poslu, mada smo skoro bacali vecinu matorih  bonk
lollol

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #17 poslato: Maj 27, 2011, 08:27:13 posle podne »
Pogledaj ovaj LG monitor

http://www.itsvet.com/proizvod/lg-w2453sq-pf/comp_comp_monitor/9/1703

merkao sam taj monitor pre mesec dana ali gde god sam pitao ovde kod mene u gradu, nema ili kao moze da se naruci al kosta djavo ipo. po netu je 150e a da ga naruce je 180-190e, ko da postarske sluzbe prenose 50kg gvozdja.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #18 poslato: Maj 27, 2011, 09:38:37 posle podne »
to ti je IT svet koji laže kao 2. dnevnik u Slobino vreme
pa samo razmisli, oni moraju dnevno da ažuriraju oko 20 000 proizvoda kod 50 preprodavaca uz žiralni kurs koji se menja svakog dana. znači trebalo bi im jedno 5000 ljudi da bi oni imali ažurirano stanje. SVAKOG DANA!
a niko od tih preprodavaca nema ništa na lageru već prepisuje sa lagera uvoznika
a lager uvoznika u minimalnim količinama, što će reći oni oglašavaju nešto što je prodano pre 10 dana, a ni ne znaju
i sad ti pozoveš oni ti kažu "samo da proverimo u magacinu" kao da nemaju kompjutersko vođenje svog lagera nego moraju u neku mračnu prostoriju da ga pronađu. U stvari oni tad zovu uvoznika i pišu rezervaciju, a ako nema kažu ti biće za XX dana kada pretpostavljaju da će ponovo da ga uvezu, što veoma često nema veze sa životom, ali ako si toliko uporan i već se desi to, smisle ti neku laž tipa, na carini je ne znamo kad će da stigne, pogrešna roba stigla i sl.
A da ti ne pričam koliko loše prepisuju podatke, pa onda pišu pogrešne laptopove po pogrešnim cenama.
Zašto sajt IT Svet to dozvoljava? Pa zato što žive od tvog klika tj koliko ti klikćeš toliko oni dižu cenu prostora za oglašavanje.
Znači taj sajt ima prvenstveno za cilj da ljudi klikću, a povremeno i dobiju neku tačnu informaciju. Ista priča kao i za mobilne telefone. Cena na sajtu 140e, a kad odeš tamo počne priča o kursu za 20 godina i porezima i šta već i cena na kraju ispadne 180e

ako hoćeš proveriću ti sutra da li ima taj lg i koja mu je cena. dostava sluzbom je oko 500din ako se ne varam
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Monitor 22"-23" preporuka
« Odgovor #19 poslato: Maj 27, 2011, 09:55:03 posle podne »
pa ako ti nije tesko raspitaj se pa ako je cena barem priblizna od onoga sto pise na IT Svetu bice super jer je ipak to LG i jos 24"-ka

po IT-u ispada nekih 14.500
u Tehnomaniji je 17.800
a u gigatronshop-u je 17.850
« Poslednja izmena: Maj 27, 2011, 10:03:32 posle podne od strane Ivke »