Autor Tema: Zvucnici  (Pročitano 33020 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže petko.89

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2183
  • Age: 35
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 1.3i
Odg: Zvucnici
« Odgovor #80 poslato: Oktobar 20, 2008, 02:11:28 posle podne »
active ti je wufer koji ima u sebi pojacalo.........za njega ti ne treba pojacalo......ali to je s.... bar po meni.....a sto nebih kupio neke elipse za pocetak ...da imas da koristis bar njih dok ne kupis wufer ili pojacalo.....

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #81 poslato: Oktobar 20, 2008, 02:20:07 posle podne »
a koje bi mi preporucio? mislim za neke manje pare da kostaju do 4000 din/kom. ili malo para?

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #82 poslato: Oktobar 20, 2008, 10:19:21 posle podne »
jel moze neko da mi da sajt sa zvucnicima za kola da vidim cene kakve su?

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Zvucnici
« Odgovor #83 poslato: Oktobar 20, 2008, 11:06:17 posle podne »
Evo ti ova dva. Imas veliki izbor i cenovni rang.

http://www.tehnomanija.rs/katalog/auto-zvucnici

http://ser.kkelectronics.com/products.php?page=1&klasaswe=024&grupaswe=003

Ja sam uzeo Blaupunkt elipse i zadovoljan sam kako sviraju.



« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2008, 11:21:02 posle podne od strane Ivan KS »

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Odg: Zvucnici
« Odgovor #84 poslato: Oktobar 21, 2008, 01:01:46 pre podne »
pozadi elipse a woofer u gepeku boodala
ma daj nemojte coveku da pricate pogresne price kad se to tako neradi
elipse idu u auto ako hoces bass bez woofera jer je ukupan obim elipse cije su dimenzije 6x9 inca isti skoro kao kod woofera od 8" saberimo to jos puta dva i dobijamo odlican bass i dubinu sa pojacalom ili bez,naravno uvek je bolje sa pojacalom ali zavisi i dali hoce korisnik.
znaci ili elipse ili woofer a jedno i drugo nema smisla ama bas nikakve.
da ne bude da ja to nisam imao u kolima,svojevremeno sam imao 6 coaxialnih zvucnika i tubu woofer u kolima,jeste dere se to i nabija zvuk ali nema nikakve veze sa kvalitetom i citajuci casopise proteklih par godina uvideo sam da je sve to nepotrebno.
e sad sto se tice polovnih ili novih stvari,sta vi podrazumevate pod kvalitetnim skupim novim zvucnicima,koliko para,za mene su to cifre od preko 200 evra za par a sve ispod toga necu ni da gledam.e ali ima jedna poenta u svemu tome-
ko bre ima para kod nas da kupi novo kvalitetno od par stotina evra lollol
e zato cu ja uvek radije kupiti exoticno polovno staro pojacalo (ili zvucnik) koje se vise ne proizvodi ali sam zato siguran da ce to lepse i bolje svirati od 90 posto novih uredjaja koji se trenutno valjaju na trzistu (svetskom).
sad ce neko reci,a sta ako crne ili ako mi uvali neko nesto sto ne valja?
e pa postoji rizik,ali hvala bogu jos uvek postoje ljudi koji sebi prave status tako sto prodaju kvalitetnu polovnu robu i koji nece prodati nesto neisprobano ili pokvareno i u takvim slucajevima je kupovina pravo zadovoljstvo,inace to je isto kao kad kupujes nov auto,cim ga isteras iz salona izgubio si vec 5000 evra ;)


sto se tice dampinga,to je specialna guma (ponekad i pojacana aluminijumsko folijom,ali ona se zove alubutyl) koja neutralise nezgodne vibracije limova koje proizvode zvucnici tokom srednjih i niskih frekvencija i cela je poenta u tome da se lim oteza i tako se eleminise to vibriranje,treskanje lima.

kvalitetan zvuk ne postoji bez dampiranih vrata i to je sustina.
ja nisam dampirao jos ali vidim da nema vajde slusati zvucnike koji su nekad kostali 450 evra jer jednostavno toliko prave nepozeljnih vibracija i buku u vratima da zadovoljstvo slusanja ne postoji sve se u vratima trese i drma biggrin

i sad ce opet neko reci"ne idem ja na takmicenja da bi stavljao damping i sve to"
e pa ne idem ni ja na DB i SQ,ali ovo je definicija kvalitetnog zvuka i ko hoce kvalitetan zvuk taj mora i da ispostuje par stvari a ima tu jos mnogo toga sto moze da se prica.

ne kazem ja,dva zvucnika coaxialna napred i neki dvosystemske elipse pozadi mogu sasvim lepo da sviraju i da zadovolje prosecnog slusaoca,ali je to daleko od kvalitetnog zvuka.

prema tome treba da se vidi koliko si spreman da izdvojis i onda izracunati i videti sta je nabolje sto moze da se kupi za te pare ;)
ako imas jos pitanja postavi ih,radu cu jos pisati
pozdrav



Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Zvucnici
« Odgovor #85 poslato: Oktobar 21, 2008, 01:38:19 pre podne »
Slazem se ja sa tobom, ali decko je naveo cenu od 4.000 RSD i ja sam mu dao linkove gde moze naci nesto za te pare. Ja sam moje elipse platio 2.800 RSD. Znam da to nije neki kvalitet ali za te pare je odlicno. Svestan sam ja da EXTRA ozvucenje ne moze da se uradi bez minimum 500 evra, ali to su za mene velike pare da bih ih potrosio na ozvucenje. Da imam auto od  par hiljada ili desetina hiljada evra e to bi bila druga stvar. Ovako nemam nameru da stavljam nesto u auto zbog cega bih morao da spavam u njemu kako mi to ne bi odneli. Svaka tebi cast za znanje ali mogucnosti vecine nisu velike.

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Odg: Zvucnici
« Odgovor #86 poslato: Oktobar 21, 2008, 02:24:55 pre podne »
razumem ja u podpunosti sve to,krpim se i ja mnogo puta a i znam kako dolazim do para koje volim da ulozim u auto ;)
hteo sam samo da razvrstam sustinu od kvalitetnog SQ ozvucenja i dobrog ozvucenja ;)
da ne bude opet,hocu kvalitetno ozvucenje a imam 150 evra,jednostavno ne postoji sta da se radi B)
PS,elipse su medju najboljim (po meni) zvucnicima koji mogu da se kupe kako bi doveli bass u kola a da pri tome ne kupujete pojacalo,sve od 2500 do 6000rsd spada u taj rang

Van mreže rastamansrbija

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 38
  • Lokacija: Srbija - Beograd - Zvezdara
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #87 poslato: Oktobar 21, 2008, 03:11:27 pre podne »
evo i ja da se nadovezem na temu...
skoro sam kupio auto i krenuo u potragu za nekim ozvucenjem koje bi pristojno zvucalo.
pokusao sam da nadjem neki balans PARE ZA PLAYER = PARE ZA ZVUCNIKE i to sve u nekih 200 - 250e.
1. na izbor playera kao sto rekoh uticao je novac, dakle nekih 100e i odlucio sam se za
pioneer deh-4000ub http://www.pioneer.co.yu/eur/products/25/121/61/DEH-4000UB/index.html , dalje...
2. posto hocu da imam 6 zvucnika odabrao sam sledece:
ZA NAPRED razdvojeni dvosistemci pioneer ts-g171c tviteri u tablu a ova dva ce valjda da stanu u vrata
http://www.pioneer.co.yu/eur/products/25/131/201/TS-G171C/specs.html
I POZADI dve elipse, ne znam koliko su dobre za te pare ali toliko je ostalo, takodje pioneer (ts-a6903i)
http://www.pioneer.co.yu/eur/products/25/131/201/TS-A6903i/specs.html

sta mislite o mom izboru vi koji ste iskusniji od mene u tome posto sam ja tek na pocetku

p.s. za sada sam kupio samo player!!!  tapsac

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #88 poslato: Oktobar 21, 2008, 08:11:41 pre podne »
Yupower hvala na detaljnom objasnjenju, Ivane hvala ti na linkovima.....Videcu onda da stavim samo elipse jel to moze da se postavi 2 elise i moja 4 zvucnika sto imam? I imacu malo bolji bass?
Evo sad gledam tehnomanija sajt i gledam zvucnike i na nekima pise visokotonac,niskotonac, na nekima 4-sistemsi nekima 3-sistemski, 2-sistemski jel moze neko da mi pojasni razlike?
http://www.tehnomanija.rs/katalog/blaupunkt-zvucnici-za-kola-gtt-1200.html ovo na linku je neka bazuka valjda mislim cena je 3800 rsd nego zanima me da li treba pojacalo? i sta mislite za ovo? mislim znam nije nesto posebno ali ja sam mislio nesto prosecno da ubacim cisto da pojacam bass. I kako se montira inace taj subwoofer? Ili sta mislite da skupljam pare pa da sam pravim neku kutiju tj kako se to zove? Nadam se da ste me shvatili :)
E da.....procitao sam 2 puta onu temu Sta sve treba da znate o ozvucenju u autu i nista mi nije jasno :D malo slabije kapiram
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2008, 09:00:41 pre podne od strane MC Dule »

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Zvucnici
« Odgovor #89 poslato: Oktobar 21, 2008, 10:24:36 pre podne »
Pa zvucnici mogu biti vise sistemski i jednosistemski u smislu konstrukcije. Visesistemski poseduju dva ili vise zvucnika na jednoj konstrukciji, nacesci su dvosistemci koji imaju veliku membranu za bass i middle i imaju twitter za trebble tj. visoke tonove, da bi se dobio siri spektar frekvencija neki su proizvodjaci poceli da prave i trosistemce pa i 4-sistemce princip je isti samo su dodavani na jednu konstrukciju zvucnici sa razlicitim frekventnim opsegom. Eto. Nadam se da ti je jasnije.

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #90 poslato: Oktobar 21, 2008, 03:34:02 posle podne »
http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-zvucnici-za-kola-kfc-w3011.html evo za ovaj sam se zagrejao....samo zanima me koliko para mi treba za pojacalo?  i trebaju mi neki jaci zvucnici jel da?

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Zvucnici
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 21, 2008, 04:34:38 posle podne »
Pa vidi pojacalo od 200 - 250W ce da ga gura bez problema ali pravi efekat bi dobio tek sa preko 350W. Nominalna snaga mu je 400W da imas recimo toliko i pojacalo bilo bi dobro a od viska snage glava ne boli.   B)

Pazi sad kad imas takvo pojacalo i woofer u kolima a za ovaj ti treba kutija da ne lupam ali minimum 50-60l mada yupower zna bolje a ti da nemas dobre ostale zvucnike to nece ni na sta  da lici, ima samo da woofer duva i pregazi srednje i visoke. Zato prvo budzet za dobre zvucnike odvojis pa tek onda kreni na woofer. Mislim da ce se i YUPOWER sloziti samnom.  beer
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2008, 04:41:30 posle podne od strane Rocky Balboa »

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #92 poslato: Oktobar 21, 2008, 04:52:27 posle podne »
ja sam mislio da kupim woof pa da ga upakujem pa da kupim pojacalo pa zvucnike... a kakvi bi mi trebali? (zvucnici) a jel moze ovo pojacalo  http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-pojacalo-xmzr-602.html da gura woof onaj iz prethodnog posta.... a kutiju cu da pravim sam...video sam negde na forumu formulu za pravljenje kutije ...

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Zvucnici
« Odgovor #93 poslato: Oktobar 21, 2008, 05:03:37 posle podne »
Slabo je jer na 4ohma gura 2 x 60W ako ide u bridge imace max 120W sto nije dovoljno da da kvalitetan gruv.

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #94 poslato: Oktobar 21, 2008, 05:08:08 posle podne »
au znaci trebace jedno 300 evra za pojacalo? au ja nista ne kapiram to mnozenje te ome... ima da mi objasnjavate 3 dana ako ne i vishe :D a sta mislis o ovom pojacalu http://www.tehnomanija.rs/katalog/pioneer-pojacalo-gm-d7400m.html ili ako ne moze kazi ti neko pojacalo tj cenu....

Van mreže balaz

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Age: 40
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +10/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk3 ABF
Odg: Zvucnici
« Odgovor #95 poslato: Oktobar 21, 2008, 08:17:06 posle podne »
Vidi i ova pojacala. GZ nije previse skup,a po meni bolji od tog pioneer-a. Vidi i cetvorokanalce, pa ces imati i za woofer, i za mid/tweet, ili elipse.

http://www.elementa.co.yu/yu/roba_serija_list.php?id_podgrupa=18&serija=TITANIUM%20MK2%20-%20GROUND%20ZERO

http://www.elementa.co.yu/yu/roba_serija_list.php?id_podgrupa=18&serija=TITANIUM%20-%20GROUND%20ZERO

Sa zvucnikom u dobroj kutiji, i velikom efikasnosti, 200-250 W rms ti je dosta. Cuo sam woofere na 100-150 W rms-a koji su zvucali bas mocno. Mnogo Ti zavisi od zvucnika koji ces uzeti.

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #96 poslato: Oktobar 21, 2008, 09:15:28 posle podne »
poslednje pitanje od mene posto nista ne shvatam. kad bi stavio onaj woof sto sam rekao...i pojacalo neko od ovih od 10-11k morao bi da kupujem i neke zvucnike (posto oni moji ne mogu) i koliko bi otprilike trebao para da  dam za zvucnike? i trebaju mi 2? ili vise? i koliko bi mi trebalo para za zice, osigurace i tako neke sitnice? ne racunam pravljenje kutije.....

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #97 poslato: Oktobar 21, 2008, 09:48:24 posle podne »
LJudi izvinite al ja mislim da vas ovaj zeza.... ili mu je mLLLogo dosadno...
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Odg: Zvucnici
« Odgovor #98 poslato: Oktobar 21, 2008, 11:09:47 posle podne »
ma jok samo malo zavrce shiju lollol

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zvucnici
« Odgovor #99 poslato: Oktobar 22, 2008, 08:44:54 pre podne »
zar stvarno mislite da vas zezam??? ili da mi je dosadno? ili ono nije vam palo na pamet kao sto sam rekao da nista ne znam o muzici.... i sto mi brises poruku YUPOWER?
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2008, 03:52:47 posle podne od strane SALE GTI »