Autor Tema: Pojacalo i aux.  (Pročitano 5350 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže passat b4

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 556
  • Age: 32
  • Lokacija: Leposavic
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora TDI
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #20 poslato: Januar 15, 2016, 01:03:30 pre podne »
Potrazi po forumu jedan decko je u golfa 3 ubacio tablet i povezao muziku, mozda ti bude od koristi, tema se nalazi ja mislim u uradi sam.

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #21 poslato: Januar 15, 2016, 02:05:30 pre podne »
Gledao sam tu temu. Stara je i nema slika pa je tesko razumeti sta je uradjeno.

Nije mi problem povezivanje u smislu ideje. Smislio sam to, veci problem ce mi biti samo povezivanje, jer nisam do sada povezivao pojacalo nikada. Ali mislim da ce mi pomoci drugar koji se bavio auto ozvucenjem. :)

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #22 poslato: Januar 15, 2016, 11:35:30 posle podne »
a kako si rijesio za punjenje tableta??

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #23 poslato: Januar 19, 2016, 05:14:33 posle podne »
Upaljac, izvescu novi upaljac koji ce biti nakacen na osigurac preko piggyback konektora na postojecu instalaciju, tako da ce dobijati struju kada auto dobije kontakt. Napisacu kompletnu ideju kako sam planirao, samo da nabavim jos neke delove, takodje cu napisati DIY temu kada zavrsim sve. :)

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #24 poslato: Januar 19, 2016, 07:22:27 posle podne »
 Evo ovde sumirano kako sam planirao da ovo uradim, relativno je komplikovano.

 - 1. Tablet unutar table umesto fabrickog HU. (ekran se pali na kontakt, gasi par sekundi posle prekida kontakta)

 - 2. Kutija sa osiguracima, od nje izveden novi upaljac cije se napajanje pali i gasi sa kontaktom.
     - u upaljac ukljucen USB punjac koji ce da napaja Tablet i Bluetooth audio reciver (PAIRovan sa tabletom)
     - Takodje jos jedan izvod iz kutije koji ce da bude remote za pojacalo.

 -3. Pojacalo u gepeku povezano na akumulator + remote sa kutije osiguraca. (da se pali i gasi sa davanjem i oduzimanjem kontakta)
     - U pojacalo ukljucen levi i desni RCA koji dovodi signal sa bluetooth-a kao INPUT.
     - OUTPUT na prednje zvucnike i twitter + crossover da razdvaja signal za niske i visoke tonove (jos znan kao i skretnica)
     - Ipak 4 channel pojacalo da bih u buducnosti mogao da dodam dve elipse.

 -4. Kupio sam i OBDII bluetooth live dijagnostiku, nju sam vec namestio i testirao sa telefonom, radi preko Torque aplikacije i pokazuje sve parametre      koje auto vec moze sam da izbaci, korisna stvarcica i do sada sam primetio da je precizan prilicno. Takodje pokazuje greske, koje mogu sam automatski da brisem (bilo 3-4 greske, koje sam izbrisao i vise se ne pojavljuju, uglavnom sa lambda sonde)

To bi u sustini bilo to. Nije previse komplikovan sistem kao sistem, jedino ce biti malo vise provlacenja zica, ali na ovaj nacin cu dobiti kompletiran sistem, koji ce mi garantovati da sve bude sto blize fabrickoj instalaciji.

Polako cu da prikupljam komponente. Za sada sam nabavio tablet koji treba uskoro da mi stigne. U pregovorima sam za pojacalo, a kablove cu nabaviti kada prikupim sve ovo potrebno, kao i bluetooth reciver.

Nadam se da sada imate sliku u glavi kako sam to zamislio da uradim, na ovu ideju sam dosao gledajuci projekte drugih ljudi koji su uradili ovo na slican nacin kao sto ja zelim i kojima sve to funkcionise kako treba i bez problema.

Ako neko ima neke sugestije ili zamerke na samu zamisao (konstruktivne), voleo bih da ih iznese ovde, pa mozda mi i olaksa malo. :)

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #25 poslato: Januar 23, 2016, 08:26:18 posle podne »
Uzeo pojačalo. JBL made by Harman, 4 kanala, 2x2rca input, 1x Rca output, snaga je 4x55w RMS na 4ohm, taman ono sto mi treba.





Mala promena plana. Posto sam testirao bluetooth kineski reciver VS Aux, Aux bolje zvuci, dosta! Tako da za pocetak idem sa AUX-om, kasnije, vremenom cu da predjem na USB OTG audio-out na Digital Analog Converter, pa cu sa njega preko RCA da razvucem na pojacalo.

Polako dolazim do svega potrebnog. Uskoro montaza.  :)

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #26 poslato: Januar 23, 2016, 11:45:51 posle podne »
tebi ce znaci biti tablet konstantno na punjenju?? mozda nema potrebe za tim ali nije mu ni gore nista valjda:D
ja sam sebi izveo jos jedan fabricki prekidac onaj kao za grijace zadnje soferke on mi sluzi za punjenje tableta i jos jedan takav za pojacalo i palim kad ja ocu, a ne na kontakt
tako sad imam 3 prekidaca za zadnju soferku :D

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #27 poslato: Januar 23, 2016, 11:53:58 posle podne »
i na dugme sam isto napravio da palim i gasim tablet ali ne nadugme od soferke :D nego na ovakvo dugme
http://www.aliexpress.com/item/Black-16mm-12V-Red-power-O-Ring-LED-Latching-Push-button-switch-with-socket-plug/32548047402.html?spm=2114.10010108.100009.7.ch96KA

a ekvilajzer slican ovome sam kupio i onda sam sa tableta dje je izlaz za slusalice povezao na ekvilajzer i onda sa ekvilajzera na pojacalo i dobijas nevjerovatna zvuk!! jos i ovaj ekvilazjzere izgleda pojaca malo signale pa mu dodje kao neko "pred pojacalo"
http://www.aliexpress.com/item/Tuner-amplifier-Equalizer-EQ-car-fever-7-band-audio-equalizer-with-blue-lights-lighting/32263830781.html?spm=2114.10010108.100010.2.fE6UfO

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #28 poslato: Januar 24, 2016, 01:24:07 pre podne »
Punice se uvek kada je na kontaktu. Kada nije, onda nece. Pojacalo ista prica. Tako mi je najprostije da izvedem, a i tako mi odgovara jer uglavnom cu koristiti to kada sam u voznji. Retko kada sedim u autu i slusam samo muziku. Ako mi se to pokaze kao potreba, onda cu uraditi ovo kao sto si ti uradio. Hvala na savetima. :)

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #29 poslato: Januar 29, 2016, 02:01:23 posle podne »
Stigao tablet. Odlicno se ponasa u radu. Nemam zamerku za tu cenu, pogotovo za ono za sta ce meni da sluzi.

Jedna odlicna stvar: Tablet pasuje u 2DIN na Lupu kao da je napravljen za njega. Bukvalno. Jako malo posla ce biti da se zamaskira da se ne vidi da je tablet u pitanju, vec da izgleda kao fabrika, ali na to cu se baciti kada sve budem povezao. Za sada jako lepo se sklapaju kockice. Trenutno mi je telefon na servisu i koristim tablet umesto njega (posto ima 2 kartice). Pokusacu da napravim neke slike sto pre.

:)

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #30 poslato: Januar 30, 2016, 05:21:15 posle podne »








Ovo je samo preview, ovako ce da izgleda. Ostajes jos povezivanje. Stay tuned.  biggrin

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #31 poslato: Januar 30, 2016, 09:03:36 posle podne »
Pada senka ne vidi se kako lezi tablet, ali deluje koliko se da primetiti skladno.

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока

Земунчанин

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #32 poslato: Januar 30, 2016, 09:13:51 posle podne »
Pada senka, jer je vec bio sumrak, a i telefon sa kojim je fotkano nije bas u najboljim odnosim sa kamerom. Lezi tako da kada se prevuce prst preko tableta, pa nastavi dalje na tablu, prelaz se ne oseti, eto, tako. :D

Merio sam taj double din otvor kod lupa, on je 190mmX120mm. Tablet je 189mmX110mm, tako da sto se stranica tice, leze perfektno unutar otvora, ima lufta trenutno od 1cm sa gornjim delom table, ali to sam i hteo, da mogu da imam odredjenu moc manevrisanja, jer mi je plan da stavim double din blendu, te da izgleda kao da je izasao iz fabrike.

Polako leze sve na svoje mesto, samo sto ne zurim previse, vec uzimam deo po deo i na kraju se nadam da ce svi delovi slagalice da se uklapaju. (Trebalo bi da hoce, jer sam ciljano trazio sve da funkcionise dobro.)

:)

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #33 poslato: Januar 30, 2016, 09:27:10 posle podne »
Odlicno , na blendu sam i mislio  kada sam pokusavao da vidim kako chuchi...

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока

Земунчанин