Autor Tema: Pojacalo i aux.  (Pročitano 5352 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Pojacalo i aux.
« poslato: Decembar 25, 2015, 03:00:35 pre podne »
Cao.

Prelistao sam malo ove teme koje postoje na forumu, i nisam uspeo da nadjem ono sto me zanima, pa bih sada ovde to da pitam.

Imam u glavi jedan projekt koji se nadam da cu realizovati kroz par meseci. U pitanju je Tablet kao Headunit, pregledao sam tonu video klipova po internetu i naisao sam na jedan koji mi se cini kao odlicno resenje.

Kod njih je to reseno ovako: Tablet kao HU, iz USB ide AUX, koji se ukljucuje direktno u pojacalo kao input. E sada ovako, posto ja nisam planirao da menjam fabricko ozvucenje u automobilu, i trazio bih manje, polovno pojacalo za dva zvucnika u njemu, ali od oglasa koje sam izlistao ne vidim da se nude u tom cenovnom rangu pojacala sa auxom.

Da li moze ovako nesto da se iskoristi da razdvoji input preko aux-a, na levi i desni kanal?



Takodje, voleo bih da mi neko predlozi jeftino resenje, kao i snagu koja bi isla uz fabricko ozvucenje u Lupu, jer ne idem na kvalitet i snagu zvuka, vec na funkcionalnost. Zadovoljan sam kako lupo zvuci sto se tice mojih potreba.

Ostale peripetije oko povezivanja tableta kao HU sam resio, barem kao koncept u glavi. Jedino mi je ovo ostalo kao nedoumica. Pa bih zamolio iskusnije na forumu da mi daju savete oko ovog problema, jer muzika na visem nivou od fabrickog mi nije bila prioritet u dosadasnjim autima, tako da sam u ovom segmentu jako tanak i ne znam gde bih dalje trazio.

Hvala unapred. :)

Van mreže Knindza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 494
  • Karma: +8/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2015, 11:57:34 pre podne »
Prvo, kvalitet zvuka u na primer golfu 4 je na vrlo dobrom nivou, nije to za podceniti, i da bi ti s nekim pojacalom dobio takav zvuk, moras dati malo vise kesa nego sto mislis.
Za to sto ti zelis, ja imam (za kucnu varijantu ne za auto) nesto ovako: http://goo.gl/aCzD6I
Na to pojacalo, na ta 2 kanala sam kacio vise od 4 zvucnika i lepo se cuje, nije da krci ili slicno, jako neozbiljno ali jeftino. To sa slike, taj kabl moze se iskoristiti za ovo pojacalo, i sa aux-a bi mogao da pustas muziku na zvucnike. Kvalitet je po meni daleko od vagenove fabrike ali ako ti to nije birno, bice ti okej :D

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2015, 02:12:22 posle podne »
Koji fabrički radio imaš? Koliko sam shvatio problem je nepostojanje aux ulaza za povezivanje tableta?
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Knindza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 494
  • Karma: +8/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2015, 02:44:48 posle podne »
A mislim da ce fabricki morati napolje, jer ja mislim da on hoce tablet da ugradi kao displej, zato trazi pojacalo..
A ako goce samo aux, ima uredjaja koji to mogu fabrockom radiu da omoguce...

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2015, 03:29:28 posle podne »
40€ je uređaj za Gammu V. Priključuje se na konektor za CD Changer, a dodaje AUX ulaz, plejer USB i MicroSD i Bluetooth. Bluetooth omogućava da se zvuk sa tableta pusti preko fabričke muzike bez upotrebe kablova. Isto to, ali samo AUX ulaz je po netu oko 3€.
Ali nek napiše Zivkovic šta tačno hoće da napravi.

Sad sam video, doplata za Bluetooth je 30€.  :angry:
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #5 poslato: Decembar 25, 2015, 06:04:10 posle podne »
Imam player kasetas, alpha valjda. Znaci nema mogucnost CDa. U tom slucaju bih morao da idem na Gammu, ali sam hteo da izbegnem to, te da izvadim kompletan radio, a da ulogu umesto njega igra Tablet. Nisam zeleo da idem preko auxa sa gamme iz razloga sto bih onda morao da kontrolisem jacinu zvuka na dva mesta, tabletu i gammi, a takodje bih morao da trazim mesto gde cu da izmestim gammu. Napr u kasetu. Ovaj slucaj gde je tablet sam direktno preko pojacala, jedina kontrola snage ide sa tableta. Tako da bi on uzimao centralno mesto u konzoli kao HU. :)

Evo kako je uradjeno, ali sa iPadom, kod mene bio verovatno bio nexus 7.

Zanemariti njihov potenciometar na aux kablu, to je iz razloga sto ne mogu da pridju kontolama na tabletu.



Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2015, 02:52:46 pre podne »
Samo da ukratko rezimiram, posto vidim da sam gore to izostavio.

Tablet kao HU povezan konstantno na 12V, tako da se pali sa davanjem kontakta, a da se gasi sa njim. Iz tableta izlazi aux koji ide do pojacala, koje dalje nosi signal na ozvucenje u automobilu. Pojacalo mi treba jer kada bih direktno povezao tablet, ne bih imao dovoljnu snagu.

Zato trazim pojacalo koje bi imalo ekvivalent snagu kao sto je imao fabricki player, nista vise od toga, ali me takodje zanima odgovor na prvo pitanje u temi, da li ce onaj splitter da radi posao, ili moram traziti pojacalo koje ima bas AUX INPUT!

Hvala unapred. :)

Van mreže Knindza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 494
  • Karma: +8/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2015, 02:08:55 posle podne »
@raca1
Imam ja microlink sa bluetooth, to pravi nas covek, Nenad ovde u BG, i mogu reci da sam prezadovoljan, odlicna stvar, bluetooth je genijalan !


Da, taj sto kazes "splitter" ce ti raditi posao naravno, ako pojacalo ima tajav ulaz, neces imati problem. I nije to spliter, aux ima zajednicku masu i 2 kontakta za ledi i desni kanal, to sto dobijas s druge strane ti je zajednica masa i odvojena 2 kanala, tako da je to sasvim isto i radice ti posao  :25

Van mreže Bata83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 300
  • Age: 40
  • Lokacija: Djurdjevo
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk3 2.0 16v
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #8 poslato: Decembar 26, 2015, 07:50:02 posle podne »
I ja sam hteo tako nesto da nabudzim ali kako da sprecim bracu da ga ne odnesu???

Van mreže Knindza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 494
  • Karma: +8/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #9 poslato: Decembar 27, 2015, 12:33:11 posle podne »
Pa jedino nesto ovako: https://www.youtube.com/watch?v=G45aiNM85zY pa ga nosis sa sobom, ali covek je punjac i aux integrisao u ovo kuciste sto je napravio, pa za godinu dve, kad crkne usb ili aux, pokidaju se ili sta vec, rasturaj sve pa stavljaj novi itd.. Nesto mi se ne svidaj ta ideja :(

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #10 poslato: Decembar 27, 2015, 01:48:43 posle podne »
Hvala na odg Knindza. :)

@Bata. Ako ti ne smeta da tablet bude nakacen negde na tablu na neki nosac, uradia isto sve sto se povezivanja tice, a onda tablet nosis sa sobom. Doduse videce se i punjac i aux koji izlazi iz tableta.

Ili ovako nesto. Da ga upajujes da izgleda kao da je fabricki, pa su manje sanse da ce ga neko  rasturati. A i lepse izgleda. Pa kad crkne - ako crkne, isti proces ponovo. :)

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #11 poslato: Decembar 27, 2015, 02:31:25 posle podne »
3.5mm izlaz na tabletima uglavnom nije LineOut, već izlaz za slušalice koji daje veći opseg napona da bi mogao da pokreće membrane. Izlaz za zvučnike daje još veći opseg. Da bi povezao izlaz za slušalice na pojačalo potreban ti je uređaj koji će prilagoditi izlazni napon ili pojačalo sa podešavanjem ulaznog signala. Ukoliko opseg nije odgovarajući dolazi do distorzije zvuka.
U Srbiji se može kupiti uređaj koji prima signal sa bluetooth i šalje ga na LineOut i košta oko 1000din. Ako tablet stoji van table jedan kabl manje, a zvuk može da se šalje i sa drugih uređaja koji imaju bluetooth.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #12 poslato: Decembar 27, 2015, 05:26:56 posle podne »
Ja sam lose napisao gore. I to je moja greska. Nexus 7 tablet ima USB Audio Out. Ja preko njega planiram da izbavcim zvuk, samo sto konektor koji izvlaci zvuk iz USB je 3.5mm, pa mi treba onakav konektor kao u mojim postovima. :)

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #13 poslato: Decembar 30, 2015, 04:24:51 posle podne »
Mogu li da dobijem link tog bluetooth uredjaja? Posto sam nasao tablet koji mi odgovara, ali nema audio-out preko usb-a, pa hocu da probam preko bluetooth uredjaja. :)

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #14 poslato: Decembar 30, 2015, 05:32:07 posle podne »
Jos jedino pitanje, izvinjavam se sto ovako bombardujem sa pitanjima, ali vi pogledajte, pa odgovorite na oba :)

Nasao sam ovo pojacalo. http://www.kupujemprodajem.com/Gelhard-GXV-363-220w-28845119-oglas.htm?filter_id=3833063

Da li ce ono gurati fabricko lupo ozvucenje kao sto ga je gurala i fabricka Alpha? Ukoliko sa njm mogu da dobijem istu snagu, ja sam zadovoljan. (u njega bi direktno isao input preko bluetooth recivera) :)

Za one koji ne znaju. Lupo ima dva zvucnika u vratima i dva tvitera, nista vise. :)

Hvala unapred. :)
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2015, 05:34:27 posle podne od strane Zivkovic »

Van mreže Bata83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 300
  • Age: 40
  • Lokacija: Djurdjevo
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk3 2.0 16v
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #15 poslato: Decembar 30, 2015, 07:35:21 posle podne »
 Neka je stvarnih  2x50w pojacalo to je do dovoljno za ta dva tvoja zvucnika, mislim da bi mogao jos dva da stavis opusteno

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #16 poslato: Decembar 30, 2015, 08:57:34 posle podne »
Odlicno. Hvala na odgovoru. :)

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #17 poslato: Decembar 31, 2015, 06:01:47 posle podne »
ja sam to vec odradio prije par god u mome golfu i mislim da je mnogo bolje i prakticnije odradjeno nego sto su ovi momci uradili na ovom klipu!!
sad cu ti poslati temu ali se slike ne vide vjerovatno zato sto nije odavno u njoj pisano
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=46333.0

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #18 poslato: Januar 05, 2016, 11:03:29 posle podne »
Nasao sam ja tvoju temu pre nego sto sam postavio moju, ali nisam mogao nikako da se snadjem bez slike, hvala u svakom slucaju. :)

Van mreže Zivkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo 1.0
Odg: Pojacalo i aux.
« Odgovor #19 poslato: Januar 15, 2016, 12:30:04 pre podne »
Nabavio sam tablet. Tesla L7 3G. Solidna konfiguracija, lose kamere i slaba baterija. ekran sa solidnim uglovima gledanja. Taman ono sto mi treba. Velicina mu je takva da staje perfektno na mesto fabrickog radia i one male kasete ispod. Kada ga upakujem i namestim kako sam zamislio bacim vam slike.




Zanima me jos jedna stvari. Lupo ima 16.5cm zvucnike i razmisljao sam da u buducnosti ubacim neke kvalitetnije (nije mi toliko do promene ovih, ali vec su 13 godina stari i sigurno membrane nisu kao nekad). Da li bi ste mogli da mi preporucite koje bih mogao da uzmem cena/kvalitet, a da ne budu sada neka nebeska cena? :)