Autor Tema: Golf 2 ozvucenje  (Pročitano 1810 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexa71

  • VW Početnik
  • Poruke: 62
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Golf 2 ozvucenje
« poslato: Maj 06, 2013, 01:40:46 posle podne »
Pozdrav! Drugu bih na dvojci na napravim ozvucenje, neko skromno da se lepo cuje. Posto se ja bas u te zvucnike i sve to slabo razumem, molim za pomoc. On ima dva nova Sony Xplod zvucnika, ja mislim trosistemska i nov Kenwood mp3 CD plejer. Ideja je da zvuk bude sto blizi nekom fabrickom. Sta znaci kad je zvucnik trosistemski? Ja bih da njih stavim pozadi a jos dva obicna zvucnika napred u vrata. I svaki zvucnik na po jedan izlaz radija. Da li mi onda trebaju visokotonci u tabli? Ako moze neko nesto da predlozi bio bih zahvalan!

Van mreže Darko80

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2289
  • Age: 43
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +117/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 LZ9Y
Odg: Golf 2 ozvucenje
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2013, 03:07:51 posle podne »
Trosistemac je ustvari 3u1  ;)  U jednom kucistu su 3 zvucnika: Bas, srednji i visoki ton. Ti povezujes samo jedan zvucnik jer ostala dva dobijaju signal preko istog izvoda.
Kad ga pogledas sa prednje strane sve ce ti biti jasno
  
Ovakve elipse obicno idu na dasci pozadi.

Mislim da je bolje da uzmes odvojeno za bas i visoki. Bas u vratima, a visoki u tabli... ili neka slicna konfiguracija ali da su odvojeni.

Van mreže alexa71

  • VW Početnik
  • Poruke: 62
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 2 ozvucenje
« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2013, 07:13:51 posle podne »
Ja cu da napisem kako bih ja uradio, pa ako neko hoce da mi sugerise ili kaze da li to valja, bilo bi super.
Prvo me zanima kako bi se culo da samo u prednjim vratima bude po jedan trosistemski? Znaci samo dva trosistemska sony xplod u prednjim vratima?
Ako to ne valja, mogu li onda ti trosistemci nazad na dasku, a napred obican zvucnici, jedan po vratima a u tabli visokotonci? Imaju li onda nekog uticaja trosistemci nazad? Kako bi radila prva kombinacija a kako druga? Bas mi je potrebno misljenje!
« Poslednja izmena: Maj 06, 2013, 07:17:30 posle podne od strane alexa71 »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9785
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 2 ozvucenje
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2013, 08:11:52 posle podne »
Bezveze je da bušiš dasku, iskriviće se vremenom a daska ne može lepo da se spusti kad natovariš gepek pred putovanje.

Znači totalni promašaj - imao sam zbog toga kažem.

Pozadi postoji mesto predviđeno za neke manje elipse i u prednjim vratima. Najlakše je da ubaciš dva u tablu i dva napred u vrata, čuće se bolje od fabričkih sigurno.

Kasnije ako mu dosadi može da nakači pojačalo i ubaci zvučnike negde pozadi + neki bas. Bolje od toga ne treba.

Van mreže alexa71

  • VW Početnik
  • Poruke: 62
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 2 ozvucenje
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2013, 09:05:21 posle podne »
A recimo da se ubace samo dva trosistemca u prednja vrata? Kako bi se to culo?

Posto vec imam dva trosistemska zvucnika, kako bi bilo da njih stavim u prednja vrata, pa onda jos dva visokotonca u tablu? Naknadno bih nabavio dva visokotonca..
« Poslednja izmena: Maj 07, 2013, 12:22:26 pre podne od strane Darko80 »

Van mreže davor1983

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: bor
  • Karma: +0/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 ozvucenje
« Odgovor #5 poslato: Maj 12, 2013, 12:53:58 pre podne »
ma seci dasku i ugradjuj  zvucnike clap