Autor Tema: Problem sa kocnicama na Golf 4 ili nesto drugo  (Pročitano 2391 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže igusa

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Problem sa kocnicama na Golf 4 ili nesto drugo
« poslato: Maj 24, 2011, 09:25:19 pre podne »
U zadnjih nekoliko dana mi se u toku voznje pojavljuje zvuk, koji ne znam kako bih definisao, kao neko mehanicko struganje/skripanje. :huh:
Inace, to mi se desi kad se auto zagrije i samo u toku voznje. Takodje, primjetio sam da kad kocim zvuk nestane pa sam sumnjao da je problem sa kocnicama, jer sam primjetio sa su mi zadnji diskovi malo pordjali.
U servisu su mi rekli da probam par dana da "legnem" na kocnicu pa da vidim da li ce problem nestati, i na kraju zamjena diskova.
Da ne bude zabune, kocnice funkcionisu perfektno znaci ne skripe pri kocenju, nema proklizavanja i slicno, pa zato nisam 100% siguran da je to u pitanju.

Auto je Golf 4 2000.god. 66kW.

Da li je neko imao slican problem pa da ramjenimo iskustava?


VW je auto, ostalo su kola

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Problem sa kocnicama na Golf 4 ili nesto drugo
« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2011, 10:27:22 pre podne »
U slucaju da su kocioni diskovi dosta istroseni (od vremena koristenja) moze se desiti da kaci plocica, odnosno metalni deo plocice u sam kraj diska, kada se ona izlize poprilicno. Jer sama plocica ne naleze na celu povrsinu diska, vec ostaje par milimetara na disku. Proverite cisto vizuelno da nekaci tu. Jer vremenom se na tom obodu formira korozija.
A ponekad ako auto stoji neko vreme, nevozi se svaki dan i ako je vreme kisovito, moze se cuti kao stuganje jer se obrazuje korozija na samom disku.Posle izvesne voznje taj zvuk izcezne. Proverite i to. A i proverite geometriju samih diskova. Da se nisu slucajno pokrivili pa kad se zagreju dodje do sirenja i onda kace u plocice. Proverite i suspleh oko diska, da se on nije negde pokrivio, pa kaci.
Boban-Rus