Autor Tema: Čudan problem sa kočnicama  (Pročitano 3116 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Čudan problem sa kočnicama
« poslato: Mart 12, 2011, 07:24:26 posle podne »
Imam čudan problem sa kočnicama koji se ogleda u sledećem:
Radna temperatura motora pri vožnji na otvorenom je oko 85 stepeni i mislim da je to normalno. U gradskoj vožni u letnjim uslovima (prva-druga brzina, pođi-stani vožnja) pređe 90 pa nekad i 95 stepeni. Ventilator tad normalno vrti jer se pali na 92.
E sad u toj gradskoj vožnji kad je temperatura preko 92 pedala kočnice pri očenju propadne oko 1 cm veoma lako a onda ostatak njenog hoda osećam otpor tj kočnica je tvrda, auto koči ali tad odjednom izgubi snagu (kao da blokiraju točkovi) traži jači gas i nižu brzinu.
Kad temperatura padne ispod 90 auto normalno radi i koči i ovakvih problema nema.
Da napomenem da auto (Audi 100TD) ima ABS, servo, diskove na svim točkovima. Disk pločice sam menjao relativno skoro i nisu istrošene, mada pri promeni prednjih (sa senzorom istrošenosti) izgleda da nisu isterali sav vazduh pa mi pri dužem stiskanju kočnice pedala polako propada ali auto koči dobro. Takođe povremeno mi se upali sijalica na instrument tabli za kočnice (!).
Na ABS uređaju, gde ulazi-izlazi jedna cevčica (kanal za jedan točak) ima malo ulja, proverio sam maticu i stegnuta je. Inače ne gubi DOT4, na maksimumu je.
Neznam šta može biti problem, možda glavni kočioni?  Molim za pomoć...

Van mreže budjizeljko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 541
  • Age: 41
  • Lokacija: bač
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 i audi a4 1,9tdi
Odg: Čudan problem sa kočnicama
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2011, 08:17:34 posle podne »
proveri da ti nije membrana od kocionog puna ulja,jer to hoce kod dizela
samo vw motorsport

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Čudan problem sa kočnicama
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2011, 08:59:52 posle podne »
provjeri ventil na crijevu koje ulazi u servo i vakum pumpu na motoru
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Čudan problem sa kočnicama
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2011, 09:18:43 posle podne »
Na jednom drugom forumu sam naisao na ovakav odgovor na sličan problem:
"kad ti se auto ugrije onda sam od sebe pocne kociti i zeli ti spaliti diskove i plocice? jel tako?
1. kad ti to uradi...uzmi bocu hladne vode i proli po kocionom cilindru... ako ne pomogne onda udari cekicom po njemu... ako ni to ne pomogne onda je kocioni bubanj u pitanju... ako pomogne onda je kocioni cilindar... ja sam jednog tako popravio da sam ga skoro razbio s čekicem... vise nikad nije zastekal...

to se događa iz razloga jer godinama ventilator puše vruc zrak po njemu, i kad je vani vruce +30.. ventilator izvlaci 90 stupnjeva iz motora .. tih pola metra do kocionog cilindra je temperatura oko 50... i tako godinam... gumice u njemu odjebu i pocne cvikat... kuzis problem?"

Ima logike...