Autor Tema: lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!  (Pročitano 5009 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« poslato: Avgust 31, 2007, 01:16:47 pre podne »
veliki pozdrav svima!!
imam golf2 1.6td, lampica za ulje i zujalica mi se pale posle par minuta voznje i ne gase se!!! traje vec duze vreme....     zna da izludi tokom voznje, ne pomaze ni pojacana muzika      

ulje i filter promenjeni, pritisak ulja 1,8bara ( da li je to ok?? ) , indikatori pritiska promenjeni, kontakti ocisceni , zice do sata ok.....

da li postoji neki relej ili nesto drugo sto mogu da zemeni??
ne bih da bacam pare na novi sat....

unapred havla

Van mreže thebeast_16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 625
  • Age: 36
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2007, 10:09:21 pre podne »
Crko ti je neki djavo u tabli pa ti zato zuji!To se i kod mene culo non stop pa sam morao da je zamenim.Nije nista strasno uzmi drugu tablu!

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2007, 04:13:24 posle podne »
i mislio sam da je to....    ali sam se nadao da je neki jeftiniji kvar!! nista... probacu sa novom tablom!! HVALA !!
a da li neko zna kako da prikacim tablu sa obrtomerom na dizela??? imam izvedenu zicu do alternatora, da li je dovoljno samo da ubodem u tablu/sat/ ili je jos nesto potrebno?!!!  

pozzzzzzzzzz  

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2007, 08:02:33 posle podne »
Imam ja jednu rasturenu tablu, predpostavljam da ti treba ploca sa elektronikom tako da nemorash celu tablu da trazis, ako si u blizini negde poklonicu ti...
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2007, 09:43:23 posle podne »
Citat: Rade
Imam ja jednu rasturenu tablu, predpostavljam da ti treba ploca sa elektronikom tako da nemorash celu tablu da trazis, ako si u blizini negde poklonicu ti...

hvala Rade, ali nismo u blizini.... Zrenjanin-Nis/Bor !!
zujace jos, dok ne kupim drugu, malo mi je skupo 30e za problem oko jedne lampice....  

pozdrav

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2007, 10:22:53 posle podne »
Ako imas u instalaciji zicu odvedenu na W na alternatoru, mislim da je crvene boje, samo udzekas tablu sa obrtomerom i to ce da radi.  

A kako si ustanovio da ti je pritisak 1.8 bar-a? I dali je toliki kada je motor vruc ili hladan?

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2007, 05:16:45 posle podne »
pritisak sam izmerio barometrom koji sam nakacio umesto idikatora za ulje na bloku motora ( sa desne strane ispod dekle ) !! majstor koji mi je to uradio nije znao koliki pritisak treba da bude i nije znao ni da ocita barometar ?!!?!  
bio je nesto ispod 2bara (negde po mojoj proceni 1.8) , motor je bio hladan , a prilikom turiranja vrednost na barometru je skakal i uvek se vracala na 1.8bara?????????? da li je to ok?????

hvala za savet oko obrtomera!! jos da nadjem tablu....

Van mreže mechanical_77

  • VW Početnik
  • Poruke: 1
  • Karma: +0/-0
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 02, 2007, 10:27:45 posle podne »
Pozdrav grupi!

Pogledaj sta pise na starom indikatoru pritiska ulja i da li se oznaka poklapa
sa novom oznakom. Cesto u prodavnicama grese pa daju drugi tip. Ako se ne varam kod golfa 2 dizel postoje 2 indikatora pritiska ulja. Jedan je na glavi
motora a drugi na nosacu-kucistu filtera. Precnik navoja je isti za oba. Pogledaj da ih nisi slucajno zamenuo ili su ti dali pogresan!
Mislim da je pritisak u motoru ok.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #8 poslato: Septembar 03, 2007, 02:21:04 pre podne »
Citat: stdeyan
...bio je nesto ispod 2bara (negde po mojoj proceni 1.8) , motor je bio hladan , a prilikom turiranja vrednost na barometru je skakal i uvek se vracala na 1.8bara?????????? da li je to ok?????

Cini mi se da sam vec negde napisao da  po original VW knjizi pritisak ulja zagrejanog motora na leru treba da bude 0.9 bar-a.

Zavisi i koje ulje koristis. Po istoj knjizi za TD ide ulje po standardu 505.00 znaci polusintetika. Ako sipas gusce-mineralno ulje naravno da ce pritisak biti veci, odnosno u slucaju sipanja redje full sintetike bice manji.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 03, 2007, 11:24:20 posle podne »
@mechanical_77 idikatore sam zamenio! na glavi od 0.15-0.45bara a nakucistu filtera 1.3-1.8bara. prethodni na glavi je bio isti, a na kucistu
filtera nisam moga da procitam koji je i prodali su mi taj od 1.3-1.8 ?????

@KOSTA ulje koje sam sipao pre jedno 4oookm j e 20/60 ling life optima modrica !!??? turbina malo trosi ulje i rekli su mi da sipam to, bas zbog potrosnje.... menjacu ga uskoro i ako mozes da mi predlozis koje da sipam ???
i hvala naravno  

jos jedno pitanje> da li neko mozda ima tablu sa obrtomerom za golf2 td (posto sam resio sada da stavwim nju)???? u zrenjaninu i okolini ne mogu da je nadjem, mozda neko iz beograda posto sam cesto tamo !!???

pozdrav

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2007, 08:44:12 pre podne »
Kazi prvo koje je godiste tvoj golf. Pitam zato sto su do 1989. godine stavljali tablu sa dva dzeka a od 1989. godine sa jednim dzekom. Ako kupis tablu sa jednim dzekom trazi i da ti odseku oko 30 cm instalacije sa dzekom na kraju, naravno ako je tvoja instalacija sa dva dzeka. Inace moze da se prepakuje sa jednog na dva i obrnuto, radio sam nekoliko puta to i danas radi.
Tablu trazi najpre preko oglasa (halooglasi npr.), na kraju otpad naravno. Ako ne nadjes nista zovi na 064/111-6786 (Beograd) ovde su ljudi nalazili ins table u takoreci fabrickom stanju (neizgrebane i ispravne) cene od 25 do 40 eura.
Mada me cudi da tvoj Golf td (mislis verovatno na gtd) nema fabricki ins. tablu sa obrtomerom, svi koje sam ja video imali su obrtomer.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #11 poslato: Septembar 05, 2007, 03:16:32 pre podne »
golf je mk2 `86.god i tabla jeste sa dva dzeka. danas sam isao da kupim tablu sa obrtomerom, ali je tabla sa benzinca,(lik mi je rekao da je od dizela) isto ima dva dzeka od kojih je jedan siri, a jedan manji od mojih.
posto sam dobro popizdeo  , izvadio sam moju tablu (po 100put), raskomadao je celu, izvadio zujalicu (koja se nalazi negde iza kilometar sata), sastavioo tablu i sve lepo ubacio na mesto!!

vise ne zuji    
to je privremeno resenje dok nenadjem odgovarujucu sa obrtomerom , koju planiram malo da prepravim po mom ukusu  

pozdravw

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #12 poslato: Septembar 05, 2007, 10:21:00 pre podne »
Meni se to desavalo na 1.6B,ali ponekad u voznji i rijesio sam zamjenom onog davaca u glavi.
Moguce da je i tebi otisao.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #13 poslato: Septembar 05, 2007, 12:43:02 posle podne »
idikatori/davaci pritiska ulja su zamenjeni.... i na glavi i na kucistu filtera!

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
lampica za ulje i zujalica non-stop upaljene !!!!!
« Odgovor #14 poslato: Septembar 15, 2007, 11:14:07 posle podne »
problem resen!!! caura na maloj bregastoj i semening zamenjeni i sada je sve ok!!! ipak je bio problem u pritisku ulja a ne u satu !!

pozdravw