Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 355346 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1860 poslato: Novembar 25, 2014, 12:17:16 posle podne »
slazem se sa tobom, ali taj roditelj mora da razmisli dobro kada kupi svom dragom sincicu koji prvi put seda za volan auto od 150KS i vise da mu je kupio KOVCEG.
ima stvarno momaka i devojaka koji nebitno koji auto da voze stvarno lepo voze i trude se da postuju,ali malo je takvih, u svakom slucaju treba pokusati ovu primenu,barem koliko-toliko mora da utice i smanji ovakve incidente...
  champ1

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5029
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1861 poslato: Novembar 25, 2014, 12:23:19 posle podne »
Mozda to malo smanji ovakve stvari, ali ja nemam neke prevelike nade da ce taj zakon dati veci efekat. Razloge ste vec izneli, da ne ponavljam. A jedina preventiva je da se roditelji vise bave svojom decom. A za sta bogati ljudi posebno nemaju vremena. Cak ni mnogi koji normalno zive nemaju vremena. Cast izuzecima.

A jel ce se taj zakon odnositi samo na upravljanje putnickim automobilima ili na upravljanje svim vozilima?

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1862 poslato: Novembar 25, 2014, 12:35:49 posle podne »
Nacelnik saobracajne policije rece u dnevniku da ce ta neka ogranicenja ici do 21 godine? Najbolje da stave do 30te godine da moze samo biciklo da se vozi.
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 12:37:41 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1863 poslato: Novembar 25, 2014, 12:42:46 posle podne »
ja sam cuo od ove nase ministarke za saobracaj, u nekoj emisiji bila  da ce verovatno biti do 24 godine,ali pitanje je kad ce to biti izglasano i jos ima to da se uredjuje itd,ko zna koji ce uslovi biti navedeni uopste u toj izmeni zakona,cekacemo i videti :)
  champ1

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1864 poslato: Novembar 25, 2014, 12:45:34 posle podne »
evo vidite

Beograd -- Nesavesnim vozačima bi u određenim drastičnim slučajevima kršenja zakona moglo da trajno bude oduzeto vozilo, najavili su iz policije.
 
Ministarstvo unutrašnjih poslova je predstavilo predloge izmena Zakona o saobraćaju usmerene ka većoj bezbednosti na drumovima kojima je predviđena oštrija kaznena politika u nekim slučajevima.
Predložene izmene tog zakona, koje će se uskoro naći u parlamentu, predstavio je ministar unutrašnjuih poslova Nebojša Stefanović, naglasivši da je njihov cillj spasavanje života svih učesnika u saobraćaju.

Stefanović je istakao i da se predloženim izmenama pooštrava kaznene politika, istakavši da će se istovremeno pojačano raditi na prevenciji i edukaciji.

Nakon učestalih nesreća u kojima život gube uglavnom mladi ljudi, formirana je Radna grupa za hitnu izmenu Zakona o bezbednosti u saobraćaju, na čijem je čelu potpredsednica vlade i ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović.

Kako je obajvljeno, predlozi bi trebalo da budu gotovi naredne nedelje, a najavljeno je da će se zabrana upravljanja vozilima od 23 do pet ujutru proširiti sa onih koje imaju probne vozačke dozvole na sva lica starosti do 21 godine, kao i ograničenje snaga vozila kojima mogu da upravljaju.

Najavljena je nulta tolerancija za alkohol za vozače do 21 godine, veće kazne za vožnju maloletnih lica bez odgovarajućih sredstava obezbeđenja.

"U mnogim zemljama sveta postoje ograničnja za ulazak mladih do 21 godine u klubove i to nije bez razloga. Beograd se reklamira kao jedan od 'najludjih' gradova za provod u Evropi, dok u isto vreme u Zagrebu, Ljubljani, Beču, Cirihu... posle 22 sata skoro da nema nikog na ulicama", napomenuo je pomoćnik ministra saobraćaja Saša Stojanović.

On je dodao da mladi u Beogradu izlaze tek u 23 sata kada na ulicama ima puno alkohola i droge.

"Potrebna je najšira akcija po pitanju edikacije i da tu veoma važnu ulogu ima porodica, predškolske i školske ustanove", rekao je on
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 12:49:30 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1865 poslato: Novembar 25, 2014, 12:57:45 posle podne »
Samo što ne može policija da određuje da li će da se oduzimaju vozila jer oni nemaju pojma o pravu. Prvo mora da se reguliše zakon o vlasništvu, a ne kao komunisti gde su zakoračili to je odma njihovo.
I ja bi sve ove bombastične vesti seratora uzeo sa kvalitetnom rezervom jer je ovo jedinstvena prilika da se ubiru poeni, a za deset dana i dalje sve isto.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1866 poslato: Novembar 25, 2014, 01:02:31 posle podne »
Sama prica i ne deluje toliko lose u smislu da ce sacuvati dosta zivota. Ali ako neko nije ispravan u glavi tesko da tu pomaze ministarka svega i svacega. Da ne pricamo o onome a da se dogovorimo da vi i kolega popijete pice a ja da nastavim svojim putem. Ili deca bogatih roditelja koja uzmu telefon pa okrenu nekog ciku foteljasa koji kaze alo bre pustajte ga znate vi ciji je to sin i tako dalje i tako blize... U glavnom i da dodje do toga evo ja cu 2 godine drzati Golfa na parkingu dok ne napunim 24 godine ako takav zakon naprave. Ali isto tako im kartu autobusku necu placati te 2 godine :)
Sve ovo se pise zbog velikog pritiska novinara i zbog toga sto gledaju da se uvuku narodu u dupe posto nam je svaki dan sve teza situacija u zemlji a sada sta ce se od toga uvesti videcemo kad naredi nas premijer supermen...

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1867 poslato: Novembar 25, 2014, 01:50:02 posle podne »
Samo što ne može policija da određuje da li će da se oduzimaju vozila jer oni nemaju pojma o pravu. Prvo mora da se reguliše zakon o vlasništvu, a ne kao komunisti gde su zakoračili to je odma njihovo.
I ja bi sve ove bombastične vesti seratora uzeo sa kvalitetnom rezervom jer je ovo jedinstvena prilika da se ubiru poeni, a za deset dana i dalje sve isto.
U zakonu ima ovlascenje PRIVREMENO ODUZIMANJE PREDMETA koja se odnose na izvrsenje nekog krivicnog dela ili prekrsaja,u trenutku vrsenja prekrsaja vozilo se smatra predmet kojim je izvrsen prekrsaj i mogu da ga oduzmu na odredjeno vreme,a najverovatnije do okoncanja prekrsajnog postupka,to znam ali to je stvar sudstva.oni o tome odlicuju
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 01:51:47 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1868 poslato: Novembar 25, 2014, 02:53:44 posle podne »
Privremeno postoji oduvek. Ovde govorimo o trajnom, a to je već druga priča. Nije samo MI REKLI I OTIMAMO ZAUVEK.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1869 poslato: Novembar 25, 2014, 03:01:22 posle podne »
ma ovi novinari sve preuvelicavaju,nemoze meni neko da oduzme trajno moj auto a ja ga kupo na kredit i jos ga otplacujem,nije nista protivzakonito uradjeno da bi mogli da oduzmu necije legalno vlasnistvo
  champ1

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1870 poslato: Novembar 25, 2014, 05:10:18 posle podne »
Takav zakom uvek moze da doprinese manipulaciji i opstoj otimacini. Srbija je ovo. I sam zakon o snazi i kubikazi za maladje je banalan. Ima ljudi koji imaju normalnu decu i voze jedan auto u kuci. I sta sad treba da proda auto za slabiji ili da mu dete nevozi do 21. Pa onda da sedne neiskusan i da se ubije. To je bas resenje, aplauz za ministarku i drzavu.

Van mreže daRee

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 697
  • Age: 30
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +7/-5
  • Pol: Muškarac
  • Rabbitiiii :D
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1871 poslato: Novembar 25, 2014, 05:46:44 posle podne »
Ako se realno pogleda,tu nema resenja,pa i onaj jugo koji ide 100 na sat moze da sleti,zakuca se u banderu i jos brda stvari. Po meni sve ovo vec postaje izivljavanje (pi*anje po sirotinji),da budemo realni plavci ne smeju ni da zaustave dzipove maminih i tatinih sinova,a kamoli oduzmu neke od njih...Po meni,najveci problem je u roditeljima...
Sinoc sam sanjao strasan san - bio sam sin Pamele Anderson i dojila me je na CUCLU!!!
 lollol

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5029
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1872 poslato: Novembar 25, 2014, 06:33:44 posle podne »
To u cemu je problem...mislim da smo definitivno utvrdili.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1873 poslato: Novembar 25, 2014, 07:40:33 posle podne »
Ako se realno pogleda,tu nema resenja,pa i onaj jugo koji ide 100 na sat moze da sleti,zakuca se u banderu i jos brda stvari. Po meni sve ovo vec postaje izivljavanje (pi*anje po sirotinji),da budemo realni plavci ne smeju ni da zaustave dzipove maminih i tatinih sinova,a kamoli oduzmu neke od njih...Po meni,najveci problem je u roditeljima...

jesi siguran da ne smeju da zaustave i pisu prekrsaje dzipovima,tj. tatinim i maminim sinovima?
  champ1

Van mreže daRee

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 697
  • Age: 30
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +7/-5
  • Pol: Muškarac
  • Rabbitiiii :D
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1874 poslato: Novembar 25, 2014, 08:09:14 posle podne »
Ma ima izuzetaka kao i u svemu,mislis da vec nisu zaustavljali momka koji je vozio BMW-a ? Poznato je vec da ako imas vezu negde tamo,da od kazne nema nista...
Sinoc sam sanjao strasan san - bio sam sin Pamele Anderson i dojila me je na CUCLU!!!
 lollol

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1875 poslato: Novembar 25, 2014, 08:45:52 posle podne »
to dal su zaustavljali momka ili ne nikad necemo saznati,mada ja licmo mislim da nisu,voznja bez dozvole je jedan od ozbiljnih prekrsaja ali ti kazem da se pisu svi prekrsaji,a pogotovo ti napaljeni tatini i mamini sinovi, nebitno dal neko vozio ferari,porse ili juga,svi su isti. informacija iz prve ruke  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 08:49:03 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1876 poslato: Novembar 25, 2014, 10:42:14 posle podne »
Slazem se da se zaustavljaju svaka kola od krseva do skupocenih automobila. E sada koliko se tu kazna ispise,koliko se casti a koliko se sredi pozivom jednog broja u to ne bih zalazio ipak je ovo Srbija.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1877 poslato: Novembar 26, 2014, 02:21:08 pre podne »
Realno Acco mnogo lose radite posao. Uopsteno. Danas izlazim iz Terazijskog tunela, stoji ti kolega na raskrsnici, a 5m iza njega kombi se parkirao po sred Nusiceve ulice i upalio 4 zmigavca. Govorim o 8 ujutro znaci spic. Ako on ne kapira tu nikakav problem u centru grada u spicu onda sta dalje raspravljati? A svako jutro ispred Optimista i Zavoda za krv u Despota Stefana parkirano po nekoliko automobila na BUS stanicu. Svako jutro Krafter kombiji firme Centrosinergija (uredno oznaceni) istovaraju robu za kioske tako sto stanu po sred stanice ili ulice i istovaraju. Svaki dan more onih sto upale 4 zmigavca i izadju "na kratko". Svako jutro svaki Bozji dan od uvek i zauvek. Nikada policija nece da reaguje. I zasto onda se stvaraju guzve? Zato sto se saobracaj sam regulise, brz je koliko se ljudi izmedju sebe dogovore tj anarhija. Cak i da neko krene da regulise saobracaj i kaznjava ovo namerno usporavanje saobracaja, sve ce to jedna crvena da pozlati.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1878 poslato: Novembar 26, 2014, 04:59:32 pre podne »
A sta sa momcima (i devojkama) koji sa 18 poloze za C (tipa saorbacajna skola), posle 22 h predju u kamion i putuj igumane?

Nemoju ovi pojma ni sta rade, a ni sta hoce . . .
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2014, 05:01:45 pre podne od strane pimbe »
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže daRee

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 697
  • Age: 30
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +7/-5
  • Pol: Muškarac
  • Rabbitiiii :D
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1879 poslato: Novembar 26, 2014, 08:58:10 pre podne »
Ne znam dal' je tačno,ali na naslovnoj Blica piše koliko prekršaja ima vozač BMW-a.Wele i ti momci (dostavljači) moraju stati negde,veruj mi da to traje 2 min.,nisu oni krivi što radnje i trafike nemaju parking. U 29-om je haos kod zavoda,oni ni migavce ne pale. Inače burazer mi ide u GSP,imaju obuku i časove,kaže da instruktori gaze ko blesavi..
Sinoc sam sanjao strasan san - bio sam sin Pamele Anderson i dojila me je na CUCLU!!!
 lollol