Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 355371 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1580 poslato: Februar 03, 2013, 06:51:08 posle podne »
Pa dobro da ako se napravi prekrsaj bilo kojim motornim vozilom pa prosti ti jadi , ali biciklom. . .  eeeej


Jos malo ce nam se i kao pjesacima oduzimati vozacka dozvola. . . . , samo nek izbori pristignu. . . .
« Poslednja izmena: Februar 03, 2013, 06:52:40 posle podne od strane GT267 »

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 41
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1581 poslato: Februar 03, 2013, 09:25:15 posle podne »
sasvim logicno,u suprotnom sta bi vi ocekivali? da vas uhvate sa npr sa 2 promila alkohola u autu i da dobijete zabranu za B i da opusteno sutra sednete u kamion autobus ili na motor i opet cirke da izadjete na ulicu? zabrana se izrice vozacu a ne vozilu kojim upravlja

Van mreže Surla85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 39
  • Lokacija: Bečej
  • Karma: +48/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat 5.5,Golf 4
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1582 poslato: Februar 03, 2013, 09:27:37 posle podne »
pa da...
a ja vozim kamion,zivim od njega i uletim u radar sa B i oduzmu mi sve redom, i sta dalje od cega ziveti,od ljubavi

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1583 poslato: Februar 03, 2013, 10:07:38 posle podne »
ja poznajem čoveka koji ide na posao dve ulice dalje biciklom i jedne večeri su ga zaustavili saobraćajci da duva u alkotest, ne sećam se koliko je bilo, 0,6 ili 0,7 promila sigurno ali upisana zabrana upravljanja za B plus novčana kazna. Nebitno što em ide samo dve ulice i tera biciklu. A tek taj bilmez koji forsira uvođenje limita od 0,0 promila ne znam da li ima dva razreda osnovne znao bi da nekoliko jabuka da pojedeš pokazaće ti da imaš malo alkohola....  i da se ne sećam sad koje gluposti sve postoje u sadašnjoj verziji zakona..... kao da su ga pisali oni koji nikad u auto seli nisu (ne računam taxi).
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1584 poslato: Februar 03, 2013, 10:08:23 posle podne »
Zato postoji zanimanje profesionalni vozac.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 41
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1585 poslato: Februar 03, 2013, 10:30:38 posle podne »
pa da...
a ja vozim kamion,zivim od njega i uletim u radar sa B i oduzmu mi sve redom, i sta dalje od cega ziveti,od ljubavi

pa brate sutra ces da prekoracis i kamionom napravices sranje (daleko bilo) i sta onda? opet kazem ,kaznjava se vozac bez obzira sta vozi

Van mreže zuca92

  • VW Početnik
  • Poruke: 190
  • Age: 32
  • Lokacija: Vranje - Novi Sad
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI 74 kw
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1586 poslato: Februar 03, 2013, 11:07:08 posle podne »
novi zakon o saobracaju u nasoj zemlji je do sada najbolji koji je donet... sa strucne strane gledista (student sam sabracaja), postoje neke stvari koje bi trebale da se dodaju a ima i onih koje bi trebale da se uklone iz zakona kao suvisne ( primer: upaljena svetla danju...)... zakon je pisan duze vreme ( 5-6 ili vise godina), zakon je pisao citav tim strucnjaka koji se zalazu za bezbednost u saobracaju (od kojih je jedan moj profesor na fakultetu)...
sto se tice promila alkohola u krvi, mislim da je ok to sto je 00 , moj otac je profesionalni vozac i od toga zivi cela porodica...
p.s. ne vozi vozacka, nego vozac!  ;)
Konji inače rastu na drvetu,pa se to začas nabere koliko treba! Majko moja,pa vi se gađate tim konjima,ko grudvama.  boodala

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1587 poslato: Februar 03, 2013, 11:11:52 posle podne »
Jurimo30, da brate ali da ti uzmu vozacku a napravio si prekrsaj mopedom ili biciklom, ma daj. . .

Van mreže Giche

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2001
  • Age: 48
  • Lokacija: Kacarevo
  • Karma: +22/-7
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od zivota!
  • Auto: Polo 6N
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1588 poslato: Februar 03, 2013, 11:15:47 posle podne »
novi zakon o saobracaju u nasoj zemlji je do sada najbolji koji je donet... sa strucne strane gledista (student sam sabracaja), postoje neke stvari koje bi trebale da se dodaju a ima i onih koje bi trebale da se uklone iz zakona kao suvisne ( primer: upaljena svetla danju...)... zakon je pisan duze vreme ( 5-6 ili vise godina), zakon je pisao citav tim strucnjaka koji se zalazu za bezbednost u saobracaju (od kojih je jedan moj profesor na fakultetu)...
sto se tice promila alkohola u krvi, mislim da je ok to sto je 00 , moj otac je profesionalni vozac i od toga zivi cela porodica...
p.s. ne vozi vozacka, nego vozac!  ;)
jel mozes da mi objasnis zasto se ranije vodilo vozilo sa zatamljenim staklima kao tehnicki neispravno?

Van mreže Surla85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 39
  • Lokacija: Bečej
  • Karma: +48/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat 5.5,Golf 4
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1589 poslato: Februar 03, 2013, 11:19:56 posle podne »
pa to je kao zbog neprovidnosti stakla  i kao ako ides u kradju s tim vozilom pa im pobegnes a nevide te,tako sam ja nesto nacuo

Van mreže zuca92

  • VW Početnik
  • Poruke: 190
  • Age: 32
  • Lokacija: Vranje - Novi Sad
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI 74 kw
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1590 poslato: Februar 03, 2013, 11:20:13 posle podne »
to i meni nije jasno  blink ali eto dobrog pitanja za naredni susret sa profesorom  ;)
(moguce da je bilo zbog toga)
Konji inače rastu na drvetu,pa se to začas nabere koliko treba! Majko moja,pa vi se gađate tim konjima,ko grudvama.  boodala

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9797
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1591 poslato: Februar 03, 2013, 11:29:56 posle podne »
Za pisanje novog zakona pored tog tima stručnka, pomagali su i Mirko Alvirko i njegov sin

Van mreže Southwind

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 306
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +12/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.8
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1592 poslato: Februar 04, 2013, 12:11:05 posle podne »
Kako su krenuli jos ce i za bicikle da izmisle dozvolu i registraciju.
Po meni zakon ne treba da pisu oni koji o voznji citaju u knjigama, zato i ima toliko gluposti u njemu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1593 poslato: Februar 04, 2013, 02:22:11 posle podne »
pa to je kao zbog neprovidnosti stakla  i kao ako ides u kradju s tim vozilom pa im pobegnes a nevide te,tako sam ja nesto nacuo
tom logikom čuo sam da će da zabrane ženske najlon čarape koje stavljaju na glavu pred pljačku.
godinama se trude da ospore folije, a sve što imamo od toga su smešno glupi razlozi

zuco92 vrli studentu, tvoj profesor je stari komunistički retard. Hteo sam da budem suzdržan, ali to su toliki retardi, da verujem da su to uvrede i za retarde. Svi ti mega stručnjaci PREPISUJU strane zakone koji su već i u tim zemljama zastareli. Ništa novo oni nisu smislili niti imaju u vidu da žive u Srbiji, a ne u Francuskoj. Tako da imamo situaciju da na planeti zemlji imamo jedinstveni paket prve pomoći, imamo puteve koji se deklarišu kao autoputevi, imamo zakon o zimskoj opremi koji je duže na snazi negu u Finskoj, imamo zakon o dnevnim svetlima koji se uveliko obara ili dopunjuje u drugim zemljama zbog ekonomsko-ekoloških razloga, saobraćajni znakovi podređena vozilima iz sredine 1960ih
Sve je to ubačeno u kantu koja se zove zakon i sad gledaju reakciju. Svaki član je završen sa "ministar ima pravo da dopuni zakon" što će reći, ako nastane neko sranje legalno je da ga izmenimo.
Sve u svemu kao i u svemu gomila nesposobnih prepisivača.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 04:23:16 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže zuca92

  • VW Početnik
  • Poruke: 190
  • Age: 32
  • Lokacija: Vranje - Novi Sad
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI 74 kw
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1594 poslato: Februar 04, 2013, 02:59:50 posle podne »
za stanje saobracajne infrastrukture ( putevi, saob. znaci, itd...) nisu krivi oni koji pisu zakon, vec sluzbe za odrzavanje i drzavni vrh, a i poznato je da se kod nas najmanje ulaze u saob. infrastrukturu, a od svakog litra goriva se naplacuju akcize, kao i od putarine... moje misljenje je da je zakon ok, a to sto ti mislis da je covek "stari komunistički retard" to je tvoje misljenje, on je rodjen 1974. tako da ja mislim da nema on neke velike veze sa komunizmom  ;)
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 03:09:22 posle podne od strane Modus »
Konji inače rastu na drvetu,pa se to začas nabere koliko treba! Majko moja,pa vi se gađate tim konjima,ko grudvama.  boodala

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1595 poslato: Februar 04, 2013, 04:22:17 posle podne »
E izvini, kad rece profesor odma mi je pred ocima bio onaj Vujanic. Njega kad vidim na TVu da govori, skoci mi pritisak kao kad ugledam Dinkica. Freneticno se borim da nadjem daljinski i da prebacim kanal.
Nisam govorio o stanu na putevima vec deklarisanju istih za nesto sto nisu.
I kakav god zakon da bude - nema izvrsne vlasti da ga sprovodi
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže MiLLenKo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2324
  • Age: 34
  • Lokacija: Prijepolje
  • Karma: +69/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B8 2.0 TDI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1596 poslato: Februar 08, 2013, 07:16:16 posle podne »
Sinoc sam stajao sa dvojicom drugara,saobracajaca,i pricaju mi oko ovih izmena u zakonu,e sad koliko je tacno ne znam...
Prvo za pojas,neka fora kazna je 5000 ali ako ne platis u roku od osam ili deset dana,onda se ona povecava na 10000,za mobilni telefon se vise ne pise kazna na licu mesta nego ide prijava i bodovi,onda ako nekoga sa tudjim autom uhvate da vozi pod dejstvom alkohola,prijava od 15000 do 30000 ide i za vlasnika vozila,onda ne znam preko koliko promila alkohola u krvi oduzima se automobil,tretira se kao neko izvrsno sredstvo,i posle toga ko zna kad ga vracaju,i jos milion nekih gluposti...
Milenku, gomiju i tebi treba oduzeti te pasate i dati vam dvojke 1,6d iz 1983 godine one zute postarske sto od dodatne opreme imaju samo pepeljare

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1597 poslato: Februar 08, 2013, 10:59:57 posle podne »
sviranje kurcu za narodne pare, još se posle pitaju što mladi beže iz zemlje, kao što @Wele reče gomila nesposobnih prepisivača iz zaostalog sistema, nesposobna da neke stvari unapredi i upotrebi malo logiku da stvarno bude bolje svima, a ovako kako stvari stoje ZOBS ima samo jednu svrhu - punjenje budžeta.
Kazna za pojas 5000 a ako ne platim 10, pa je*em im sve na svetu znaju li oni da pola Srbije radi ceo mesec za te pare, a tek gomila nebuloznih zakona i glupavih tumača istih koji prosipaju svoja znanja iz kobajagi "ozbiljnih istraživanja" kao ona za dnevna svetla ili folije.....

Znao sam čim je došlo do pojeftinjenja registracije da to neće da dobro da izađe. U ovoj zemlji stvarno me uhvati strah kad nešto pojeftini a to objave na sva zvona.
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže MiLLenKo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2324
  • Age: 34
  • Lokacija: Prijepolje
  • Karma: +69/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B8 2.0 TDI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1598 poslato: Februar 09, 2013, 02:13:22 pre podne »
Najobicniji primer,dodje dekica penzioner sa sela u grad da podigne deo penzije nekih 7-8000 mozda i manje,i slucajno zaboravi da stavi pojas na nekih par metara( npr,kod mene od poste do glavnog parkinga ima prosirenje gde se uvek steka murija,bukvalno na nekih 50 metara)i on ce njemu da zvekne prijavu od 5000 koju covek verovatno nece moci da plati odmah sa svojom penzijom,ali ce zato posle platiti 10,i kako ce posle da prezivi do sledece penzije njih to ne zanima...postujem kazne za alkohol,crveno svetlo,dupla puna i ostale ozbiljnije stvari,ali tako na nekim glupostima da lupaju neke nenormalne cifre i pune sebi dzepove to mi nikako ne ide u glavu,vazno je da su oni kazne i poreze povecali po nekim Evropskim standardima,a plate i penzije stoje kako stoje,ili se cak i smanjuju...
Milenku, gomiju i tebi treba oduzeti te pasate i dati vam dvojke 1,6d iz 1983 godine one zute postarske sto od dodatne opreme imaju samo pepeljare

Van mreže Surla85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 39
  • Lokacija: Bečej
  • Karma: +48/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat 5.5,Golf 4
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1599 poslato: Februar 15, 2013, 12:06:37 pre podne »
koliko je min dubina sare leti ? znam da je za zimu 4mm