Autor Tema: Golf 4 4motion problem sa menjacem  (Pročitano 1955 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milan91sd

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Vento
Golf 4 4motion problem sa menjacem
« poslato: Oktobar 14, 2023, 04:49:25 posle podne »
Da li je moguce na pomenutom autu (golf 4 4motion 1.9tdi 85kw 6 brzina ) skinuti prednji reduktor na menjacu i staviti duzu poluosovinu od golfa 4 koji nije 4 motion i namontirati na moj menjac?
Naime problem imam: podignem auto na dizalicu,ubacim ga u prvu i pustim kvacilo,namotam skroz u levo ne desava se nista,namotam skroz u desno on pocne da melje i lomi sve zivo i tockovi stanu sa okretanjem...cim malo vratim volan u levo nastave tockovi da se okrecu i prestane taj zvuk, majstor kaze da je problem u menjacu? Drugi kaze u reduktoru a treci kaze u zglobovima.... da li je neko imao slican problem? Preko glave mi je ulaganja u taj auto, cak je i iskljucen 4x4 jer je pogon zadnji prestao sa radom, tako da je i kardan skinut (katastrofa bozija) ....
Zeleo bih sto bolje i jeftinije da prodjem da ne menjam ceo menjac....pomagajte ako boga znate!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2023, 10:08:49 posle podne »
Pa cekaj i ako trebas mjenjac...pa sta sad nije od golfa 8 pa da kosta ne znam koliko...mozda ti je i bolje ispravan mjenjac da nadjes

Van mreže Milan91sd

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Vento
Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2023, 10:10:27 posle podne »
Od kako sam ga kupio tacnije od decembra 2022 godine dao sam vise od 1500€ na popravke.... bukvalno me je sve snaslo pa cak i pucanje bloka motora...radije bih ga sad zapalio nego dao jos 250e za menjac sa rukama,nadam se da razumes moju kivnost...presao je 4000eura taj auto


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže jveselinovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Age: 59
  • Lokacija: Istocno Sarajevo RS
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 15, 2023, 06:36:37 pre podne »
Meni nije jasno kako mjenjac zna da su tockovi namotani u desno, pa otkaze poslusnost, a onda kad malo ispravis tockove mjenjac se nekako sma popravi.
Gledja ti zglobove i vezu poluosovina sa mjenjacem. Tu se nesto izvuce, dodje preko svog hoda i ispadne nesto.
Imas li problem sa nepodesenim trapom, tj da u desnu stranu moze vise da namota.
Probaj ovako. Postvis volan da tockovi idu pravo. Na najvisociju tacku volana namotas malo izolir trake.
Okrenes u lijevo do kraja i zapamtis gdje se nalazi traka.
Okrenes u desno i traka bi trebala biti simetricno. Ne znam kako da objasnim, ali poenta je u tome da su tockovi pravo na sredini hoda letve volana.

Van mreže Milan91sd

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Vento
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2023, 06:48:07 pre podne »
Razumem te u potpunosti! Probacu to danas da uradim pa javljam... ni meni nije jasno kako moze biti da je menjac u pitanju,ali ajde da pitam nekog pametnijeg...

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2023, 11:14:30 pre podne od strane Ivan »

Van mreže Milan91sd

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Vento
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 15, 2023, 11:48:22 pre podne »
Evo odgovora treceg majstora (inace sam iz sela blizu Smedereva pa imam dosta priucenih majstora)
Otisli su trkaci u menjacu, oni se manifestuju kad se volan namota u jednu stranu i time regulisu okretaje tockova jer u tom trenutku jedan tocak treba da se okrece sporije od drugog....DA LI DA JA U TO VERUJEM ILI NE? Vise ne znam ni sam sta da radim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Karma: +4/-0
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 15, 2023, 03:03:33 posle podne »
Lepo ti rece kolega idi do majstora da pregledaju poluosovine i zglobove. Sad jedino da ima neki diferencijal u menjacu. Za to bi mogao pozvati gorana iz zemuna (rango njacme) pa ga samo pitaj da to nije situacija.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 15, 2023, 04:14:57 posle podne »
Mozes sam da uradis sledeci test:
Podigni rucnu, odalji jedan tocak od zemlje na dizalicu, ubaci u prvi i pusti kvacilo dok volan stoji pravo. Ako se cuje nesto onda jeste opalio diferencijal (trkaci koje pominje majstor). Ako se ne cuje nista, direncijal je ok. Sledece, namotaj pun tako ces proveriti zglob do tocka da li proizvodi neki zvuk, Isto uradi i za suprotnu stranu.

Van mreže Milan91sd

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Vento
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 15, 2023, 05:12:06 posle podne »
Samo kad se namota pun desni lomi nesto,ali nije zvuk zgloba vec dolazi iz sredine auta....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2023, 05:17:21 posle podne »
Proveri diferencijal kako sam opisao

Van mreže jveselinovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Age: 59
  • Lokacija: Istocno Sarajevo RS
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 15, 2023, 07:40:52 posle podne »
Ja zaista ne znam kako je kod tog golfa rijesen pogon.
Mogu ti reci da je mene na audiju mucio skoro slican problem.
Kad namotam desnu krivinu pri nesto vecoj brzini ( kad se nagnu malo kola) dobijem neke veoma cudne vibracije, koje su vrmenom bivale sve jace.
Audi nema unutrasnji zglob nego ima onaj krst sa tri lezaja ( slicno stojadinu).
Elem, poslije mnogo muka nadjem da je otisao malo jedan nosac motora, motor malo ( 0.5-1 cm) pobjegao u stranu, i to je bilo dovoljno da taj krst udara u dno solje, i naravno pravi vibracije.
Ne kazem da je kod tebe to, ali lici. Mozda je i tebi motor malo pobjegao pa se poluosovina izvuce iz mjenjaca u toj desnoj krivini.

Van mreže Milan91sd

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Vento
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 15, 2023, 07:43:01 posle podne »
Ja zaista ne znam kako je kod tog golfa rijesen pogon.
Mogu ti reci da je mene na audiju mucio skoro slican problem.
Kad namotam desnu krivinu pri nesto vecoj brzini ( kad se nagnu malo kola) dobijem neke veoma cudne vibracije, koje su vrmenom bivale sve jace.
Audi nema unutrasnji zglob nego ima onaj krst sa tri lezaja ( slicno stojadinu).
Elem, poslije mnogo muka nadjem da je otisao malo jedan nosac motora, motor malo ( 0.5-1 cm) pobjegao u stranu, i to je bilo dovoljno da taj krst udara u dno solje, i naravno pravi vibracije.
Ne kazem da je kod tebe to, ali lici. Mozda je i tebi motor malo pobjegao pa se poluosovina izvuce iz mjenjaca u toj desnoj krivini.
Sve nosace sam stavio nove pre 5 dana :) sve manzetne su cele,nema nigde nikakav trag da je nesto lose....kazem ja lepo da ce da radi litar benzina i upaljac :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 4 4motion problem sa menjacem
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 16, 2023, 12:40:48 pre podne »
Ja zaista ne znam kako je kod tog golfa rijesen pogon.