Autor Tema: Golf 4 SDI problemi  (Pročitano 3930 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maddog

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 4 SDI problemi
« poslato: Decembar 25, 2008, 12:54:17 pre podne »
Skoro kupih SDI, sa nekih 138k km. Stanje mu je onako totalno ispod proseka spolja, unutra dobar, mehanika dobra, motor cudan pre bih rekao ne zadovoljavaljuci.
Ide dobro, pali dobro, ubrzava ok za SDI-a, vuce dobro i sa petoro unutra.

Problemi:

1) Smrdi katastrofa iz auspuha na dizel nesagoren, najverovatnije. Toliko nam smeta da mora drzimo prozore zatvorene i ukljucenu reciklazu na ventilaciji jel peku oci od isparenja.
Dali dolazi iz aspuha samog ili grane pojma nemam ali imam malu bebu i gusim je svaki put kad sednemo u auto.

2) Pored smrada naravno ima i dima ali samo kad menjam brzine u vecem broju obrtaja. Nisam primetio da dimi na leru i bez povecanog broja obrtaja. Dim je crne boje i nije tako gust.

3) Sa nekih predjenih 1000 km dolio sam 500 ml ulja, sto znaci da trosi ali sad je jos rano da kazem koliko.

Cisto bih voleo Vas savet, sta i kako , posto ovako mi se tesko seda u auto sa bebom.

Hvala na odgovorima.
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2008, 01:02:26 pre podne od strane Maddog »
When injustice becomes law, rebellion becomes duty.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 SDI problemi
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2008, 08:47:15 pre podne »
Mozda zvuci glupo ali proveri ti zadnji lonac i celu izduvnu granu. Meni je bio progoreo zadnji lonac i kad mi je otvoren prozor a malo ga zgazim obavezno osetim dim u kabini! Cak postane i nepodnosljivo! Cim sam zamenio zadnji lonac tog problema vise nema, nije mi jasno kako dim dospe u kabinu ali definitivno je kod mene zadnji lonac bio problem.

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Golf 4 SDI problemi
« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2008, 10:46:46 pre podne »
Prvo i jako bitno koje ulje sipas, drugo, da SDI je klasicna mrcina i vuce isto pun-prazan :) trece, proveri da ti izduvna grana negde ne pusta, katalizator u kakvom je stanju. moze se desiti da imas garezi u usisnoj grani pa to cesto izaziva losu smesu. Mislim da ce ti neko od vw majstora to bolje ovde objasniti, samo da se probude :D

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Golf 4 SDI problemi
« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2008, 12:07:05 posle podne »
To za smrad moze da bude fleksibilna cijev tzv. pletenica koja je odmah iza izduvne grane, pa ti ubacuje dim u kabinu. Ako je to, onda bi trebalo da sisti kad dodajes gas, a mozes lako provjeriti - upalis auto i zacepis auspuh i ako se pojaca sistanje to je. A ona ode zbog zacepljenog katalizatora, tako da moras i njega rijesiti.

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Golf 4 SDI problemi
« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2008, 12:53:12 posle podne »
SDI je jako cudna zivotinjka. u sustini nema tu puno stvari koje mogu da prave problem. vecinu su momci vec objasnili tako da sada samo trba ici korak po korak.
E, Rocky a sto se budjenja tice  blink samo ti zezaj bice batine ako nastavis .ja ovde izgunu od menjaca i zupcanika
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2008, 12:58:15 posle podne od strane VW-TECH »
Say no to spark plugs!

Van mreže Maddog

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 SDI problemi
« Odgovor #5 poslato: Decembar 25, 2008, 09:43:47 posle podne »
Hvala na savetima , nadam se da je nesto od toga , dogovorio sam se sa VW-Tech-om da pogleda auto.

Auto je pogledan i moguce da pusta na kederu zadnjih vrata. Imaju neke stvari da se srede jos , videcemo za katalizator  i  lonac.
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2008, 11:47:50 pre podne od strane Maddog »
When injustice becomes law, rebellion becomes duty.