Autor Tema: Golf2 paljenje ispod nule  (Pročitano 2017 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Golf2 paljenje ispod nule
« poslato: Novembar 27, 2008, 10:25:26 posle podne »
Forumasi, upravo me iznenadilo nazovi paljenje kog mog golfa2. Benzin plin je varijanta, pa danas kad sam ga parkirao pre par sati ispred ulaza, zaboravih da ga prebacim na benzin, te mi ostao na plinu. Vidim veceras ce biti ispod nule (vec je ustvari -3), sidjem dole u nameri da ga upalim samo i prebacim na benzin i ugasim, da bih sutra ujutro mogao lakse da pali i radi dok se ne zagreje. I tako ja sednem u auto, kresnem masinu (malo je slabije zaverglao, predpostavljam jer je hladno a i u njemu je 45 ampera akumulator na 1.6 motor  :rolleyes: ) upalim auto, kad vidi vraga, zacu se ona skripa kaisa na 5 sekundi i prestade (to se pre nije desavalo, a kais je nov, nema ne 3 meseca). Kazem par sekundi i prestade, dalje sam ga ja sve normalno prebacio na benzin i sve to, ali me buni ovo sto se cuo kais.
I Tito je zeleo golfa

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf2 paljenje ispod nule
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2008, 10:34:33 posle podne »
mozda ti se olabavio kais, mozda su se cetkice cule (ja mislim da se tako zove) ja sam imao isti problem prosle godine....skripalo je i ja sam mislio da je do kaisa a ono bilo nesto u alternatoru. ako imas punjac najbolje je da dopunis acu jer zimi padne kapacitet i 50%.

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf2 paljenje ispod nule
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2008, 10:38:17 posle podne »
Ma akumulator mi je mislim na izdisaju, pa mi negine kupovina novog u skorije vreme, pa kad vec uzimam uzecu od 66 ampera da ne brinem. A skripanje mi se nikad nije culo, a sad je samo par sekundi trajalo, u mestu je bio, nisam ga vozio. Pogledacu dal je labav (kais)  lollol i tako neke osnovne stvari. Mislis da to nije zbog hladnoce?
I Tito je zeleo golfa

Van mreže spale m

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 505
  • Age: 50
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +20/-6
  • Pol: Muškarac
  • Vw Vw Vw Vw Vw Vw Vw
  • Auto: Vw passat b5.5 tdi
Odg: Golf2 paljenje ispod nule
« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2008, 11:12:07 posle podne »
 Na hladnoci se sve skuplja pa i metal tj. remenica alternatora zato kais proklizava. Nemoj da dotezes da ne zeznes lezaj.Ako nisi skoro menjao kais ili ga dotezao sacekaj malo toplije vreme.

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Golf2 paljenje ispod nule
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2008, 11:19:07 posle podne »
Ipak pogledaj da li je labav, kad ga pipnes (kais  lollol) treba da ima hod gore-dole oko 1 cm. Ako je vise malo dotegni, ne previse zbog lezaja. Kod mene bio isti problem neki dan, skoro stavio kais, ali se malo olabavio i zategnem i sad se ziv ne cuje. Ma to se cuje na svakom 3. Golfu.

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Golf2 paljenje ispod nule
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2008, 02:30:17 pre podne »
e kvalitet kaiseva i remenica je katastrofalan,tako da nemoj da te iznenadi ako je vec remenica otisla,ja sam mijenjao prije mjesec dana i ponovo sam mijenjao i kais i remenicu prekjuce,jer je skripalo kao nenormalan,a ebiga nemoze da bude dobra remenica koja kosta oko 200 dinara ;)

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf2 paljenje ispod nule
« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2008, 07:34:09 posle podne »
A kad skinem kais nije labav  lollol
Salu na stranu, danas je sve bilo uredu, hvala na savetima. Elem, da ne otvaram novu temu pitao bih ovde... Kako da olaksamo paljenje svom ljubimcu? Ja imam par predloga, a ako neko ima jos neki predlog neka napise - besplatno je  biggrin
-Skinuti kleme i poprskati sa WD-40.
-Po mogucstvu kupiti nove kleme i izsmirglati onaj prvi sloj na novoj klemi.
 :huh: To bi bilo to
I Tito je zeleo golfa